POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

O wszystkim, czyli o niczym...
krzyś
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 18 listopada 2008, 15:53

POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: krzyś »

Pomocy!!! pomóżcie co zrobić jak sie ma rwę kulszową - jakieś sposoby na wyleczenie i zmniejszenie bólu.... Moze zna ktoś dobrego lekarza który pomoze...????
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: Jagoda Fioletowa »

W stanie ostrym rwy kulszowej najlepiej jest po prostu lezec w pozycjach przeciwbolowych, czyli tak jak Ci najwygodniej. Poza tym pozostaje tylko farmakologia, czyli zastrzyki (albo inna forma) lekow przeciwbolowych i przeciwzapalnych. Ten stan po prostu trzeba przeczekac i lagodzic bol. Natomiast jesli jest to stan przewlekly to jak najbardziej pomoga cwiczenia i masaze oraz inne zabiegi z fizykoterapii, ale to juz najlepiej wybrac sie do lekarza, ktory zleci te zabiegi i wyda skierowanie na rehabilitacje.
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: johny3050 »

Przy zabiegach u pacjentow z rwa kulszowa wykonywalem krioterapie, mowili ze co jakis czas ja biora i ze bardzo skutecznie im pomaga.Jesli im pomaga, to tobie moze rowniez. Wiec mozesz sprobowac m.in. KRIO ;)
elmoelmo
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 22:26

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: elmoelmo »

idz do lekarza wez skierowanie na rehabilitacje a potem (najlepiej prywatnie) idz na zabiegi...sam sie nie wyleczysz ...
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: CZ_1910 »

wypij pół litry spirolu to Cię znieczuli :padam: :rotfl:
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: Ryszard L.S. »

Miałem obustronne zapalenie rwy kulszowej i przez 23 dni leżałem w szpitalu w Jaśle. Jako, że wtedy nie był to jeszcze "szpital bez bólu" to cierpiałem męki okrutne - dostawałem codziennie 4 zastrzyki przeciwbólowe + 2 zastrzyki penicyliny ;) Do tego dodatkowa atrakcja w postaci pobierania krwi, ale to tylko dwa razy dziennie. Po wyjściu ze szpitala przez 3 miesiące uczyłem się chodzić. A teraz to tylko raz na 3-4 lata ewentualnie Ketonal.
aniela58
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 14:56

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: aniela58 »

do lekarza, albo sprawdź czy ruch Ci pomoże, zacznij ćwiczyć- ja tak kiedyś miałam i przy bieganiu mi przeszło.
Dussiolek
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2013, 18:50

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: Dussiolek »

u męża niestety ustąpiła dopiero po operacji, a i tak zdążyło dojść do uszkodzenia nerwu :zalamany:
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: ruda33 »

Najlepszy lek przeciwbólowy to nimesil oraz tabletki sirdalud na noc ja to stosowałem i pomoglo .To jest na recepte .
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: POMOCY - RWA KULSZOWA!!!

Post autor: ruda33 »

Pani dr Bieszczadowa polecam .
ODPOWIEDZ