Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:36

Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: shadowman25 »

Interesuje mnie Wasza opinia na temat mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia, jest więcej minusów czy plusów?

Zapraszam do dyskusji.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: kasiuńcia »

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że najlepiej jest mieszkać osobno, mieć swoje mieszkanie lub dom.
Mieszkanie z rodzicami lub teściami, jest trochę kłopotliwe, zawsze trzeba się liczyć z opinią innych domowników, często podporządkowywać, dochodzi do różnych sprzeczek, tzw."Konflikt pokoleń", nie zawsze można pobyć z ta druga osobą sam na sam.
Ma to swoje plusy, owszem, gdy np. urodzi się dziecko, można skorzystać z pomocy rodziców, ma się ich wsparcie, młodzi ludzie nie musza też płacić od razu za mieszkanie, jest to swoista pomoc, bo jednak na początku bywa ciężko.
Wiele też zależy od stosunków miedzy rodzicami, a małżonkami, od ich charakterów, wielkości domu, lub mieszkania. Ogólnie o sytuację w jakiej się ci ludzie znajdują.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Charlie_P »

ja nie widze żadnych plusów... na początku może się wydawać fajnie ale po jakimś czasie znudzi Ci się że nie macie tej swojej rodzinnej prywatności...
ale nigdy nie mów nigdy...ludzie są różni, z jednymi sie da żyć z innym nie =>
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Anuskaaa18 »

Ja tez nie widze zadnych pozytywnych stron takiego ukladu. Choc nie mam jeszcze meza to juz nie wyobrazam sobie zycia z moimi przyszlymi tesciami, a i moi rodzice potrafia byc wkurzajacy bo juz sie we wszystko wtracaja. Tak więc w zupelnosci zgadzam sie ze starym powiedzeniem, ze "lepszy domek ciasny ale wlasny" :)
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Łysy »

Dokładnie mam takie samo zdanie :) Żony jak na razie nie mam , ale jak kiedyś będę miał i zamieszkam z nią to tylko my sami bez żadnych rodziców za ścianą. :)
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Flowerekk »

My mamy genialnych rodziców, z którymi świetnie się dogadujemy, a jednak nie chcielibyśmy w żadnych wypadku mieszkać ani z jednymi ani z drugimi, choćby po to, żeby tych relacji nie psuć :) Zdecydowanie najlepiej mieszkać samemu, podejmować swoje własne decyzje, czasami także uczyć się na własnych błędach i radzić sobie w różnych sytuacjach.

Ktoś kiedyś powiedział, że najlepsza odłegłość od teściowej to 70 km :) Bo z jednej strony to za blisko żeby przyjechała na weekend i została na noc a z drugiej- za daleko, żeby przyjeżdżała zbyt często :) I pewnie coś w tym jest :)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja rowniez uwazam, ze najlepiej mieszkac po slubie na wlasna reke. W koncu kiedys trzeba odciac ta pepowine, a takie wydarzenie w zyciu jak zakladanie wlasnej rodziny to chyba najwyzszy czas, aby sie usamodzielnic :) Wiadomo, ze rodzice zawsze chca jak najlepiej, ale niekoniecznie moze to isc w parze z naszymi zamyslami i tak powstaja klotnie mimo, ze kazdy chcial dobrze :) Najzdrowiej jest mieszkac samemu i po prostu spokojnie sie docierac :]
Awatar użytkownika
wszechwiedzący
Guru
Guru
Posty: 172
Rejestracja: 26 lipca 2009, 10:18

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: wszechwiedzący »

popieram w 100% kasiuńce
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Insomnia »

Rodzina jest cacy jak mieszka "daleko" (w sensie - w osobnym domu).
Awatar użytkownika
Agness
Guru
Guru
Posty: 191
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 09:59

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: Agness »

Najlepiej mieszkać osobno, tak jak powiedziała wcześniej kasiuńca, zawsze trzeba się liczyć z opinią innych domowników, często dochodzi do różnych sprzeczek, A rodziców czy teściów zawsze można odwiedzać w weekendy :)
Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: NotoriusBIG »

OSOBNO!!! Chcesz spać do 13 to śpisz, nie chcesz kosić trawnika, to nie kosisz, chcesz zrobić grilla i się upić - robisz to, nie chcesz iść do kościoła - nie idziesz, chcesz pomalować ściany w pokoju na czarno - malujesz, masz ochotę zaprosić jakiegoś podrożnika na noc - zapraszasz, chcesz zrobić trójkącik w domu - robisz trójkącik :hyhy:
Plusy mieszkania z teściami oczywiście są, ale szala zdecydowanie przeważa na korzyść mieszkania osobno.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: czeszka »

shadowman25 pisze:Interesuje mnie Wasza opinia na temat mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia, jest więcej minusów czy plusów?

Zapraszam do dyskusji.
nawet nie mysl i sie nie zastaanawiaj bo nie ma nad czym...........OSOBNOOOOOOOOOOOOOOOOO
kaczor33
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 marca 2014, 22:10

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: kaczor33 »

Mieszkanie z Teściami jakimi by nie byli jest złym pomysłem. Będąc na samym początku waszej nowej drogi zawsze jak w życiu każdego będą się pojawiać kłótnie i docieranie się na wzajem, a wtedy zawsze albo prawie zawsze Teściowie będą stawać po jakiejś stronie a to nie służy rozwiązywaniu konfliktów, po za tym Teściowie mogą lub będą zawsze służyć dobrą radą co nie zawsze jest dobre. Jak to mówią jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz. Zabawa na własnym podwórku służy wam razem i najlepiej jeśli to podwórko jest wasze a nie jednego z was. :padam:
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: czarny2962 »

Idz na slowje nawet 2 mkwadratowe twoja psychika nie bedzie cierpiec jak was niestac to nawet wynajmijcie sobie cos malego nawet bzykac sie nie bedziecie kiedy chcecie
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18436
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Mieszkanie po ślubie z teściami lub rodzicami +/-

Post autor: dragoness »

W promieniu 500 metrów nawet to prosta droga do rozwodu.
ODPOWIEDZ