piwo !!! Ktore najlepsze

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: łodyniec » 11 listopada 2014, 10:02

łodyniec pisze:najlepsze otwarte ,zimne ,jasne pełne :D Będąc swego czasu pod Litewską granicą trafiłem na najlepsze piwo jakie piłem do tej pory.Pech chciał ,że butelka trafiła do kosza a nazwę zapomniałem. Wiem w którym miejscu w sklepie stoi ,ale nie znam nazwy :D Była to piwo regionalne, lekkie, jasne, głęboko chmielowe z lekką nutą goryczki. Cóż gdy będę tam następnym razem kupię większą ilość :D

Parę telefonów wykonałem i dowiedziałem się :ok:

Piłem tylko Zdrojowe ,ale rewelacja. Szukałem w Jaśle ,nie ma nigdzie :( Może da się gdzieś zamówić :hyhy:
Załączniki
10805306_770394409674344_1772579666_n.jpg

anka86
Ekspert
Ekspert

Post autor: anka86 » 19 listopada 2014, 10:28

Ja lubię Książęce :)

Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Wojtq » 19 listopada 2014, 13:40

Tyle ten temat się ciągnie, że już się niedobrze robi.
Wiecie dlaczego lubicie koncernowe piwa? Bo one są robione celowo "smaczne" (czyt. bezpłciowe) żeby każdemu wchodziły i ryły beret %.
Nie chcę robić reklamy, lecz inaczej nie mam pojęcia jak podsunąć propozycję. Idź jeden z drugim, lub jedna z drugą choćby do klubu Impresja (przy Merkury Market) i zamów lane z Grybowa, lub kup jedno z butelkowych które stoją na półce za barem. Dowiecie się wtedy co to jest piwo i przekonacie że to co Wam sprzedają w sklepach to rozwodnione pomyje. W MPMie na Jana Pawła czasami pod koniec tygodnia można spotkać piwo butelkowe z browaru PINTA. Piszę czasami bo sam na nie poluję a znika ekspresowo z półek. (bo jest dobre) Je również polecam jeśli chcecie dowiedzieć się jak smakuje piwo.
By obrazowo pokazać Wam co sprzedają koncerny, podam dla przykładu że w jednym z piw koncernowych produkowanych przez jednego z największych koncernów w Polsce, chmielu do piwa dodaje się ok 1gram na litr piwa. Ja warząc piwo w domu (nie jest jakoś wybitnie oszałamiające) daję chmielu 100gram na 20 litrów!!!
Jak więc można mówić że piwo koncernowe jest dobre? Jest neutralne, takie by każdemu podeszło i walnęło % po łbie.
Dodatkowo koncerny stosują surowce niesłodowalne by podbić ekstrakt i VOLTY (czyt. alkohol). Jednym z nich jest np. syrop glukozowy - to ten ciut lepszy i droższy od następnego glukozowo-fruktozowego który powoduje otyłości, cukrzyce i inne dziadostwa.
SMACZNEGO zatem...pijcie i się luzujcie koncernowym chłamem...

jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jankow05 » 19 listopada 2014, 14:42

Ja też preferuje piwa rzemieślnicze lub z mini browarów, namawiam znajomych by kupowali takie, niestety, nie zawsze się to udaje. Myślę, że większość ludzi podchodzi do piwa jak do... piwa po prostu, nie doszukując się w tym drugiego dna. Piwo to piwo. Ma być złociste, gazowane i zimne ;-). Niektórzy nawet nie widzą różnicy między koncerniakiem a rzemieślnikiem... Nie wspominając o piwach typu Ipa lub Stout, które dla niektórych są nie do wypicia, określają je jako niedobre wręcz ohydne...;-). Rzecz gustu (smaku) jest oczywiście bezdyskusyjna. pozostaje jeszcze kwestia ceny. Piwa rzemieślnicze są niejednokrotnie dużo droższe od koncerniaków. Dla większości, wydanie na piwo od 7 do 10 zł za butelkę jest nie do przyjęcia...

Awatar użytkownika
ropucha
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: ropucha » 24 maja 2015, 23:36

tylko małe, rzemieślnicze browarki! pyszne, świeże piwko:) Wojkówka, Dukla, URSA z Bieszczad,

kociamberek
VIP
VIP

Post autor: kociamberek » 25 maja 2015, 19:20

ropucha pisze: z Bieszczad,
z Bieszczadów

Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Grunwald » 25 maja 2015, 22:22

Bez wątpienia Namysłów !

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 26 maja 2015, 22:04

Trybunał.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 26 maja 2015, 22:05

Trybunał.

Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Kontakt:

Post autor: Drapichrust » 27 maja 2015, 11:45

Najlepsze piwo - swoje, w domu zrobione:)

jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jankow05 » 27 maja 2015, 12:04

Trzeba być naprawdę zapalonym piwowarem żeby domowe było naprawdę dobre. Jeśli Tobie takie wychodzi to gratuluję ;)
Ja próbowałem się w to bawić ale...obecnie wolę smakować piwa rzemieślnicze z naprawdę wielu już mini browarów dostępnych w Polsce, jest ogromny wybór!! Polecam sklep Piwa Regionalne w Rzeszowie na ul. Paderewskiego :)

kowalski38200
Guru
Guru

Post autor: kowalski38200 » 27 maja 2015, 12:58

CIECHAN !!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Kontakt:

Post autor: Drapichrust » 30 maja 2015, 21:21

jankow05 pisze:Trzeba być naprawdę zapalonym piwowarem żeby domowe było naprawdę dobre. Jeśli Tobie takie wychodzi to gratuluję ;)
Ja próbowałem się w to bawić ale...obecnie wolę smakować piwa rzemieślnicze z naprawdę wielu już mini browarów dostępnych w Polsce, jest ogromny wybór!! Polecam sklep Piwa Regionalne w Rzeszowie na ul. Paderewskiego :)
Tam też byłem piwo od nich piłem;) Jak również zamówiony sprzęt na alepiwo.pl odbierałem. Wystarczy dobry przepis i trochę cierpliwości.
Piwa rzemieślnicze dobre ale drogie. A swoje...:)

spontaniczny0
Debiutant
Debiutant

Post autor: spontaniczny0 » 2 czerwca 2015, 11:33

Ostatnio raczyłem się piwem Leffe - Mistrzostwo świata! Piwo naprawdę z wysokiej półki i warte swych pieniędzy. Polecam gorąco, w szczególności dobrze schłodzone ;)

alejacapone
Debiutant
Debiutant

Post autor: alejacapone » 2 czerwca 2015, 18:46

Szukacie najlepszego piwa??
Zatem mam dla Was doskonałą nowinę:
Właśnie otwarliśmy sklep przy Lwowskiej 4.
Takiego wyboru w Jaśle jeszcze nie było :hyhy:

Nowości zawsze na naszym fejsbukowym profilu: https://www.facebook.com/Al.CaponeJaslo
Zachęcam do polubienia.

Otwarte całą dobę, również w święta.
Szeroki wybór nie tylko piwa.
Fachowa obsługa obeznana z najświeższymi nowościami na rynku.

zaprasza
Al.Capone

ODPOWIEDZ