Rząd PO, oceny, opinie.

O wszystkim, czyli o niczym...

Czy jesteś zadowolony z rządów PO ?

TAK
48
21%
NIE
179
77%
NIE WIEM, NIE INTERESUJE MNIE TO
4
2%
 
Liczba głosów: 231

Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: Architekt »

A co można zrobić? Zlecić mafii aresztowanie swoich własnych ludzi? Kpisz?
Wałęsą ochrania cały czas zawarty układ zresztą nie tylko jego.

Napisałam jasno: detonacja całego układu w wyborach.
Trzeci raz nie będę powtarzał bo już wątpię w zdolności rozumienia banalnych spraw.

Nawiasem mówiąc nieźle się dzieje teraz w biurze wprost :D, relacja na żywo w polsacie
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: zielony87 »

Juve-fan pisze:Powiedz mi zielony, jak mając tak znikomą wiedzę na temat prawa możesz pisać aż tak wiele?
Jeśli jest ona znikoma aż tak znikoma,że się na nią skarżysz - to może oświecisz tak żałosnego i małego profana jak ja i jako większy specjalista od prawa wyjaśnisz mnie i pozostałym ludziom na tym forum jakie przepisy znoszą coś takiego :?: Bo o ile wiem,to niestety takich przepisów nie ma,ba nawet prawnik którego cytowałem nie wie. No ale może jako pracownik biura senatorskiego znasz jakieś nowe kruczki prawne które świeżo weszły,skoro jesteś taki pewny siebie - to pytam...

Oczywiście gdyby doszło do zniszczenia taśm i sprzętu oraz naruszania procedur przez ABW można by mówić o niszczeniu dowodów,ale na razie tego nie ma.Skarżą się,że przecież służby mogą przekopiować ich dane,że to bandytyzm :?: Do diabła,taka jest właśnie procedura policyjna - konfiskata sprzętu,wykonanie kopii i na tej kopii pracuje specjalista. http://niebezpiecznik.pl/post/poniedzia ... e-pytania/

Szczególnie:
Organy ścigania mogą zatrzymać rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem. Co więcej, rzeczy zajęte nie muszą stanowić dowodów w sprawie, w której dokonano przeszukania, ale również w sprawie innego przestępstwa, [...] Jeśli chodzi tajemnice, o których mowa w pytaniu, to naruszenie tajemnicy handlowej, czy też umów o zachowaniu poufności schodzi na dalszy plan. KPK przewiduje możliwość przeprowadzenia postępowania z wyłączeniem jawności w przypadku, kiedy tego rodzaju tajemnice wchodzą w grę, jednak nie będzie to przeszkoda dla organów przy dokonaniu przeszukania i zatrzymania.
Po pierwsze, wykonanie kopii binarnej to nie tylko narzędzie biegłego, ale również czynność wykonywana przez organ dokonujący przeszukania i zatrzymania np. z udziałem specjalistów. Jak Pan pewnie wie, nie na każde przeszukanie zabiera się ze sobą biegłych. Oczywiście, że kopia binarna nie jest dowodem – dowodami będą informacje zapisane na dysku.
Tymczasem dziennikarze narzekają,że to:
Ok godz. 21:50 redaktor naczelny gazety poinformował, że policjanci przekraczają swoje uprawnienia. Sylwester Latkowski obawia się, że straci swój komputer. - Wejście i zabranie mojego komputera, gdzie mam dokumenty, nagrania, to jest bandytyzm. Jeżeli jest tak w tym kraju, że można coś takiego zrobić, to po co są media? - mówił, komentując na gorąco działania ABW Sylwester Latkowski.

- Każdy, kto choć wystarczająco zna się na informatyce, i prawie wie, że funkcjonariusze, którzy sprawdzają nasze dane, mogą zrobić ich kopie. Ta forma umożliwia późniejszy dostęp ABW do naszych danych - mówił później dziennikarz
Jak się okazuje dziennikarze nie znali prawdopodobnie zawczasu wystarczająco prawa dotyczącego ewentualnego skonfiskowania komputera przez służby państwowe a szpiegostwo przemysłowe i kradzież danych ich nie przerażały nawet przy "śledztwach dziennikarskich" ("nowa sprzątaczka" wchodzi po godzinach i kopiuje dysk) i nie byli przygotowani (teraz dopiero o tym wie,że mu skopiują w razie policyjnego przeszukania dysk :?: - a szyfrowanie,hasełko,hasełka podawać się nie musiałby,aż taki ten spadek wydajności nie jest...) ,nie rozumieją też w jakim państwie właściwie żyjemy (zresztą "zachód" i kraje związane nie jest lepszy - jak się przejeżdża przez Australię to przeszukują dysk niby w ramach walki z pedofilią,co jest wygodnym argumentem do inwigilacji po prostu,nie wiem czy nie wprowadzą za jakiś czas podobnych rzeczy w UK). http://www.kryminalistyka.fr.pl/phpBB2/ ... 07&start=0 Ciekawe czy backupy porobili...

Oczywiście jeśli Policjanci/ABW naruszą procedury sprawa będzie inna,ale co przeszukanie prokuratorskie to przeszukanie prokuratorskie...

Skarżą się na to,że "redaktora spałowali" i chcą stawiać opór :?: Redaktor będzie miał szczęście jak nie tknął Policjanta,inaczej dołożą mu czynny opór Policji...

PS: Wszelkie pretensje nie do mnie.Wg informacji jakie ja znam,takie mamy prawo. No chociaż może niezupełnie,może się mylę i Juve-fan wytłumaczy nam w czym...

Dobra - i żeby nie było powoływania się na tą opinię - mamy prawnika Karnistę,który twierdzi,że tajemnica dziennikarska itd: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=5
Powołując się na Kodeks postępowania karnego w artykułach 180 par. 1 i 3 i art. 225, 226, przypomniał, że "na ujawnienie okoliczności objętych tajemnicą dziennikarską, potrzebny jest nakaz sądu a nie prokuratora, ani z całym szacunkiem agentów ABW
Szacowny profesor karnista ma oczywiście rację co do ujawnienia okoliczności ,ale te przepisy nie wykluczają zabezpieczenia dowodów i przekazania ich w międzyczasie do dyspozycji sądu,choć określają procedurę ich przekazania. Przekazanie tych danych bez zgody sądu od razu do analizy będzie oczywiście naruszeniem procedur,samo jednak zajęcie dowodów i przekazanie ich do decyzji sądu w zabezpieczonych opakowaniach - nie.Oczywiście służby mogą złamać prawo i otworzyć zabezpieczone opakowania oraz zatrzeć ślady (wywiad zna sposoby co będzie złamaniem prawa jeśli im to ktoś udowodni... Ale z tym już nikt nic nie zrobi,jeśli w tym byliby profesjonalni (lecz czy na pewno są skoro ministra im podsłuchano :?: no nie wiem... )
robobosss
Guru
Guru
Posty: 117
Rejestracja: 6 listopada 2011, 09:05

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: robobosss »

Jakie wybory,oni sa zdolni do przeklamania wynikow.Zobacz jeden i drugi co sie dzieje.Ten uklad to dyktatura,albo jestes z nimi ,albo cie wykończą.
Chory czlowiek u woadzy!!! D jesli dzis pozwolisz im na to co robią,wiedz ze krzywdzisz mlodsze pokolenie,wlasne dzieci!!! Dla nich masz tyrac od rana do wieczora i placic skladki
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: zielony87 »

Gdyby to była tylko dyktatura to pół biedy.Idiokratyczna kleptokracja udająca demokrację - tak to należy nazwać.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: Architekt »

Powiedzcie mi co to jest za państwo, w którym służby dopuszczają do interpretacji prawa przez media oraz nie są w stanie prawa wyegzekwować.
Jak na dłoni widać, że w tym kraju władzę wykonawczą choć nie bezpośrednio pełnią media.

Wg mnie uzasadnienie powinno być takie:
Nie wydamy materiałów ponieważ one chronią interes publiczny, państwowy, który w tym przypadku nie jest tożsamy z interesem rządu. To interes rządu i rządzących godzi w interes publiczny.
robobosss
Guru
Guru
Posty: 117
Rejestracja: 6 listopada 2011, 09:05

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: robobosss »

Właśnie zablokowali Facebook
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: Architekt »

robobosss pisze:Właśnie zablokowali Facebook
co może okazać się zbawienne jeżeli chcemy żyć w spokojnym kraju.
Jeżeli sytuacja okaże się naprawdę poważna a wiele na to wskazuje i wszystko do tego zmierza to będzie to egzamin z dorosłości dla całego narodu.

ciekawe czy pozostałe portale też czy to tylko zwykła awaria :hyhy:
ala
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 11 października 2011, 10:06

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: ala »

facebook juz działa a swoja drogą ciekawe na czyje zlecenie opublikowano te nagrania tak tuz przed wyborami
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: Jozin »

Już wiem od czego ta afera miała odwrócić uwagę:


Obrazek
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: zielony87 »

Nie wydamy materiałów ponieważ one chronią interes publiczny, państwowy, który w tym przypadku nie jest tożsamy z interesem rządu. To interes rządu i rządzących godzi w interes publiczny
.
I CO to pomoże skoro przepisy nie przewidują wyjątków dla materiałów z podsłuchów które służą interesowi publicznemu :?: Dopóki prawo jest takie a nie inne to mogą zrobić co chcą.
robobosss pisze:Właśnie zablokowali Facebook
Niestety to była pewnie tylko "usterka techniczna". http://downdetector.pl/status/facebook. To się zdarza: http://downdetector.pl/status/facebook/archiwum Blokada na ten serwis szpiegowski na amen byłaby bardzo wskazana,ale niestety - obawiam się,że naszym służbom tak jak amerykańskim raczej zależy na jego rozwoju.
https://www.youtube.com/watch?v=RJqf0qYrYvU - Taki żart ale coś w tym jest :P
Jozin pisze:Już wiem od czego ta afera miała odwrócić uwagę:

Obrazek
Coś w tym niewątpliwie jest :hyhy:

Tymczasem to co się dzieje to jakaś degrengolada :!: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sld-sluz ... rost/8es9n
Pro­ku­ra­tu­ra w wy­da­nym ko­mu­ni­ka­cie in­for­mu­je, że od­stą­pio­no od czyn­no­ści w związ­ku z "eska­la­cją kon­flik­tu, w szcze­gól­no­ści za­gro­że­niem dla bez­pie­czeń­stwa i zdro­wia pro­ku­ra­to­rów i funk­cjo­na­riu­szy ABW". Wska­za­no też na "brak pra­wi­dło­we­go i re­al­ne­go za­bez­pie­cze­nia pracy tych­że" przez obec­nych na miej­scu po­li­cjan­tów.
Że k... CO :?: W wypadku zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa prokuratora oraz funkcjonariuszy wysyła się antyterrorystów z ostrą amunicją mających prawo jej nawet użyć,a nie odstępuje od postępowania :!: :!: :!: A kto teraz zagwarantuje,że nie dojdzie do niszczenia dowodów w sprawie :?: Skandal i tyle,skoro państwo Polskie i jego konstytucyjne organy prawa dają się sterroryzować pierwszym lepszym krzykaczom i warchołom,to państwo faktycznie już nie istnieje :!: Rozumiem,że te materiały uderzają w bezprawne działania rządu,ale same są bezprawne i ich zabezpieczenie przez prokuraturę do decyzji sądu jest zgodne z prawem Rzeczypospolitej Polskiej.PRAWEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ jakie by nie było - dobre czy złe - ale PRAWEM :!: I dziwić się,że przestępcy w tym kraju są bezkarni,skoro w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy państwo ustępuje :?: :!: USTĘPUJE :?: Jak to USTĘPUJE :?: :!: To co - przed uzbrojoną mafią,to policjant ma w tym kraju np. uciekać :?: :!: Co z egzekwowaniem PRAWA i nakazu prokuratorskiego,czy w Polsce są ludzie wobec których prawo nie obowiązuje :?: :!: Powtórzę: To państwo w takim razie już nie istnieje :!: To żałosne.Do wyroku sądu te materiały powinny być bezwzględnie zabezpieczone na podstawie przepisów,ewentualnie sąd mógł w trybie przyspieszonym rozważyć wniosek i go przyjąć lub odrzucić :!:
Awatar użytkownika
elemelek
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 22 października 2010, 15:31

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: elemelek »

zielony87 pisze:Gdyby to była tylko dyktatura to pół biedy.Idiokratyczna kleptokracja udająca demokrację - tak to należy nazwać.
Oligarchia to rządy podobne do dyktatorskich, które cechują się przywłaszczeniem suwerennej roli w państwie przez dość wąską grupę, np. wyodrębnioną ze starszyzny rodowej lub elit majątkowych. Grupa rządząca jest zamknięta i wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie oraz realna władza jest sprawowana przez jej członków. Nawet jeśli w obrębie elity władzy toczy się mniej lub bardziej zakulisowa walka o władzę, to oligarchia na zewnątrz występuje zdecydowanie jednolitym frontem, starając się nie dopuścić do władzy innych grup społecznych.


Czyż nie tak jest?!

Nie ma już Polski :( Wszyscy muszą zostać odsunięci. Ludzie walczmy, nie mówcie że "to was nie interesuje". W obecnej sytuacji nic tylko czekać na koniec świata...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oligarchia
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: grzeh »

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: zielony87 »

W tym wypadku jednak chyba należałoby poczekać.Ludzie - czy wy k... tego nie widzicie :?: Rząd Tuska jest jaki jest - czyli beznadziejny to fakt,ale popieranie łamania prawa przez dziennikarzy (jeśli nie chcą oddać dowodów Policji do czasu decyzji sądu to jest przestępstwo) i rozwalanie rządu przez anonimowych autorów nielegalnych ale całkiem profesjonalnych podsłuchów jest nie do przyjęcia.Najpierw ujawnienie mocodawców tego podsłuchiwania (najlepiej przez ludzi PO bo są zainteresowani w tym by ich dorwać) - potem dymisja,wcześniejsze wybory i sąd nad Tuskiem i jego bandą... Ale ani minuty wcześniej...

@Grzeh - genialne podsumowanie."Sterowana rewolucja",przedstawienie dla mas.Niezależnie czy Putin obala czy służby - zwykli ludzie oberwą jak zwykle jeśli ten scenariusz zostanie zrealizowany.I dlatego właśnie ludzie którzy zmajstrowali "aferę podsłuchową" muszą zostać złapani - bo są tak samo groźni jak ten rząd. Takie zakulisowe manipulowanie władzami przy pomocy "haków" jest nie do przyjęcia.Nawet jeśli władze są uwikłane w działalność przestępczą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: dragoness »

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rząd PO, oceny, opinie.

Post autor: dragoness »

I byłoby śmieszne, gdyby nie było tak boleśnie prawdziwe... http://joemonster.org/phorum/read.php?f=18&t=608810
ODPOWIEDZ