Od czego zacząć organizowanie wesela?

O wszystkim, czyli o niczym...
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: stokrotka2010 »

Witam, podpowiedzcie od czego zacząć organizowanie wesela żeby ze wszystkim zdążyć?
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: KooKoszka »

Pierwsze to od daty możesz wybrać dwie albo i więcej a później to kucharkę sale orkiestrę księdza określ w 2 terminach i dopasuj wszystko w ten dzień którym będzie wolny dany budynek orkiestra i inne sprawy....
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: Marcinek »

stokrotka2010 pisze:Witam, podpowiedzcie od czego zacząć organizowanie wesela żeby ze wszystkim zdążyć?
od znalezienia odpowiedniego partnera.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: winiarz171 »

Marcinek pisze:
stokrotka2010 pisze:Witam, podpowiedzcie od czego zacząć organizowanie wesela żeby ze wszystkim zdążyć?
od znalezienia odpowiedniego partnera.
no prosze. Mistrz ciętej riposty jest i na jaslo4u xd :rotfl: :rotfl:
G-man
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 21:09

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: G-man »

Marcinek pisze:
stokrotka2010 pisze:Witam, podpowiedzcie od czego zacząć organizowanie wesela żeby ze wszystkim zdążyć?
od znalezienia odpowiedniego partnera.
To samo pomyslałem jak zobaczyłem ten temat :)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: kasiuńcia »

Moim zdaniem temat trafny.
Ja z kolei mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów miał sytuację, gdy wybierał dokumenty z swojej parafii i załatwiał to tak, aby mieć ślub w wybranym przez siebie kościele? jakie kroki należy najpierw poczynić?
angela666
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 3 marca 2009, 10:12

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: angela666 »

od terminu potem szukaj sali kucharki ksiedza potem zajmij sie drobnymi rzeczami jak np dekorowanie sali czy tam kościoła jak chcesz potem ubrania kwiaty wczesniej zaproszenia itd
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: Marcinek »

kasiuńcia pisze:Moim zdaniem temat trafny.
Ja z kolei mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów miał sytuację, gdy wybierał dokumenty z swojej parafii i załatwiał to tak, aby mieć ślub w wybranym przez siebie kościele? jakie kroki należy najpierw poczynić?
osobiście nie miałem takiej sytuacji, ale znajomi tak. Chcieli wziąć ślub w zabytkowym kościele w Trzcinicy. Wystarczyły zaświadczenie ze swojej parafii, że było się bierzmowanym, oraz, że jest się praktykującym katolikiem, noi oczywiście zaświadczenie o przejściu kursu nauk przedmałżeńskich.
Kasica123
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 4 stycznia 2009, 20:45

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: Kasica123 »

partner jak najbardziej, ale ostatnimi czasy, chcąc mieć wszystko na wysokim poziomie (sala, orkiestra, kucharz, dekoracje itd itp), trzeba rezerwacje składać z dwuletnim wyprzedzeniem i niektórzy tak robią, a dopiero później szukają partnera ;)
a jak się nie uda, zawsze można odsprzedać rezerwacje ;)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja na samym początku zamówiłam salę (2 lata w przód, żeby mieć spokojna głowę :] ). Zaznaczam, że partnera już mam :super:
Rok przed ślubem zamawiałam orkiestrę i był z tym już duży problem. Wesele planuje na wakacjach, dużo zespołów nie miało już wolnych terminów...
Te 2 sprawy radzę załatwić jak najszybciej. No i kucharkę też wcześniej, jeśli ktoś robi na sali. Później można trochę zwolnić obroty, ale na rok przed weselem trzeba pomyśleć o naukach przedmałżeńskich, przedślubnych, dekoracji sali itd...
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: kasiuńcia »

Czyli nauki i kwestia kościelna, że tak to ujmę, dopiero rok przed?
Myślałam, że załatwię to teraz, czyli jakieś dwa lata przed planowanym terminem, ale może to jednak zbyt wcześnie?

Ogólnie myślę, że planowanie dwa lub trzy lata przed to wielka przesada i bardzo źle się stało, że doszło do tego, aby musiał to być taki przedział czasowy. Dawniej, za czasów naszych rodziców, z tego co wiem ślub planowano maksymalnie rok przed, co oczywiście miało też swoje powody. Nie było AŻ takich sal, AŻ takich orkiestr, AŻ takich wymogów ogólnie. Dziś to dwa lata minimum-a przecież przez dwa lata...
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

kasiuńcia pisze:Czyli nauki i kwestia kościelna, że tak to ujmę, dopiero rok przed?
Myślałam, że załatwię to teraz, czyli jakieś dwa lata przed planowanym terminem, ale może to jednak zbyt wcześnie?

Tzn. kwestię kościelną możesz załatwić wcześniej... Ja piszę jak to jest w moim przypadku. Po prostu nie możemy się zebrać i w końcu przejść przez te nauki... :oczami: Kurs przedmałżeński można zrobić kilka lat wcześniej. Moje koleżanki robiły już w liceum, kiedy jeszcze nie miały kandydata na męża ;p no a nauki przedślubne to już bliżej całego wesela. Poza tym trzeba jeszcze jakieś zaświadczenie z Poradni Rodzinnej, czy coś takiego... Sama muszę się dokładnie w tym temacie zorientować :)
Awatar użytkownika
vanessa
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 20:13

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: vanessa »

Właśnie od pewnego czasu przygotowujemy się do tego ważnego dnia w naszym życiu czyli do dnia ślubu :)
Moja propozycja na "terminarz" jest następująca:
1. Narzeczony / Narzeczona [czas: im wcześniej tym lepiej, chociaż nie wszyscy uznają tą zasadę :P ]
2. Restauracja / Sala weselna + kucharka lub firma kateringowa [czas: 1,5 - 2 lat wcześniej]
3. Zespół muzyczny [czas: 1,5 - 2 lat wcześniej]
/niektórzy (w tym ja) dopasowują restaurację do zespołu/
4. Ksiądz - Kościół [czas: 1 - 1,5 roku wcześniej]
5. Fotograf / Kamerzysta / Wodzirej [czas: 1 - 1,5 roku wcześniej]
6. Nauki przedmałżeńskie [czas: 6 mies. - 1 roku wcześniej]
7. Dekorator / Oprawa muzyczna mszy / Fryzjer / Kosmetyczka itp. [czas: 6 mies. - 1 roku wcześniej]
8. Pozostałe usługi / sprawy np. limuzyna, fajerwerki, tort, [czas: kika miesięcy wcześniej ]
no i najważniejsze czyli suknia, biżuteria, kosmetyki i inne ważne kobiece dodatki ślubne [czas: bez ograniczeń - zawsze i wszędzie ;) ]
Anna Wal
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:15

Re: Od czego zacząć organizowanie wesela?

Post autor: Anna Wal »

Czy możecie polecić mi firmę, która zajmuje się dekoracją kościołów na ślubach?
ODPOWIEDZ