Z Psem Do Anglii

O wszystkim, czyli o niczym...
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Z Psem Do Anglii

Post autor: Lady_P »

Czy ktoś z Was przekraczał granicę francusko-angielską promem bądź eurotunelem z pieskiem? Jakie są aktualne wymogi dotyczące przewozu zwierząt na Wyspy? Wiem, że niezbędny jest w kolejności czip, pszport i szczepienie przeciw wsciekliźnie i właśnie teraz zastanawiam się czy nadal konieczne jest badanie przeciwciał? No i po tym badaniu półroczna kwarantanna? Słyszałam, że miała być wzniesiona, ale ile w tym jest prawdy to niewiedomo :( No i przed wjazdem (chyba 24godz.) do UK wiem, że należy pieska odrobaczyć. A czy jest jakaś możliwość pominięcia tej kwarantanny?
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Z Psem Do Anglii

Post autor: szmitu3 »

Z wywozem zwierzat z Anglii raczej nie ma problemu , jesli zwierzak posiada wszystkie dokumenty. Mozesz zadzwonic do jakichs kurierow ktorzy woza paczki do UK , oni napewno beda wiedziec , poniewaz jak jakis rok temu odbieralem paczke z Polski , to kurier wiozl komus kota . Wiec wnioskuje z tego ze nie przetrzymuja zwierzat w kwarantannie na granicy . Jesli natomiast chodzi o transport lotniczy , to wtedy zwierze leci w luku bagazowym i jest wiecej problemow ( za przelot kota , znajoma zaplacila okolo tysiac funtow ).
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: Z Psem Do Anglii

Post autor: Scales »

Wysyłanie zwierzaka w takich warunkach kurierem jak jakiś pakunek do Anglii jest nieodpowiedzialne.
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Z Psem Do Anglii

Post autor: szmitu3 »

Jesli wysylanie psa kurierem jest nieodpowiedzialne , to mozna sie zapytac czy mozna samemu tez sie zabrac razem z kurierem zeby sobie pilnowac psa , ale wtedy koszty podrozy wzrosna troche wiecej.
Ja w tamtym roku wiozlem z Anglii do Polski kolege z prawie dorosla suka labradora. Na postojach chodzila pobiegac i za potrzeba a w samochodzie caly czas lezala lub spala , wiec nie bylo problemow.
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: Z Psem Do Anglii

Post autor: Scales »

Wysłanie kurierem jak paczki a wiezienie samemu, gdzie zwierze zna przecież swojego opiekuna, zadbanie o wodę, ciepło, wyprowadzenie, złagodzenie stresu itp., gdzie ma się zwierzaka pod pieczą, to zupełnie inna sprawa.
sewekrusek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 1 lipca 2014, 16:18

Re: Z Psem Do Anglii

Post autor: sewekrusek »

Jest tyle informacji w internecie, że albo można sobie samemu zorganizować przewóz pieska do Anglii, jak również zlecić to firmie. Generalnie to warto poznać prawo weterynaryjne danego kraju.
ODPOWIEDZ