Proces morderców mieszkanki Jasła

O wszystkim, czyli o niczym...

Jakie kary powinny być w Polsce dla takich ludzi jak mordercy mieszkanki Jasła?

25 lat pozbawienia wolności
6
10%
Dożywotnie pozbawienie wolności
10
16%
Dożywotnie pozbawienie wolności w więzieniu o zwiększonym rygorze - ciężkie prace
24
39%
Kara śmierci
19
31%
Mniej niż 25 lat więzienia
3
5%
 
Liczba głosów: 62

Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: Charlie_P »

25 sierpnia br. w Sądzie Okręgowym w Krośnie będzie kontynuowany proces zabójców Bronisławy R., mieszkanki Jasła. Tomasz N i Grzegorz S, którzy zamordowali kobietę, oraz Emil L i Paweł L, którzy pomagali w zacieraniu śladów być może jutro usłyszą wyroki za tą makabryczną zbrodnię.

Jak myślicie czy któryś z nich dostanie dożywocie?
Jeden oskarża drugiego, ciągle obwiniają się nawzajem, ani jeden, ani drugi nie przyznaje się do tego ostatecznego ciosu - włożenie w usta kobiety znicza i wepchnięcie go nogą w gardło.

Niezły wymyślili sposób na obronę, zapewne to pomysł ich obrońców, którzy dobrze wiedzą, że jeżeli ani jeden ani drugi się nie przyzna, a dowody nie będą jednoznacznie wskazywały tego, który to zrobił, to sąd prawdopodobnie i jednemu i drugiemu da karę 25 lat więzienia, to bardziej prawdopodobne niż to, że obydwaj dostaną dożywocie.
Jak myślicie jaki będzie wyrok? I czy oni naprawdę zasłużyli na to, żeby resztę życia spędzić w cieplutkim miejscu, z wyżywieniem telewizorem, siłownią , grą w piłkę itd? I to wszystko za nasze pieniądze. Czy według Was kary w Polsce nie powinny być zaostrzone dla takich potworów jak oni?
Co Wy na to, że Ci dwaj, którzy pomagali zacierać ślady, o wszystkim wiedzieli i nikogo nie poinformowali, cały czas są na wolności?! Spotykani przez rodzinę pani Racławskiej, sąsiadów... Czy oni nie powinni być za kratkami? Wg mnie są tak samo niebezpieczni jak Tomasz N i Grzegorz S. Miejmy nadzieje, że jutro po raz ostatni opuszczą mury więzienne i konwojem przewiezieniu do Sądu w Krośnie, usłyszą najwyższy wyrok, następnie powrócą do więzienia i nigdy stamtąd nie wyjdą...
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: oth »

Uśpić jak zwierze.
Niestety kulawe prawo przewiduje, ze podatki będą od teraz ich utrzymywać, więc mam tylko nadzieje że ktoś im pożyczy jakiś sznur czy pasek w celi.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: obiektywnyObserwator »

Kary śmierci w Polsce już nigdy stosować nie będą bo jesteśmy uwiązani dużą ilością umów i paktów międzynarodowych o jej nie stosowaniu.
Wyrok, jeśli tylko zapadnie jutro, bo może znowu rozprawę przełożą, na pewno nie będzie satysfakcjonował nikogo, ani oskarżycieli, ani oskarżonych
a już na pewno nie opinię publiczną. Swoje zdanie ile każdy z nich powinien dostać mam ale nie będę mówił tego na forum, coś mi się zdaję że i ja
jutro usatysfakcjonowany nie będę, niestety.
Ale chciałem zwrócić uwagę na coś innego. Zachowali się jak zwierzęta, bestialski mord i późniejsze go ukrywanie. A wymieszały się tam dwa środowiska,
Grzegorz S. z dobrego domu i trzej delikwenci mówiąc delikatnie z trudnego osiedla. O ile dla rodziny i znajomych Grzegorza czyn to jest bestialski
i niespotykany, tak samo dla nas czyli opinii publicznej. Już dla znajomych pozostałej trójki jest co najwyżej młodzieńczą głupotą lub o zgrozo czynem godnym gangsterskiego szacunku. Dalej widzę na ulicy Emila, który spaceruje jak gdyby nigdy nic w otoczeniu swoich znajomych z osiedla, u których pewnie nawet zdobył szacunek za to, że nie wsypał swojego zezwierzęconego kolegi na "psiarni" przez prawie rok.
U innego z kolegów tej trójki na portalu społecznościowym widać dalej zdjęcia z głównym sprawcą, tyle tylko że czarną kreską zamazał mu oczy. Zniknął z Jasła, chyba że go nie widuje, tylko Paweł L. Na NK na profilach młodzieży lub dzieci (sic!) z ich osiedla, jak w soczewce skupiły się nastroje po tym zatrzymaniu. Można tam wyczytać na profilu chyba 16 latki "pozdrowienia do więzienia" a na innych "trzymajcie sie chłopaki", spotkałem nawet jakiś "PATO SKŁAD" to chyba od patologi i całe to gó..o na nutę JP (J...Ć POLICJE) z którym tak nachalnie obnosi się młodzież kilkunastoletnia z naszych osiedli.
Mnie to razi w oczy ogromnie, taki obszczymurek 14 leni nawet z policjantem na oczy nie gadał ale bluzę z napisem JP większą od niego oczywiście nosić musi.
Którą kupiła mu mama bo sam na pewno pieniędzy na nią nie zarobił.
Rodzice czy Wy naprawdę nie widzicie co robi i nosi wasze dziecko i jak się zachowuje czy to na ulicy czy na portalach społecznościowych????

I chciałem się Was zapytać czy Wy też widzicie tą różnicę pomiędzy 97% populacji Jasła która ten czyn kategorycznie potępia i domaga się najsurowszej kary
a tymi 3% degeneratów dla których ta sprawa to takie nic, bo przecież "to dobre chłopaki na pewno się poprawią", "a bo wy ich nie znacie to ich nie osądzajcie","życzymy szybkiego powrotu na wolność" itp itd bla bla bla
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: poszukiwana »

często ludzie z tzw "dobrych domów" są gorsi od tych z marginesu, to zresztą w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia, zrobili coś strasznego i za to powinni zgnić w więzieniu, bo niestety kary śmierci w Polsce nie mamy. Szkoda mi tylko rodzin tych morderców, postawcie się na miejscu matek, rodzeństwa... do końca życia wytykani palcami "o to siostra tego mordercy" itd.. a Paweł L i Emil L powinni za kratkami czekać na wyrok! A oni spokojnie sobie chodzą po Jaśle popijając piwko, na co sąd czeka? Aż znowu napotkają jakąś staruszkę na swojej drodze i ją zamordują? Chore..
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: obiektywnyObserwator »

Że świat schodzi albo już zszedł na psy to wiadomo od dawna. Jaki związek z tematem mają 14 i 15 latki w stringach na basenie? Jeśli to oczywiście prawda i takie tam rzeczywiście chodzą, ale jakoś w to nie chce mi się wierzyć. Takie dziewczyny z tego co się orientuję jeszcze jak chodziłem na basen, chodzą tam bez mamy i taty ;) A że w stringach widocznie taka moda i taki znak naszych czasów. To się chłopaki na basenie napatrzyli, hehe ;)
Pytasz gdzie są rodzice za pewne w pracy więc nie wiedzą co one tam noszą i do spodni im nie zaglądają, w przeciwieństwie do bluzy czy koszulki na której JP zauważył by nawet ślepy.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2011, 11:51 przez obiektywnyObserwator, łącznie zmieniany 1 raz.
sonoio
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 11:48

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: sonoio »

Nie wiem kolego/koleżanko (ObiektywnyObserwator) czy słowa "trudne osiedle" użyłeś tylko w celu uniknięcia powtórki czy na prawdę uważasz,że tamto osiedle jest gorsze i żyją w nim same "patologiczne rodziny".Jeśli takie jest Twoje zdanie to wiedz,że to osiedle jest jak każde inne - są dobrzy i pozornie źli ludzie.Na przyszłość opanuj się zanim wypowiesz takie określenie na głos bądź napiszesz go.Pozdrawiam
nyc1

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: nyc1 »

na każdym osiedlu znajdzie się czarna owca a piętnowanie całego osiedla jest krzywdzące dla mieszkańców,nie sadze żeby obiektywny obserwator miał złe intencje ;)
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: obiektywnyObserwator »

Nie miałem złych intencji i całego osiedla do jednego worka nie wrzucam.
Pisząc "trudne osiedle" nie miałem na myśli każdej rodziny która tam mieszka bo to przecież oczywiste, że są tam porządni ludzie i to pewnie nawet w większości. Słowo trudne odnosi się do np. trudności patrolowania krzaków, torowiska i okolic garaży przez jasielską policję, "trudno" jest tam także mieszkańcowi Jasła przejść ze spokojną głową (nie myśląc o tym co tam się dzieje) do pobliskich marketów po naczytaniu się tylu artykułów i postów o ww osiedlu. "trudno" jest dotrzeć do młodzieży której jedynym zajęciem jest bazgranie po murach przez jakiekolwiek organizacje które miały by dla nich jakąś ofertę dla konstruktywnego zabicia czasu itd. itp. Na każdym osiedlu są czarne owce, na moim też ;)

Wytłumacz mi co to znaczy "dobrzy i pozornie źli ludzie"? Czyli ci pierwsi są dobrzy i ci drudzy też są dobrzy tylko na pozór źli? Czyli wogóle nie ma złych ludzi, są tylko na pozór źli?
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: mała111 »

heh :super: wydaje mi sie że w takim wieku to troche wczesnie te dupska pokazują :szok:. to jeszcze dzieci :)ale świat idzie z postępem jak widać ,wracajac do tematu ciekawa jestem jaki wyrok zapadnie.
nyc1

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: nyc1 »

oth pisze:Uśpić jak zwierze.
Niestety kulawe prawo przewiduje, ze podatki będą od teraz ich utrzymywać, więc mam tylko nadzieje że ktoś im pożyczy jakiś sznur czy pasek w celi.
nie sądze by byli skłonni do zrobienia sobie krzywdy chyba że po ogłoszeniu wyroku dotrze do tych zakutych pał jak bedzie wyglądalo ich życie
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: KooKoszka »

Kara śmierci powinna być, ale niestety Polska podpisała pakty i ustawy międzynarodowe które zakazują takowej kary. Dożywocie jak najbardziej albo 25 lat ale czemu kosztem obywateli. Chory rząd wydaje pieniądze na pierdoły a z poważnymi decyzjami zwlekają bo nie ma kasy. To jest komedia co się dzieje w tym państwie. Zwlekanie z karą poprzez, braku dowodów zwalanie winy jeden na drugiego. Prokuratorzy ociągają się a sędziowie tylko zwlekają z rozprawami.Powołać biegłych, psychologów, psychiatrów, lekarzy, badania wariografu i wyjdzie na jaw szybciej niż się wydaje. Oskarżeni szybciej by się przyznali gdyby byli pod presją. Mimo iż ich zeznania nie są jednoznaczne to powinno być robione szybciej i każdy morderca powinien być traktowany na podobnych zasadach nie ma, że kolega sędziego, brat cioteczny czy syn senatora. Jeśli jest świadomy czynu to powinien za niego odpowiedzieć i nie cieplutkim posłaniem, telewizorkiem i dietkami bo on nie może jeść makaronu. Prace przymusowe ile zarobisz za tyle przeżyjesz a nie takie za przeproszeniem pier...lenie o szopenie. Rząd chce aby był szacunek do zasad panujących w państwie, do wymiaru sprawiedliwości, policji ect. a sam pokazuje jaki bałagan panuje. Obrzucają sie oskarżeniami, idą do sądu bo ten powiedział na tamtego brednie. Premier miał 4 lata na pokazanie czy jest godnym zaufania Polakiem i gospodarzem. I wyszło, że niestety nie nadaję się.Jedynie do tego, że obiecać i nic więcej.
nyc1

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: nyc1 »

KooKoszka pisze:Kara śmierci powinna być, ale niestety Polska podpisała pakty i ustawy międzynarodowe które zakazują takowej kary. Dożywocie jak najbardziej albo 25 lat ale czemu kosztem obywateli. Chory rząd wydaje pieniądze na pierdoły a z poważnymi decyzjami zwlekają bo nie ma kasy. To jest komedia co się dzieje w tym państwie. Zwlekanie z karą poprzez, braku dowodów zwalanie winy jeden na drugiego. Prokuratorzy ociągają się a sędziowie tylko zwlekają z rozprawami.Powołać biegłych, psychologów, psychiatrów, lekarzy, badania wariografu i wyjdzie na jaw szybciej niż się wydaje. Oskarżeni szybciej by się przyznali gdyby byli pod presją. Mimo iż ich zeznania nie są jednoznaczne to powinno być robione szybciej i każdy morderca powinien być traktowany na podobnych zasadach nie ma, że kolega sędziego, brat cioteczny czy syn senatora. Jeśli jest świadomy czynu to powinien za niego odpowiedzieć i nie cieplutkim posłaniem, telewizorkiem i dietkami bo on nie może jeść makaronu. Prace przymusowe ile zarobisz za tyle przeżyjesz a nie takie za przeproszeniem pier...lenie o szopenie. Rząd chce aby był szacunek do zasad panujących w państwie, do wymiaru sprawiedliwości, policji ect. a sam pokazuje jaki bałagan panuje. Obrzucają sie oskarżeniami, idą do sądu bo ten powiedział na tamtego brednie. Premier miał 4 lata na pokazanie czy jest godnym zaufania Polakiem i gospodarzem. I wyszło, że niestety nie nadaję się.Jedynie do tego, że obiecać i nic więcej.
to jest Polska zapomniałaś?? chore państwo chore zasady które bija w obywateli
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: KooKoszka »

O tym się nie da za pomnieć.To codzienność to czyjaś wola narzucona obywatelowi. Chore zasady, narzucone przez ludzi którzy myślą, że dobrze robią bo są na wyższym szczeblu zawodowym.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: N2N »

Kara śmierci, albo wysłać do Iraku czy Afganistaniu, niech tam się wykażą jacy są cwani. Potrafią kobietę zamordować to i tam się wykażą, i niech zarabiają ciężko żeby przeżyć a nie siedzieć w ciepłej celi i wcinać 3 posiłki dziennie, gdy w wielu domach dzieci głodują! Więzienie dla nich to za mało!!! Nie jestem za karą śmierci, ale na takich potworów jednak nie ma innego sposobu, dla przykładu! Następny się zastanowi zanim kogoś zamorduje. A Paweł L i Emil L? Na wolności, to są kpiny, Paweł L. dodaje sweet fotki na nk, a wieczorami popija piwko pod blokiem, bezkarność, czekać aż zamordują jakąś kobietę, bo do faceta by nie podskoczyli, bo dostałby wpier*** i pierwszy poleciałby na policję. Wielkie pokolenie "JP" śieszni są, Zabić starszą kobietę, na drugi dzień z Emilem i Pawłem pomagac zacierać ślady, przez dwa lata żyć z tym...bawić się na imprezach, ba nawet do kościoła chodzić!!! To nie są ludzie, nawet zwierzęta się tak nie zachowują... Cała czwórka w to wmieszana to jedni wielcy tchórze!!! A Ci którzy ich bronią... pomyślcie, gdyby to padło na waszą matkę... jakby wasza matka zaginęła, szukalibyście jej przez rok, potem znaleziono by ją zamordowaną w grobowcu, po kolejnym roku znaleziono by sprawców... postawcie sie na miejscu rodziny tej kobiety i wtedy ślijcie pozdrowienia do więzienia.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Proces morderców mieszkanki Jasła

Post autor: Marcinek »

Mam nadzieję, że sąd pozwoli upublicznić ich twarze w mediach. Niech każdy Polak, mieszkaniec Jasła wie, jak wygląda potwór a zarazem tchórz bez sumienia. Ta kobieta mogła przeżyć, mogli ją podrzucić pod szpitalem, tak jak planowali, mogli ją zostawić nawet pod tym blokiem, mogli odpowiedzieć jedynie za pobicie i dostać wyrok rok-dwa lata więzienia. Stchórzyli. Mam nadzieję, że nigdy nie wyjdą z więzienia i że w więzieniu zajmą sie nimi jak trzeba. Tomasz N. zawsze wyżelowany na rozprawach, w więzieniu lubią takich przystojniaków... :dobani:
ODPOWIEDZ