Podpisz petycję do TVP (kontrowersyjny występ Nergala)

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

oth
VIP
VIP

Re: Podpisz petycję do TVP

Post autor: oth » 13 września 2011, 14:18

Katosie panikują, bo się obawiają że do TVP mogła się dostać osoba nie klękająca przed laska biskupa i nie jedzącą z ręki facetowi w sukience.
Racjonalni ludzie na to leją, bo słusznie uważają że decyzja o selekcji jurorów popshow'u ma absolutnie zerowy wpływ na cokolwiek i kogokolwiek.

Tak chyba wypada podsumować ten wątek.
Ostatnio zmieniony 13 września 2011, 14:54 przez oth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: avicularia » 13 września 2011, 14:26

Dyskusja, która miała być merytoryczna, przekształciła się w pyskówkę, czyli jak to w Polsce zazwyczaj bywa. Programy rozrywkowe mają ( podobno) w swoim założeniu dostarczac rozrywki. Co prawda telewizja publiczna, nie wiedzieć czemu zwana misyjną, powinna tej rozrywki dostarczać na wyższym poziomie, ale no cóś... Jednym nie podoba się Pan Darski, a mi zdecydowanie nie odpowiadały ,,gwiazdy" tańczące na lodzie, pisaku , całujące się z foką czy wykonujące inne akrobacje, ale od tego mam pilota do telewizora! Telewizja dostarcza widzom to, czego gawiedź sobie życzy. Już nikt nie ogląda poniedziałkowego Teatru Telewizji, a program kulturalny Pegaz umarł dawno temu, ale za to wszyscy żywo dyskutują czy w programach o śpiewaniu, tańczeniu czy kucaniu na czas ,ma występować pan od darcia Biblii czy może pani z 12 kochankami.Niby nikt nie chce oglądać tego typu programów, ale o niczym innym się nie pisze i nie rozmawia. Sami nakręcamy telewizyjny rynek. Może wróćmy do staromodnego czytania książek, grania w eurobusines lub słuchania radiowej Trójki, zamiast z wypiekami na twarzy pasjonować się bzdurkami.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 września 2011, 15:08

avicularia pisze:Dyskusja, która miała być merytoryczna, przekształciła się w pyskówkę, czyli jak to w Polsce zazwyczaj bywa. Programy rozrywkowe mają ( podobno) w swoim założeniu dostarczac rozrywki. Co prawda telewizja publiczna, nie wiedzieć czemu zwana misyjną, powinna tej rozrywki dostarczać na wyższym poziomie, ale no cóś... Jednym nie podoba się Pan Darski, a mi zdecydowanie nie odpowiadały ,,gwiazdy" tańczące na lodzie, pisaku , całujące się z foką czy wykonujące inne akrobacje, ale od tego mam pilota do telewizora! Telewizja dostarcza widzom to, czego gawiedź sobie życzy. Już nikt nie ogląda poniedziałkowego Teatru Telewizji, a program kulturalny Pegaz umarł dawno temu, ale za to wszyscy żywo dyskutują czy w programach o śpiewaniu, tańczeniu czy kucaniu na czas ,ma występować pan od darcia Biblii czy może pani z 12 kochankami.Niby nikt nie chce oglądać tego typu programów, ale o niczym innym się nie pisze i nie rozmawia. Sami nakręcamy telewizyjny rynek. Może wróćmy do staromodnego czytania książek, grania w eurobusines lub słuchania radiowej Trójki, zamiast z wypiekami na twarzy pasjonować się bzdurkami.
:super: Głos rozsądku, który tradycyjnie będzie jako głos wołającego na puszczy.

Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Messer » 13 września 2011, 15:25

prawda jest taka - oszołomy były, są i będą na tym świecie. moim zdaniem Nergal jest jednym z nich. to czy jest satanistą to jego sprawa. chociaż to wątpliwe. bo wiara w coś czy raczej kogoś nie wymaga afiszowania się z tym. może robi to pod publikę, bo jak wiadomo odmieńcy mają branie, a zwykli ludzie mający swoją wartość nie muszą szokować aby zaistnieć.
osobiście uważam, że zniszczenie Biblii jest zwykłym przejawem głupoty, dlatego programu z udziałem tej osoby nie oglądam, a petycja mysle niewiele zmieni bo producenci specjalnie zatrudniają osoby ktore zachowują sie odmiennie, a nie autorytety w odpowiednich dziedzinach i ten program nie jest wyjatkiem.

oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 13 września 2011, 16:11

Coś się powoli jednak zmienia nawet w TVP, jeszcze kilka lat temu, za życia K. Wojtyły było niesłychane, żeby kiecki pokazywać takimi jakimi są. Nie pasowało by to do misji telewizji promującej katolicyzm od juniora do starca (od 'Ziarna' po transmisje watykanskich mędrców.)
Dziś pokazywane są nawet takie materiały jak ten (http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... yXWpTj3cgo#! ), publiczn telewizja rywalizuje w produkcji komercyjnych show na zagranicznych licencjach z stacjami czysto komercyjnymi, nawet dopuszcza się do głosu ludzi takich jak Nergal, którego na swój sposób cenie za odwage i mówienie publicznie tego co wielu ludzi myśli, czyli że zorganizowana religia to nic innego jak wypasanie stada ludzi, jest to ultrabezpieczny interes i jest w tym gigantyczna kasa, ALE trzeba stale zwalczać jakiekolwiek próby wolnomyslicielstwa, indywidualizmu. Żeby biznes się kręcił trzeba klientów chować od małego, na początku ich zainicjować gdy leżą bezbronnie na plecach, pózniej wprowadzać elementy baśniowe, o cudach Jezuska, gdy już ten etap jest kompletny nadchodzi wielki dzień, komunia. Rowery, laptopy, koperty. Noi opłatek rzecz jasna. Teraz już jest solidny fundament katolika. W międzyczasie kilkanaście lat prania mózgów podczas pastwowej edukacji (jasne teoretycznie można sie wypisać jednocześnie zapisując do Klubu Odmieńca, Czarnej Owcy i bycia podejrzewanym o potencjalne opętanie szatanem) .
Więc Biblia, dla mnie dla Nergala i dla wielu wielu innych ludzi RÓWNIEŻ utrzymujących TVP i wszystkich ich pracowników, jest symbolem ciemnoty, niewolnictwa umysłowego i przestępczej organizacji w obrzydliwą historią (masowe morderstwa, czystki etniczne, prześladowania itp). Nergal, pomimo że jego muzyka mnie drażni a jego parcie na szkło jest tak samo oczywiste jak Dody czy Rydzyka, mówi o Kościele prawdę, lub bardziej obiektywnie, mówi coś co mase ludzi uznaje za prawde. Dla mnie to zawsze cenna rzecz.

Awatar użytkownika
Arianna
Początkujący
Początkujący

Post autor: Arianna » 13 września 2011, 16:43

mianowicie chodzi Ci o to że Nergal otrzymuje wynagrodzenie m.in. z abonamentu jaki Ty oplacasz za TV tak?? w takim razie przypuszczam że chodzisz do kościoła i dajesz na składkę czyz nie??? to teraz pytanie za 100pkt. na co wydaje te pieniążki z tzw. tacy ksiądz??? hm??? byc może słyszałaś o głośnej aferze dotyczacej pewnego proboszcza który to składki takich darczyńców przeznaczał na zaspokojenie swoich potrzeb duchowych....
Dziecko drogie, wytłumacz mi związek przyczynowo-skutkowy między petycją z protestem przeciwko promowaniu w PUBLICZNEJ telewizji - na którą, pod groźbą sankcji, muszę płacić abonament - niejakiego Holocausto a dawaniem pieniędzy na tacę, do czego nikt mnie nie zmnusza i co jest moją prywatną sprawą?

oth - co to są "katosie"?

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 września 2011, 16:51

Ja tam nie miałam wątpliwego zaszczytu słyszeć, co mówi Nergal o Kościele. Drąc Biblię, obraził uczucia religijne, a nie kościelne. Zresztą utożsamianie religii z Kościołem jest dużym uproszczeniem. Można przecież wierzyć w Boga, a nie chodzić do kościoła. Co do abonamentu: kto nas zmusza do rejestracji odbiornika? Nie płacić, nie oglądać, nie dawać na tacę, Boga wielbić w lesie. I tyle w tym temacie. A nawiązując do tego co napisał juve_fan, Nergal podarł Biblię, bo katolicy nadstawią drugi policzek, pokrzyczą, pójdą do sądu, klikną w petycję i to by było na tyle. Nergalu, jeśli masz poglądy i jaja, zniszcz publicznie Koran!

oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 13 września 2011, 16:52

Arianna pisze:
mianowicie chodzi Ci o to że Nergal otrzymuje wynagrodzenie m.in. z abonamentu jaki Ty oplacasz za TV tak?? w takim razie przypuszczam że chodzisz do kościoła i dajesz na składkę czyz nie??? to teraz pytanie za 100pkt. na co wydaje te pieniążki z tzw. tacy ksiądz??? hm??? byc może słyszałaś o głośnej aferze dotyczacej pewnego proboszcza który to składki takich darczyńców przeznaczał na zaspokojenie swoich potrzeb duchowych....
Dziecko drogie, wytłumacz mi związek przyczynowo-skutkowy między petycją z protestem przeciwko promowaniu w PUBLICZNEJ telewizji - na którą, pod groźbą sankcji, muszę płacić abonament - niejakiego Holocausto a dawaniem pieniędzy na tacę, do czego nikt mnie nie zmnusza i co jest moją prywatną sprawą?

oth - co to są "katosie"?
Katosie to sympatyczna wersja 'katoli', czyli barany wojujące, przedłużenie laski biskupa, moherowi terroryści, ochotnicza armia watykanu, extremistyczny odłam pokojowej religii. Czyli inaczej, ludzie głośni, niegrozni i z krótkim terminem ważności.

Awatar użytkownika
Arianna
Początkujący
Początkujący

Post autor: Arianna » 13 września 2011, 16:56

barany wojujące
Sformułowanie, którego użyłeś dla określenie, chocby nawet tych 30 tysięcy ludzi, którzy podpisali się pod petycją jest obraźliwe i mnie obraża. Oczekuję, że zgodnie z obowiązującym regulaminem forum zostaniesz wyrzucony przez moderatora! nie będę płakać z tego powodu!
Ostatnio zmieniony 13 września 2011, 16:57 przez Arianna, łącznie zmieniany 1 raz.

oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 13 września 2011, 16:57

dragoness pisze: Nergalu, jeśli masz poglądy i jaja, zniszcz publicznie Koran!
Co ma Polak wspólnego z Koranem? Jakby mieszkał w Iranie to pewnie by się brzydził lokalna religią. I to pewnie jeszcze bardziej. Ja podobnie. Albo jeszcze bardziej.

oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 13 września 2011, 16:58

Arianna pisze:
barany wojujące
Określenie, które użyłeś dla określenie, chocby nawet tych 30 tysięcy ludzi,którzy podpisali się pod petycją mnie obraża. Oczekuję, że zgodnie z obowiązującym regulaminem forum zostaniesz wyrzucony przez moderatora! nie będę płakać z tego powodu!
Jeśli wojujesz w imię swojej religii, robisz zadymy w obronie krzyża i obrażasz np homoseksualistów w imię religii, to właśnie tym jesteś, baranem. Jeśli te patologiczne zachowania Cioe nie dotyczą, to nie masz prawa być obrażona.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 września 2011, 17:16

oth pisze:
dragoness pisze: Nergalu, jeśli masz poglądy i jaja, zniszcz publicznie Koran!
Co ma Polak wspólnego z Koranem? Jakby mieszkał w Iranie to pewnie by się brzydził lokalna religią. I to pewnie jeszcze bardziej. Ja podobnie. Albo jeszcze bardziej.
No widzisz, a ja myślałam, że zapytasz, co ma Koran wspólnego z satanizmem, nie zapytałeś, cóż... twój problem.

oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 13 września 2011, 17:30

Nie wiem o co chodzi z tym Koranem, ale to zawsze się pojawia ni z gruszki ni z pietruszki.
Ja np nie znam wogóle Koranu i nie ma ta książka na mnie żadnego wpływu.
Co innego Biblia, która chcąc nie chcąć ukształtowała dużą część naszego kraju, społeczeństwa etc. I niesstety zamiast być ciekawostką historyczną, tak jak np w Czechach, Holandii czy Skandynawii, wierzy się w nadprzyrodzoną moc.
No cóż, Adaś Darski zamiast zostać rażony piorunem na miejscu na tym koncercie, )przez Pana Boga który już w Starym Testamencie zabijał i kazał zabijać, nawet syna Abrahama, czy np kobiety zdradzające mężów), lub co najmniej dobity gdy leżał i czekał na szpik, ten sam Adaś zostaje ozdrowiony, wraca do żywych, dostaje bogactwa od społeczeństwa (nawet katolicy płacą za jego parce, o dziwo!), odrzuca kobietę grzeszną, Dodę.
Jeśli to Pan Bóg jest autorem tego scenariusza, to znaczy że potrafi wybaczać dawać drugą szansę i zadziwia miłosierdziem.
Drodzy katolicy, idzcie i wybaczajcie. Dajcie spokój z tymi e-pettingami.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 września 2011, 18:47

Nadprzyrodzona moc Bibli? Chyba mowimy o jakiejś innej religii. Dając Koran za przykład po pierwsze chciałam wykazać, że nie sztuka obrażać kogoś, kto z założenia powinien wybaczać, bo muzułmanie tak łagodnie by do tego nie podeszli, po prostu odstrzeliliby mu łeb i byłoby po kłopocie. Po drugie, jeżeli jest satanistą, nie powinien faworyzować jednej monoteistycznej religii kosztem drugiej. Faktycznie, mógłby jeszcze nasikać na Torę. Reakcja Żydów byłaby naprawdę warta obejrzenia. :super: A w ogóle kochani "dyskutanci" zacietrzewiacie się naprawdę niepotrzebnie. Odnoszę wrażenie, że postów nie czytacie, tylko jakieś fragmenty, które akurac pasują do Waszej ideologii, a temat główny jest tylko pretekstem, aby poobrażać się wzajemnie i wyładować swoje frustracje. Więcej luzu, życie naprawdę jest za krótkie na takie drobiazgi jak Nergal i spółka.

oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 13 września 2011, 18:56

Myślałem że Kościół uznaje Biblie za słowo Boże, więc co nie ma nadprzyrodzonej mocy? Nie nazywa się Pismo Święte?

Ale ok, ja już kończę swój udział w tym temacie, było ciekawie poobserwować różne opinie, ale wracajmy do tematu. Podpisywać petycję.

ODPOWIEDZ