Kara śmierci w Polsce

O wszystkim, czyli o niczym...
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Kara śmierci w Polsce

Post autor: areo1234 »

Kara śmierci w Polsce- co sądzicie na ten temat?? czy byli byście za przywróceniem czy przeciw karze śmierci??
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: Szeherezada »

Jestem jak najbardziej za karą śmierci. Mordercy nie żyli by sobie za pieniądze podatników w ciepełku, z pełnym wyżywieniem, siłownią i telewizorem.
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: dax »

Dla morderców dokonujących swoich czynów z premedytacją jak najbardziej kara śmierci.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: juve_fan »

Jak najbardziej "za" dla morderców działających z premedytacją i przyznających się do popełnionych zbrodni.
7AmA
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 15:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: 7AmA »

http://www.youtube.com/watch?v=l-Mv0GdzWyM

Ale najpierw trzeba zreformować chore sądy i prokuratury
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: dragoness »

juve_fan pisze:Jak najbardziej "za" dla morderców działających z premedytacją i przyznających się do popełnionych zbrodni.
Z tym przyznawaniem się to różnie bywa... "Za" dla morderstwa z premedytacją przy bezdyskusyjnie uduwodnionej winie.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: lato »

Kiedyś byłem zdecydowanie ZA!!! Odkąd mam Rodzinę i dzieci jestem Przeciwko choć w niektórych przypadkach rozum podpowiada inaczej.
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: CZ_1910 »

Kara śmierci mogła by i być, ale nie z naszym chorym systemem policyjnym, sądowniczym. Gdyby była sprawiedliwość to jak najbardziej za. a jak myśle o pedofilach i gwałcicielach to nie raz samemu by chciało się wymierzyć takiemu sprawiedliwość. no ale cóż. Bo to Polska..
7AmA
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 15:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: 7AmA »

Dobry przykład sprawiedliwości w Polsce

http://www.youtube.com/watch?v=0ydxhIBS ... r_embedded

Prawo powinno być równe dla każdego!!! wtedy można podyskutować o karze śmierci
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:
juve_fan pisze:Jak najbardziej "za" dla morderców działających z premedytacją i przyznających się do popełnionych zbrodni.
Z tym przyznawaniem się to różnie bywa... "Za" dla morderstwa z premedytacją przy bezdyskusyjnie uduwodnionej winie.
Oczywiście w śledztwie nie może być żadnych przesłanek, wskazujących na innego sprawcę. To nie podlega dyskusji, ale poza tym zbrodniarz powinien przyznać się do winy. Taki system stosowany jest w niektórych stanach.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja jestem pośrodku... Ani ZA ani PRZECIW. Chciałabym natomiast, aby przestrzegano i częściej nadawano kary dożywocia (bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego za dobre sprawowanie). Tylko, żeby kara nie odbywała się w tle z pysznym jedzeniem, w ciepełku i podczas oglądania hitów na plaźmie :zdegustowany: Chciałabym dosłownego dożywocia w więzieniu z prawdziwego zdarzenia. Szkoda, że to niestety rzadkość u nas :chytry:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: juve_fan »

Jagoda Fioletowa pisze:Ja jestem pośrodku... Ani ZA ani PRZECIW. Chciałabym natomiast, aby przestrzegano i częściej nadawano kary dożywocia (bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego za dobre sprawowanie). Tylko, żeby kara nie odbywała się w tle z pysznym jedzeniem, w ciepełku i podczas oglądania hitów na plaźmie :zdegustowany: Chciałabym dosłownego dożywocia w więzieniu z prawdziwego zdarzenia. Szkoda, że to niestety rzadkość u nas :chytry:
Wtedy kara śmierci byłaby dla nich zbawieniem
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: Jagoda Fioletowa »

juve_fan pisze:
Jagoda Fioletowa pisze:Ja jestem pośrodku... Ani ZA ani PRZECIW. Chciałabym natomiast, aby przestrzegano i częściej nadawano kary dożywocia (bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego za dobre sprawowanie). Tylko, żeby kara nie odbywała się w tle z pysznym jedzeniem, w ciepełku i podczas oglądania hitów na plaźmie :zdegustowany: Chciałabym dosłownego dożywocia w więzieniu z prawdziwego zdarzenia. Szkoda, że to niestety rzadkość u nas :chytry:
Wtedy kara śmierci byłaby dla nich zbawieniem

I właśnie dlatego nie jestem tak bardzo ZA karą śmierci.
Choć bywają sytuacje, kiedy nóż w kieszeni nam się otwiera i jedyne, na co mamy ochotę to wykonać wyrok śmierci tu i teraz własnymi rękami. Jednak kiedy emocje opadają, dochodzimy do wniosku, że najlepszą karą będzie np. dożywocie w więzieniu "o zaostrzonym rygorze". Jeśli ktoś popełnił morderstwo z premedytacją to raczej mało prawdopodobne, że się zresocjalizuje i to w więzieniu po 25 latach!
Ktoś pisał o torturach... Hmmm, moim zdaniem najcięższą torturą dla takiego "człowieka" będzie istnienie jego własnej psychiki, dającej o sobie znać coraz intensywniej z dnia na dzień.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: Sun Tzu »

1 mln 250 tys. zł zadośćuczynienia za straty moralne oraz uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym żąda od Skarbu Państwa więzień odsiadujący w Koszalinie 25-letni wyrok za potrójne zabójstwo. Mężczyzna twierdzi, że jest przetrzymywany w nieludzkich warunkach i karmiony kaszanką, której, jako świadek Jehowy, jeść nie powinien. Nie podoba mu się też towarzystwo w celi: - Wspólnie z gwałcicielami, pedofilami, ćpunami; najgorszym elementem aspołecznym w tym kraju - mówi skazany, wymieniając, z jakimi osobami mieszkał w zakładach karnych. Takich spraw przed sądami toczy się coraz więcej
Czy przeciwnicy kary śmierci mogliby to skomentować?
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: Kara śmierci w Polsce

Post autor: aleczka »

lato pisze:Kiedyś byłem zdecydowanie ZA!!! Odkąd mam Rodzinę i dzieci jestem Przeciwko choć w niektórych przypadkach rozum podpowiada inaczej.
właściwie to się z tobą zgadzam ale nie wyobrażam sobie że np ktoś robi mojemu dziecku coś bardzo złego z premedytacją i zimną krwią a potem siedzi w cieple i z tv wiesz wtedy to ja chyba sama bym mu te kare śmierci wymierzyła ...więc właściwie to ciężko wypowiedzieć się na ten temat ale łatwo jest dyskutować gdy tak naprawdę temat ten nigdy nie dotyczył ciebie,mnie i naszych rodzin... :serce:
ODPOWIEDZ