Rośliny, kwiaty domowe i ogrodowe

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Rośliny, kwiaty domowe i ogrodowe

Post autor: Wojtq » 14 marca 2012, 00:51

Najpierw piszesz:
a-tatutek pisze: [...] jeżeli osadza ci się kamień w czajniku to lepiej nie podlewać nią storczyków
A za chwilę
a-tatutek pisze: [...]również polecana jest woda min niegazowana
A co według Ciebie powoduje osadzanie się kamienia w czajniku jeśli nie zawarte w niej minerały które to niejednokrotnie w jeszcze większych ilościach znajdują się właśnie w wodzie mineralnej?

Z kolei inna koleżanka pisze:
mija pisze:[...]ostatnio przeczytałam że można raz w miesiącu podlać wodą z piwem podobno kwiaty lubią[...]
Ja proponuję się z tanim piwem nie rozdrabniać i od razu zafundować kwiatkom kąpiel w Clos d'Ambonnay (szampan) za jedyne ok. 10 tyś. zł za butelkę 0,7 litra. Tylko nie żałujmy - na pewno kwiatkom się spodoba i się odwdzięczą pięknymi pąkami.

Napiszę tyle - moja pielęgnacja storczyka wygląda tak, że storczyk sobie stoi w ozdobnym przezroczystym flakonie, na hydrożelowych kulkach które są zalewane do połowy wodą (kulki ok 5 cm wysokości zalane do 2.5 cm) i storczyk kwitnie mi cały rok.

Żadnego nawożenia, żadnego kombinowania. Stoi na parapecie od północnej strony. Okna mam stare drewniane więc w zimie miał w nocy podejrzewam około 5 stopni ciepła a nie usycha mi, nie świruje i nic się z nim nie dzieje. Dodam że opisywany egzemplarz zdobi mój pokój już ponad 2 lata.

Bibendoo
Guru
Guru

Post autor: Bibendoo » 14 marca 2012, 09:35

Taki szampan to wolałabym wypić ze swoim facetem w łóżku :P . Też mam storczyki i podlewam je wodą z filtra Brita z nawozem do storczyków , i ładnie rosną. Poza tym spryskuje je mgiełką witaminową z minerałami codziennie, i super rosną. Tylko trzeba pamietać o regularnym podlewaniu, i żeby korzenie nie stały za długo w wodzie. Moje kwitną co 2 miesiące, zazdroszcze Ci że Twoje kwitną cały rok, może jednak kupię ten szampan :)

mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: mija » 19 marca 2012, 20:40

Witam!podziele się swoim doświadczeniem z kwiatami otóż miesiąc temu zaryzykowałam i podlałam swoje roślinki wodą z piwem oczywiście odgazowanym mąż nie dopił i ja resztę tego piwka wymieszałam z wodą i podlałam .Nic się nie dzieje nie zauważyłam jakiegoś nagłego wzrostu ale moja yuka która prawie nic nie rosła zaczeła wypuszczać nowe pędy tak że można jak najbardziej od czasu do czasu podlewać.A o drożdżach też słyszałam i też czasami podlewam ale nie często.

Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: a-tatutek » 19 marca 2012, 23:43

Wojtq, jeżeli chodzi o wodę mineralną niegazowaną to są przecież dostępne nisko zmineralizowane-wystarczy przeczytać ulotkę.
Może część osób się domyśliła że raczej o taką chodzi, a część nie. Następnym razem sprecyzuje. Mineralna mineralnej nie równa-często na butelce pod nazwą marki pisze Woda Mineralna, a jak sprawdzasz opis to okazuje się że to źródlana, jeżeli nisko zmineralizowana można i tą podlewać. Ja i tak pijam mineralkę niegazowaną-nie lubię bąbelków w wodzie, to i storczyk ma zapas wody :P
Co do piwa nie próbowałam jeszcze i chyba raczej na storczyku nie będę tęgo testowała ;)
Póki co wypuszcza kolejny pęd, no i korzeń powietrzny tak więc mineralka dobrze się spisuje;)

Paulas
Początkujący
Początkujący

Post autor: Paulas » 22 marca 2012, 19:14

ironia
Mistrz
Mistrz

Post autor: ironia » 31 stycznia 2014, 17:19

cudny ten kwiar :) ja natomiast w kwestii meblowej do ogrodu. Zastanawiam sie czy ktoś z was ma coś takiego jak leżanka do ogrodu? widziałam to kiedyś u koleżanki i wydaje się dość fajnym pomysłem, tylko nie wiem czy warto w to inwestowac czy może lepiej coś tańszego kupić? trochę kosztują ale też fajnie wyglądają i wydają się wygodne :) jak szukałam to np tutaj widziałam dość ciekawe wzory, ale swoje też kosztują :)

balonik
Debiutant
Debiutant

Post autor: balonik » 10 lutego 2014, 20:37

Jagoda Fioletowa pisze:podlewam moje storczyki, a właściwie moczę je w wodzie z nawozem (w płynie) przez pół godziny, raz na tydzień (teraz w okresie zimowym rzadziej). Poza tym codziennie skrapiam liście i korzenie powietrzne mgiełką. Kwiaty stoją na parapecie przy oknie południowym. Dbam, żeby nie padało na nie ostre światło, bo podobno tego nie lubią.
uhuu jaki z Ciebie ogrodnik ;)

monsoon
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: monsoon » 27 maja 2014, 13:55

Ja ostatnio wpadłem na dość ciekawy artykuł o rodzajach ciętych kwiatów i paru ciekawostkach o nich, link: http://www.internetowa-kwiaciarnia.pl/k ... h-rodzaje/
Może nie odkrycie Ameryki, ale poukładał ten artykuł trochę informacji w mojej głowie :)

Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Jaślanka11 » 27 maja 2014, 19:34

ironia pisze:cudny ten kwiar :) ja natomiast w kwestii meblowej do ogrodu. Zastanawiam sie czy ktoś z was ma coś takiego jak leżanka do ogrodu? widziałam to kiedyś u koleżanki i wydaje się dość fajnym pomysłem, tylko nie wiem czy warto w to inwestowac czy może lepiej coś tańszego kupić? trochę kosztują ale też fajnie wyglądają i wydają się wygodne :) jak szukałam to np tutaj widziałam dość ciekawe wzory, ale swoje też kosztują :)
A nie lepsza huśtawka ogrodowa, rozkładana i moskitierą ? Mam i leżankę,(która jest znacznie rzadziej używana) i wtym roku zmieniłam huśtawkę, która zawsze była bardziej oblegana. Teraz kupiłam taką http://allegro.pl/hustawka-ogrodowa-hol ... 34731.html i jestem bardzo zadowolona. Chyba, że ma Ci służyć do opalania, to inna broszka.

Tradescantia
Debiutant
Debiutant

Post autor: Tradescantia » 2 czerwca 2014, 19:39

Witam
Czy ktokolwiek byłby zainteresowany stworzeniem mini giełdy kwiatowej?
Niektóre domowe roślinki bardzo łatwo mi się rozmnażają i mam trochę sadzonek którymi chętnie kogoś uszczęśliwię.
Jakby się parę osób znalazło z "nadywżkami" można by zrobić wymianę albo sprzedaż za symboliczna złotówkę
Na obecną chwilę mam pokrzywkę (Coleus Blumego), grubosza (Crassula), setkrezję purpurową,jakiegoś filodendrona, mogę rozmnożyć ceropegię, starzec rowleya, begonię.....
Ktoś chętny?

Surmi
Początkujący
Początkujący

Post autor: Surmi » 25 lipca 2014, 09:36

ja się obecnie borykam z uprawą storczyków, pierwsza partia tych kwiatów mi uschła, potem trochę poczytałem rad w necie w rodzaju http://www.twojekwiaty.pl/blog/storczyk ... ia-uprawy/ i rozpoczynam drugie podejście z nadzieję na lepsze rezultaty, jak coś zakwitnie to dam foty :)

ODPOWIEDZ