Chiński market

O wszystkim, czyli o niczym...
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Chiński market

Post autor: mija »

A w tym chińskim markecie to tylko ciuchy i torebki czy jakieś rzeczy np. do domu?
Wybieram się tam w sobote ciekawe co zakupie :)
natali
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 11 maja 2011, 16:36

Re: Chiński market

Post autor: natali »

Coś do domu +/- jest trzeba dobrze poszukać:) :oczami:
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Chiński market

Post autor: dax »

Od jakiegoś czasu słyszę te wspaniałe słowa "Kupuje tam gdzie tanio bo nie stać mnie na droższe rzeczy", odpowiedź na tą kwestię jest bardzo prosta "nie stać cię na droższe lub polskie produkty ponieważ kupujesz te tanie". W Polsce nie będzie lepiej do póki ludzie nie zrozumieją że sami sobie kopią grób, jeżeli nie kupuje się rodzimych produktów to automatycznie upadają polscy pracodawcy, przedsiębiorcy którzy dają nam pracę, gdy nie ma pracy nie ma pieniążków a nie wszyscy pracują w budżetówce która ściąga z nas kosmiczne haracze, powodujące jeszcze większą biedę. Problem Polski to politycy bez jaj którzy nie wezmą się za to całe [...] oraz mentalność ludzi.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Chiński market

Post autor: obiektywnyObserwator »

Za mało zarabiam, żeby było mnie stać na taką tandetę.
Już to przerabiałem i wiem z własnego doświadczenia, że taniego chińskiego badziewia się nie kupuje.
Najlepszy przykład to wiertarka, co chwila są promocje i można jakąś za 69 zł. kupić,
ale ile tym dziur wywiercisz? Za chwile trzeba drugą taką wziąć.
A wystarczy raz kupić lepszą, np. taką zieloną z czerwonym logiem i kilka dobrych lat pochodzi.
A piła motorowa?
Od romów chodzących po domach już za cenę 300 zeta, też sobie taką sprawicie,
albo coś w kolorach pomarańczowo białych z rynku bez logo.
Sąsiad kupił od romów, i pewnej soboty we dwóch zaczęliśmy ciąć metrówki do kominka.
On po pół godz już miał awarie, a po drugiej naprawie piła na złom.
Ja swoją Husqvarną już 5 lat tnę a kupuję tylko olej, paliwo i łańcuch.
Była dużo droższa, ale do serwisów nie jeżdżę więc czasu i paliwa nie tracę, przymusowych przestoi też nie mam.
Wniosek prosty, chiński tani badziew to po prostu BADZIEW i już :]
ulkka21
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 21:55

Re: Chiński market

Post autor: ulkka21 »

a znacie takie powiedzenie ' co jest tanie to jest drogie' ?
kiszka
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 2 marca 2012, 20:26

Re: Chiński market

Post autor: kiszka »

Od poniedziałku do soboty jest do 20.00, a w niedzielę od 10.00 do 18.00. Byłam tam dzisiaj pierwszy raz - ciuchy w normalnej cenie, jak w innych sklepach - no może parę złotych tańsze, tak więc wg mnie nie ma się czym zachwycać. Buty (przynajmniej adidasy) raczej w normalnych cenach... Fajne cyc-haltery można kupić za dyszkę :). Poza tym, różne takie pierdółki, kosmetyki (ale boję się kupować kosmetyki w takich miejscach), zabawki itd. Ten sklep jest dobrym pochłaniaczem czasu :P.
jaselko
VIP
VIP
Posty: 752
Rejestracja: 15 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Jasło

Re: Chiński market

Post autor: jaselko »

Chińskie markety w Polsce

Od pewnego czasu jesteśmy świadkami zjawiska, które nieprzerwanie się nasila.
W Polsce zakładane są masowo Chińskie Markety.

Co to dla nas znaczy?

Po pierwsze - Polskie firmy, te produkujące w Polsce jak i prowadzone przez Polaków tracą, ponieważ Chińczycy oferują towar tańszy, często jakościowo gorszy- ale zawsze tańszy.

Po drugie : Jako klienci i odbiorcy kupujemy często towar (jak już niejednokrotnie udowodniono) wadliwy, toksyczny, zawierające szkodliwe substancje i - co najważniejsze - wyprodukowany przez "tanią siłę roboczą" a dokładniej ludzi, którzy pracują ponad normę, często są to osoby nieletnie, wykorzystywane ponad siły, pracujące za grosze.

Po trzecie: Tracą polscy producenci, zakłady , sklepy i.. MY- klienci.
greg@@
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 26 marca 2011, 09:17

Re: Chiński market

Post autor: greg@@ »

jaselko pisze:Po drugie : Jako klienci i odbiorcy kupujemy często towar (jak już niejednokrotnie udowodniono) wadliwy, toksyczny, zawierające szkodliwe substancje i - co najważniejsze - wyprodukowany przez "tanią siłę roboczą" a dokładniej ludzi, którzy pracują ponad normę, często są to osoby nieletnie, wykorzystywane ponad siły, pracujące za grosze.
Zgadzam się w 100 procentach nie kupować toksycznych ciuszków które produkują biedne dzieciaczki za miskę ryżu
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Chiński market

Post autor: mała111 »

greg@@ pisze:
jaselko pisze:Po drugie : Jako klienci i odbiorcy kupujemy często towar (jak już niejednokrotnie udowodniono) wadliwy, toksyczny, zawierające szkodliwe substancje i - co najważniejsze - wyprodukowany przez "tanią siłę roboczą" a dokładniej ludzi, którzy pracują ponad normę, często są to osoby nieletnie, wykorzystywane ponad siły, pracujące za grosze.
Zgadzam się w 100 procentach nie kupować toksycznych ciuszków które produkują biedne dzieciaczki za miskę ryżu
no tak masz racjeGreg@@ małymi chińskimi rączkami
Suzy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 15:38

Re: Chiński market

Post autor: Suzy »

To nie jest nic innego jak "RYNEK + EUROPA + sklepy po 4,50 RAZEM WZIĘTE" ciuchy są może faktycznie tylko troszkę tańsze, natomiast buty czy torebki już są w fajnej cenie :) a co do zacnego aromatu tego sklepu, to smród odstrasza...... ja nie wiem jak te Panie mogą tam pracować...
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Chiński market

Post autor: mała111 »

Suzy pisze:To nie jest nic innego jak "RYNEK + EUROPA + sklepy po 4,50 RAZEM WZIĘTE" ciuchy są może faktycznie tylko troszkę tańsze, natomiast buty czy torebki już są w fajnej cenie :) a co do zacnego aromatu tego sklepu, to smród odstrasza...... ja nie wiem jak te Panie mogą tam pracować...
fajna cena??? proszę Cię jak to mówią 'chytry dwa razy traci" osobiście wolę zapłacić więcej za konkretne buty i móc w nich chodzić niż kupować byle jaki badziew i po miesiącu wypier... do kosza że nie wspomnę o zapachu nóg po takich butach,a miałam okazję pracować z dziewczyną które takie nosiła przynajmniej było czuć gdy się pojawiała :padam: smród był przed nią hahaha
natalia84
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 3 marca 2012, 20:17

Re: Chiński market

Post autor: natalia84 »

Polska dla Polaków nie dla chińczyków śmierdzący chiński super market.Badziewie zagrażające życiu nie nadający się do użytku .Praca w nie godnych warunkach za ,,miskę ryżu''
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Chiński market

Post autor: mija »

Odwiedziłam dzisiaj ten market i w sumie kupiłam dzieciom dwie podkoszulki za piątaka nie wiem czy doczekają prania.Ludzie w tym sklepie zachowują się jakby nigdy ciuchów nie widzieli przymierzają stosy fatałaszków ale tam nic specjalnego nie ma.
Buty to i na rynku można takie same kupić a reszta to beznadzieja i co z tego że bluzy po 30 zł jak sztywne takie że szok i brzydkie. Jednym słowem badziewie ale nie porównujmy Europy bo tam przynajmniej coś można wybrać a u chinola na prawde :orany: nawet bluzki fajnej nie ma
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Chiński market

Post autor: krolik »

Popatrzcie gdzie sie nie obejrzycie to wszystko jest chińskie w sklepach. Nie musicie tam isc. A co do Polskego towaru to kupilam dziecku body made in POland i wytrzymaly moze z pól roku. Polskie to nie znaczy ze dobre.
korniczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 12 marca 2009, 16:01

Re: Chiński market

Post autor: korniczek »

Po przeczytaniu postów w tym temacie postanowiłam się osobiście pofatygować do tego sklepu i ocenić samodzielnie....no i niestety byłam przerażona :szok: od razu wystraszył mnie ten"zapach" (opuściłam sklep z bólem głowy), ludzi w środku normalnie masakra- rzucali się na ten towar jak za przeproszeniem sępy. Ceny jak wszędzie, za to praktycznie każdą rzecz(chodzi mi o ubrania), którą tam dotknęłam to z odrazą odsuwałam rękę- po prostu były tak ohydnie sztywne....No cóż każdy wybiera to co lubi. Ja klientką tego sklepu nie zostanę na pewno...
ODPOWIEDZ