wakacje nad morzem

O wszystkim, czyli o niczym...
madziulk@
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwietnia 2012, 17:39

Re: wakacje nad morzem

Post autor: madziulk@ »

A ja mam ochotę na wakacje nad morzem z biwakiem. :) czy ktoś może polecić fajną miejscowość gdzie jest tanie dobre pole namiotowe? spędzał tak ktoś wakacje>, będę wdzięczna za info i jakieś linki
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: wakacje nad morzem

Post autor: rkoh »

lato pisze: No jasne ze podobny,w tamtym roku Chorwacja,wczasy 10 dniowe wyszły Nas (2 rodziców i 2 dzieci) 8 tysiecy zł.,rok wcześniej 10 dni nad polskim morzem w Białogórze 5tys. Ja różnice jednak widzę.
5 tys. nad polskim morzem? Chyba wynajmowaliście apartament i jedli kawior;)

madziulk@ pisze:A ja mam ochotę na wakacje nad morzem z biwakiem. :) czy ktoś może polecić fajną miejscowość gdzie jest tanie dobre pole namiotowe? spędzał tak ktoś wakacje>, będę wdzięczna za info i jakieś linki
mój kolega jakiś czas temu był w Chałupach pod namiotem, z tego, co pamiętam, wrócił bardzo zadowolony :)
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: wakacje nad morzem

Post autor: panterablue »

madziulk@

Polecam Mielno.
Byłem 2 lata temu, w tym roku też się wybieram.
Jechałem pociągiem (chyba z Krakowa) do Koszalina i z Koszalina do Mielna kursują busy co 30 minut.

Miasteczko uważam w miarę spokojne, ale jest też gdzie poimprezować.
Polecam pole namiotowe 'Pod Żaglem'. Bardzo tanio, ale przyjemnie, fajne warunki sanitarne.
http://www.podzaglem.mielno.pl/

Jak masz więcej pytań to śmiało :)
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: wakacje nad morzem

Post autor: avicularia »

madziulk@ pisze:A ja mam ochotę na wakacje nad morzem z biwakiem. :) czy ktoś może polecić fajną miejscowość gdzie jest tanie dobre pole namiotowe? spędzał tak ktoś wakacje>, będę wdzięczna za info i jakieś linki
sto lat temu, kiedy jeszcze chciało mi się wypoczywac po namiotem, spędziałam tydzień w Jelitkowie. Camping przy promenadzie, blisko zejście do morza. Ale to było tak dawno,że najstarsi górale nie pamiętają
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: wakacje nad morzem

Post autor: lato »

rkoh pisze:
lato pisze: No jasne ze podobny,w tamtym roku Chorwacja,wczasy 10 dniowe wyszły Nas (2 rodziców i 2 dzieci) 8 tysiecy zł.,rok wcześniej 10 dni nad polskim morzem w Białogórze 5tys. Ja różnice jednak widzę.
5 tys. nad polskim morzem? Chyba wynajmowaliście apartament i jedli kawior;)


Policz sobie 10 dni po 200 zeta za nocleg,paliwo plus opłaty za autostradę i pełne wyżywienie plus atrakcje dla dzieci głownie w dni niepogody ,których było niestety więcej jak połowę i naprawdę nie trzeba jeść kawioru żeby wyszło 5 tys.Nie spaliśmy w apartamencie lecz pokoju o podwyższonym standardzie,bo te normalne po 35-40 zł.były bez łazienki w pokoju ale ze wspólna na korytarzu.Nie każdy ma w pewnym wieku ochotę na noclegi pod namiotem lub w warunkach powiedzmy spartańskich.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: wakacje nad morzem

Post autor: andrzej_ar »

ja wynajmowałem w zeszłym roku mieszkanie 2 pokojowe w miejscowości Stegna i płaciłem po 150zł/dobę za mieszkanie. O tyle dobrze że i parking zamknięty i plac zabaw dla dzieci i miejsce na grilla było no i mieszkanie to jednak nie ta klasa co pokój, nawet z węzłem sanitarnym. A mając samochód nie ma problemu z wycieczkami.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: wakacje nad morzem

Post autor: mija »

Nie stety nad naszym polskim morzem jest trudno się poopalać czy wykąpać , lato mamy takie jakie mamy i dlatego na prawdę trzeba się zastanowić czy wybrać nasze morze i przez np 10 dni spacerować czy siedzieć pod parasolami i popijać piwo czy dopłacić troszkę kasy i wyjechać za granicę , a koszty nad samym morzem jeśli chodzi o noclegi są spore a jak się jedzie z dziećmi to wiadome , że standard pokoi musi być podwyższony więc nie dziwie się jak ktoś wcześniej pisał że poszło 5 tysiaków za 10 dni . ;)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: wakacje nad morzem

Post autor: andrzej_ar »

mija pisze:Nie stety nad naszym polskim morzem jest trudno się poopalać czy wykąpać ,
No my mieliśmy wybitne szczęście - byliśmy 9 dni z czego pierwszy dzień było zachmurzenie a pozostałe dni to lampa :) Tak więc na brak kąpieli (codziennie - b.ciepła woda, jak to w zatoce gdańskiej) i słońca do opalania nie narzekaliśmy. Wręcz nawet były problemy pomiędzy członkami rodziny - czy na plażę czy coś zwiedzać .
Obojętnie gdzie to ceny będą wysokie jeśli jedzie się z rodziną. Co innego 2 osoby a co innego 4 czy 5 - gdziekolwiek się nie pojedzie będzie drogo albo bardzo drogo. Także zagranicą. Jadąc z dziećmi szuka się zupełnie innego rodzaju kwater, atrakcji itd.
Mecenas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 219
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 19:11

Re: wakacje nad morzem

Post autor: Mecenas »

Mieszko_1985 pisze:we dwoje polecam Jastrzębią Górę. dużo restauracji i smażalni, jedna bardzo konkretna dyskoteka (ara) i kilka mniejszych. plaża czysta, w stronę wschodnią węższa, a w zachodnią szersza. unikatowe jak na polskie wybrzeże klify, co daje super widoki z góry. dużo miejsc do spacerowania, nie tylko nad wodą. w okolicy malownicza latarnia morska (Rozewie). blisko do Władysławowa i bardzo dobre połączenia z Trójmiastem i Półwyspem Helskim
Ja tak samo polecam Jastrzębią Górę - właśnie tutaj jestem i potwierdzam to co Mieszko powiedział :)
janko
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2013, 22:53

Re: wakacje nad morzem

Post autor: janko »

Ja polecam Rozewie. Z początku myślałem że Rozewie to tylko latarnia. Ale tam naprawdę są dobre noclegi, np. na ulicy Rysia, Łosia, sprawdzcie. A jak ktoś nie lubi morza to niedaleko jest Jezioro Żarnowieckie. Przepiękne krajobrazy, byłem rok temu. W tym roku również będę z dziećmi. Dzieciaki namówiły mnie aby tam spędzić czas bo jest jakiś festiwal w Sobieńczycach, gdzie są zawody motocrossowe. Ciągle mi gadają o festiwalu Mad Skillz, hip-hopie, quadach, motocrosie. I zdecydowałem że połącze wypoczynek z tym festiwalem. Albo ich tam zostawie a pojadę nad morze.
luk8
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 14 września 2011, 13:35

Re: wakacje nad morzem

Post autor: luk8 »

Dla rodzin najlepsza opcja (według mnie) to domki letniskowe, jak ktoś nie potrzebuje luksusu, to można wynająć bardzo tanio, sprawdźcie tu domki nad morze No oczywiście są również komfortowe i droższe, jak ktoś ma kaskę.
Niekoniecznie. Domki drewniane (blisko plaży) z oferty tej strony (4-os) są w cenie 280-300zł/dobę. Niewiele więcej zapłacę za studio/apartament 4 osobowy z klimatyzacją (2 pokoje + aneks kuchenny) we Władysławowie, więc można się pokusić o odrobinę luksusu :)
Mati T
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2013, 19:01

Re: wakacje nad morzem

Post autor: Mati T »

ja od lat atakuję Mielno, Unieście albo Łazy,ewentualnie Sarbinowo i Gąski
marcel12
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, 19:35

Re: wakacje nad morzem

Post autor: marcel12 »

polecam Mrzeżyno
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: wakacje nad morzem

Post autor: ajaks1 »

A ja polecam Rowy, niedaleko jest Słowiński Park Narodowy
gabri
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 września 2013, 23:07
Lokalizacja: Sielpia

Re: wakacje nad morzem

Post autor: gabri »

Świnoujście jest rewelacyjnym miejscem na rodzinne wczasy. Wiele atrakcji w samym kurorcie i sporo ciekawych miejsc do zwiedzania w okolicy. Gorąco polecam tą miejscowość szczególnie dla rodzin z dziećmi.
ODPOWIEDZ