jak radzić sobie z alergią na roztocza

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: Pemek94 »

Mam zarówno odkurzacz Hepa jak i wodny w domu i wg mnie lepszy jest wodny, co prawda więcej zachodu przy nim choć niewiele więcej ale jednak nawet przy Hepa się ten kurz wydostaje w powietrze, zwłaszcza przy czyszczeniu zbiornika... A tak to ładuje wszystko w wodę i nie ma siły by coś się unosiło. Co Ci mogę jeszcze doradzić? Mogę Ci doradzić aby zmienić pościel na satynową bawełnianą do tego oczywiście często odkurzać, ścierać kurze, dobre są takie specjalne ściereczki, które na zasadzie elektrostatyczności ściągają kurz, niby są one wielorazowe ale nie można też przesadzać z ich żywotnością i lepiej się ich pozbyć jeśli zauważymy, że nie zbierają one kurzu tak dobrze jak nowe. Wiem, że są to większe koszty ale jednak takie działania się sprawdzają. Warto by było zamontować nawilżacz powietrza. Dobrym wyborem jest także jonizator termoemisyjny powietrza ale przed zakupem tego urządzenia radzę trochę o tym poczytać bo trzeba dostosować go do wielkości swojego mieszkania. O częstym wietrzeniu zwłaszcza w zimie chyba nie muszę już przypominać :)
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: serjtankian »

A czy używał ktoś preparatów firmy Allergoff lub jakichś innych i mógłby coś polecić?
lukas35
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 3 listopada 2010, 18:41

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: lukas35 »

preparat Allergoff jest bardzo dobry i na pewno warto go użyć
w Obi można kupić o podobnym działaniu nie wiem czy jest tak samo skuteczny ale dużo tańszy
nazywa się ORO PERFEKT
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: mija »

Własnie szukam preparatu o nazwie Alergoff i nigdzie go nie moge dostać czy ktoś może mi napisać gdzie moge pytać o ten aerozol? dzięki :)
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: mija »

Mam na myśli gdzie jeszcze pytać bo w aptekach nie mają ani w chemicznych sklepach
lukas35
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 3 listopada 2010, 18:41

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: lukas35 »

na tej stronie mają zakładkę sklep i można kupić
http://www.allergoff.pl/ALLERGOFF.html
bardzo miła obsługa
Julitta
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 21 września 2012, 17:13

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: Julitta »

Ja pościel wietrzę, a zimą wystawiam na mróz to pomaga :)Nie mam dywanów.
allergolog
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 5 listopada 2012, 00:05

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: allergolog »

Podstawą przy alergii na roztocza jest mikroklimat. Wskazane jest częste wietrzenie pomieszczeń ( 2-3 razy na dobę). Temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 20 stopni. Zalecam odkurzanie przynajmniej 4 razy w tygodniu, a co ważne, nie później niż 3 godziny prze pójściem spać, najlepiej odkurzaczem z filtrem elektrostatycznym. Według lekarzy odkurzacze z filtrami wodnymi nie tylko nie redukują poziomu alergenu, ale również rozpraszają mgiełkę wodną, przyczyniając się do powstania tzw. aerosolu antygenowego. Z tego samego powodu nie zaleca się nawilżaczy powietrza, które mogą być miejscem zagnieżdżania się pleśni. W aptece można dostać płyny przeciw roztoczowe, którymi warto sprawdzić materac w sypialni.

dr med. Marzena Gajewska
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: Pemek94 »

Widzę, że wypowiada się tu specjalista więc warto zapytać :) Napisała Pani, że odkurzacze wodne nie są dobrym rozwiązaniem co gryzie się z powszechną opinią na ich temat. 12 lat temu kupiłem odkurzacz wodny, który służy mi do dzisiaj, zapłaciłem za to na prawdę dużą sumę bo była to pewnego rodzaju nowość na polskim rynku. Pomysł zakupu tego odkurzacza podsunął mi lekarz alergolog, u którego się leczyłem. A więc moje pytanie brzmi następująco: czy stwierdzenie, że odkurzacze wodne wcale nie wpływają pozytywnie a wręcz pogarszają sprawę jak to Pani napisała jest stwierdzeniem potwierdzonym badaniami? Jeśli tak to czy te badania są stosunkowo nowym odkryciem czy opinia o wodnych odkurzaczach od samego początku była negatywna? Dziękuję z góry za odpowiedź :)
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: mija »

ja mam pytanie czy ktoś odczulał 6 latka który w dużym stopniu jest uczulony na roztocza.Dziecko choruje co tydzień na stale mam wziewy oczywiście z przerwami do tego zyrtek i singular ale jakoś poprawy nie widać z pokoju usunełam dywan zabawki zakupiłam pościel antyalergiczną zmywam podłogi każdego dnia na mokro i już nie wiem co robić .Od grudnia zaczynamy odczulanie czy ktoś mógłby coś napisać w tym temacie , bo słyszaam że nie bardzo takie odczulanie pomaga w takim wieku jak mój syn czyli 6 lat? :)
gykon
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2011, 09:04

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: gykon »

mija a u kogo leczysz syna?Pytam,bo też mam problem u dzieci z uczuleniem na roztocza,a teraz to jest masakra :rozpacz: :mur:
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: mija »

Ja lecze syna u doktora Błażowskiego bo to jedyny dobry pediatra i alergolog w Jaśle .Mój syn choruje co tydzień już nie mam siły ciągle inhalacje wziewy tydzień półtora przerwy i od nowa to samo , a mieszkanie sprzątam na okrągło mycie podłóg ścieranie pościel antyalergiczna wietrzenie itp. ale trzeba być dobrej myśli od grudnia odczulanie zobaczymy :szok:
gykon
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2011, 09:04

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: gykon »

Ja też chodzę do dr.Błażowskiego,u nas jest bardzo duży problem ze skórą,syn baaaaaaardzo się drapie
mimo przyjmowania różnych leków przeciwświądowych ,a fajki też co chwilę muszę podawać :zalamany:
przekichane z tymi roztoczami,powodzenia z odczulaniem,ale słyszałam,że trzeba uzbroić się w cierpliwość,
bo to niestety nie działa z dnia na dzień :mad:
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: mija »

Wiem że na pewno od razu nie będzie poprawy ale coś trzeba działać .Najbardziej się boje przyszłego roku jak pójdzie do pierwszej klasy i tak będzie chorował a w domu wiadomo że tak od razu nie nadrobi zwłaszcza jak chory .Mam pytanko jeszcze czy kupowałaś ten płyn w aerozolu Alergoff i czy też biegasz na okrągło ze ściereczką bo ja mam wrażenie że to chyba nic nie daje a na okrągło sprzątam i w mieszkaniu na prawde staram się mieć porządeczek może już obsesji dostaje nie wiem :rozpacz:
gykon
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2011, 09:04

Re: jak radzić sobie z alergią na roztocza

Post autor: gykon »

Nie mam tego płynu,ale jak czytałam o nim chyba na ich stronie,to zaczęłam się zastanawiać ,że może warto kupić.
Ja też polikwidowałam wszystkie dywany i zasłony,a wszędzie mam panele,ale jak przychodzi jesień to co chwilę coś się musi przyplątać.
ODPOWIEDZ