PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dax » 30 listopada 2015, 12:08

Polecam dwa ciekawe wywiady, pierwszy z Krzysztofem Winiarskim, współpracownikiem służb WSI o przekrętach w Polsce:

http://porozmawiajmy.tv/okradanie-polsk ... winiarski/

Drugi z Ferdynandem Barbasiewiczem byłym wojskowym oraz wynalazcą o historii Polski powojennej, tego nie usłyszycie na lekcjach historii:

http://porozmawiajmy.tv/tajne-watki-his ... basiewicz/
http://porozmawiajmy.tv/tajne-watki-his ... basiewicz/

emigrant77
Guru
Guru

Post autor: emigrant77 » 1 grudnia 2015, 12:39

Napiszę w tym temacie, ponieważ mój komentarz pod artykułem dotyczącym oceny szpitala w Jaśle został usunięty z powodu "nie na temat" :hyhy: . Napisałem w nim oceniając kompetencje "fachowców" jasielskich a chyba to również szpitala jak i rządzących dotyczy. Mój komentarz miał treść mniej więcej taką:
... Jasło "profesjonalistami" stoi! Pani Musiałowicz-Czech, Pan Burbelka ;) A i nowy "narybek" Pan Burmistrz w UM zatrudnia Pani Magdalena Stasiowska - Radna z Kołaczyc, Pan Mateusz Lechwar :( ... Niedawno byliśmy nad przepaścią ale teraz zrobiliśmy duży krok naprzód :( :( ...
Taka jest moja ocena sposobu rządzenia (koleś- kolesiowi) w Jaśle oraz "profesjonalizmu wybitnych fachowców" ... żenada :(
... a działanie moderatorów portalu jaslo4u.pl tylko się w ten poziom znakomicie wPiSuje :wstyd:

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 1 grudnia 2015, 13:19

Problem polega jednakowoż na tym, że szpitalem "zarządza" powiat, gdzie w zarządzie nadal króluje koalicja PO-PSL. Także raczej faktycznie nie na temat. Co nie znaczy, że co do dziwnych zasad obowiązujących w UM się nie zgodzę.

emigrant77
Guru
Guru

Post autor: emigrant77 » 1 grudnia 2015, 15:27

dragoness pisze:Problem polega jednakowoż na tym, że szpitalem "zarządza" powiat, gdzie w zarządzie nadal króluje koalicja PO-PSL. Także raczej faktycznie nie na temat. Co nie znaczy, że co do dziwnych zasad obowiązujących w UM się nie zgodzę.
Ja bym jednak moją wypowiedź w temat ;"PiS - rządy i opozycja" wpisał ;) ... ale przyznam że głównie o dziwne (?) układy w UM mi chodziło

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 grudnia 2015, 18:18

Pani Musiałowicz-Czech
To pani Elwira Musiałowicz-Czech, kandydatka Platformy Obywatelskiej na burmistrza Jasła, popierana przez starostę jasielskiego z Platformy Obywatelskiej i panią wojewodę z Platformy Obywatelskiej nie była kompetentna??? To dlaczego Platforma chciała aby fotel burmistrza Jasła objęła osoba niekompetentna? Wytłumaczysz mi to emigrant77, bo sam pojąć nie mogę!

emigrant77
Guru
Guru

Post autor: emigrant77 » 1 grudnia 2015, 19:26

Sun Tzu pisze:
Pani Musiałowicz-Czech
To pani Elwira Musiałowicz-Czech, kandydatka Platformy Obywatelskiej na burmistrza Jasła, popierana przez starostę jasielskiego z Platformy Obywatelskiej i panią wojewodę z Platformy Obywatelskiej nie była kompetentna??? To dlaczego Platforma chciała aby fotel burmistrza Jasła objęła osoba niekompetentna? Wytłumaczysz mi to emigrant77, bo sam pojąć nie mogę!
Już Ci tłumaczę ... nie mam na myśli ani PO (byliśmy nad przepaścią) ani PiS (ten duży krok naprzód) tylko własnie kompetencje urzędników w Jaśle (patrz min nazwiska wyżej) :zalamany: i kolesiostwo (patrz min nazwiska wyżej), które jak było tak jest a nawet zaczyna wręcz kwitnąć :wstyd:
O Pani Musiałowicz-Czech, jej kandydowaniu, okolicznościach i objęciu stanowiska to nawet pisać się nie chce :( :wstyd: a o wynikach jakie jej prawie roczne "pracowanie" dla Jasła przyniosło, to nie można, bo ... nie ma o czym :wstyd:

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 grudnia 2015, 19:30

Emigrant77 - skup się nad pytaniem, które ci zadałem. Zapytam zatem jeszcze: pani Elwira Musiałowicz-Czech była niekompetentna, gdy Platforma wystawiła Ją w wyborach na burmistrza Jasła, czy niekompetentna stała się z chwilą, gdy została wiceburmistrzem? Takie proste pytanie, a ty masz problemy z odpowiedzią?

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 1 grudnia 2015, 19:40

Nieeee, oczywiście że była profesjonalistką. Bycie sekretarką wojewody to wystarczające kwalifikacje, bo o innych miejscach zatrudnienia przecież NIC nie wiadomo.

Winetou
VIP
VIP

Post autor: Winetou » 1 grudnia 2015, 19:46

dragoness pisze:Problem polega jednakowoż na tym, że szpitalem "zarządza" powiat, gdzie w zarządzie nadal króluje koalicja PO-PSL. Także raczej faktycznie nie na temat. Co nie znaczy, że co do dziwnych zasad obowiązujących w UM się nie zgodzę.
Coś pani nie w temacie. Zarządzie jeszcze są ale tylko do 4 grudnia 2015, bo już pan przewodniczący Rady Powiatu Gorgosz z PIS-u na ten dzień zwołał sesję i w porządku obrad jest odwołanie starosty. A do Rady ...ha,ha Społecznej Szpitala reprezentantów wybiera Rada Powiatu.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 1 grudnia 2015, 19:55

Winetou pisze:
Coś pani nie w temacie. Zarządzie jeszcze są ale tylko do 4 grudnia 2015, bo już pan przewodniczący Rady Powiatu Gorgosz z PIS-u na ten dzień zwołał sesję i w porządku obrad jest odwołanie starosty. A do Rady ...ha,ha Społecznej Szpitala reprezentantów wybiera Rada Powiatu.
To, że p. Gorgosz zwołał sesję, to jeszcze niewiele znaczy. Z doświadczenia wiem, że kruk krukowi oka nie wykole. A kto powołuje dyrektora szpitala? Nie Zarząd?

emigrant77
Guru
Guru

Post autor: emigrant77 » 1 grudnia 2015, 20:00

Sun Tzu pisze:Emigrant77 - skup się nad pytaniem, które ci zadałem. Zapytam zatem jeszcze: pani Elwira Musiałowicz-Czech była niekompetentna, gdy Platforma wystawiła Ją w wyborach na burmistrza Jasła, czy niekompetentna stała się z chwilą, gdy została wiceburmistrzem? Takie proste pytanie, a ty masz problemy z odpowiedzią?
Jeśli nie potrafisz zrozumieć tego, co napisałem wcześniej to dalsza pisanina nie ma sensu ... Twoje rozumowanie (zapewne IQ również) tylko potwierdza to, że pozostali w Jaśle mają problemy z myśleniem i wciśniecie "kitu" im wystarcza :zalamany: Mimo że szkoda mi Jasła, to cieszę się że jestem daleko od tego i nie muszę swoich dzieci wysyłać do szkoły nadzorowanej przez Panią Burmistrz, załatwiać sprawy w UM u w/w "fachowców-urzędników" itp.
Myślę, że dyskusję z "t"obą zakończyłem, :orany: bo staram się nie zniżać do pewnego poziomu :hyhy:

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 grudnia 2015, 20:42

Moim IQ się nie przejmuj (jest ono wystarczające jak na absolwenta podstawówki). A teraz się skup, potrząśnij głową, to może twoje obie szare komórki się spotkają i spróbuj udzielić mi odpowiedzi na moje proste pytanie: pani Elwira Musiałowicz-Czech była niekompetentna, gdy Platforma wystawiła Ją w wyborach na burmistrza Jasła, czy niekompetentna stała się z chwilą, gdy została wiceburmistrzem?

p.s.

Nie będę pisał, że to dobrze, iż wyjechałeś z Polski, bo dzięki temu poziom inteligencji w kraju nieco się podniósł, bo byłoby to nadmierną złośliwością z mojej strony.

noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: noisey » 1 grudnia 2015, 22:44

Ministerstwo Pracy potwierdziło wcześniejsze informacje "Wyborczej", że dodatek 500 zł na dziecko powiększy dochody rodzin pobierających zasiłki z pomocy społecznej. To oznacza, że 150 tys. rodzin straci całość dotychczasowej pomocy społecznej, a 190 tys. część pobieranych do tej pory zasiłków

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,192 ... 00-zl.html

Awatar użytkownika
Joziiiin
VIP
VIP

Post autor: Joziiiin » 1 grudnia 2015, 22:55

Ach ta wyborcza, jak Hiob.....

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 grudnia 2015, 23:02

Taaak... Mógłbyś mi wskazać, gdzie taka informacja jest zawarta na stronie MPiPS? Może tu? https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-ws ... odzin.html A może tu? http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... 16-r-.html

ODPOWIEDZ