PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wścieklica »

"Obniżka odzwierciedla naszą opinię, że system sprawdzeń i równowag (ang. checks and balances, czyli system zapewniający instytucjonalną i polityczną stabilność) został istotnie naruszony, a niezależność i efektywność kluczowych instytucji, jak Trybunał Konstytucyjny i media publiczne, zostały osłabione" - czytamy w komunikacie.
Zatem obniżenie ratingu nie ma wiele wspólnego z podatkiem bankowym. Gdyby chodziło o banki, rating zostałby obniżony dzień po ukonstytuowaniu się Sejmu.
Nie wydaje mi się, żeby PiS chciało (i mogło) zrujnować gospodarkę swoimi pomysłami. Pewnie tak czy inaczej zmieściliby się w bezpiecznym deficycie. Ale - gdy konstytucję wiesza się w ubikacji na gwoździu, łamie się prawo, wprowadza medialny terror, i zapowiada że nadal tak się będzie czyniło - to obniżenie wcale mnie nie dziwi. Tylko że za jakiś czas WSZYSCY możemy cienko piszczeć. Ty zapewne pobłogosławisz mesjasza. Ale 80% społeczeństwa, dla którego jesteście przekleństwem i zarazą - mogą puścić nerwy.
Poczekamy - zobaczymy. Nie sądzę, żeby obniżenie ratingu było ostatnim i jedynym posunięciem wobec Polski (de facto wobec PiS-u).
A jeżeli lekceważysz taki fakt, nazywając agencję Standard & Poor's - kryminalistami, to zastanów się - dlaczego z ich ratingiem liczy się cały świat i wszystkie giełdy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ale 80% społeczeństwa, dla którego jesteście przekleństwem i zarazą - mogą puścić nerwy.
Dlaczego większość (ogromna) z tych 80% nie poszła na wybory? Kolejnym przepisem wprowadzonym przez PiS powinna być ich obligatoryjność pod rygorem grzywny. I proszę mi tu nie epatować Rosją, czy tam inną reżimową Białorusią :hyhy: :hyhy: , bo to obowiązuje np. w Belgii, Australii, czy Nowej Zelandii http://polimaty.pl/2015/05/glosowanie-w ... przywilej/
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wścieklica »

No i tu się z Tobą - smoczyco - zgodzę.
Natomiast z tych 80% na wybory nie poszło delikatnie mniej niż połowa. Policzyłaś?
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc »

Obiecywałem sobie,że mam w d.pie,obiecywałem sobie,że więcej tu nie zajrzę - ale co się w tej Polsce odpier...la ?!

Ja rozumiem że Platfusy,rozumiem,że KOD - ale Ustawa o Policji z inwigilacją internautów - zaklepana, teraz właśnie kaczor klepie dziobem o zmianie ordynacji - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html - (zapewne na 51% dla PiS a reszta już demokratycznie), euro już 4.50. Thriller polityczny. Cholera wie,czy z tego wszystkiego w końcu nie będziemy mieć wojny domowej :!: :szok:

Najgorsze w tym wszystkim,że jak wróci PO albo PiS zastąpi Swetru to wcale nie będzie przecież lepiej. No katastrofa.
gara pisze:Kto oglądał chociażby The Short ten wie, że agencje ratingowe i ich szefowie to kryminał. Ci ludzie powinni siedzieć w pierdlu
Też tak sądzę,choć niekoniecznie dzięki doświadczeniom dzisiejszego dnia.Ale PiSowska jurysdykcja tam nie sięga a Polska ma właśnie poważny problem. Jeszcze kilka takich wydarzeń i zachodnie montownie dominujące u nas zaczną spier...ć w podskokach.I wtedy nawet jak wcześniej nie wybuchnie wojna domowa to zostaje albo wojna z Unią albo przerzucenie się większości Polaków na dietę złożoną z surowej trawy i kory z drzew.Polska nie ma samodzielnej gospodarki.

Ja nie żartuję.Ja mówię równie śmiertelnie poważnie jak wtedy,gdy był Majdan na Ukrainie,że będą skutki.Potworne skutki.Tym razem u nas.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

luc pisze:Obiecywałem sobie,że mam w d.pie,obiecywałem sobie,że więcej tu nie zajrzę - ale co się w tej Polsce odpier...la ?!

Ja rozumiem że Platfusy,rozumiem,że KOD - ale Ustawa o Policji z inwigilacją internautów - zaklepana, teraz właśnie kaczor klepie dziobem o zmianie ordynacji - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html - (zapewne na 51% dla PiS a reszta już demokratycznie), euro już 4.50. Thriller polityczny. Cholera wie,czy z tego wszystkiego w końcu nie będziemy mieć wojny domowej :!: :szok:

Najgorsze w tym wszystkim,że jak wróci PO albo PiS zastąpi Swetru to wcale nie będzie przecież lepiej. No katastrofa.
gara pisze:Kto oglądał chociażby The Short ten wie, że agencje ratingowe i ich szefowie to kryminał. Ci ludzie powinni siedzieć w pierdlu
Też tak sądzę,choć niekoniecznie dzięki doświadczeniom dzisiejszego dnia.Ale PiSowska jurysdykcja tam nie sięga a Polska ma właśnie poważny problem. Jeszcze kilka takich wydarzeń i zachodnie montownie dominujące u nas zaczną spier...ć w podskokach.I wtedy nawet jak wcześniej nie wybuchnie wojna domowa to zostaje albo wojna z Unią albo przerzucenie się większości Polaków na dietę złożoną z surowej trawy i kory z drzew.Polska nie ma samodzielnej gospodarki.

Ja nie żartuję.Ja mówię równie śmiertelnie poważnie jak wtedy,gdy był Majdan na Ukrainie,że będą skutki.Potworne skutki.Tym razem u nas.

Luc, co Ty pyjerdolisz, przecież gara i związkowy krul pektyny PiSzą, że jest super a będzie jeszcze lepiej :hyhy:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6306
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

teraz właśnie kaczor klepie dziobem o zmianie ordynacji
Taaak... Jakbyś przełączył na zestaw głośnomówiący to byśmy mogli wszyscy posłuchać...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:
Ale 80% społeczeństwa, dla którego jesteście przekleństwem i zarazą - mogą puścić nerwy.
Dlaczego większość (ogromna) z tych 80% nie poszła na wybory? Kolejnym przepisem wprowadzonym przez PiS powinna być ich obligatoryjność pod rygorem grzywny. I proszę mi tu nie epatować Rosją, czy tam inną reżimową Białorusią :hyhy: :hyhy: , bo to obowiązuje np. w Belgii, Australii, czy Nowej Zelandii http://polimaty.pl/2015/05/glosowanie-w ... przywilej/
Po co dopuszczać głupków do tak ważnego aktu obywatelskiego. Nie zgadzam się.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

wścieklica pisze:"Obniżka odzwierciedla naszą opinię, że system sprawdzeń i równowag (ang. checks and balances, czyli system zapewniający instytucjonalną i polityczną stabilność) został istotnie naruszony, a niezależność i efektywność kluczowych instytucji, jak Trybunał Konstytucyjny i media publiczne, zostały osłabione" - czytamy w komunikacie.
Zatem obniżenie ratingu nie ma wiele wspólnego z podatkiem bankowym. Gdyby chodziło o banki, rating zostałby obniżony dzień po ukonstytuowaniu się Sejmu.
Nie wydaje mi się, żeby PiS chciało (i mogło) zrujnować gospodarkę swoimi pomysłami. Pewnie tak czy inaczej zmieściliby się w bezpiecznym deficycie. Ale - gdy konstytucję wiesza się w ubikacji na gwoździu, łamie się prawo, wprowadza medialny terror, i zapowiada że nadal tak się będzie czyniło - to obniżenie wcale mnie nie dziwi. Tylko że za jakiś czas WSZYSCY możemy cienko piszczeć. Ty zapewne pobłogosławisz mesjasza. Ale 80% społeczeństwa, dla którego jesteście przekleństwem i zarazą - mogą puścić nerwy.
Poczekamy - zobaczymy. Nie sądzę, żeby obniżenie ratingu było ostatnim i jedynym posunięciem wobec Polski (de facto wobec PiS-u).
A jeżeli lekceważysz taki fakt, nazywając agencję Standard & Poor's - kryminalistami, to zastanów się - dlaczego z ich ratingiem liczy się cały świat i wszystkie giełdy.

Fitch i Moody mają w d... Rzeplińskiego i Lisa, dlatego ratingu nie obniżyły. Powtórzę jeszcze raz. Agencje ratingowe to kryminaliści. KRY-MI-NA-LIŚCI. Twierdzę tak od ich akcji z Lehman Brothers.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6306
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Wiarygodność agencji Standard & Poor's najlepiej ocenił Departament Sprawiedliwości USA, który w 2013 roku złożył w sądzie w Los Angeles pozew w którym napisano: Od września 2004 do października 2007 S&P świadomie uczestniczyła w spisku mającym na celu oszukanie inwestorów. Jednocześnie McGraw-Hill, czyli właściciel S&P, fałszywie utrzymywał, że jego ratingi są obiektywne, niezależne i wystawiane bez żadnego konfliktu interesów. W ubiegłym roku właściciel S&P ogłosił, że w ramach ugody sądowej jego agencja ratingowa wypłaci władzom USA 1,37 mld dolarów jako odszkodowanie za świadome zawyżanie prezentowanych im ocen walorów hipotecznych, czyli za błędne ratingi... Niejako przy okazji: agencja ratingowa Standard&Poors to prywatna firma mediowa, a jej analizy i rankingi mają wagę tekstów dziennikarskich, a nie prawdy objawionej. Mówiła o tym w 2005 roku Rita M. Bolger, główny prawnik Standard & Poor's, przed amerykańskim Kongresem - Jesteśmy dziennikarzami finansowymi, nie ponosimy odpowiedzialności za nasze opinie. Powołała się na pierwszą poprawkę do amerykańskiej Konstytucji gwarantującej wolność słowa. Taka linia obrony pozwoliła S&P uniknąć miliardowych odszkodowań dla inwestorów, którzy stracili kierując się opinią tej agencji na temat Enronu...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Jozin. Co ty na to ścierwo? Omówiłeś już pozostałe ratingi Moody i Fitch? Pewnie nie, bo nie znalazłeś merytorycznego uzasadnienia na wiocha.pl
dDk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 20:10

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dDk »

luc pisze:Obiecywałem sobie,że mam w d.pie,obiecywałem sobie,że więcej tu nie zajrzę - ale co się w tej Polsce odpier...la ?!

Ja rozumiem że Platfusy,rozumiem,że KOD - ale Ustawa o Policji z inwigilacją internautów - zaklepana, teraz właśnie kaczor klepie dziobem o zmianie ordynacji - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html - (zapewne na 51% dla PiS a reszta już demokratycznie), euro już 4.50. Thriller polityczny. Cholera wie,czy z tego wszystkiego w końcu nie będziemy mieć wojny domowej :!: :szok:

Najgorsze w tym wszystkim,że jak wróci PO albo PiS zastąpi Swetru to wcale nie będzie przecież lepiej. No katastrofa.
gara pisze:Kto oglądał chociażby The Short ten wie, że agencje ratingowe i ich szefowie to kryminał. Ci ludzie powinni siedzieć w pierdlu
Też tak sądzę,choć niekoniecznie dzięki doświadczeniom dzisiejszego dnia.Ale PiSowska jurysdykcja tam nie sięga a Polska ma właśnie poważny problem. Jeszcze kilka takich wydarzeń i zachodnie montownie dominujące u nas zaczną spier...ć w podskokach.I wtedy nawet jak wcześniej nie wybuchnie wojna domowa to zostaje albo wojna z Unią albo przerzucenie się większości Polaków na dietę złożoną z surowej trawy i kory z drzew.Polska nie ma samodzielnej gospodarki.

Ja nie żartuję.Ja mówię równie śmiertelnie poważnie jak wtedy,gdy był Majdan na Ukrainie,że będą skutki.Potworne skutki.Tym razem u nas.
luc to na co mamy czekać? Dalej być dojną krową z jednej, a chłopcem do bicia z drugiej? Jeśli mamy to odczuć to trudno, trzeba zacisnąć zęby, przeboleć, ale doprowadzić to wreszcie do właściwego stanu. I nie bazować na wiedzy z wiochy czy soku z buraka (które jak widzę dla niektórych stały się równie rzetelnym źródłem wiedzy jak wielkie G i W z tefałenem) tylko myśleć samodzielnie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

wścieklica pisze:No i tu się z Tobą - smoczyco - zgodzę.
Natomiast z tych 80% na wybory nie poszło delikatnie mniej niż połowa. Policzyłaś?
Prawie 50% niestety. Może rozkład sił w sejmie byłby inny? A dopuszczanie "głupków" do decydowania? Zamiast trzech godzin historii z martyrologią, co najmniej godzina "wychowania obywatelskiego" i można społeczeństwo uświadomić. No ale faktycznie... idiotami łatwiej się rządzi? Będą patriotyczne, pobożne i mało co myślące, jak widać z proponowanych zmian w oświacie.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

On miał zapewne na myśli, choć trudno w to uwierzyć, ten casus z menelami spod budki z piwem vs. profesor, i zapewne uważa, że do wyborów poszli sami profesorowie... :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6306
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

idiotami łatwiej się rządzi? Będą patriotyczne, pobożne i mało co myślące, jak widać z proponowanych zmian w oświacie.
Taaak... Czyli każdy, kto jest patriotą, chodzi do kościoła jest mało myślący... Innymi słowy, każdy, kto nie jest patriotą, nie chodzi do kościoła jest myślący... Naprawdę, głębia twoich intelektualnych rozważań mnie poraziła! Napiszesz jeszcze coś równie mądrego?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
idiotami łatwiej się rządzi? Będą patriotyczne, pobożne i mało co myślące, jak widać z proponowanych zmian w oświacie.
Taaak... Czyli każdy, kto jest patriotą, chodzi do kościoła jest mało myślący... Innymi słowy, każdy, kto nie jest patriotą, nie chodzi do kościoła jest myślący... Naprawdę, głębia twoich intelektualnych rozważań mnie poraziła! Napiszesz jeszcze coś równie mądrego?
No i czego się ciskasz i nadinterpretujesz? Usiądź i pomyśl na litość boską przez pięc sekund, zamiast unosić się honorem Polaka-katolika. Planowane TRZY godziny historii. Istniejące DWIE godziny religii. W tej chwili JEDNA godzina wosu przez rok lub dwa, zależnie od typu szkoły. Zniesienie profilowania, które istniało nawet w pogardzanej komunie. Ani słowa o szkołach technicznych, jakby dla p. minister nie istniały. I teraz pytanie: KOGO w ten sposób wyhodujemy? Na jaki rynek pracy?
ODPOWIEDZ