PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: noisey »

Ratingi są tworzone na potrzeby profesjonalnego obrotu i wiara albo niewiara sun tzu czy innego janusza z Jasła nie ma tu żadnego znaczenia.
Te agencje czasem mają rację, czasem się mylą, ale częściej jednak mają rację. I tak się dziwnie składa, że ci, którzy decydują o kapitale i tym gdzie trafia, w znacznej mierze kierują się tymi ratingami. I zwykle wychodzą na swoje.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:
Sun Tzu pisze:
idiotami łatwiej się rządzi? Będą patriotyczne, pobożne i mało co myślące, jak widać z proponowanych zmian w oświacie.
Taaak... Czyli każdy, kto jest patriotą, chodzi do kościoła jest mało myślący... Innymi słowy, każdy, kto nie jest patriotą, nie chodzi do kościoła jest myślący... Naprawdę, głębia twoich intelektualnych rozważań mnie poraziła! Napiszesz jeszcze coś równie mądrego?
No i czego się ciskasz i nadinterpretujesz? Usiądź i pomyśl na litość boską przez pięc sekund, zamiast unosić się honorem Polaka-katolika. Planowane TRZY godziny historii. Istniejące DWIE godziny religii. W tej chwili JEDNA godzina wosu przez rok lub dwa, zależnie od typu szkoły. Zniesienie profilowania, które istniało nawet w pogardzanej komunie. Ani słowa o szkołach technicznych, jakby dla p. minister nie istniały. I teraz pytanie: KOGO w ten sposób wyhodujemy? Na jaki rynek pracy?
Znam głupków, którzy mieli polski 5h w tygodniu przez 13 lat, ale dalej nie potrafią poprawnie pisać.

Nie wpuszczajmy pospólstwa do głosowania, skoro sami się z tego wykluczają. Im mniej głupków głosuje w wyborach, tym lepiej dla państwa.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nie wpuszczajmy pospólstwa do głosowania,
Zdefiniuj, proszę, "pospólstwo". Bo dla mnie to jest fanatyczne, zafiksowane na swojej racji towarzystwo, traktujące wszystkich inaczej myślących wrogo i z góry :D
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Ja komentuję Twój superinteligentny tekst w którym napisałaś, że pozwolę sobie zacytować: Będą patriotyczne, pobożne i mało co myślące, jak widać z proponowanych zmian w oświacie, a Ty mi w odpowiedzi piszesz o rynku pracy i dostosowaniu poziomu kształcenia do wymogów tegoż rynku... Naprawdę zabawne...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Ja komentuję Twój superinteligentny tekst w którym napisałaś, że pozwolę sobie zacytować: Będą patriotyczne, pobożne i mało co myślące, jak widać z proponowanych zmian w oświacie, a Ty mi w odpowiedzi piszesz o rynku pracy i dostosowaniu poziomu kształcenia do wymogów tegoż rynku... Naprawdę zabawne...
Jedyną moją winą w tym przypadku jest nieużycie cudzysłowu w przypadku określeń patriotyczne, pobożne, bo z moich doświadczeń wynika niestety, że ilość godzin historii, czy religii niekoniecznie ma wpływ na te cechy, a często dokładnie odwrotnie. Hmmmm... to w jakim zawodzie takie osobniki aha, jeszcze mało myślące, bo nauczone po trochu wszystkiego, będą najbardziej przydatne? Ja znam taki zawód: szeregowy zwolennik partii, albo polityk; mierny, bierny, ale wierny.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:
Nie wpuszczajmy pospólstwa do głosowania,
Zdefiniuj, proszę, "pospólstwo". Bo dla mnie to jest fanatyczne, zafiksowane na swojej racji towarzystwo, traktujące wszystkich inaczej myślących wrogo i z góry :D
Pospólstwo. Grupa społeczna, która prowadzi egzystencję i ma w dalekim poważaniu kształt swojego państwa. Grupa, która świadomie nie uczestniczy w wyborach. Im mniej takich ludzi przy urnie, tym lepiej.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Ja znam taki zawód: szeregowy zwolennik partii,
Super! Jakbyś podała jakiś namiar to złożyłbym aplikację. Może mnie przyjmą? Przy okazji - pytam jako osobę zorientowaną - dobrze płacą?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Ja znam taki zawód: szeregowy zwolennik partii,
Super! Jakbyś podała jakiś namiar to złożyłbym aplikację. Może mnie przyjmą? Przy okazji - pytam jako osobę zorientowaną - dobrze płacą?
Nie trzeba apilikacji. QED.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Wind »

PIS szuka oszczędnosci.I bardzo dobrze.Dlatego apeluje do rządu aby zajął sie kastą urzędniczą.Pracownikami starostw,urzędów gmin i urzędów miejskich.Jest tam masa stanowisk do zlikwidowania,stanowisk nierentownych.Stanowisk powołanych specjalnie tylko bo ktoś miał dobre znajomosci wsród PO/PSL.Biurwy które nie wnoszą dla nas zadnego PKB.Degustatorzy kawy i modelki które chodzą po korytarzach w swoich najlepszych ciuchach od drzwi do drzwi.Mamy ich więcej niz w Niemczech,więcej niż w bogatych Niemczech.To PO ich wszystkich przyjmowało przez te 8 lat,bo chciało sobie zapewnic wśród nich wyborców.Wsród nich ich rodzin.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc »

Ponieważ zostałem wywołany "do tablicy" przypomnę stare dobre "gospodarka głupcze" - bez obrazy,bo to cytat.
gara pisze:Fitch i Moody mają w d... Rzeplińskiego i Lisa, dlatego ratingu nie obniżyły. Powtórzę jeszcze raz. Agencje ratingowe to kryminaliści. KRY-MI-NA-LIŚCI.
To jeszcze raz: owszem,ale to nie zmienia faktu,że opinia tych kryminalistów przełoży się na konkretne straty finansowe dla Polski i utrudni - i tak niezbyt możliwą - realizację programu PiSu, oraz sprawi,że ceny dla nas zwykłych szaraczów będą rosły.A PiS NIC z tym nie zdoła zrobić...

Możesz nazywać te agencje jak sobie żywnie chcesz.PiS może zrobić to samo.I możesz im wraz z PiS NASKOCZYĆ.Jak zagranicznych inwestorów zmusisz do inwestowania wbrew ich woli i interesowi :?:
dDK pisze:luc to na co mamy czekać? Dalej być dojną krową z jednej, a chłopcem do bicia z drugiej?
Jeszcze raz to (bez obrazy,bo to nie ja pierwszy to powiedziałem) "gospodarka głupcze".

Mówiąc obrazowo: dla dojnej krowy nie jest najlepszym momentem na ucieczkę "z kopyta" chwila, gdy z całej siły trzymają ją za delikatne przecież wymiona :!: :!: :!:

Gdyby wśród tych PiSowców był ktokolwiek ogarnięty i dbający o Polskę to NAJPIERW należałoby zawalczyć o jak największe wzmocnienie firm rodzimych i rodzimej gospodarki,a dopiero POTEM iść na noże z zachodem aż tak.Problem w tym,że szefostwo PiS o jakiejkolwiek ekonomii i taktyce ma mniejsze pojęcie niż świnia na gwiazdach...

Ci ludzie doszli do oczywistego pomysłu by schować na czas wyborów Kaczyńskiego i Macierewicza po 7 czy 8 porażkach (a może 9 ? sam już nie wiem) a teraz zachowują się jak słoń w składzie porcelany przejmując pełnię władzy. Nawet ja potrafiłbym to pewnie rozegrać bardziej subtelnie,choć subtelność naprawdę nie jest moją mocną stroną...

Wczoraj w TV widziałem bodajże posła Jakubiaka.Postulował szybkie obniżenie podatków nawet do przysłowiowego 1%. I to choćby należałoby zrobić NAJPIERW. Niestety socjaliści z PiS zamiast tego zwiększą podatki i pewnie biurokrację. W perspektywie zaklepali już inwigilacje - a po pierwszej aferze z podsłuchiwaniem biznesu (nieuniknionej przy naszych służbach !) będzie przysłowiowy członek męski, tyłek i kamieni kupa bo jak to wyjdzie (a wyjdzie) ratingi i inwestycje znów szlang trafi...
wind pisze:PIS szuka oszczędnosci.I bardzo dobrze.Dlatego apeluje do rządu aby zajął sie kastą urzędniczą.Pracownikami starostw,urzędów gmin i urzędów miejskich.Jest tam masa stanowisk do zlikwidowania,stanowisk nierentownych.Stanowisk powołanych specjalnie tylko bo ktoś miał dobre znajomosci wsród PO/PSL.Biurwy które nie wnoszą dla nas zadnego PKB.
Zwolnić część może zwolnią... żeby zrobić miejsce dla swoich. Zatrudnienie w urzędach jeszcze wzrośnie,mamy to jak w banku.PiS i PO = AWS-UW...
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2016, 11:58 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

luc pisze: Ci ludzie doszli do oczywistego pomysłu by schować na czas wyborów Kaczyńskiego i Macierewicza po 7 czy 8 porażkach (a może 9 ? sam już nie wiem) a teraz zachowują się jak słoń w składzie porcelany przejmując pełnię władzy. Nawet ja potrafiłbym to pewnie rozegrać bardziej subtelnie,choć subtelność naprawdę nie jest moją mocną stroną...
A po co w polityce subtelność. Przecież to nie jest jazda figurowa na lodzie czy skoki do wody, że ocenia się styl.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Gdyby wśród tych PiSowców był ktokolwiek ogarnięty i dbający o Polskę
szefostwo PiS o jakiejkolwiek ekonomii i taktyce ma mniejsze pojęcie niż świnia na gwiazdach...
Nawet ja potrafiłbym to pewnie rozegrać bardziej subtelnie
Taaak... Sam się dziwię, że PiS jeszcze nie zwrócił się do luc-a o objęcie wszystkich możliwych stanowisk rządowych. Oraz o stanięcie na czele PiS-u.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc »

gara pisze:A po co w polityce subtelność. Przecież to nie jest jazda figurowa na lodzie czy skoki do wody, że ocenia się styl.
A po co na wojnie są manewry i podstępy :?: Przecież można jak Józef Stalin próbować "czapkami zarzucić" rzucając ludzi na pole minowe a czołgi na działa przeciwpancerne - bo przecież jak ich będzie wystarczająco dużo to się przedrą... Albo jak Michaił Tuchaczewski "koncepcją hordy" próbować w 1920 pokonać Polskę. Silne uderzenie czołowe niczym szarża nosorożca załatwi przecież wszystko. Ups... wspomniałem o Tuchaczewskim ? Tym który ostatecznie przegrał z kretesem ? Dzięki pewnemu "cudownemu" manewrowi Polskiego dowództwa ? Coś podobnego...

Jeśli to co napisałem powyżej jest dla ciebie za trudne: subtelność w polityce jest to narzędzie osiągania celów na tyle niepostrzeżenie,by (często silniejszy) wróg nie zadał w porę druzgocącego ciosu na który nie jest się akurat gotowym.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sun Tzu pisze:Taaak... Sam się dziwię, że PiS jeszcze nie zwrócił się do luc-a o objęcie wszystkich możliwych stanowisk rządowych. Oraz o stanięcie na czele PiS-u.
Im to już by nie pomógł duet Aleksander Macedoński & Napoleon & Talleyrand (czy lepiej: 100 Talleyrandów). Wydaje im się,że ta ich szarża polityczna jest zwycięska i nikogo nie posłuchaliby żeby trochę odpuścić.Myślą że zwyciężają.Nikt PiSu z tej drogi nie zawróci.Nawet Kaczyński.Problem w tym,że to pułapka.Zobaczysz.

Zresztą - nawet jeśli jednak wykończyliby PO Nowoczesną i KOD,lewaków a nawet Kukizowców i Narodowców i wszelką konkurencję.Nawet gdyby wprowadzili swoje dożywotnie rządy i posadzili w pierdlu mnie i każdego kto ich trochę skrytykuje.I tak - są skończeni. Pycha kroczy przed upadkiem.Pycha :!: Oni uwierzyli,że mogą wszystko.Lecz każda gra - i ta - ma reguły i to reguły obiektywne,nie ustalone przez ludzi.Tylko Bóg może być wszechmogący jeśli jest...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@Gara Samo używanie takich słów jak "pospólstwo" czy choćby myślenie o nich... Zgroza... Oburzające... I tacy ludzie są "elitą" naszej "demokracji"... Zaprawdę powiadam wam - krew tego pospólstwa jest tak samo czerwona jak wasza a i są w nim ludzie mądrzejsi od was - PiSowska "szlachto".No i ciekawe czy wasi przodkowie to nie są czasem tacy sami hreczkosieje jak nasi... Powiadam też: PYCHA to nieprzypadkowo PIERWSZY spośród GRZECHÓW GŁÓWNYCH. Pycha moi państwo :!: Pycha :!:
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2016, 12:35 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

luc pisze: Samo używanie takich słów jak "pospólstwo" czy choćby myślenie o nich... Zgroza... Zaprawdę powiadam wam - krew tego pospólstwa jest tak samo czerwona jak wasza a i są w nim ludzie mądrzejsi od was - PiSowska "szlachto". Powiadam też: PYCHA to nieprzypadkowo PIERWSZY spośród GRZECHÓW GŁÓWNYCH.
O czym ty piszesz? I do kogo?

Nie będę pospólstwa nazywał inaczej, skoro samo się tak kwalifikuje. Samo to, że z monarchii przesiedliśmy się na ochlokrację jest już wystarczającym powodem, by odrzucać jak największą ilość głupków z podejmowania ważnych decyzji.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc »

gara pisze:
luc pisze: Samo używanie takich słów jak "pospólstwo" czy choćby myślenie o nich... Zgroza... Zaprawdę powiadam wam - krew tego pospólstwa jest tak samo czerwona jak wasza a i są w nim ludzie mądrzejsi od was - PiSowska "szlachto". Powiadam też: PYCHA to nieprzypadkowo PIERWSZY spośród GRZECHÓW GŁÓWNYCH.
O czym ty piszesz? I do kogo?

Nie będę pospólstwa nazywał inaczej, skoro samo się tak kwalifikuje. Samo to, że z monarchii przesiedliśmy się na ochlokrację jest już wystarczającym powodem, by odrzucać jak największą ilość głupków z podejmowania ważnych decyzji.
A skąd pewność,że odrzucając odrzuca się głupków a nie tych co myślą inaczej niż "elity" :?: I jaką mamy gwarancje,że to własnie "elity" nie są największymi głupkami :?:
W kwestii nie pójścia na wybory chodźby - a może to ci którzy nie idą mają rację :?: Może faktycznie KAŻDY WYBÓR BYŁ NP. ZŁY :?:

Demokracja czy tam Ochlokracja ma dokładnie JEDNĄ zaletę w chwilach gdy poprawnie funkcjonuje. Ci którzy większości zajdą za skórę dostają porządnego kopa w 4 litery.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Natomiast samo użycie słowa "pospólstwo",czy niegdysiejsze (przez wielu zapomniane) "spieprzaj dziadu" to wyraz pychy i uważania się za lepszych niż większość narodu. Więcej - to poważna sugestia,że grupa która tak myśli i takich słów używa dąży do oligarchii kosztem reszty narodu.Powiedzieć na to "nieładnie" byłoby eufemizmem.
ODPOWIEDZ