PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Sun Tzu
VIP
VIP

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu » 31 stycznia 2016, 23:39

Taaak... Chodzi ci o tego posła, który z wynajmu 7 mieszkań w Legnicy zarobił od stycznia do października 20 tys. zł? Tani jest ten wynajem mieszkań w Legnicy... A poza tym poczekam z ciekawością na wyrok sądu...

Awatar użytkownika
Joziiiin
VIP
VIP

Post autor: Joziiiin » 31 stycznia 2016, 23:43

Boli cię , że ktoś potrafi zarabiać pieniądze ???

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 lutego 2016, 00:35

Jestem zwyczajnie pod wrażeniem altruizmu pana posła, który bierze miesięczny czynsz za wynajem jednego mieszkania na poziomie średnio 295 zł. Rzadko w dzisiejszych czasach można spotkać kogoś tak życzliwego dla ludzi poszukujących mieszkania...

Awatar użytkownika
Joziiiin
VIP
VIP

Post autor: Joziiiin » 1 lutego 2016, 01:01

Legnica to nie Warszawka....

Wracając do burdelu to bardziej jestem ciekaw ruchów prokuratury.. :hyhy:

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP

Post autor: luc » 1 lutego 2016, 01:57

Joziiiin pisze:Legnica to nie Warszawka....
Wiesz Jozin,pomimo tych całych spotkań kościelnych w okolicach Legnicy to nawet mnie nie chce się wierzyć że zdarzają się takie cuda.Obojętnie od miejscowości,takie ceny za całe mieszkanie... Nawet (dotowane przecież przez uczelnie) akademiki chyba nie są aż tak tanie (a miejsce w akademiku to praktycznie pokój na kilka osób !)

PiS jak PiS,ale niezły burdel by był jeśli sąd stwierdziłby,że rzeczywiście burdel...

Akurat Poseł Jaki w sprawie nachodźców jak na PiSowca wg mnie bardzo zaplusował, pytanie tylko co zrobi jak PiS jednak przyjmie te 7 tysięcy i zaklepie w UE podpisanie haniebnej umowy TTIP oddającej europejskie gospodarki na pożarcie korporacjom amerykańskim oraz wdrażającej możliwość obciążenia państw gigantycznymi karami za prawo sprzeczne z interesami tych korporacji. Ale i postawa Korwina w tej sprawie będzie ciekawa,na razie jest cicho - pewnie dlatego,że niegdyś chciał zapisywać Polskę do NAFTA...

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 lutego 2016, 08:06

Taaak... To może mi w Jaśle wynajmiesz mieszkanie za 3 stówki miesięcznie? Będę ci wdzięczny dozgonnie...

Awatar użytkownika
Joziiiin
VIP
VIP

Post autor: Joziiiin » 1 lutego 2016, 09:21

Nie wiem, czy słuchaliście, ale byleJaki zarzucił mu prowadzenie agencji, czyli coś jakby kierowanie, więc jeśli on tylko wynajął komuś lokal to jest to pomówienie.....

gara
VIP
VIP

Post autor: gara » 1 lutego 2016, 10:25

Joziiiin pisze:Nie wiem, czy słuchaliście, ale byleJaki zarzucił mu prowadzenie agencji, czyli coś jakby kierowanie, więc jeśli on tylko wynajął komuś lokal to jest to pomówienie.....
A słuchał Jozin Jakiego i jego wypowiedzi? Bo jak nie słuchał a tylko czytał z sokuburaka to znowu robi z siebie idiotę.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 1 lutego 2016, 19:18

miesięczny czynsz za wynajem jednego mieszkania na poziomie średnio 295 zł.
Na cenę wynajmu mieszkania składają się: Czynsz do spółdzielni, tzw. media, czyli rachunki wszelakie plus odstępne dla właściciela, czyli te ok 300zł właśnie. I to ostatnie stanowi faktyczny dochód. Myślałam że wszyscy o tym wiedzą :szok:

Awatar użytkownika
Joziiiin
VIP
VIP

Post autor: Joziiiin » 1 lutego 2016, 21:15

gara pisze:
Joziiiin pisze:Nie wiem, czy słuchaliście, ale byleJaki zarzucił mu prowadzenie agencji, czyli coś jakby kierowanie, więc jeśli on tylko wynajął komuś lokal to jest to pomówienie.....
A słuchał Jozin Jakiego i jego wypowiedzi? Bo jak nie słuchał a tylko czytał z sokuburaka to znowu robi z siebie idiotę.
A słuchał jak niejaki idiota z mównicy sejmował powtarzał anonimowe pomówienia.... Sejm to nie forum na j4U, gdzie możemy sobie tak jeździć....idioto.

Awatar użytkownika
Joziiiin
VIP
VIP

Post autor: Joziiiin » 1 lutego 2016, 21:16

Sun Tzu pisze:
Taaak... To może mi w Jaśle wynajmiesz mieszkanie za 3 stówki miesięcznie? Będę ci wdzięczny dozgonnie...
Wiesz, że pisiorowi nie wynajmę nawet kibla za milion dziennie ;)

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 lutego 2016, 22:33

dragoness pisze:
miesięczny czynsz za wynajem jednego mieszkania na poziomie średnio 295 zł.
Na cenę wynajmu mieszkania składają się: Czynsz do spółdzielni, tzw. media, czyli rachunki wszelakie plus odstępne dla właściciela, czyli te ok 300zł właśnie. I to ostatnie stanowi faktyczny dochód. Myślałam że wszyscy o tym wiedzą :szok:

Taaak... Jak podaje ulubiona encyklopedia byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, tu cytat: Jako „czynsz” potocznie (nieprawidłowo) określa się także świadczenia uiszczane przez członków spółdzielni mieszkaniowej na jej rzecz i przez właścicieli mieszkań na rzecz wspólnot mieszkaniowych, które są opłatami eksploatacyjnymi i partycypacją spółdzielcy lub właściciela w kosztach utrzymania nieruchomości oraz spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Zabawne, nie? Prawidłowo zaś, "czynsz" to periodyczna opłata za prawo używanie lokalu, pobierana przez wynajmującego od najemcy. Dlatego użycie słowa "czynsz" na określenie pieniędzy, które pan poseł z partii o "podwyższonych standardach" pobiera od wynajmujących jego mieszkania jest jak najbardziej prawidłowe...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 1 lutego 2016, 23:34

Cóż..., chylę czoła przed wiedzą... Moja może jest marna, ale oparta w tym wypadku na doświadczeniu.
z wynajmu 7 mieszkań w Legnicy zarobił od stycznia do października 20 tys. zł?
słowo klucz, to ZAROBIŁ. Nikt nie powiedział, że najemcy tylko tyle płacili. Bo oczywiście płacili o wiele więcej, ok 800-1000 zł.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 1 lutego 2016, 23:49

Hmmm... Tyle napisał w oświadczeniu majątkowym... We wszystkich znanych mi przypadkach - Warszawa, Kraków, Rzeszów - płaci się czynsz właścicielowi mieszkania + media. Nie słyszałem, by ktoś za mieszkanie płacił miesięcznie 300 zł + media... Ale, widocznie, pan poseł jest altruistą, którego powinno się stawiać jako wzór dla wszystkich wynajmujących mieszkania! Bo - jak widać na przykładzie posła PO - nie trzeba brać po 900 - 2000 zł miesięcznie + media! Bo można brać tylko 300 zł... Czyż nie jest to ludzki człowiek? No, chyba, że mu się długopis omsknął, gdy wpisywał dochód z wynajmu mieszkań do oświadczenia majątkowego... ;)

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 2 lutego 2016, 00:08

dochód
Może ja to wyjaśnię łopatologicznie. Załózmy, że wynajmuję swoje mieszkanie, w którym czynsz do spółdzielni wynosi 550 zł, a rachunki 250. Najemca płaci mi 1000, ale mój dochód to niestety jedynie 200zł, które wpisuję do ewentualnego oświadczenia majątkowego. Przykro mi, że prościej już się nie da.

ODPOWIEDZ