PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 12 lutego 2017, 18:54

borsuk1.8 pisze:ale nauczyciele chyba sie nei spodziewali ze pis ich tak zalatwi z tymi gimnazjami
Szczerze? ja się cieszę akurat z tego aspektu reformy. Szkoda, że jest jedyny. Znowu trzeba będzie dzieci historii uczyć w domu, nie mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji.

amatorski
Ekspert
Ekspert

Post autor: amatorski » 12 lutego 2017, 19:19

borsuk1.8 pisze:ale nauczyciele chyba sie nei spodziewali ze pis ich tak zalatwi z tymi gimnazjami
przede wszystkim załatwili dzieci i ich rodziców, bo pakowanie maluchów do tej samej szkoły
co 16-, 17- i 18-latków przyniesie opłakane skutki;

to nie gimnazja były źródłem zła, tylko młodzież tam uczęszczająca, a teraz trafi ona do podstawówek

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 lutego 2017, 19:51

amatorski pisze:
przede wszystkim załatwili dzieci i ich rodziców, bo pakowanie maluchów do tej samej szkoły

to nie gimnazja były źródłem zła, tylko młodzież tam uczęszczająca, a teraz trafi ona do podstawówek
Od kiedy podstawówkę kończy się w wieku 18 lat? To, po pierwsze. Po drugie, pan też bez problemu prawdopodobnie ukończył 8-klasową szkołę i przeżył?

amatorski
Ekspert
Ekspert

Post autor: amatorski » 12 lutego 2017, 21:44

dragoness pisze:
amatorski pisze:

Od kiedy podstawówkę kończy się w wieku 18 lat? To, po pierwsze. Po drugie, pan też bez problemu prawdopodobnie ukończył 8-klasową szkołę i przeżył?
chyba nic się jeszcze nie zmieniło i obowiązek szkolny oraz obowiązek nauki obejmuje też dzieci w wieku 16-18 lat
- jeśli będą repetowały, to w tym wieku wciąż będą uczniami szkoły podstawowej

a co 8-klasowej szkoły - w końcu ukończyłem, ale trochę czasu mi to zajęło
i z tej właśnie ośmioletniej szkoły pamiętam wymuszanie przez ośmioklasistów haraczu od uczniów klas i-v,
przemoc słowną i fizyczną wobec młodszych, itd.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 13 lutego 2017, 00:18

Taaak... To nawet widać...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 lutego 2017, 08:19

amatorski pisze:
dragoness pisze:
amatorski pisze:

chyba nic się jeszcze nie zmieniło i obowiązek szkolny oraz obowiązek nauki obejmuje też dzieci w wieku 16-18 lat
- jeśli będą repetowały, to w tym wieku wciąż będą uczniami szkoły podstawowej

i z tej właśnie ośmioletniej szkoły pamiętam wymuszanie przez ośmioklasistów haraczu od uczniów klas i-v,
przemoc słowną i fizyczną wobec młodszych, itd.
Współczuję wyjątkowo patologicznego środowiska. Ja sobie takich sytuacji nie przypominam. Aha, w tej chwili największa przemoc panuje w podstawówkach. Zabawne, nie? I owszem, to gimnazja były źródłem zła, bo była to po prostu przechowalnia przed szkołą średnią, a dzieciakom wydawało się, że są już dorosłe.

Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: Charlie_P » 13 lutego 2017, 16:30

dragoness pisze: Szczerze? ja się cieszę akurat z tego aspektu reformy. Szkoda, że jest jedyny. Znowu trzeba będzie dzieci historii uczyć w domu, nie mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji.
Dlaczego tak uważasz?

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 lutego 2017, 19:29

Charlie_P pisze:
dragoness pisze: Szczerze? ja się cieszę akurat z tego aspektu reformy. Szkoda, że jest jedyny. Znowu trzeba będzie dzieci historii uczyć w domu, nie mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji.
Dlaczego tak uważasz?
Bo gdy czytam wykłady ministerialnego eksperta od wychowania do życia w rodzinie, to mi się włos na głowie jeży. Ot, taka perełka http://bornintheprl.pl/relikt/14576/ A zakłamywanie historii w postacu usuniecia z niej Wałęsy to hucpa straszna.

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 13 lutego 2017, 20:16

Walesa jest postacia zyjaca, bardzo niejednoznaczna. Znajdzie swoje miejsce historii, na swoje nieszczescie.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 lutego 2017, 20:29

człowiek z lasu pisze:Walesa jest postacia zyjaca, bardzo niejednoznaczna. Znajdzie swoje miejsce historii, na swoje nieszczescie.
Ale w podręcznikach już niekoniecznie. I teraz wszystko zależy od nauczyciela, rodziców. https://oko.press/walesy-podstawie-hist ... iatkowski/
Tak PiS widzi wyborców z Podkarpacia... genialne. http://m.telewizjarepublika.pl/hold-dla ... 44500.html

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 13 lutego 2017, 20:42

Podobnie bez Gwiazdy, Walentynowicz, Frasyniuka, a nawet Kiszczaka i Jaruzelskiego itd.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 13 lutego 2017, 23:05

A zakłamywanie historii w postacu usuniecia z niej Wałęsy to hucpa straszna.
Taaak... To w podstawie programowej przyjętej za rządów koalicji PO-PSL Lech Wałęsa jest wymieniony z nazwiska? A w której klasie? Skoro - jak twierdzisz - PiS go wyrzuca, to widocznie wcześniej był wymieniony z nazwiska, a Ty mi zaraz mi to wskażesz! Na pewno mi wskażesz! Bo, nie wierzę, byś tak (zastosuję wersję cenzuralną) plotła bez sensu... A w tym linku poniżej poczytaj sobie, co o sprawie pisała "żaGieWu:

http://wyborcza.pl/7,75968,21063353,nik ... dniej.html

Pani magister coś jeszcze napisze?

amatorski
Ekspert
Ekspert

Post autor: amatorski » 14 lutego 2017, 07:52

dragoness pisze: Współczuję wyjątkowo patologicznego środowiska.
to były realia zwykłej jasielskiej szkoły podstawowej
dragoness pisze: I owszem, to gimnazja były źródłem zła, bo była to po prostu przechowalnia przed szkołą średnią, a dzieciakom wydawało się, że są już dorosłe.
może podzieli się Pani szczegółami...
uczęszczała Pani do gimnazjum, uczyła w nim? a może zna je Pani tylko z serialu TVN "Szkoła"?

jeśli nie ma Pani osobistych doświadczeń, to powtarza tylko plotki

nina_ky
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: nina_ky » 14 lutego 2017, 09:06

Tym mniej dojrzałym owszem. Ale one przed erą gimnazjów też nie miały żadnych problemów z poczuciem się dorosłymi.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 14 lutego 2017, 09:58

amatorski pisze:
dragoness pisze: Współczuję wyjątkowo patologicznego środowiska.
to były realia zwykłej jasielskiej szkoły podstawowej
dragoness pisze: I owszem, to gimnazja były źródłem zła, bo była to po prostu przechowalnia przed szkołą średnią, a dzieciakom wydawało się, że są już dorosłe.
może podzieli się Pani szczegółami...
uczęszczała Pani do gimnazjum, uczyła w nim? a może zna je Pani tylko z serialu TVN "Szkoła"?

jeśli nie ma Pani osobistych doświadczeń, to powtarza tylko plotki
Do gimnazjum chodziło dwoje moich dzieci. Natomiast ja, w szkole średniej, mam do czynienia z ich pokłosiem. I zastanawiam się, ktora to jasielska podstawówka, czyżby gamracka?

ODPOWIEDZ