PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Zgadzam się w stu procentach. Ciekawe, czy na ikonę ktoś go wybrał, czy po prostu znalazł się w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu. Niemniej jednak, miejsce w historii powinien mieć, jakiekolwiek by ono nie było.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

Masz rację. Z Wałęsą i mówieniu o nim jest tak jak z mówieniem o Żydach. Ludzie dzielą się przy tym na dwie grupy: Antysemici, którzy uważają, że każdy Żyd tylko dlatego, że urodził się Żydem, jest diabłem wcielonym. Druga grupa ludzi, to filosemici - ci z koleją uważają, że każdy Żyd to anioł. Antysemici uważają, że kto pochwali Żyda, jest zdrajcą. Filosemici odwrotnie, każdy kto ośmieli sie skrytykować Żyda, jest Żydożercą. Bardzo mało jest osób, a powinno ich być o wiele więcej, którzy uważają po prostu Żydów za zwykłych ludzi. Że można o nich mówić i dobrze i zle, w zależności pd prawdy - jak o zwykłych ludziach.

Tak samo jest z Wałęsą, jedni uważają go za zdrajcę i wszystko co robił robi krytykują. Kolejna grupa uważa go za anioła, i jeśli ktoś ośmieli się go skrytykować uważany jest za zdrajcę opluuwającego bohatera. A ja po prostu patrze na Wałęsę jak na człowieka, który czasem jak każdy z nas, popełnia błędy. Prawda zawsze obroni się sama, czasami po kilkudziesięciu latach, ale się obroni.. ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Dlaczego w jednym przypadku nie wymienione jest żadne nazwisko? Taka ciekawostka. No jasne, czepiam się. Jak linii przerywanej w Wiadomościach TVP.
Taaak... Bo "Solidarność" była ruchem zbiorowym, a Lech Wałęsa był tylko jednym z trzech ludzi, którzy podpisali porozumienia z rządem. Dwaj pozostali to Marian Jurczyk w Szczecinie a Jarosław Sienkiewicz w Jastrzębiu... Przy okazji, to właśnie protest górników, który rozpoczął się 28 sierpnia 1980 roku pozbawił ówczesną władzę złudzeń i wymusił podpisanie porozumień na Wybrzeżu. A co do linii przerywanej w TVP... Tak samo pokazywała TVN, a linia przerywana czy ciągła nie miała w tym wypadku najmniejszego znaczenia. Proponowałbym jednak zapoznać się z przepisami kodeksu drogowego. Przy okazji, to doczekam się odpowiedzi na pytanie, kiedy PiS wyrzucił nazwisko Wałęsy z podręczników historii? Bo mnie się wprawdzie wydaje, że nie można wyrzucić kogoś z pomieszczenia w którym go nie ma, ale - pod wpływem Twojej argumentacji - gotów jestem zmienić zdanie... Aaa... możesz też napisać, że plotłaś bzdury, a ja się z Tobą zgodzę...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Tradycyjnie nie odpowiesz, dlaczego w podstawie programowej w tym jednym przypadku nie ma nazwiska? Ani jednego?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Ale jakie nazwisko miałoby być? Bo np. dla mnie symbolem "Solidarności" jest Anna Walentynowicz... Dodam: tej "Solidarności" prawdziwej, robotniczej; tej "Solidarności", która walczyła o prawa pracownicze...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Ale jakie nazwisko miałoby być? Bo np. dla mnie symbolem "Solidarności" jest Anna Walentynowicz... Dodam: tej "Solidarności" prawdziwej, robotniczej; tej "Solidarności", która walczyła o prawa pracownicze...
No to dlaczego nie ma?
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

Co do wypadku - bez znaczenia czy jest linia przerywana czy ciągła. Pojazd uprzywilejowany, może jechać nawet pod prąd, czy na czerwonym świetle, kolumna, czy eskortowany pojazd w kolumnie tak samo.

Na temat wypadku podzielam opinie dziennikarza Mariusza Kolonko https://www.youtube.com/watch?v=SmESjkti5q4

Gdyby kierowca limuzyny nie odbił w lewo i wjechałby w tego chłopaka, to dziś byłby jego pogrzeb. Ciekawe co wtedy mówiliby w mediach. Żenujący jest też hejt Szydło i teksty typu "szkoda, że przeżyła". To wypowiedzi skandaliczne. Każdy jest człowiekiem, bez względu na to czy kogoś się lubi czy nie - w takich sytuacjach powinno się osobie życzyć zdrowia ;)
traper3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 5 grudnia 2010, 20:53

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: traper3 »

Szkoda mi kierowcy tego 21 latka jak mówią grozi mu do 3 lat więzienia ja jestem za tym żeby go nie karać.Dobrze że ma adwokata może go jakoś wybroni.
Przecież był w szoku też po takim wypadku ani badań ani niczego i już go osądzają a przecież nie zrobił tego specjalnie i że też musiał akurat trafić na Szydło.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: T135 »

Dlaczego winny spowodowania wypadku miałby nie ponosić kary, nie rozumiem? Bez względu czy tafiłby na Szydło czy na Kowalskiego - za wypadek odpowiada się tak samo.
Jeśli Ty spowodujesz wypadek, to też grozi Ci do 3 lat więzienia. W rzeczywistości w 90% takie wroki kończą się na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. - Jako nauczka. Oczywiście to czy jest winny będzie orzekał Sąd na podstawie zeznań, oraz badań biegłych, na razie nie wyrokujmy :)

Art. 177 KK. 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 inne uszkodzenie ciała , średni i lekki uszczerbek na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2017, 17:52 przez T135, łącznie zmieniany 2 razy.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Kierowanie pojazdem uprzywilejowanym podobne jest do dzialania w stanie wyzszej koniecznosci. Smieszne jest rozstrzyganie w tym kontekscie przez nadwornych fachowcow Kodu, czy mial prawo wyprzedzac czy nie. W tym stanie moze znalezc sie i znajduje sie prawie na co dzien kazdy kierowca. Najsmieszniejsze jest jednak to, ze w takim samym okresie BOR PO uczestniczyl w 50 wypadkach. Jakos to nikogo nie oburzalo. Ciekawe. Nieprawdaz?
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

dragoness pisze: I zastanawiam się, która to jasielska podstawówka, czyżby gamracka?
nie
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

człowiek z lasu pisze:Kierowanie pojazdem uprzywilejowanym podobne jest do dzialania w stanie wyzszej koniecznosci. Smieszne jest rozstrzyganie w tym kontekscie przez nadwornych fachowcow Kodu, czy mial prawo wyprzedzac czy nie. W tym stanie moze znalezc sie i znajduje sie prawie na co dzien kazdy kierowca. Najsmieszniejsze jest jednak to, ze w takim samym okresie BOR PO uczestniczyl w 50 wypadkach. Jakos to nikogo nie oburzalo. Ciekawe. Nieprawdaz?
Dokładnie, za czasów PO, było wiele wypadków i jakoś tego nie nagłaśniano tak jak teraz. To wygląda troche jak bezsilność KODowców itp. i szukają czegokolwiek, byle tylko coś skrytykować. Sam nie jestem jakimś fanem PiS, ale retoryka PO i Nowoczeznej jest bardzo niesmaczna. Moim zdaniem PiS zaszedł tak wysoko dlatego, że przestał krytykować PO, a zaczął pokazywać własne inkcjatywy. Niestety jedvyne poczynania PO i Nowoczesnej w obecnym czasie to krytyka wszystkich i wszystkiego co związane z PiS, a zero konkretów z własnej inicjatywy. Ludzie mają tego dosyć... mają dosyć ciągłej krytyki i tylko i wyłącznie na krytyce przeciwnika opieraniu swojej politycznej strategii..Szkoda, że opozycja tak robi, bo opozycja jest potrzebna - dla każdych rządów. Ale to co teraz reprezentuje "opozycje" to po prostu kabaret. Mam wrażenie, że z każdym publicznym wystąpieniem pana Petru, słupki dla PiS rosną, oni nawet nie muszą walczyć z opozycją, bo ta sama się pogrąża.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Obrazek

no comment...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: T135 »

Chociaż składa kwiaty... za rządów PO, nawet nie zaproszono Zofii Pileckiej na obchody 70lecia wyzwolenia Auschwitz, córki najodważniejszego człowieka II wojny światowej, który do końca walczył o Wolną Polskę.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Lpeszy idol KODu - Mazguła!
ODPOWIEDZ