PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Bogumila
Debiutant
Debiutant

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Bogumila » 12 marca 2018, 14:02

Ja staram się nie interesować polityką - za dużo nerwów i kłótni

Awatar użytkownika
Jozin.1
VIP
VIP

Post autor: Jozin.1 » 12 marca 2018, 15:12

Bogumila pisze:Ja staram się nie interesować polityką - za dużo nerwów i kłótni
Spadaj stąd wklejaczu na rozgrzewce...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 marca 2018, 19:18

Sun Tzu pisze:Taaak... To drogi był ten tłumacz, który przetłumaczył raport MAK na język polski... Tytuł "Raport komisji Laska" to już pewnie nadano gratis...
Nie wierzysz pani Kempie? jak możesz....
Aha, a propos wolnej niedzieli. panie z Biedronki na rondzie zaczęły dziś pracę o czwartej rano.

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Post autor: grzeh » 12 marca 2018, 21:17

grzeh pisze:I jeszcze raz ponownie proszę o rozszerzenie Twojej wypowiedzi dotyczącej mnie:
o.. to coś nowego u Ciebie.
Dlaczego insynuujesz że jestem "gorszego sortu". Masz do tego jakieś podstawy? Może rozwiniesz tę swoją wypowiedź?
Widzę dragoness że potrafisz oczerniać innych nie mając do tego żadnych podstaw,
a pytana o konkrety udajesz że tego nie widzisz. Zapamiętamy.
Tagi: dragoness pomówienie

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 12 marca 2018, 21:26

Nie wierzysz pani Kempie? jak możesz....
Wierzę pani Beacie Kempie, że Komisja Laska wydała 265 tysięcy zł! W końcu, oprócz przetłumaczenia na język polski raportu rosyjskiego MAK-u ta komisja niczego innego nie zrobiła. Tak przy okazji: czy wiesz ile czasu PKBWL pod światłem kierownictwem pana Macieja Laska wyjaśniała sprawę lądowania w 2011 roku na Okęciu kapitana Wrony? 6 lat! A wiesz, ile czasu PKBWL pod światłym kierownictwem pana Macieja Laska zabrało "wyjaśnienie" katastrofy w Smoleńsku? 15 miesięcy! Chcesz jeszcze o czymś dyskutować???

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Post autor: grzeh » 12 marca 2018, 22:14

dragoness pisze:żródło: złotousta Beata Kempa https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 43167.html Jest też koszt działalności komisji p. Macierewicza za rok 2016, źródło MON. Koszty za rok 2017 i planowane na 2018 http://www.defence24.pl/budzet-podkomis ... 7-i-2018-r Raport https://www.tvp.info/35530611/na-roczni ... podkomisji czyli z gęby cholewa.
przeczytałem i aż się dziwie bo w żadnym nie ma konkretów,
ale z tego co dało się wyłuskać:

1)tvn z dnia: 12 maja 2016, 18:52 (tak że nie wiadomo jak zamknięto 2016 i 2017)
To słynny zespół (Macieja - red.) Laska, jak państwo pamiętacie. Łącznie ten zespół kosztował Skarb Państwa 265 tysięcy złotych - mówiła w środę w Sejmie szefowa KPRM Beata Kempa.
3 558 287 zł - koszt nowej podkomisji Po wyborach parlamentarnych i przejęciu resortu obrony Antoni Macierewicz powołał na początku lutego nową podkomisję. Miała ona ponownie zbadać przyczyny katastrofy smoleńskiej. Na jej czele stanął dr. inż. Wacław Berczyński. Z informacji MON, którą otrzymało radio TOK FM wynika, że budżet podkomisji na rok 2016 to ponad 3,5 miliona złotych
(nie ma nic o Komisji Millera, nie wiem dlaczego może jest jakaś prawidłowość)

2)defence24 z dnia: 8 listopada 2017, 15:52 (tak że nie wiadomo jak zamknięto 2017)
Budżet podkomisji smoleńskiej: po 6 mln zł w 2017 i 2018 r.
W lutym MON poinformowało także, że budżet podkomisji na 2016 r. miał wynosić 4 mln zł, ale wydatki faktycznie wyniosły nieco ponad 1,4 mln zł.

3) tvp info 09.01.2018, 07:20
– Na rocznicę katastrofy TU154M z 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem gotowy będzie raport techniczny podkomisji badającej to zdarzenie, dotyczący podstawowych przyczyn tej katastrofy – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

===================
wnioski:
Twoje wyliczenia 6-10mln są nie potwierdzone. Być może takie są, lecz nie można tego potwierdzić z tych linków. Tak myślę. Może doszłaś na podstawie tych artykułów do takich wniosków ale to powinnaś powiedzieć bo to też nie jest pewne. Ja bardzo chętnie się tego dowiem. Linki o kosztach są przed zakończeniem 2016/2017, więc myślę że nie można na ich podstawie mówić konkretów; to jaki jest budżet jeszcze nie znaczy ile zostało wydane.

i..
Powiem szczerze że aż się dziwie że do tej pory nie ma w sieci dokładnego zestawienia ile wydała tzw komisja Macierewicza za 2016 i 2017r

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 marca 2018, 23:47

grzeh pisze:
grzeh pisze:I jeszcze raz ponownie proszę o rozszerzenie Twojej wypowiedzi dotyczącej mnie:
o.. to coś nowego u Ciebie.
Dlaczego insynuujesz że jestem "gorszego sortu". Masz do tego jakieś podstawy? Może rozwiniesz tę swoją wypowiedź?
Widzę dragoness że potrafisz oczerniać innych nie mając do tego żadnych podstaw,
a pytana o konkrety udajesz że tego nie widzisz. Zapamiętamy.
Tagi: dragoness pomówienie
Bo po raz kolejny stwierdzam, że nie umiesz czytać. Przecież p. kaczyński nie nazywa gorszym sortem swoich zwolennikow, tylko wprost przeciwnie.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 13 marca 2018, 09:16

Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.
Powinnaś czytać tak długo aż zrozumiesz te słowa!

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 marca 2018, 10:53

Sun Tzu pisze:
Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.
Powinnaś czytać tak długo aż zrozumiesz te słowa!
Wysłuchuję i czytam p. Kaczyńskiego uważnie. Dla niego "gorszy sort" to każdy kto się z nim nie zgadza.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 13 marca 2018, 11:04

Czytaj dalej...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 marca 2018, 11:06

Sun Tzu pisze:Czytaj dalej...
Nie zamierzam. Przeczytałam już dość.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 13 marca 2018, 13:08

To teraz spróbuj przeczytać ze zrozumieniem...

gara
VIP
VIP

Post autor: gara » 13 marca 2018, 13:14

Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 13 marca 2018, 13:21

gara pisze:Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.
Kiedyś naiwnie uważałam, że politycy pracują dla obywateli. Po rozmowie z "uszczęśliwionymi" wolną niedzielą pracownicami Biedronki, zmieniłam zdanie.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 13 marca 2018, 15:36

Dziwne, bo też rozmawiałem z pracownicą Biedronki i jakoś nie była załamana faktem, że nie musi przyjść w niedzielę do pracy... Podobnie, jak i panie z innych sklepów nie były tym faktem załamane... Ale, jak tak bardzo chcesz pracować w niedzielę, to zaproponuj, by w szkołach nauczyciele pełnili dyżury, bo a nuż jakiś uczeń będzie potrzebował pomocy w odrobieniu zadania domowego... Przy okazji, to wszelkiego rodzaju urzędy też mogłyby w niedzielę być czynne, bo ludzie, którzy pracują przez cały tydzień nie mają kiedy załatwiać spraw urzędowych. Można jeszcze wprowadzić niedzielne dyżury posłów Platformy... Jak się bawić, to sie bawić!

ODPOWIEDZ