PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 28 maja 2019, 10:46 Hmm... To wcześniej money.pl nie wiedziało, że wybory do PE są najmniej ważne czy tego "ODKRYCIA" dokonało dopiero teraz, gdy PiS, nazywając rzecz po imieniu, zmasakrował konkurencję polityczną? Przy okazji, tym samym schematem można tłumaczyć klęskę swoich ulubieńców w każdych wyborach... :rotfl:
Odniesienia do meritum pewnie się nie doczekam, ale chyba mi na tym nie zależy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6310
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Widzę, że powyborczy szok jeszcze nie minął... Bo gdyby minął to zapewne zauważyłaby pani magister, że ekscytowanie się wczorajszym artykułem, napisanym w myśl zasady: kazali coś napisać to napisałem, jest nieco zabawne... I to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o "meritum" :rotfl:
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

To nie kwestia kolejek w warsztatach, tylko tego, że ludziom nie chce się brać trudnych zleceń. PiS opowiadało, jak to w Polsce jest źle, bo ludzie muszą za granicą pracować. A czy coś się zmieniło? Sensownej ekipy remontowej ze świecą szukać, jedni za granicą, inni terminy na 2 lata mają.
Co mi z tego, że lekarz przyjdzie o 8.00, czy naweto 5.00, skoro do specjalisty jest limit miejsc na rok i w styczniu pani na recepcji mi mówi, że na ten rok nie ma już miejsc.
Nie płacenie podatków to okradanie państwa. Ja też optymalizuję koszty, staram się zapłacić jak najmniej, ale w świetle obowiązujących przepisów. Jeżeli praca na czarno jest wg nominata pisowskiego OK, to ja się pytam od jakiej kwoty można nie zapłacić podatku? Jest taka kwota, nazywa sie to kwota wolna od podatku. Za niska? No to czemu rząd jej nie podniesie (jak obiecał)? Jest na odpowiednim piziomie? To czemu nominat pis twierdzi, że zarabianie bez odprowadzania podatku jest OK?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 28 maja 2019, 11:17 Hmm... Widzę, że powyborczy szok jeszcze nie minął... Bo gdyby minął to zapewne zauważyłaby pani magister, że ekscytowanie się wczorajszym artykułem, napisanym w myśl zasady: kazali coś napisać to napisałem, jest nieco zabawne... I to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o "meritum" :rotfl:
Nie każdy sie podnieca drobiazgami w stylu wyborow, jak ty. Szczerze? Ja coraz bardziej mam to w rzyci, artykuł jest jedynie ilustracją faktu, że i program i aktualna euforia świadczą, że albo PiS nie ma pojęcia o co w europarlamencie chodzi, albo również ma to w rzyci. Stawiam na to drugie. W moim wieku i stanie rządowe "reformy" niewiele mnie dotkną, więc życzę szczęścia.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

PiS zdobył 27 mandatów ale do Brukseli pojedzie 26 ludzi, jeden konkretnie Dominik Tarczyński pozostaje zamrożony do czasu aż Brytyjczycy wyjdą z Unii.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Obrazek

Lewicę Razem wszyscy mają po równo w doopie :)
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: oth »

NIEOFICJALNIE póki co....

Od 2020 roku VAT wzrośnie do 26%!

Skurczybyki z PiS planują podnieść nam VAT.
Droższe będzie dosłownie wszystko: chleb, leki, paliwo, wódka, czynsze za mieszkanie. PiS uderzy w samo serce gospodarki po to by pokrywać kolejne programy socjalne, które pozwolą wygrywać wybory.

Jestem złym prorokiem? Otóż nie.
To nie są informacje wyssane z palca!

Tę informację przekazało mi już kilka osób, które są blisko środowiska zarówno obecnego Premiera Morawieckiego jak i byłej Premier Szydło.
Na początku były to ploteczki, ale dopiero ostatnio usłyszałem to wprost.
Do tej pory słyszałem jedynie o „konieczności ponoszenia kosztów rozwoju”, „sprawiedliwości (sic!) dziejowej”, „obowiązku bogatszych do dokładania się do budżetu”.

Ostatno jeden z moim rozmówców z legitymacją partyjną przyznał, że planują tę opcję – podniesienia VAT nie o 1 p.p jak Tusk w czasach kryzysu.
Oni chcą podnieść ten podatek o kilka (najpewniej minimum 3) p.p. w czasach… PROSPERITY...

Panikuję i tak się nie stanie?
Nasz budżet jest w fatalnym stanie, dobre są tylko te wskaźniki gospodarcze, na które rząd sam może wpływać jak na przykład PKB – poprzez inwestycje publiczne. Ale już na przykład inflacja pokazuje, że nasza gospodarka się przegrzewa. Nominalnie większy budżet nie jest w stanie pokryć wciąż rosnących kosztów przy spadającej wartości pieniądza.

W tym roku pokryją to z OFE całkowicie je likwidując – ale przecież to Platforma to złodzieje bo wzięła z OFE 😀
Niestety za rok jak będzie trzeba podnieść opłaty za prąd i inne źródła energii, wypłacić 500+ i dodatkową emeryturę (wczoraj zapowiedzieli wypłaty co roku) to Morawiecki ponownie zapuka w dno i wtedy podniosą VAT – najważniejszy podatek płacony nawet przez bezrobotnych.

I wiecie co jest ku*wa najgorsze?
Oni zrobią to przy aplauzie swoich wyborców!

Myślicie, że po co ta nagonka na VATowców?
Przecież stereotypowa Grażynka i statystyczny Janusz nawet nie wiedza, że płacą VAT.
VAT to coś dla „bogatych”, dla „przedsiębiorców” więc „dobrze, że się za nich bierą. Tusek by tego nie zrobił”.

No ale dobrze, że coś dają na dzieci, prawda?
Brednie!
Oni tym dzieciom zabierają, odbierają kasę ich rodzicom i za niedługo ponownie sięgną do portfeli i to najgłębiej jak się da.

I jeśli to jest właśnie ta realizacja obietnic przez PiS to szczerze Wam coś powiem:
W jak władza kłamie i swoich obietnic nie spełnia.

_________________
EDIT:
W związku z tym, że informacje te pochodzą od osób ze środowiska PiS, ale nie zostały one jeszcze oficjalnie ogłoszone, rozumiem Państwa zbulwersowanie.
Jeszcze dziś skieruję zapytanie w tej sprawie do Ministerstwa Finansów oraz Kancelarii Premiera RP i poinformuję o spraw
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Pis ma prosty przekaz skierowany do prostych ludzi. Dlatego ma największe poparcie u ludzi z niższym wykształceniem. Sensowne argumenty i planowanie długoterminowe nie przekłada się na poparcie. Dlatego większość ludzi nie głosuje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

PiS wytyka PO poparcie w wiezieniach. Ciekawe, jakie są statystyki w DPSach https://wiadomosci.wp.pl/zwozili-niepel ... 177576065a
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Hahahaha! Tego nawet Bareja nie przewidział!
To się nie zmieni, tu jest potrzebny twardy reset. Ja mam nadzieję że kolejne wybory wygra też PiS. I jeszcze kolejne. I że będzie rozdawane jeszcze więcej pieniędzy. I że spełnią się słowa Kononowicza :)
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

żbik pisze: 29 maja 2019, 14:21 Pis ma prosty przekaz skierowany do prostych ludzi. Dlatego ma największe poparcie u ludzi z niższym wykształceniem. Sensowne argumenty i planowanie długoterminowe nie przekłada się na poparcie. Dlatego większość ludzi nie głosuje.
Koalicja Europejska to ma takie sensowne argumenty :rotfl: :rotfl: :rotfl:
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

KE w ogóle nie ma żadnych argumentów, PiS rozgrywa ich jak dzieci, po 4 latach w opozycji wymyślili tylko hasło "odsunąć PiS od władzy". Przecież oni już dawno powonni zniknąć ze sceny politycznej. Ludzie się licytują w analizach czemu PiS ma najwyższe poparcie, a ja próbuję bezskutecznie zrozumieć, czemu PO przekracza w ogóle próg wyborczy.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

dragoness pisze: 29 maja 2019, 14:24 PiS wytyka PO poparcie w wiezieniach. Ciekawe, jakie są statystyki w DPSach https://wiadomosci.wp.pl/zwozili-niepel ... 177576065a
Okazuje się, że ci niepełnosprawni to wychowankowie... Caritasu!
No nie, ale to przecież Żyd z Niemcem i Arabem chyhają na Polskę, a nie kościół przenajświętszy ostoja wszrlkich cnót (zwłaszcza przedsiębiorczości). No pisowcy oczywiście jakoś to sprytnie przerobią, aż Schetynie kredki z tornistra wylecą, to logiczne. A konfederaci może kiedyś odrobią lekcje z historii i dowiedzą się dlaczego Polska jest zapóźniona gospodarczo od wieków, kto się bogacił na feudalizmie i brał udzial w konfederacji (o ironio) targowickiej.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: xmax »

oth pisze: 29 maja 2019, 12:23 NIEOFICJALNIE póki co....

Od 2020 roku VAT wzrośnie do 26%!

Skurczybyki z PiS planują podnieść nam VAT.
Droższe będzie dosłownie wszystko: chleb, leki, paliwo, wódka, czynsze za mieszkanie. PiS uderzy w samo serce gospodarki po to by pokrywać kolejne programy socjalne, które pozwolą wygrywać wybory.

Jestem złym prorokiem? Otóż nie.
To nie są informacje wyssane z palca!

Tę informację przekazało mi już kilka osób, które są blisko środowiska zarówno obecnego Premiera Morawieckiego jak i byłej Premier Szydło.
Na początku były to ploteczki, ale dopiero ostatnio usłyszałem to wprost.
Do tej pory słyszałem jedynie o „konieczności ponoszenia kosztów rozwoju”, „sprawiedliwości (sic!) dziejowej”, „obowiązku bogatszych do dokładania się do budżetu”.

Ostatno jeden z moim rozmówców z legitymacją partyjną przyznał, że planują tę opcję – podniesienia VAT nie o 1 p.p jak Tusk w czasach kryzysu.
Oni chcą podnieść ten podatek o kilka (najpewniej minimum 3) p.p. w czasach… PROSPERITY...

Panikuję i tak się nie stanie?
Nasz budżet jest w fatalnym stanie, dobre są tylko te wskaźniki gospodarcze, na które rząd sam może wpływać jak na przykład PKB – poprzez inwestycje publiczne. Ale już na przykład inflacja pokazuje, że nasza gospodarka się przegrzewa. Nominalnie większy budżet nie jest w stanie pokryć wciąż rosnących kosztów przy spadającej wartości pieniądza.

W tym roku pokryją to z OFE całkowicie je likwidując – ale przecież to Platforma to złodzieje bo wzięła z OFE 😀
Niestety za rok jak będzie trzeba podnieść opłaty za prąd i inne źródła energii, wypłacić 500+ i dodatkową emeryturę (wczoraj zapowiedzieli wypłaty co roku) to Morawiecki ponownie zapuka w dno i wtedy podniosą VAT – najważniejszy podatek płacony nawet przez bezrobotnych.

I wiecie co jest ku*wa najgorsze?
Oni zrobią to przy aplauzie swoich wyborców!

Myślicie, że po co ta nagonka na VATowców?
Przecież stereotypowa Grażynka i statystyczny Janusz nawet nie wiedza, że płacą VAT.
VAT to coś dla „bogatych”, dla „przedsiębiorców” więc „dobrze, że się za nich bierą. Tusek by tego nie zrobił”.

No ale dobrze, że coś dają na dzieci, prawda?
Brednie!
Oni tym dzieciom zabierają, odbierają kasę ich rodzicom i za niedługo ponownie sięgną do portfeli i to najgłębiej jak się da.

I jeśli to jest właśnie ta realizacja obietnic przez PiS to szczerze Wam coś powiem:
W jak władza kłamie i swoich obietnic nie spełnia.

_________________
EDIT:
W związku z tym, że informacje te pochodzą od osób ze środowiska PiS, ale nie zostały one jeszcze oficjalnie ogłoszone, rozumiem Państwa zbulwersowanie.
Jeszcze dziś skieruję zapytanie w tej sprawie do Ministerstwa Finansów oraz Kancelarii Premiera RP i poinformuję o spraw
TO NIC
ja "słyszałem", że mają podnieść do 35% w 2025

PS. Jesli ktoś coś jeszcze wie - to gadajcie...

https://www.youtube.com/watch?v=noSEYnSG478

Realia są takie, że tylko jeden szmatławy rząd targowiczan POdniósł nam VAT z 22 do 23 %

Bo zdrajcom brakowało nawet pieniędzy z OFE by załatać dziurę budżetową na pokrycie wyłudzeń VAT z budżetu Polski dla mafii paliwowych.
Wyłudzeń majątkowych, PO-współczesna targowica wyprzedała w Warszawie kamienice z ludźmi, wypędzili jak hitlerowcy ludzi z domów w tych czasach Polaków wypędzano z domów za rządów PO - i to nie robili hitlerowcy - to robili ludzie z platformy obywatelskiej...

szalom
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

xmax pisze: 30 maja 2019, 01:48

Realia są takie, że tylko jeden szmatławy rząd targowiczan POdniósł nam VAT z 22 do 23 %

Bo zdrajcom brakowało nawet pieniędzy z OFE by załatać dziurę budżetową na pokrycie wyłudzeń VAT z budżetu Polski dla mafii paliwowych.
Wyłudzeń majątkowych, PO-współczesna targowica wyprzedała w Warszawie kamienice z ludźmi, wypędzili jak hitlerowcy ludzi z domów w tych czasach Polaków wypędzano z domów za rządów PO - i to nie robili hitlerowcy - to robili ludzie z platformy obywatelskiej...

szalom
Tak, a obecne realia są takie, że w tym roku mieliśmy już trzecią rocznicę NIE OBNIŻENIA vatu do poprzedniego poziomu 22% przez obecną ekipę rządzącą , a hasło powrotu do stawki 22% mieli wPiSaną w kampanię wyborczą ! I jak rozumiem ten fakt już ci kompletnie nie przeszkadza a może i nawet go popierasz...

Czyżbyś był wyborcą z drugiego przedziału od lewej ???
ODPOWIEDZ