PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Prof. Balcerowicz jej wyjaśnił;)
buczo1981buczo
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwietnia 2019, 15:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: buczo1981buczo »

Oni lubią rozdawać publiczne pieniądze w sumie fajnie się daje nie swoje innym
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Buczo. Spojrz na deficyt budżetowy po tym rozdawnictwie. Te dane mogą Cię trochę zaskoczyć. Niestety Balcerowicz wbił ludziom do głowy że jak nie będą murzynami to Państwo upadnie.

Przypominam że ekspert PO po wprowadzeniu 500plus mówił o deficycie 100mld. Pozniej okazało się że był on 10 razy mniejszy. Przestańcie ludzie wierzyć w zaklęcia ekonomiczne elyt
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

wibar pisze: 8 września 2019, 08:15
gara pisze: 8 września 2019, 07:57
Anna Kijak pisze: 7 września 2019, 15:54 Nowe propozycje programowe PiS! 3 tys. zł płacy minimalnej, podwójna "trzynastka" dla emerytów, wyższe dopłaty dla rolników Czyli bedę musiała dostać podwyżkę, bo Niebezpieczni zbliżę się do płacy minimalnej :rotfl: :rotfl: Już nie zmierzamy w stronę Grecji. My się staczamy.

????

Na podstawie czego ten wniosek?
...bo tak pani usłyszała w TVN i przeczytała w Wyborczej😂.
Jakby pan zadał sobie minimalny trud i sprawdził, to wiedziałby pan, że artykuł pochodzi z portalu "niezależnego" i nie zrobiłby pan z siebie koncertowego durnia. No ale czy po wyborcach PiSu można spodziewać się dociekliwości?
Prof. Balcerowicz jej wyjaśnił;)
No, ale nie jest pan samotny :rotfl: :rotfl:
No i skoro tak lubicie sondaże, coś do poczytania Połowa Polaków uważa, że budżet bez deficytu to ściema. Nie wierzą w zapewnienia premiera
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Pytam więc. Jakie dane ekonomiczne wskazywałyby że kroczymy w stronę Grecji. Konkretnie. Tylko nie chodzi mi o Pani śmieszne teorie, prognozy i inne bzdety. Proszę podać liczby. Kawa na ławę.


Lubi Pani udawać merytoryczną więc wyzywa Panią na pojedynek.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Nie pojedynkuję się z anonimami, nie mam takiej potrzeby, ani ochoty. Przedstawiam SWOJE zdanie, jak się komuś nie podoba, to trudno. Zalecam lekturę ​Ramotowski: Jak PiS pcha Polskę na nowe tory
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Proszę o dane. Ktory wskaźnik makroekonomiczne w jakikolwiek sposób potwierdzal tezę drugiej Grecji.

Jeśli się Pani nie pojedynkuje to proszę również nie powielać bzdur i rzeczy o których nie ma Pani pojęcia. W szkole też Pani tak plecie trzy po trzy według widzimisię?
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

gara pisze: 8 września 2019, 12:02 Proszę o dane. Ktory wskaźnik makroekonomiczne w jakikolwiek sposób potwierdzal tezę drugiej Grecji.

Jeśli się Pani nie pojedynkuje to proszę również nie powielać bzdur i rzeczy o których nie ma Pani pojęcia. W szkole też Pani tak plecie trzy po trzy według widzimisię?
To nie jest portal specjalistyczny i mam prawo powielać to, co mi się podoba, proszę pana. I zalecam wyjście na zakupy, aby przekonać się, jak maleje siła nabywcza pieniądza.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Anna Kijak pisze: 8 września 2019, 10:25
wibar pisze: 8 września 2019, 08:15
gara pisze: 8 września 2019, 07:57


????

Na podstawie czego ten wniosek?
...bo tak pani usłyszała w TVN i przeczytała w Wyborczej😂.
Jakby pan zadał sobie minimalny trud i sprawdził, to wiedziałby pan, że artykuł pochodzi z portalu "niezależnego" i nie zrobiłby pan z siebie koncertowego durnia. No ale czy po wyborcach PiSu można spodziewać się dociekliwości?
Prof. Balcerowicz jej wyjaśnił;)
No, ale nie jest pan samotny :rotfl: :rotfl:
No i skoro tak lubicie sondaże, coś do poczytania Połowa Polaków uważa, że budżet bez deficytu to ściema. Nie wierzą w zapewnienia premiera
Sondaże są oczywiście wiarygodne, bo nie są prawicowe :rotfl: Jeśli ktoś ma inne zdanie od pani wszechwiedzącej to jest durniem.Tym samym-na zasadzie wzajemności-mam prawo uważać że jest pani idiotką,tak?
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Nie, skoro wierzymy w sondaże, to we wszystkie jednakowo, proszę pana. Widzę, że na temat "czytania w Wyborczej", gdy artykuł był z "W Polityce", ani słowa? Prawda boli, nie? I to dlatego uważam pana za durnia. Teraz proszę sobie poczytać o skutkach obietnic polityków w kontekście płacy minimalnej, od czego zaczęła się ta dyskusja. I tym razem sprawdzić źrodlo. Premier obiecuje: za cztery lata najniższa pensja wyniesie… 4000 zł. Cieszyć się? Wyśmiać? Co tak naprawdę stoi za takimi obietnicami?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Szkoda, że nie ja jestem autorem tej frazy, ale ją zamieszczam, bo jest najlepszym podsumowaniem całej dyskusji:

/.../ Niech wszyscy dookoła obiecują złote góry, Schetyna może obiecać 100 milionów na głowę, Kosiniak-Kamysz po „Bizonie” i 300 hektarów, Czarzasty i reszta darmowe wycieczki do Bułgarii i występy Kardashianek w remizach. Nic to nie da, na nikim to nie zrobi wrażenia. Jedynym politykiem, który nie mówi, że da, ale z całą pewnością da, jest Jarosław Kaczyński. Cała reszta jest nieważna, cała reszta jest biciem piany. „Hat trick Kaczyńskiego” to oferta dla milionów Polaków, konkretne pieniądze nie pustosłowie i Polacy o tym wiedzą. PiS kopie w imieniu okradanych przez lata Polaków, kopie leżących na dechach złodziei, co było marzeniem co najmniej dwóch pokoleń. /.../

I to byłoby na tyle o polityce... :rotfl:
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Anna Kijak pisze: 8 września 2019, 18:11 Nie, skoro wierzymy w sondaże, to we wszystkie jednakowo, proszę pana. Widzę, że na temat "czytania w Wyborczej", gdy artykuł był z "W Polityce", ani słowa? Prawda boli, nie? I to dlatego uważam pana za durnia. Teraz proszę sobie poczytać o skutkach obietnic polityków w kontekście płacy minimalnej, od czego zaczęła się ta dyskusja. I tym razem sprawdzić źrodlo. Premier obiecuje: za cztery lata najniższa pensja wyniesie… 4000 zł. Cieszyć się? Wyśmiać? Co tak naprawdę stoi za takimi obietnicami?
A co mnie obchodzi źródło, już nieraz miarodajnym źródłem dla pani były jakieś brukowce i Pudelki.Gdy miano wprowadzać 500+ to też pani "źródła" wieszczyły szybki krach finansów państwa.Ale cóż,musi pani jakoś wytłumaczyć swoją kompletną niewiedzę w większości spraw jakąś pokrętną teorią.Typowe dla mądrych inaczej.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

wibar pisze: 8 września 2019, 18:31
Anna Kijak pisze: 8 września 2019, 18:11 Nie, skoro wierzymy w sondaże, to we wszystkie jednakowo, proszę pana. Widzę, że na temat "czytania w Wyborczej", gdy artykuł był z "W Polityce", ani słowa? Prawda boli, nie? I to dlatego uważam pana za durnia. Teraz proszę sobie poczytać o skutkach obietnic polityków w kontekście płacy minimalnej, od czego zaczęła się ta dyskusja. I tym razem sprawdzić źrodlo. Premier obiecuje: za cztery lata najniższa pensja wyniesie… 4000 zł. Cieszyć się? Wyśmiać? Co tak naprawdę stoi za takimi obietnicami?
A co mnie obchodzi źródło, już nieraz miarodajnym źródłem dla pani były jakieś brukowce i Pudelki.Gdy miano wprowadzać 500+ to też pani "źródła" wieszczyły szybki krach finansów państwa.Ale cóż,musi pani jakoś wytłumaczyć swoją kompletną niewiedzę w większości spraw jakąś pokrętną teorią.Typowe dla mądrych inaczej.
Po prostu nie wie pan, jak sprawdzić skąd pochodzi artykuł. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Tyle. Nie przeczytał pan artykułu i zaczyna dyskusję. Jakie to typowe. Dla durniów.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Anna Kijak pisze: 8 września 2019, 19:25
wibar pisze: 8 września 2019, 18:31
Anna Kijak pisze: 8 września 2019, 18:11 Nie, skoro wierzymy w sondaże, to we wszystkie jednakowo, proszę pana. Widzę, że na temat "czytania w Wyborczej", gdy artykuł był z "W Polityce", ani słowa? Prawda boli, nie? I to dlatego uważam pana za durnia. Teraz proszę sobie poczytać o skutkach obietnic polityków w kontekście płacy minimalnej, od czego zaczęła się ta dyskusja. I tym razem sprawdzić źrodlo. Premier obiecuje: za cztery lata najniższa pensja wyniesie… 4000 zł. Cieszyć się? Wyśmiać? Co tak naprawdę stoi za takimi obietnicami?
A co mnie obchodzi źródło, już nieraz miarodajnym źródłem dla pani były jakieś brukowce i Pudelki.Gdy miano wprowadzać 500+ to też pani "źródła" wieszczyły szybki krach finansów państwa.Ale cóż,musi pani jakoś wytłumaczyć swoją kompletną niewiedzę w większości spraw jakąś pokrętną teorią.Typowe dla mądrych inaczej.
Po prostu nie wie pan, jak sprawdzić skąd pochodzi artykuł. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Tyle. Nie przeczytał pan artykułu i zaczyna dyskusję. Jakie to typowe. Dla durniów.
Tylko na tyle panią stać? Proszę ośmieszać się nadal swoim żałosnym prostactwem.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Przeczytałem ów polecany przez panią Annę artykuł... Sugerowałbym na przyszłość pani Anno poszukanie sobie jakiegoś ciekawszego i bardziej kompetentnego źródła... Rozumiem jednakowoż, że każdy czyta to, co jest w stanie zrozumieć... :rotfl:
ODPOWIEDZ