PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

noisey pisze:Ministerstwo Pracy potwierdziło wcześniejsze informacje "Wyborczej", że dodatek 500 zł na dziecko powiększy dochody rodzin pobierających zasiłki z pomocy społecznej. To oznacza, że 150 tys. rodzin straci całość dotychczasowej pomocy społecznej, a 190 tys. część pobieranych do tej pory zasiłków

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,192 ... 00-zl.html
A czego miałoby się to nie liczyć do dochodu?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

dragoness pisze:A na przykład na utracie alimentów z Funduszu alimentacyjnego. Co za tym idzie, pasożyt udający bezrobotnego przestaje być ścigany za niepłacenie.
Program "Rodzina 500+" ma pomóc rodzinom spełniającym warunki do uzyskania pomocy finansowej a nie być panaceum na wszelkie problemy, jakie występują w Polsce. Na wczorajszej konferencji prasowej, Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów powiedział (cytat za money.pl) - Mówienie, że najubożsi na tym stracą jest czystą nieuczciwością. Proszę porównać liczby. Jeżeli do tej pory najbiedniejsi otrzymujący zasiłek rodzinny w wysokości 77 zł na dziecko od zera do pięciu lat, albo 106 zł na dziecko od pięciu do osiemnastu lat przy kryterium dochodowym 574 zł, jeśli ten zasiłek rodzinny stracą, bo uzyskają 500 zł na dziecko, to czy 500 zł zamiast 77 zł jest stratą, czy zyskiem? Myślę, że bardzo wyraźnie jest to zysk. Jeśli ktoś mi udowodni, że jakaś rodzina na tym straci, to jestem gotów wszystkim tym rodzinom oddać pieniądze z własnej kieszeni.
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: noisey »

http://www.rp.pl/ZUS/312019859-ZUS-od-k ... talny.html
Prezydent chce szybszych emerytur. Rząd ratuje więc ZUS, obciążając przedsiębiorców.

Ministerstwo chce także opracować system oceny przychodów osób prowadzących działalność gospodarczą, tak by płaciły one składki od rzeczywistych przychodów. Mogą one być wtedy dużo wyższe od 1030 zł płaconych obecnie.
– Musimy zdawać sobie sprawę, że wyższe składki na ZUS to zwiększenie szarej strefy na rynku pracy, ukrywanie zarówno dochodów, jak i zatrudnienia – mówi Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan. Zamiast pobierać ZUS od wszystkich umów, rząd powinien raczej poszukać pieniędzy wśród wyłączonych z powszechnego systemu – rolników, górników, służb mundurowych, sędziów czy prokuratorów – dodaje Mordasewicz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

mjyntki_mjetek pisze:
dragoness pisze:A na przykład na utracie alimentów z Funduszu alimentacyjnego. Co za tym idzie, pasożyt udający bezrobotnego przestaje być ścigany za niepłacenie.

masz dzieci :chytry: przydałby by ci sie taki pasożyt co by ci je zrobił :hyhy: nie miała byś tyle czasu na pisanie głupot :P
Ot i wylazł z Pana owsik, co to w doopie był i goowno widział. Piszę kolokwialnie, żeby dotarło.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: mjyntki_mjetek »

dragoness pisze:
mjyntki_mjetek pisze:
dragoness pisze:A na przykład na utracie alimentów z Funduszu alimentacyjnego. Co za tym idzie, pasożyt udający bezrobotnego przestaje być ścigany za niepłacenie.

masz dzieci :chytry: przydałby by ci sie taki pasożyt co by ci je zrobił :hyhy: nie miała byś tyle czasu na pisanie głupot :P
Ot i wylazł z Pana owsik, co to w doopie był i goowno widział. Piszę kolokwialnie, żeby dotarło.
Rozumiem ,też byś chciało żeby w doope coś wchodziło ale nie ma odważnych :rotfl: cóż ja ci na to poradzę ,pozostaje ci dołączyć do grona samozadawalających się (byle by nie w szaletach miejskich,dzieci miały by koszmary) :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Niech się pan teraz skupi. Ja tam nie wnikam, dlaczego Pana nick jest taki, a nie inny i dlaczego uparcie nawraca Pan do spraw seksu. Temat dotyczy PiSu i ich rządów. Obiecują zmiany w funkcjonowaniu państwa, a sprawa, o której piszę jest istotna, bo ściągalność alimentów jest w Polsce najniższa w całej Europie, a co za tym idzie, obciążenie budżetu z tego tytułu jest wysokie. Nie może być tak, aby pasożyt udający bezrobotnego, robiący w tym czasie na czarno, uchylał się od łożenia na własne dziecko, instytucje były bezradne, a koszty jego pasożytnictywa ponosili uczciwie pracujący ludzie. Dlaczego samotna osoba ma obciążać budżet państwa pobierając 500zł na dziecko, skoro tyle samo może wyegzekwować od drugiego rodzica. Objaśniłam to panu, mam nadzieję, zrozumiale i oczekuję albo merytorycznej odpowiedzi, albo powstrzymania się od pisania bzdur.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Też jestem zszokowany, że Beata Szydło będąc premierem już od 18 listopada 2015 roku nie rozwiązała jeszcze wszystkich problemów Polski! Już całe 2 (słownie: dwa) tygodnie jest przecież premierem..
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: mjyntki_mjetek »

dragoness pisze:Niech się pan teraz skupi. Ja tam nie wnikam, dlaczego Pana nick jest taki, a nie inny i dlaczego uparcie nawraca Pan do spraw seksu. Temat dotyczy PiSu i ich rządów. Obiecują zmiany w funkcjonowaniu państwa, a sprawa, o której piszę jest istotna, bo ściągalność alimentów jest w Polsce najniższa w całej Europie, a co za tym idzie, obciążenie budżetu z tego tytułu jest wysokie. Nie może być tak, aby pasożyt udający bezrobotnego, robiący w tym czasie na czarno, uchylał się od łożenia na własne dziecko, instytucje były bezradne, a koszty jego pasożytnictywa ponosili uczciwie pracujący ludzie. Dlaczego samotna osoba ma obciążać budżet państwa pobierając 500zł na dziecko, skoro tyle samo może wyegzekwować od drugiego rodzica. Objaśniłam to panu, mam nadzieję, zrozumiale i oczekuję albo merytorycznej odpowiedzi, albo powstrzymania się od pisania bzdur.
Ale przecież nic się nie zmieni :hyhy: Teraz dostaje alimenty od państwa (nawet nie wiem ile wynoszą ,na pewno w zależności od wieku dziecka) , a 500 zł to myślę że na start nie jest źle :hyhy:

Co do samego płacenia alimentów , ja bym to całkowicie zlikwidował. Co z tego że facet nie płaci ,jest "bezrobotny" ,ścigają go po sądach ,w końcu trafia do pierdla ,za nasze nadal nasze pieniądze jest utrzymywany. Po czym wychodzi ,długu nie umarzają ,nadal się zrucamy na alimenty itd.. aż zacznie chorować i go nie wezmą do pierdla ...

Jedyne proste wyjście , albo każdemu dziecku równo ,albo nic nikomu. Jeśli ma być prawie i sprawiedliwie :oczami:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Problem polega na tym, że NIE dostaje, bo premia na święta podniosła jej dochód o 20 zł. ponad próg. Nie o to chodzi, żeby facet szedł do pierdla, jeśli nie ma tam nakazu pracy, bo to "niehumanitarne". Chodzi o to, żeby MUSIAŁ pracować i spłacał dług. A system jest niewydolny, bo on pracuje na czarno i łatwo można to udowodnić, tylko nikomu się nie chce. A wszystkim po równo, to było za poprzedniego ustroju.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

A mogła córka z kimś mądrzejszym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Polemika polemiką, emocje emocjami ale - sugerowałbym - wystąpienie do administratora celem skasowania powyższego postu. Można się tu wzajemnie obrażać, ale sądzę jednak, że nie powinniśmy w to mieszać członków rodziny. Chyba, że pełnią funkcje publiczne. To tyle z mojej strony. Oczywiście, gdy post "gara" zostanie skasowany to mój jak najbardziej też.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Administracja kasuje posty i komentarze "po uważaniu", więc nie spodziewałabym się odzewu jakiegokolwiek. Co więcej, pan gara ma rację, mogła z kimś mądrzejszym, mogła sama być mądrzejsza, ale w życiu układa się różnie. Problemy należy rozwiązywać w trakcie ich powstawania, a teraz jest właśnie ten, dotyczący nieściągalności alimentów od oszusta. Tyle. Jest jedynie nadzieja, że jeżeli wejdzie przepis "złotówka za złotówkę" będzie to wyglądało inaczej i straci 20 zł, a nie 500.
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: boryna »

Brawo PIS!!! Nie głosowałem ale podoba mi się .
Obrazek

Lisia sfora ruszyła w las i ujada i gryzie wszędzie od rana. Ale się boja o swoje stołki.
Jak prezes TK może wypowiadać się że blisko mu do PO. Co to jest......
Jak mógł pisać ustawę pełniąc urząd - gdzie niezawisłość !!!!!
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: mjyntki_mjetek »

Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Obrazek
ODPOWIEDZ