PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Niech Ci będzie, że przezwyciężyłem, za to Ty nie dałeś rady ;)

Czyli nie odwołasz, wiedziałem że honoru to Ty nie masz za grosz

Twój wywód mało mnie interesuje, żegnam
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nie ma podstaw do odwolywania czegokolwiek, chory czlowieku.

Problem wlasnie w tym, ze nie interesuja Cie niewygodne dla Ciebie argumenty, odslaniajace tylko hipokryzje chrzescijanskich fundamentalistow.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Mosznicki pisze: 17 grudnia 2019, 22:52 A ja wiem, ze niczego nie ma, wiec czego mam szukać?
Wycocujesz sie znow rakiem. OK, tchórzu i ściemniaczu.
Nazwałeś mnie tchórzem, teraz chorym człowiekiem, powiedziałeś ze niczego nie ma i nazwałeś mnie kłamcą. Oczywiście podałem Ci link gdzie dobitnie widzisz, że miałem racje ale się do tego nie przyznasz bo nie masz honoru. To Ty nie masz argumentów, napisałeś po prostu że to tylko nieprawda. I nie jestem do końca przekonany czy to ty się nie powinieneś leczyć, a o hipokryzji wiesz najwięcej akurat ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 18 grudnia 2019, 22:13
Mosznicki pisze: 17 grudnia 2019, 22:52 A ja wiem, ze niczego nie ma, wiec czego mam szukać?
Wycocujesz sie znow rakiem. OK, tchórzu i ściemniaczu.
Nazwałeś mnie tchórzem, teraz chorym człowiekiem, powiedziałeś ze niczego nie ma i nazwałeś mnie kłamcą. Oczywiście podałem Ci link gdzie dobitnie widzisz, że miałem racje ale się do tego nie przyznasz bo nie masz honoru. To Ty nie masz argumentów, napisałeś po prostu że to tylko nieprawda. I nie jestem do końca przekonany czy to ty się nie powinieneś leczyć, a o hipokryzji wiesz najwięcej akurat ;)
Napisalem tylko, ze info o tym, ze cos jest gdziej, a mowa o forum, to jeszce za malo na dowod. Wez sobie wyguglaj "Mosznicki, post z 22 lipca, godz. 3: cos tam". I co Ci wyjdzie? A wez wyguglaj List do Koryntian cos tam, cos tam. Tak, Biblia lezy też na półce, a to jest forum internetowe- dlatego wypada zwyczajnie podlinkowac. Zrobiles to? Nie. Pisales, ze ja cos napisalem. A napisac, jak wiesz, mozna cokolwiek. Po jakich bólach ugiąłes sie, ratujac honor, i zalinkowales cos, co mozna bylo zrobic od razu? I Ty powinienes byl to zrobić, bo to Ty zaczales jatrzyc.

O hipokryzji wiem dużo, bo to nieskomplikowany termin. Ale hipokryta nie jestem, bo- jak widzisz- to nie ja wyciagam z Biblii to, co mi akurat pasuje i w sposob, w jaki mi akurat pasuje, mimo ze jest to sprzeczne z tym, jak postepuje wobec innego zjawiska z zastosowanej tej samej Biblii. I dokladnie to samo dotyczy kwestii poparcia "mordowania dzieci" i opozycji wobec wszelkich barbarzynstw obecnych w różnych wyznaniach.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Mosznicki pisze: 18 grudnia 2019, 22:28 A ja wiem, ze niczego nie ma, wiec czego mam szukać?
Wycocujesz sie znow rakiem. OK, tchórzu i ściemniaczu.
Mosznicki pisze: 18 grudnia 2019, 22:28 Napisalem tylko, ze info o tym, ze cos jest gdziej, a mowa o forum, to jeszce za malo na dowod.
To nie ma niczego, czy coś gdzieś jest?
Mosznicki pisze: 18 grudnia 2019, 22:28 a to jest forum internetowe- dlatego wypada zwyczajnie podlinkowac. Zrobiles to? Nie.
Mosznicki pisze: 18 grudnia 2019, 22:28 Po jakich bólach ugiąłes sie, ratujac honor, i zalinkowales cos.
To podlinkowałem, czy nie?
Sam sobie zaprzeczasz, żałosne. Nie kompromituj się już.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Mosznicki pisze: 17 grudnia 2019, 22:52
przemo232 pisze: 17 grudnia 2019, 22:01 Mam zbyt cenny czas żeby go tak marnować ;) zresztą sam to możesz zrobić, spokojnie znajdziesz
Ale to Ty mi czynisz zarzuty! A ja wiem, ze niczego nie ma, wiec czego mam szukać?
Wycocujesz sie znow rakiem. OK, tchórzu i ściemniaczu.
Wyciągasz zdania z kontekstu- jak PiS. Bo to manipulatorzy.

Poszło o hipokryzje („mordowanie dzieci” itd.). „Niczego nie ma”, czyli nie ma jej przykładów u mnie. I- jak widzisz- nie ma.

Nie podlinkowałes od razu- o tym pisałem (wyciagniete znów z kontekstu). Link dostaliśmy dopiero po bezsensownej wymianie nie wiem ilu postów. I okazałeś się w tym wszystkim niekonsekwentny i zaprzeczyłeś tylko sobie, bo na początku napisales, ze „masz zbyt cenny czas, by go marnować”. A jednak okazał się nie być taki cenny.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Smiechlem :)

Pol wczorajszego dnia zarzucales mi kłamstwo, zacytotowalem Twoje wypowiedzi a i tak teraz twierdzisz ze tego nie mowiles.
Mój pies ma więcej godności od ciebie
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 19 grudnia 2019, 10:29 Smiechlem :)

Pol wczorajszego dnia zarzucales mi kłamstwo, zacytotowalem Twoje wypowiedzi a i tak teraz twierdzisz ze tego nie mowiles.
Mój pies ma więcej godności od ciebie


Padłem. Z głupota nie wygrasz ;) I cytat z Ciebie: „Jak Ty nie rozumiesz nic”...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Tu masz racje, aktualnie w ogóle cie nie rozumiem, ale jakoś nie bede płakac z tego powodu :)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 19 grudnia 2019, 11:29 Tu masz racje, aktualnie w ogóle cie nie rozumiem, ale jakoś nie bede płakac z tego powodu :)
Nie rozumiesz od początku do końca poprzez cały środek.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

Nie każda muzulmanka nosi burke. Koran wymaga chyba tylko tak naprawde nakrycia glowy. Reszta to tradycja (dla prawicy- święta).
Problem tylko w tym,że raczej tych które ograniczają się do "nakrycia głowy" - a właściwie CHUSTY bo muzułmanek w kapeluszach nie widziałem - nie sprowadza lewica i banda burżujów-Januszy biznesu do Europy.Tylko tych tak tradycyjnych,że Telikowski to przy nich liberał i to liberał do tego stopnia,że wszelkie twoje insynuacje dotyczące chrześcijańskich tubylców są po prostu śmieszne panei Mosze-nicki.
Dlatego właśnie prawica nie powinna brnąć w rasizm- wowczas nikt nawet by nie pomyślał, ze ktos go o niego oskarzy, bo by go zwyczajnie nie było.
Taa bo to wina "rasistów" a nie muzułmanów/pakistańczyków których ukrywano pod określeniem "azjaci".Tylko że współczesna nowa lewica wszędzie widzi rasizm i "white priviledge" (o który oskarżyć im się zdarzy nawet murzyna) czy inny antysemityzm. Zwłaszcza tam gdzie ich nie ma.
Ostatecznie, jak analizuję sie w UK, chodzilo o klasowosc, nie rasę. Cóż, jesli lewica zawiodla, to przynajmniej nie ideologicznie.
W sensie że po czasie opracowali do tego ideologię ? Lewica właśnie zawiodła, tak dalece wprowadzając pod pozorem "rasizmu" cenzurę,że pozwala się na przestępstwa.I guzik z tego,czy coś jest oficjalnie legalne czy nielegalne,liczy się to,czy takie np "obrzezanie dziewczynek" jest faktycznie ścigane w zachodniej "postępowej" Europie. Bo chyba jednak jeśli jest ścigane to coś słabo.
Nie oznacza to, ze w Polsce zagospodaruje Cie prawica.
Ja polityków wszystkich nienawidzę i się "zagospodarować nie dam.Jestem człowiekiem a nie k... "zasobem" dla złodziei.
Chodzi o godziwe minimum placowe. Jeśli google i inne sie zwina (ale nie na skutek automatyzacji w przypadku wielu stanowisk), to podejmując prace za minimalna stawke nie w korpo masz wciąż szanse na jakieś tsm życie. Dodajmy do tego mieszkanie za 1000, jakich chce lewica, i pare innych rzeczy.
Taaa minimum i nic więcej i jakaś klatka kilka metrów na kilka metrów.Czyli niewolnictwo i faktycznie więzienny los na "wolności" to cała oferta lewicy.

Za-je-bis-ta perspektywa. Tylko gdyby mi o nią chodziło mógł bym ją osiągnąć już dziś czy jutro.Każdy by mógł.Po prostu biorąc wielki młotek/siekierę i rozwalając tym łeb jakiemuś politykowi.Jak nic by było te 25 lat czy dożywocie. Ale nie robię tego.Nikt praktycznie nie robi.Ciekawe dlaczego ? :rotfl:
Jakos nie przemawia do mnie Twoja dyżurna propozycja umiarkowanego terroru i ogólnego ostatecznego rozwiazania.
Mam to gdzieś bo i tak to jest czysto teoretyczne gdybanie. Przypuszczam,że nie przemawia np. dlatego,że pewnie w jakieś partyjniactwo jesteś najwidoczniej zaangażowany.
"Niekradzenie" to warunek sine qua non. Ale samo to nie wystarczy.
Zgoda,ale od tego trzeba zacząć,bo jak się od tego nie zacznie to cała reszta nie ma sensu.
Ale to nie znaczy, ze takie swidczenia sa bezzasadne. [...] Lewicy zalezy na czyms wiecej a socjal jest celem, nie środkiem.
Uzależnienie ludzi od państwowej pomocy jest szkodliwe,ponieważ raz że uczy wyuczonej bezradności,a dwa - jest nieefektywną polityką jak cała reszta rozdawnictwa. Socjal może być środkiem i narzędziem ale celem ? Chyba tylko dla tych którzy z niego żyją i nie potrafią inaczej.

=====================EOT======================

https://biznes.interia.pl/finanse-osobi ... 37455,4141
"Dopłaty". A sprawy by w dużej mierze nie było jak by nie było sprzedawania uprawnień na CO2 również przez PiS. No i gdyby modernizowano już od lat w Polsce bloki energetyczne.

W MONie za PiS po staremu:
https://wiadomosci.wp.pl/polscy-zolnier ... 474688129a

A teraz coś dla Sunka na poprawę humoru bo patrząc na powyższe niewątpliwie ten PiSior zwyzywa mnie od idiotów:
https://wiadomosci.wp.pl/pawel-rabiej-u ... 694335105a
Pawełek chyba się do tego zabiera jak zwykle od d...y strony,dziś sznurem to dysponuje PiS.

https://kobieta.wp.pl/magdalena-ogorek- ... 515825281a
Kiedy Madzia ma rację - to wygląda jak marker :P
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Czy mógłby ktoś w jednym zdaniu streścić elaborat forumowicza luca? :zalamany:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 21 grudnia 2019, 19:00
Nie każda muzulmanka nosi burke. Koran wymaga chyba tylko tak naprawde nakrycia glowy. Reszta to tradycja (dla prawicy- święta).
Problem tylko w tym,że raczej tych które ograniczają się do "nakrycia głowy" - a właściwie CHUSTY bo muzułmanek w kapeluszach nie widziałem - nie sprowadza lewica i banda burżujów-Januszy biznesu do Europy.Tylko tych tak tradycyjnych,że Telikowski to przy nich liberał i to liberał do tego stopnia,że wszelkie twoje insynuacje dotyczące chrześcijańskich tubylców są po prostu śmieszne panei Mosze-nicki.
Dlatego właśnie prawica nie powinna brnąć w rasizm- wowczas nikt nawet by nie pomyślał, ze ktos go o niego oskarzy, bo by go zwyczajnie nie było.
Taa bo to wina "rasistów" a nie muzułmanów/pakistańczyków których ukrywano pod określeniem "azjaci".Tylko że współczesna nowa lewica wszędzie widzi rasizm i "white priviledge" (o który oskarżyć im się zdarzy nawet murzyna) czy inny antysemityzm. Zwłaszcza tam gdzie ich nie ma.
Ostatecznie, jak analizuję sie w UK, chodzilo o klasowosc, nie rasę. Cóż, jesli lewica zawiodla, to przynajmniej nie ideologicznie.
W sensie że po czasie opracowali do tego ideologię ? Lewica właśnie zawiodła, tak dalece wprowadzając pod pozorem "rasizmu" cenzurę,że pozwala się na przestępstwa.I guzik z tego,czy coś jest oficjalnie legalne czy nielegalne,liczy się to,czy takie np "obrzezanie dziewczynek" jest faktycznie ścigane w zachodniej "postępowej" Europie. Bo chyba jednak jeśli jest ścigane to coś słabo.
Nie oznacza to, ze w Polsce zagospodaruje Cie prawica.
Ja polityków wszystkich nienawidzę i się "zagospodarować nie dam.Jestem człowiekiem a nie k... "zasobem" dla złodziei.
Chodzi o godziwe minimum placowe. Jeśli google i inne sie zwina (ale nie na skutek automatyzacji w przypadku wielu stanowisk), to podejmując prace za minimalna stawke nie w korpo masz wciąż szanse na jakieś tsm życie. Dodajmy do tego mieszkanie za 1000, jakich chce lewica, i pare innych rzeczy.
Taaa minimum i nic więcej i jakaś klatka kilka metrów na kilka metrów.Czyli niewolnictwo i faktycznie więzienny los na "wolności" to cała oferta lewicy.

Za-je-bis-ta perspektywa. Tylko gdyby mi o nią chodziło mógł bym ją osiągnąć już dziś czy jutro.Każdy by mógł.Po prostu biorąc wielki młotek/siekierę i rozwalając tym łeb jakiemuś politykowi.Jak nic by było te 25 lat czy dożywocie. Ale nie robię tego.Nikt praktycznie nie robi.Ciekawe dlaczego ? :rotfl:
Jakos nie przemawia do mnie Twoja dyżurna propozycja umiarkowanego terroru i ogólnego ostatecznego rozwiazania.
Mam to gdzieś bo i tak to jest czysto teoretyczne gdybanie. Przypuszczam,że nie przemawia np. dlatego,że pewnie w jakieś partyjniactwo jesteś najwidoczniej zaangażowany.
"Niekradzenie" to warunek sine qua non. Ale samo to nie wystarczy.
Zgoda,ale od tego trzeba zacząć,bo jak się od tego nie zacznie to cała reszta nie ma sensu.
Ale to nie znaczy, ze takie swidczenia sa bezzasadne. [...] Lewicy zalezy na czyms wiecej a socjal jest celem, nie środkiem.
Uzależnienie ludzi od państwowej pomocy jest szkodliwe,ponieważ raz że uczy wyuczonej bezradności,a dwa - jest nieefektywną polityką jak cała reszta rozdawnictwa. Socjal może być środkiem i narzędziem ale celem ? Chyba tylko dla tych którzy z niego żyją i nie potrafią inaczej.
Ja niczego nie insynuuje. Nie zaprzeczysz, ze mężczyzna chcialby zniewilic kobietę na ile tylko może (oczywiscie Ty nie;-) Stąd należy wspierać feminizm i lewicowosc oraz równość praw. Prawica chcialaby tylko wywalic stad muzulmanki. Nie zalezy jej na polepszeniu ich losu. Zresztą nie ma ich dokad wywalac- znakomita ich populacja urodzila sie w Europie, o czym trzeba Ci wciaz przypominac. :krzeslem:

Nie udawaj, ze nie rozumiesz tego, co napisałem w kontekscie rasizmu. Niczego nie zrelatywizowalem. Podam Ci inny przyklad. To nie Hitler winien jest gwałtów czy innych krzywd, jakich doznali Niemcy w ramach przesiedlen po wojnie (np. jakis konkretny Polak mógł ostatecznie nie gwalcic jakiejś konkretnej Niemki). Ale warto ustawić konteksty i pamiętać, co wynikło z czego. Pamiętać, "kto zaczął", jak powiedzial Gunter Grass. Mam nadzieje, ze zrozumiałeś analogię.

W oryginalnych źródłach (artykuly prasowe, ale niekoniecznie w tabloidach) znajdziesz diagnozę- ze oprocz nienegowanego kontekstu rasowosci chodzi właśnie o klasowosc. Tzn. w zasobnych kręgach to mialoby mniejszą szansę sie zdarzyć. Pytanie, na ile prawica jest programowo winna zaniedbania ludzi o określonym pochodzeniu etnicznym.

"Obrzezania" nie są legalne i jako takie są oczywiscie ścigane. Tylko najpjerw to musi wyjść na jaw albo musi je ktoś zgłosić. I znów powtórzę, ze holubiona tak przez prawice tradycja jest święta, więc się niestety wciąż wydarza.

Na rynku pracy jestes "zasobem ludzkim", a dla politykow jestes zasobem wyborczym czy innym podobnym. Nie ma sensu denerwować sie na język. Jesteś zagospodarowywany, czy Ci się to podoba, czy nie. To widać po Twoich poglądach. Te ma zreszta chyba każdy i zwyczajnie wybiera- nawet jak nie wybiera. A wybór jest między lewem a prawem.

Jeśli masz takie minimum, jak obecnie, to faktycznie nie starcza. Ale jeśli masz godziwe, to można żyć. I co wolisz- "klitke" czy pokoj w dzielonym ze znajomymi mieszkaniu, gdzie nawet pobzykac swobodnie nie możesz? A może wolisz z mamusia i tatusiem na składzie? W końcu to taka polska tradycja...

Nie przemawia do mnie zadne "ostateczne rozwiazanie". Czy to wymaga wyjaśnień? A to, ktore tak najdobitniej się kojarzy to akurat chyba jakaś partia kiedyś wymyśliła. A scislej- jej wódz.

Sęk w tym, ze ludzie nie chca słyszeć o podniesieniu skladki zdrowotnej W OGÓLE. A samo "niekradzenie" nie wystarczy.

PiS siegnal po socjal nie dlatego ze zalezy mu na ludziach. A lewicy zalezy. To jest ta roznica. Przynajmniej programowo. Albo tejmkonkretnej i w danym kraju. Nie winnmy lewicy za zaniedbanie z Rotherham i to w oderwaniu od ugruntowywanego przez prawice rasizmu. Zreszta nie ttlko o socjal chodzi. O panstwo socjalne, opiekuńcze zwyczajnje. Ludzie najpierw. Nie swiete prawo wlasnosci.

Jeden z dzisiejszych kandydatow na prezydenta kiedys madrze odpowiedzial na ta rybę, ktora tak prawica wolalalby, aby czlowiek sobie zlowil, zamiast mu ja dawac. Otoz, zeby sobie zlowic, to najpjerw trzeba dostac wędkę. I trzeba mieć minimum sił, żeby ją jeszcze utrzymać w rękach- to już tak ode mnie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Można wiedzieć, co wasza dyskusja ma do tematu wątku? Do kneblowania sędziów, na przykład?
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

dragoness pisze: 22 grudnia 2019, 01:33 Można wiedzieć, co wasza dyskusja ma do tematu wątku? Do kneblowania sędziów, na przykład?
Nikt nie knebluje sędziów. Dragoness skończ z narracją totalnej opozycji.
ODPOWIEDZ