PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

W żadnym szoku nie jestem bo przeczuwałem taki wynik....ciemny lud już nie takie rzeczy kupował....
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Łyssy pisze: 27 maja 2019, 17:48 W żadnym szoku nie jestem bo przeczuwałem taki wynik....ciemny lud już nie takie rzeczy kupował....
Czyli uważasz kilkumilionową część Polaków za ciemny lud.Dalszy komentarz jest chyba zbyteczny.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3962
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

pytanie powinno brzmieć: na kogo głosował jasny lud?
;)
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Najlepsze są próby przekonania jasnego ludu, że w Polsce ludziom z kazdymi wyborami ubywa wykształcenia. Juz ponad 45 procent Polaków posiada wykształcenie podstawowe, komórki używa do przechowywania zapasów na zimę, a ze światem komunikuje się konską szczeką na kiju, z progu swojej chałupy. Ściana wschodnia przesunęła się już pod opolskie, które broni jeszcze jasnej, nowoczesnej inaczej Polski A. Na taką retorykę nie mogą sobie pozwolić media we Francji, po zwycięstwie Marine Le Pen. Jedynie w Polsce dalej coraz watlejsza grupa waginosceptykow, jak ich nazywacie, pogromców bolszewików i OTUAnie, łowcy kosmitów, nadal bezczelnie poniża ludzi, którzy zrozumieli jak bardzo byli dymani przez tą elitę przez kilkadziesiąt lat.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

gara pisze: 27 maja 2019, 16:48 Człowieku można mieć różne poglądy na świat, ale życzenie komuś śmierci (nawet politykowi) jest przypadkiem nadającym się na leczenie psychiatryczne. Ogarnij się facet i przestań pier.... głupoty. Fakt, że jesteś życiowym nieudacznikiem nie usprawiedliwia bycia zwyrodnialcem.
Jeśli politycy dopuszczają się zdrady narodu to nie widzę w tym z mojej strony żadnego zwyrodnialstwa,że życzę im tego co zafundowali ludziom.
Przeciwnie - ja im życzę tego ponieważ uważam ich właśnie za dużego kalibru zwyrodnialców:
https://forsal.pl/artykuly/1113500,fala ... -proc.html
https://www.polskieradio.pl/7/473/Artyk ... -spoleczny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyk ... a%C5%84stw
Statystyki gorsze niż w Rosji. Sporą część tych ludzi zabiły właśnie przez polityków-zdrajców zafundowane "wspaniałe" warunki w Polsce !

O tym,że za granicę musi uciekać więcej osób niż w trakcie wielkiego głodu w Irlandii i ludobójstwa w Rwandzie już też pisałem. A co robi rząd w tej sytuacji gdy Polacy z biedy uciekają bo nie mogą przeżyć w Polsce ?! Rząd sprowadza nachodźców. Co prawda z Ukrainy,Kazachstanu,Indii,Nepalu a nie arabskich terrorystów ale co z tego,skoro utrzymana jest presja na wyrzucanie Polaków z Polskiej ziemi. To co mam sądzić o takich politykach ?

A zwyrodnialcem to (polityku) Gara byś mnie mógł nazywać gdybym nie ograniczał się do życzeń.Jednak nie jestem szalony - po jakiego grzyba miałbym poświęcać się - dla kogo, skoro większość banda idiotów popiera taki zbrodniczy i antyPolski syf bo słucha księdza albo daje się nabrać na piękną gadkę.

PS: @człowiek z lasu: i nie próbuj mi tu fundować narracji w tej formie (bo nie zdzierżę): https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Przecież to już czwarte przegrane wybory przez PO czy jak to się tam teraz nazywa a niektórzy w takim szoku jakby to był pierwszy raz...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

PS: @człowiek z lasu: i nie próbuj mi tu fundować narracji w tej formie (bo nie zdzierżę): https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
[/quote]

Panie Luc'u. Codziennie robie sobie prasówkę z mediów francuskich, polskich, belgijskich i angielskich. To co napisałem jest owocem moich przemyśleń na podstawie tej prasówki. Nic tak nie pierze umysłu i nie poniża, w tym przypadku wyborców, jak polskie #wolnemedia. Nawet lewicowe gazety francuskie nie ośmielił się stosować takich analiz ukierunkowanych na obrany wcześniej podły efekt. A Francja ma w lewicowości dosyć spore doświadczenie i całe grono autorytetów moralnych lewicy, zmarłych lewicowych filozofów i pisarzy. I nie mów mi, że nie zdzierżysz, bo uruchomię złośliwość i cięty język. Rzadko to robię, bo nie lubię ludzi poniżać, wprawiać w zły nastrój, ani pogłębiać depresji, której zaczątki widać w Twoich wypowiedziach.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

wibar pisze: 27 maja 2019, 19:08
Łyssy pisze: 27 maja 2019, 17:48 W żadnym szoku nie jestem bo przeczuwałem taki wynik....ciemny lud już nie takie rzeczy kupował....
Czyli uważasz kilkumilionową część Polaków za ciemny lud.Dalszy komentarz jest chyba zbyteczny.
To chyba oczywiste...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

luc_ponownie pisze: 27 maja 2019, 20:09
gara pisze: 27 maja 2019, 16:48 Człowieku można mieć różne poglądy na świat, ale życzenie komuś śmierci (nawet politykowi) jest przypadkiem nadającym się na leczenie psychiatryczne. Ogarnij się facet i przestań pier.... głupoty. Fakt, że jesteś życiowym nieudacznikiem nie usprawiedliwia bycia zwyrodnialcem.
Jeśli politycy dopuszczają się zdrady narodu to nie widzę w tym z mojej strony żadnego zwyrodnialstwa,że życzę im tego co zafundowali ludziom.
Przeciwnie - ja im życzę tego ponieważ uważam ich właśnie za dużego kalibru zwyrodnialców:
https://forsal.pl/artykuly/1113500,fala ... -proc.html
https://www.polskieradio.pl/7/473/Artyk ... -spoleczny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyk ... a%C5%84stw
Statystyki gorsze niż w Rosji. Sporą część tych ludzi zabiły właśnie przez polityków-zdrajców zafundowane "wspaniałe" warunki w Polsce !

O tym,że za granicę musi uciekać więcej osób niż w trakcie wielkiego głodu w Irlandii i ludobójstwa w Rwandzie już też pisałem. A co robi rząd w tej sytuacji gdy Polacy z biedy uciekają bo nie mogą przeżyć w Polsce ?! Rząd sprowadza nachodźców. Co prawda z Ukrainy,Kazachstanu,Indii,Nepalu a nie arabskich terrorystów ale co z tego,skoro utrzymana jest presja na wyrzucanie Polaków z Polskiej ziemi. To co mam sądzić o takich politykach ?

A zwyrodnialcem to (polityku) Gara byś mnie mógł nazywać gdybym nie ograniczał się do życzeń.Jednak nie jestem szalony - po jakiego grzyba miałbym poświęcać się - dla kogo, skoro większość banda idiotów popiera taki zbrodniczy i antyPolski syf bo słucha księdza albo daje się nabrać na piękną gadkę.

PS: @człowiek z lasu: i nie próbuj mi tu fundować narracji w tej formie (bo nie zdzierżę): https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
Jak obecnie wyglada życie na jasielskiej prowincji? Do roboty nie ma nikogo, bo wszyscy za granicą, za wyjątkiem tych, co od rana nawaleni. Jak znajdziesz jakiegoś fachowca, to rachunku nie wystawi, wszystko na czarno. To są DZISIEJSZE REALIA! Do remontu auta znalazłen Ukraińców, nie dlatego, że taniej, tylko dlatego, że nikt się nie chciał podjać.

Kwestie gospodarcze i zdrowotne w ogóle nie mają znaczenia, afery są tylko pożywką dla troli, a dla elektoratu nie mają żadnego znaczenia. Mają wygrać MOI i dokopać mają TAMTYM. I tamtych ma boleć. To są polskie wybory :). To nie są żadne wybory, to są derby. Liczy się tu i teraz i zebrane punkty w meczu.

Konfederacja jest mi zupełnie obca, ale wcale się nie cieszę, że głosy tysięcy ludzi się zmarnowały - to nie jest demokracja. W demokracji każdy powinien mieć swój głos.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Do roboty nie ma nikogo, bo wszyscy za granicą, za wyjątkiem tych, co od rana nawaleni.
Hmm... Ty piszesz zza granicy czy zdążyłeś wytrzeźwieć? Pytam, coby ustalić stan faktyczny...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze: 27 maja 2019, 23:18
Do roboty nie ma nikogo, bo wszyscy za granicą, za wyjątkiem tych, co od rana nawaleni.
Hmm... Ty piszesz zza granicy czy zdążyłeś wytrzeźwieć? Pytam, coby ustalić stan faktyczny...
Piszę o konkretnych problemach i realiach na dzień dzisiejszy. No i taką dostaję odpowiedź pisowskiego nominata. No pomyśl człowieku, dlaczego miałbym kiedykolwiek głosować na pis? Mnie naprawdę nie przeszkadza, że pis to pis, wiszą mi jakieś "wolne sądy" itp bzdury. Mam swoje życie, swoją rodzinę, swoją pracę i swoje problemy. W niczym pis mi nie pomaga, a kiedy piszę o konkretnych problemach, to dostaję kpiącą odpowiedź. Przukro mi, że spotkała cię w życiu jakaś przykrość, którą starasz się jakoś odreagować, ale zapewniam cię, to nie sprawi, że hędziesz kiedykolwiek szczęśliwym człowiekiem.
Awatar użytkownika
cuski
Guru
Guru
Posty: 124
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 03:35

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: cuski »

PiS gora, no i dobrze, ale jedno nazwisko mi na ich liscie nie odpowiada - mianowicie Rzonca-belfer.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Piszę o konkretnych problemach i realiach na dzień dzisiejszy. No i taką dostaję odpowiedź pisowskiego nominata. No pomyśl człowieku, dlaczego miałbym kiedykolwiek głosować na pis? Mnie naprawdę nie przeszkadza, że pis to pis, wiszą mi jakieś "wolne sądy" itp bzdury. Mam swoje życie, swoją rodzinę, swoją pracę i swoje problemy. W niczym pis mi nie pomaga, a kiedy piszę o konkretnych problemach, to dostaję kpiącą odpowiedź. Przukro mi, że spotkała cię w życiu jakaś przykrość, którą starasz się jakoś odreagować, ale zapewniam cię, to nie sprawi, że hędziesz kiedykolwiek szczęśliwym człowiekiem.
Hmm... Czyli - jak mam zapewne zrozumieć z twojego poprzedniego postu - kolejki w warsztatach samochodowych to efekt zlych rzadów PiS-u? Bo, jak wszyscy doskonale wiemy, państwo wprowadziło na naprawę samochodów koncesje i wydawane są one w ograniczonych ilościach? W czasach mojej młodości chmurnej i durnej, gdy w podstawówce, którą z trudem skończyłem, mialem wykłady z ekonomii, uczono mnie, że takie zjawiska jak popyt i podaż reguluje rynek. W skrócie polega to na tym, że przedsiębiorczy ludzie widząc możliwość zarobienia pieniędzy zakładają firmy, których celem jest zaspokojenie potrzeb ludzkich w rodzaju naprawiania samochodów czy innych usług. Jeżeli ci ludzie nie widzą możliwości utrzymania się z tego typu działalności, bo potencjalny rynek jest ograniczony a posiadają przy tym stosowne kwalifikacje, wykonują swoje usługi "na czarno". Nie popieram, ale rozumiem. Zresztą, jeżeli chodzi o płacenie podatków to raczej nikt (niezależnie od poglądów politycznych) nie jest patriotą i każdy chciałby zarabiać jak najwięcej a podatków płacić jak najmniej. Sądzę, że przez 30 lat funkcjonowania kapitalizmu w Polsce, ludzie już zdążyli zrozumieć, jak gospodarka funkcjonuje i jakoś sobie z tym radzą: jedni lepiej, inni gorzej. Co do kwestii zdrowotnych... W ubiegłym miesiącu miałem nieprzyjemność odbyć rozmowę z dyrektorem Samorządowo-Gminnego Ośrodka Zdrowia w której została poruszona kwestia godzin pracy lekarzy zatrudnionych w tej placówce. Wytłumaczyłem panu dyrektorowi, że jeżeli w ośrodku zdrowia pisze, że lekarz przyjmuje od godz. 8-ej to lekarz ma tam być o 8-ej a nie o 10-ej, bo nie mam ochoty wysłuchiwać uwag ze strony mieszkańców. Póki co, lekarze przyjmują od 8-ej... Mam nadzieję, że nie skończę w taki sam sposób, jak skończył jeden z dyrektorów Szpitala w Krośnie, który wpadł na pomysł wprowadzenia kart zegarowych dla lekarzy... A co zaś do wyborów: pamiętam (bo mam niezłą pamięć) teksty, które czytałem wtedy, gdy PiS przegrywał wybory. Pamiętam tę pogardę, której zresztą teraz też nie brakuje. To podkreślanie, że na PiS głosują wyłącznie ludzie starsi, źle wykształceni, mieszkańcy wsi i małych miasteczek. W tych pogardliwych tekstach umyka ich autorom tylko jedno: że każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, ile zarabia i jakie ma wykształcenie jest obywatelem Polski i ma takie samo prawo dokonywania wyboru. I każdy ma nie tyle prawo, co wręcz obowiązek, ten jego wybór szanować. Możemy się różnić we wszystkich kwestiach (i bardzo dobrze, że się różnimy) ale, jak kiedyś powiedział śp. Przemysław Gosiewski, gdy go pytano o słynny peron we Włoszczowej: proszę pana, politykiem się bywa, ale, nawet, gdy już ja nie bedę wicepremierem, to peron zostanie i ludzie z niego będą korzystać...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Tak naprawdę to nie ma się z czego cieszyć https://www.money.pl/gospodarka/wybory- ... 4145a.html
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... To wcześniej money.pl nie wiedziało, że wybory do PE są najmniej ważne czy tego "ODKRYCIA" dokonało dopiero teraz, gdy PiS, nazywając rzecz po imieniu, zmasakrował konkurencję polityczną? Przy okazji, tym samym schematem można tłumaczyć klęskę swoich ulubieńców w każdych wyborach... :rotfl:
ODPOWIEDZ