PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 1 lutego 2021, 23:54 sorry, ale człowiek, jako przedstawiciel ssaków naczelnych jest wszystkożerny. Wskazuje na to budowa szczęki i zęby.
A jak masz macicę, to znaczy że musisz rodzić, bo inaczej nie przeżyjesz. :D Jak Ty się w ogóle powstrzymujesz przed zjedzeniem swoich kotów??? Gdyby człowiek był wszystkożerny w takim znaczeniu, w jakim mięsożerne są drapieżniki, to byśmy o tym wiedzieli. Dyskusja dotyczyłaby „tylko” ograniczenia spożycia mięsa i skali wykorzystywania czy ograniczenia cierpienia zwierząt (np. gotowanie ich żywcem). Ale ostatecznie dotyczy nie tylko tego, bo weganie istnieją i mają się dobrze, a w zasadzie lepiej niż nieweganie (chyba że jedzą tylko frytki i Oreo).

https://veganspeak.org/vegan-arguments/
Punkt 5. Proszę już NIE dublować listy (wklejam ją
drugi raz) i wypisywać TYLKO bzdury tam nieujęte. Z góry uprzedzę, że będzie to trudne :)

Niestety, skądinąd inteligentni ludzie głupieją w obliczu tematu weganizmu (https://youtu.be/BTP36z7Cot4)
Zazwyczaj są także przeciw okrucieństwu wobec zwierząt... dopóki się im nie przypomni, że sami się do niego przyczyniają. Albo dopóki nie chodzi o... smak. Nie kryją też, że nie są dietetykami i niespecjalnie interesują się tematem czy zdrowiem (wystarczy się rozejrzeć) dopóki nie spotkają wegan. Oburzają się na porównanie cierpienia zwierząt ludzkich do tych pozakudzkich, a więc dwóch zdolnych do odczuwania cierpienia grup, z których ta druga odczuwa je prawdopodobnie nawet bardziej (prof. Richard Dawkins), ponieważ uczy się wolniej niż homo sapiens, więc bodziec w postaci bólu służy jej jako ostrzeżenie, ale potrafią nagle wyskoczyć z porównaniem z... roślinami jako rzekomo zdolnymi do odczuwania cierpienia... Absurdy można mnożyć. Jedyny prawdziwy argument weganofobów jest taki, że ich to guano obchodzi. Tylko że to nie jest usprawiedliwienie.

https://youtu.be/or84TnNKgU8
W punkt!
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Jozin.1 pisze: 2 lutego 2021, 08:33 Ciiiiiiiiiiiiiiii, bo ten vegeterrorysta jeszcze zobaczy...
„Wegeterroryzm” jak „homoterror”. W Toruniu byliby dumni.

„Nie narzucaj mi swojego wyboru, tak abym ja mógł narzucić swój zwierzętom”. „Nie bijesz psa? OK, ale nie narzucaj mi swojego wyboru, bo ja bije tylko własnego i nie wymagam tego samego od innych. Uj ci do tego”.

https://www.google.pl/search?q=peter+di ... AcVXYSC4bM
Bo lubisz memki. Karzeł, ale nie moralny.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Cóż, w tym temacie niestety sie nie zgodzimy. Lubię mięsko i już. Jakbym była wierząca, to bym się wyspowiadała z grzechu przeciw "braciom mniejszym". Co do kotów, w naszym kręgu kulturowym pewnych zwierząt się nie jada.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 2 lutego 2021, 11:05 Cóż, w tym temacie niestety sie nie zgodzimy. Lubię mięsko i już. Jakbym była wierząca, to bym się wyspowiadała z grzechu przeciw "braciom mniejszym". Co do kotów, w naszym kręgu kulturowym pewnych zwierząt się nie jada.
Tylko że, jak wspomniałem, to nie usprawiedliwienie ani nawet tłumaczenie. Zwierzęta lubią za to być żywe i nie czuć bólu. I to jest ważniejsze. Dziś nawet smak już nie może być wymówka, bo chyba wszystko zostało już zweganizowane.
PS Jaki sens ma spowiedź, gdy wiemy, że zaraz zrobimy to samo? Z tego nawet nikt się nie spowiada, bo przecież ludzie nie postrzegają tego w kategoriach krzywdzenia- są przekonani, że muszą jeść mięso i maja zerową świadomość o rzeźni.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jak powiedziałam, nie dogadamy się, ale szanuję twoje przekonania
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

No wiesz?! Ty moje? To przecież nie ja tu jestem przemocowy. Dlatego mam obowiązek nie szanować Twoich. Tak samo jak nie tolerować nietolerancji. I myśle, że się nawet zgadzamy- tyle że Ty masz wywalone. Ale to nie tłumaczenie, nad którym można przejść do porządku. Lubisz smak? Gotuj roślinne nie-mięso. Weganie nie jedzą mięsa nie dlatego, że nie smakuje (choć wielu na pewno nie smakuje). Człowiek zresztą tez jest smaczny, jeśli wierzyc kanibalom... Po prostu weganie stawiają eko przed ego. Etykę przed smak. Ale dziś nawet w kwestii smaku nie trzeba iść na kompromis, więc naprawdę nie masz wymówki.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 2 lutego 2021, 11:51 No wiesz?! Ty moje? To przecież nie ja tu jestem przemocowy. Dlatego mam obowiązek nie szanować Twoich. Tak samo jak nie tolerować nietolerancji. I myśle, że się nawet zgadzamy- tyle że Ty masz wywalone. Ale to nie tłumaczenie, nad którym można przejść do porządku. Lubisz smak? Gotuj roślinne nie-mięso. Weganie nie jedzą mięsa nie dlatego, że nie smakuje (choć wielu na pewno nie smakuje). Człowiek zresztą tez jest smaczny, jeśli wierzyc kanibalom... Po prostu weganie stawiają eko przed ego. Etykę przed smak. Ale dziś nawet w kwestii smaku nie trzeba iść na kompromis, więc naprawdę nie masz wymówki.
Jak słusznie zauważyłeś, mam wywalone. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja. A agresja powoduje moją natychmiastową reakcję.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Weganizm- sztuka wkurzania ludzi przez mówienie im prawdy.

Nie pisz tak, jakbyś nieczego nie rozumiała (hipokryzja i niekonsekwencja, bo akurat chodzi „tylko” o zwierzęta). Logika godna gwałciciela mówiącego komuś, że jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna jego- do gwałtu. Bo w końcu to jego osobisty wybór, kiedy się na niego decyduje. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna ciało innej jednostki. Czyjaś krzywda. Byłoby więc uczciwie nie posiłkować się tu niczym innym poza właśnie obojętnością.

Chętnie się więc dowiem, dlaczego białko zwierzęce, a nie roślinne, skoro kwestia smaku (prawdziwa kpina w kontekście etyki!) została już przedyskutowana.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

https://motywatordietetyczny.pl/2019/11 ... t-roznica/ I na tym zakończę dyskusję w wątku dotyczącym POLITYKI.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 2 lutego 2021, 12:54 https://motywatordietetyczny.pl/2019/11 ... t-roznica/ I na tym zakończę dyskusję w wątku dotyczącym POLITYKI.
Wszystko jest polityczne, w tym weganizm, a np. posłanka Spurek, szeroko pojęta lewica w ogóle (prawa zwierząt czy cele klimatyczne to raczej nie domena prawicy), w opozycji do PiS- jesteśmy wiec dosłownie w temacie ;)

Naprawdę dziwi mnie, że zamieszczasz dezinformację po szeregu moich wpisów. Ale oczywiście nie masz obowiązku śledzić wszystkiego. Bo nie podejrzewam Cię o chęć upodobnienia się do osoby z „wyższym technicznym”.

Ja też mogę wpisać w internet np. „homoseksualność to dewiacja” i pewnie ukażą się jakieś „badania” albo nazwisko Cameron. Bo mniej więcej tym właśnie jest to, co zamieściłaś. Zdarza się nawet najlepszym- ostatnio „GW”. Homofobia im nie przejdzie, ale weganofobia to ostatecznie wciąż co innego. Tylko że to nie zmienia oficjalnych i ugruntowanych stanowisk światowych organizacji. Te same media bywają zresztą niekonsekwentne.
Chyba zgodzimy się, że jest mnóstwo dezinformacji i głęboko zakorzenionych mitów (żywieniowych) i z tym, jaki mają wpływ nawet na ludzi nauki, że o zwykłych medykach czy dietetykach nie wspomnę.

https://matt576.medium.com/protein-in-a ... 9763ffb8e3
Uczitsa, uczitsa... ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Czego dotyczy dezinformacja? Można prosić konkret?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Ogolnie rzekomej wyższości, i co za tym idzie, niezbędności białka zwierzęcego w diecie człowieka. Zamieszczałem tu już źródła na ten temat (wpisz np. „full protein adequacy”). Kwestie typu wit. B12 czy kwasy omega też były omówione. Żelazo hemowe chyba także.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 2 lutego 2021, 15:04 Ogolnie rzekomej wyższości, i co za tym idzie, niezbędności białka zwierzęcego w diecie człowieka. Zamieszczałem tu już źródła na ten temat (wpisz np. „full protein adequacy”). Kwestie typu wit. B12 czy kwasy omega też były omówione. Żelazo hemowe chyba także.
Nie przeczytałeś artykułu. Założyłeś z góry co w nim bedzie. Trafiony, zatopiony.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Przeczytałaś „mój”? Przeczytałaś szereg wcześniejszych?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Mógłby mi ktoś przypomnieć o czym był ten temat ?
ODPOWIEDZ