PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Uwierz, że Ty też ;) pozwolę sobie Ciebie zacytować "przeczytaj raz jeszcze", może zrozumiesz
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Mosznicki pisze: 31 stycznia 2020, 10:59
gara pisze: 31 stycznia 2020, 08:31 Przeczytaj koleś jakakolwiek uchwałę w tej sprawie i wroc tutaj z cytatem, ktory udowodni, że jest to skierowane przeciwko ludziom.

Rozumiem, że ideologia zżera mozgi, ale licze, że w Twoim przypadku zachowało się choć klilka szarych komórek.
Nie wiem czy wiesz koleś, ale nawet RPO w swoich skargach - które przekopiowała niezawodna dragoness - zaznaczył, że przedmiotem uchwał jest "ideologia LGBT" a nie osoby LGBT.

Sledcza dragoness Ci pomoze.
Napisałem, ze skoro nie ma ideologii LGBT, to tak naprawdę chodzi o samych lgbt (zeby np. nie można było powiedzieć w szkole, ze gay jest OK- bo to „afirmacja” i „promocja”). Wróć raz jeszcze do tego zdania.
Przeczytaj te uchwały i wskaż mi, gdzie mowa o tym, że chodzi o osoby LGBT.

A myślałem, że jesteśmy ludźmi poważnymi, którzy polityków na stanowiskach RPO pozostawiają we własnej bańce. Po co tego gościa przywoływać? On miał Spurek jako zastępcę, więc pomińmy milczeniem jego mądrości. Nie obrażajmy własnej inteligencji.

Cytat z dokumentu: "Rzecznik wyraża nadzieję, że jeśli sądy uwzględnią jego skargi i rozstrzygną o nieważności wybranych uchwał, będzie to wyraźny sygnał dla pozostałych organów władzy, że w polskim porządku prawnym nie ma przyzwolenia na akty naruszające podstawowe prawa i wolności człowieka"

Przecież to jest prawny samobój i aż dziw bierze, że mógł to wydać RPO. Z taką argumentacją żaden sąd nawet nie pochyli się nad jego skargą.

Następny cytat: "każde nierówne traktowanie ze względu na cechy osobiste (jak m.in. płeć, orientacja seksualna) wymaga odpowiedniej reakcji niezależnego organu ds. równego traktowania, jakim w Polsce jest Rzecznik Praw Obywatelskich".

Problem w tym, że Rzecznik nie wskazał żadnego fragmentu uchwały, który wzywałby do nierównego traktowania kogokoliwek. Tak to jest jak robi się rzeczy na polityczne zamówienie... Szukanie taniego poklasku przez Bodnara nie jest jednak niczym nowym. Myslę, że po kilku latach "rzecznikowania" facet ma pewną posadę w jakimś brukselskim NGOsie albo innym Amnesty. Takich ideologicznych demagogów potrzebuje dzisiejsza Europa.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

I jeszcze jedno. Jeśli powołujecie się na Bodnara to zaznaczę kolesiu Mosznicki, że nawet on zaznaczył w swoich śmiesznych skargach, cyt. "uchwały odnoszą sie do ideologii LGBT". Ich przedmiotem jest ideologia a nie poszczególni przedstawiciele tej ideologii.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9470
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Zacytuje posłankę PiS do PE: „ Gdyby posiadł pan umiejetność czytania ze zrozumieniem, to pytanie by nie padło” (drobna modyfikacja). :D

Bo skoro uchwały traktują o rzekomej ideologii, to oficjalnie tylko o niej. A de facto, wiedząc (mam tu na mysli rozumny świat), ze chodzi o to, czego przykład podałem, skierowane są przeciwko mniejszości. Dosłowne i oficjalne pod tym względem by naklejki „strefa wolna od LGBT”, które były tu inspiracja i które tłumaczono jako walasnie rzekomo tylko przeciwko „ideologii”, nie osobom, wiec teraz zadbano już o odpowiednie sformułowanie, tak by nie budziło zaniepokojenia (w zamyśle inicjatorów), ale wiadomo, o co chodzi. I to nie przejdzie bez echa.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2020, 14:33 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9470
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Wciąż tego nie widzisz, ale także w Twoim zakichanym interesie jest, by działał ktoś taki jak Bodnar. Bo będzie pierwszy, by stanąć w Twojej obronie, gdy z jakichś powodów po Ciebie przyjdą, bo nagle uznają, ze pożyteczny idiota się zużył i stał się niewygodny.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18417
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze: 31 stycznia 2020, 14:19 I jeszcze jedno. Jeśli powołujecie się na Bodnara to zaznaczę kolesiu Mosznicki, że nawet on zaznaczył w swoich śmiesznych skargach, cyt. "uchwały odnoszą sie do ideologii LGBT". Ich przedmiotem jest ideologia a nie poszczególni przedstawiciele tej ideologii.
Nie powołujemy się na Bodnara https://www.rpo.gov.pl/sites/default/fi ... GBT%20.pdf
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9470
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Idioci nie wiedzieli, co uchwalają i jakie to będzie mieć przewidywalne skutki???
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Mosznicki pisze: 31 stycznia 2020, 14:27 Zacytuje posłankę PiS do PE: „ Gdyby posiadł pan umiejetność czytania ze zrozumieniem, to pytanie by nie padło” (drobna modyfikacja). :D

Bo skoro uchwały traktują o rzekomej ideologii, to oficjalnie tylko o niej. A de facto, wiedząc (mam tu na mysli rozumny świat), ze chodzi o to, czego przykład podałem, skierowane są przeciwko mniejszości. Dosłowne i oficjalne pod tym względem by naklejki „strefa wolna od LGBT”, które były tu inspiracja i które tłumaczono jako walasnie rzekomo tylko przeciwko „ideologii”, nie osobom, wiec teraz zadbano już o odpowiednie sformułowanie, tak by nie budziło zaniepokojenia (w zamyśle inicjatorów), ale wiadomo, o co chodzi. I to nie przejdzie bez echa.

Co naklejki mają wspólnego z uchwałami samorządów? Mógłbyś wyjaśnić te swoje bzdury?
Mosznicki pisze: 31 stycznia 2020, 14:30 Wciąż tego nie widzisz, ale także w Twoim zakichanym interesie jest, by działał ktoś taki jak Bodnar. Bo będzie pierwszy, by stanąć w Twojej obronie, gdy z jakichś powodów po Ciebie przyjdą, bo nagle uznają, ze pożyteczny idiota się zużył i stał się niewygodny.
Ideologiczne brednie.

Pewnie by mi pomógł jakbym był gejem imigrantem. Takich ten gość załatwia od ręki.

dragoness pisze: 31 stycznia 2020, 15:14
gara pisze: 31 stycznia 2020, 14:19 I jeszcze jedno. Jeśli powołujecie się na Bodnara to zaznaczę kolesiu Mosznicki, że nawet on zaznaczył w swoich śmiesznych skargach, cyt. "uchwały odnoszą sie do ideologii LGBT". Ich przedmiotem jest ideologia a nie poszczególni przedstawiciele tej ideologii.
Nie powołujemy się na Bodnara https://www.rpo.gov.pl/sites/default/fi ... GBT%20.pdf

Przecież Sześciło to ekspert Instytut Obywatelskiego. Przybudówki Platformy Obywatelskiej, której szefem jest Jarek Wałęsa. Obrażasz moją i swoją inteligencję.
Proszę skończmy dyskusje o tym upolitycznionym błaźnie RPO. O

Bosz... pomysleć, że kiedyś tę funckję zajmował np. Kochanowski.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9470
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nie, no nic. Naklejki z tym nie maja zupełnie nic wspólnego. Przecież dotyczyły zupełnie czego innego. Znów nie czytamy zupełnie...

Jakby kogoś np. wylali z Ikea z powodu orientacji heteroseksualnej, to by się pewnie zajął.

Każdy jest upolityczniony- ważne, zeby był bezstronny, np. orzekał w sposóbnie nie po linii formacji, z która się identyfikuje lub wywodzi i niczego tym samym nie ryzykował z jej strony, a ona- mino ze niezadowolona- chciała wciąż dokładnie takiego orzecznictwa- bo jest niezawisłe.

Jak mi przyjdzie ktoś bezpartyjny, ktoś dosłownie znikąd, ale przy pierwszej okazji okaże się, ze swoich przekonań nie potrafi zostawić w domu, to nic mi z jego „nieupolitycznienia”.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9470
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... scila.html

Przyznałbym forumowa wersje paru osobom. A ten motyw strzelania do uchodźców ze statków... Ciekawe, kto kogo zainspirował - ona luca_ponownie czy odwrotnie?
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Mosznicki pisze: 31 stycznia 2020, 21:41 Każdy jest upolityczniony- ważne, zeby był bezstronny...
Smiechłem :rotfl: :rotfl: :rotfl:
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

przemo232 pisze: 1 lutego 2020, 08:53
Mosznicki pisze: 31 stycznia 2020, 21:41 Każdy jest upolityczniony- ważne, zeby był bezstronny...
Smiechłem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mosznicki to stan umysłu
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18417
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Co naklejki mają wspólnego z uchwałami samorządów? Mógłbyś wyjaśnić te swoje bzdury?
No, tu już więcej dowodów na zbetonienie mózgu nie trzeba :rotfl:
Przecież Sześciło to ekspert Instytut Obywatelskiego. Przybudówki Platformy Obywatelskiej, której szefem jest Jarek Wałęsa. Obrażasz moją i swoją inteligencję.
Proszę skończmy dyskusje o tym upolitycznionym błaźnie RPO.
Jeśli fakty i ekspert nie po naszej myśli to tym gorzej dla nich :padam:
"uchwały odnoszą sie do ideologii LGBT". Ich przedmiotem jest ideologia a nie poszczególni przedstawiciele tej ideologii.
Przedstawiciele "ideologii"... Ja wiem, że po kolejnych deformach edukacji z poziomem intelektualnym jest ciężko, ale żeby aż tak? Po pierwsze, można prosić jakieś założenia tej "ideologii"? Po drugie, idąc pańskim tokiem myślenia, nie tolerujemy nazizmu, ale Hitler fajnym facetem był, lubił psy i w ogóle. Jego epigoni z ONR, np, p. Andruszkiewicz, czy kibole, to zaiste złoci chłopcy. A tylko paskudna "ideologia" wszystkiemu winna.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9470
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

gara pisze: 1 lutego 2020, 09:52
przemo232 pisze: 1 lutego 2020, 08:53
Mosznicki pisze: 31 stycznia 2020, 21:41 Każdy jest upolityczniony- ważne, zeby był bezstronny...
Smiechłem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mosznicki to stan umysłu
Skoro wszystko jest polityczne, to każdy jest upolityczniony. Dobrze byłoby, gdyby oprócz niezwykle trudnej umiejętności wyciągania zdań z kontekstu obrazującego ich sens, umielibyscie jeszcze przedstawiać kontrargumenty.
ODPOWIEDZ