PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

PiS - rządy i opozycja

Post autor: yorker »

Do założenia tego tematu zainspirował mnie Aleksander Kwaśniewski ;-), który mówi:
Są nieuchronne procesy, które mogą PiS-owi znów dać władzę http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1274 ... S_owi.html
Aleksander Kwaśniewski przewiduje: PO może się rozpaść, PiS może wygrać, lewica się nie dogada. Były prezydent udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej.
Kwaśniewski punktuje, jak Jarosław Kaczyński może znów objąć rządy w Polsce:

- Po pierwsze: zużywanie się rządu i coraz większy sceptycyzm wobec premiera. Może to się dziać wolniej lub szybciej, ale nieuchronnie.

- Po drugie: wzrastające poparcie dla PiS, zwłaszcza wśród młodych wyborców, którzy mają dość władzy i głosują na opozycję. Gdy za trzy lata na wybory pójdzie 18-latek, to on w momencie upadku IV RP miał 10 lat. Odwoływanie się do tamtych czasów dla niego nie będzie miało znaczenia. Będzie widział PiS takim, jaki jawi się dziś, jako partię umiarkowaną.

- I po trzecie, co też niestety wydaje się bardzo prawdopodobne: lewica się nie dogada. To wszystko może doprowadzić do tego, że PiS będzie bliżej władzy niż się dziś komukolwiek wydaje. Nie wiem, jednak czy to wystarczy, by Jarosław Kaczyński przejął władzę - mówi b. prezydent.

----
Cały wywiad tutaj: http://wyborcza.pl/1,75478,12743778,Kwa ... grac_.html
----
Chciałbym podyskutować w tym wątku o całokształcie zjawisk związanych z PiS. Nie chce żeby ten wątek był miejscem pyskówki, ale kulturalnej dyskusji o naszej przeszłej - jak sie zanosi - władzy.
Przygotujmy się do przywitania starego-nowego premiera Kaczyńskiego. :luka: :luka:
km_1981
Guru
Guru
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 17:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: km_1981 »

witam
moim zdaniem Kaczyński był i byłby dobrym premierem, za jego kadencji bali sie wszyscy ci ktorzy mieli cos na sumieniu, lewe interesy itp., patriota jakich mało w tym kraju a to obecnie niepopularne.
miał tylko jedna wade - byl(jest?) malo medialny, nie prezentuje sie dobrze w telewizji, nie ma takiej gadki jak obecny premier ale za to jest goracym patriota dlatego go popieram.
ma spora wiedze i umiejetnosci do zrobienia porzadku w kraju, nie bedzie sie podlizywal i zgadazal na wszystko co mu zaproponuje Bruksela czy Moskwa w zamian za poklepanie po plecach i wspolna fotke dla gazet.
dla jasnosci - nie jestem moherem ani fanatykiem PIS za wszelka cene, po prostu chce zeby moja ojczyzna byla niezalezna od wplywow, zeby prawo chronilo obywateli a przestepcow karalo surowo,
zeby sie tu po prostu dobrze bylo bo jestemy sporym, blisko 40 milionowym krajem i mozemy sobie sami poradzic bez Euro czy Usa.
tyle
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

km_1981 pisze:witam
moim zdaniem Kaczyński był i byłby dobrym premierem, za jego kadencji bali sie wszyscy ci ktorzy mieli cos na sumieniu, lewe interesy itp., patriota jakich mało w tym kraju a to obecnie niepopularne.
miał tylko jedna wade - byl(jest?) malo medialny, nie prezentuje sie dobrze w telewizji, nie ma takiej gadki jak obecny premier ale za to jest goracym patriota dlatego go popieram.
ma spora wiedze i umiejetnosci do zrobienia porzadku w kraju, nie bedzie sie podlizywal i zgadazal na wszystko co mu zaproponuje Bruksela czy Moskwa w zamian za poklepanie po plecach i wspolna fotke dla gazet.
dla jasnosci - nie jestem moherem ani fanatykiem PIS za wszelka cene, po prostu chce zeby moja ojczyzna byla niezalezna od wplywow, zeby prawo chronilo obywateli a przestepcow karalo surowo,
zeby sie tu po prostu dobrze bylo bo jestemy sporym, blisko 40 milionowym krajem i mozemy sobie sami poradzic bez Euro czy Usa.
tyle
Problem tylko jest taki, że nasz naród z natury to przekrętasy i kombinatorzy (nie obwiniam, po prostu takie mieliśmy historyczne doświadczenia), dlatego wiele osób po prostu bało się takich zmian. Symbolem tego była Blida, która była uwikłana w sprawy mafijno-biznesowe, a dla wielu stała się obiektem kultu z prostej przyczyny: po 89 roku wiele firm, wiele stanowisk i wielu "successful people" wykształciło się na szemranych interesach i układach. Zbudowaliśmy nasze państwo na niesprawiedliwości i nie zerwaliśmy zdecydowanie z poprzednim zbrodniczym systemem, dlatego jesteśmy zmuszeni przez kilka pokoleń płacić za te błędy. Jeśli popełnia błędy i zawodzi to głównie w strefie wizerunkowo-medialnej, ważne, że w stara się trzymać zasad i jest przewidywalny do bólu, co dla stałego elektoratu jest ważne i chyba na trwale zacementowało poparcie na poziomie 25%

Co do Kaczyńskiego. Świetny polityk, ale ciężki do adaptacji w warunkach postpolityki i marketingu politycznego. Mówi co myśli, wyznaje zasady, które dla wielu są już przestarzałe i kojarzą się z "zacofaniem i ciemnogrodem", dlatego przegrywa w walce ze światem bajek, plastikowych liderów i medialnej inżynierii.
km_1981
Guru
Guru
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 17:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: km_1981 »

zgadzam sie calkowicie z "juve_fan", pomimo iz kibicuje Milanowi ;)
bracia chcieli dobrze dla kraju tylko wlasnie, ten jak to nazwales "marketing polityczny" nie jest ich atutem, nie maja wsparcia moznych tego swiata, wielkich koncernow.
dziwi mnie jedna rzecz - na PIS narzekali wszyscy ale jakby tak przejsc po Jasle i zapytac co zlego PIS zrobil to 9/10 osob rozlozy rece i nie bedzie potrafilo sie wypowiedziec albo powie "bo tak"
co zas do komuny.., zdziwiłbyś sie jak wielu ludzi wspomina komune milo i chcialoby jej powrotu, pamietam tamten system przez mgle, w wiekszosci wiedze o nim czerpie z gazet i ksiazek (jestem zbyt mlody)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

km_1981 pisze:zgadzam sie calkowicie z "juve_fan", pomimo iz kibicuje Milanowi ;)
To już lepiej, żebyś był za Platformą :/
Tur
VIP
VIP
Posty: 650
Rejestracja: 18 marca 2012, 09:34

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Tur »

km_1981 pisze:witam
moim zdaniem Kaczyński był i byłby dobrym premierem, za jego kadencji bali sie wszyscy ci ktorzy mieli cos na sumieniu, lewe interesy itp., patriota jakich mało w tym kraju
Nie miałem nie mam i miał nie bedę nic na sumieniu (no chyba ze Jaro obejmie rządy) to jest psychol, a pytanie jest jedno czy wogóle nadaje się do leczenia ? Moim zdaniem NIE!!!!!!!! :rozpacz: To co za sprawą Kaczyńskiego i PIS-u dzieje się w polityce nie miało miejsca i mieć nie będzię to są brednie ,obłęd ,zakłamanie spiski i bez podstawne pomówienia. Jak był PRL to ta mała gnida siedziała grzcznie bo się bał ze w.[...] dostanie lub do ancla go wsadzą a teraz tą swoją :rotfl: rozciamkaną japę otwiera bo mu nic nie grozi. A te lokalne pajace też się tak zachowują i chcą robić przy okazji za jedynych paryiotów i katolików. :szok:
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Regulator »

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18310
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Tur pisze:
km_1981 pisze:witam
moim zdaniem Kaczyński był i byłby dobrym premierem, za jego kadencji bali sie wszyscy ci ktorzy mieli cos na sumieniu, lewe interesy itp., patriota jakich mało w tym kraju
Nie miałem nie mam i miał nie bedę nic na sumieniu (no chyba ze Jaro obejmie rządy) to jest psychol, a pytanie jest jedno czy wogóle nadaje się do leczenia ? Moim zdaniem NIE!!!!!!!! :rozpacz: To co za sprawą Kaczyńskiego i PIS-u dzieje się w polityce nie miało miejsca i mieć nie będzię to są brednie ,obłęd ,zakłamanie spiski i bez podstawne pomówienia. Jak był PRL to ta mała gnida siedziała grzcznie bo się bał ze w.[...] dostanie lub do ancla go wsadzą a teraz tą swoją :rotfl: rozciamkaną japę otwiera bo mu nic nie grozi. A te lokalne pajace też się tak zachowują i chcą robić przy okazji za jedynych paryiotów i katolików. :szok:
A jakiś merytoryczny argument, dla odmiany? P. Kaczyński nie powinien być premierem, bo niestety, dzięki kolejnym kampaniom i własnemu zachowaniu, źle się kojarzy. W czasach, gdy ludzie głosują na kolor krawata i "piękne, niebieskie oczy", mówienie czasem gorzkich prawd średnio się opłaca. Ponadto, p. Kaczyński jest może politykiem, ale nie jest dobrym dyplomatą, który jak komuś da do zrozumienia "sp***dalaj" to ów czuje miły dreszczyk przed zbliżającą się podróżą. Zaznaczam, że nie znam się na polityce ;)
Tur
VIP
VIP
Posty: 650
Rejestracja: 18 marca 2012, 09:34

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Tur »

dragoness pisze:Zaznaczam, że nie znam się na polityce ;)
Jest pani rozbrajająco szczera :ok: proszę jeszcze przekonać swojego internetowego przyjaciela z Brzysk również zaczął mówić ludzkim głosem.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18310
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Tur pisze:
dragoness pisze:Zaznaczam, że nie znam się na polityce ;)
Jest pani rozbrajająco szczera :ok: proszę jeszcze przekonać swojego internetowego przyjaciela z Brzysk również zaczął mówić ludzkim głosem.
Nie znam się na politycę, wyrażam opinię na podstawie tego, co widzę w mediach (różnych), co czytam (też różnorodnie) i zdrowego rozsądku, popartego życiowym (dość długim :hyhy: ) doświadczeniem. Na jakiej podstawie mam kogoś przekonywać do zmiany pogladów? Przecież każdy ma prawo do własnego zdania, jeśli poparte jest rzeczowymi argumentami.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

A co pani myśli widząc Jarosława Kaczyńskiego na czele marszu .Prawdziwych Polaków i jedynych patriotów z pochodniami ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18310
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jozin pisze:A co pani myśli widząc Jarosława Kaczyńskiego na czele marszu .Prawdziwych Polaków i jedynych patriotów z pochodniami ?
Że jest smutne, że nie ma obok niego Tuska, Palikota i Millera. I że każdy z nich twierdzi, że jest prawdziwym Polakiem i patriotą, a tak naprawdę, to już chyba zapomnieli co to znaczy. Chodzi im wszystkim jedynie o stołek.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

To ja już do Pani nie mam więcej pytań. Proszę mi tylko przypomnieć w której szkole Pani uczy, żebym tam przypadkiem nie posłał któregoś z moich dzieci.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Winetou »

Jozin pisze:To ja już do Pani nie mam więcej pytań. Proszę mi tylko przypomnieć w której szkole Pani uczy, żebym tam przypadkiem nie posłał któregoś z moich dzieci.
Dobre :ok:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

Jozin i Winetou to te same osoby. Śmiesznie to wygląda jak gość gada sam ze sobą:)
ODPOWIEDZ