PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Jesteście jak te dinozaury, które pobudziła nowa gwiazda internetòw swoją wypowiedzią o polskim wstydzie. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ròżni tacy mędrcy zatroskani, redaktorzy i profesorowie po najlepszych gimnazjach nauczali nas, jak bardzo mamy sie wstydzić tego, że jesteśmy Polakami. W dwutysięcznych dostaliście wspólnego wroga -moherowe berety , w 2010 tych pisiorów do wspólnego nienawidzenia. Nowa dekada sie zbliża i wgrywają Wam starego softa.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

człowiek z lasu pisze: 14 grudnia 2019, 16:46 Jesteście jak te dinozaury, które pobudziła nowa gwiazda internetòw swoją wypowiedzią o polskim wstydzie. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ròżni tacy mędrcy zatroskani, redaktorzy i profesorowie po najlepszych gimnazjach nauczali nas, jak bardzo mamy sie wstydzić tego, że jesteśmy Polakami. W dwutysięcznych dostaliście wspólnego wroga -moherowe berety , w 2010 tych pisiorów do wspólnego nienawidzenia. Nowa dekada sie zbliża i wgrywają Wam starego softa.
Wstydzisz się noblistki?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Mosznicki pisze: 14 grudnia 2019, 16:51
człowiek z lasu pisze: 14 grudnia 2019, 16:46 Jesteście jak te dinozaury, które pobudziła nowa gwiazda internetòw swoją wypowiedzią o polskim wstydzie. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ròżni tacy mędrcy zatroskani, redaktorzy i profesorowie po najlepszych gimnazjach nauczali nas, jak bardzo mamy sie wstydzić tego, że jesteśmy Polakami. W dwutysięcznych dostaliście wspólnego wroga -moherowe berety , w 2010 tych pisiorów do wspólnego nienawidzenia. Nowa dekada sie zbliża i wgrywają Wam starego softa.
Wstydzisz się noblistki?
No właśnie, jakby Tobie to wytłumaczyć. Mój rozwój osobowy, oparty na konserwatywnej idei sprawił, że widzę człowieka jako jednostkę, a nie sztukę. Nie muszę sie wstydzić niczego za co nie odpowiadam, tak jak lewacy, którzy wstydzą sie wszystkiego, opròcz tego za co odpowiadają.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nie jako lewacy, tylko Polacy. A niektórzy wstydu nie mają...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Jesteście anty-Polakami? Przecież Polka ma Nobla!
Chcesz powiedzieć, że skoro pani Tokarczuk dostała Nobla z literatury to natychmiast jej opinię w każdej sprawie stanowią niepodważalny dogmat? Jest dla mnie nieco zabawne obserwowanie, jak wy - druga strona sporu - potrzebujecie autorytetów, byście mogli świecić światłem odbitym... Nie wypowiadam się nt. twórczości noblistki, bo nie przeczytałem żadnej jej książki, ale jeżeli jej dzieła mają taki sam poziom jak jej znajomość historii to nic nie straciłem...

p.s.

Z tego, co pamiętam to Gross twierdził, że Polacy zabili w czasie II wojny w Polsce więcej żydów niż Niemców...
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

dragoness pisze: 14 grudnia 2019, 15:46
Wypociny jakiegoś "wybitnego" historyka typu Gross,który twierdził że Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemcy ?A niektórzy łykają to jak pelikan.
Jeżeli fakty panu nie odpowiadają, tym gorzej dla faktów? A ci historycy to, gdyby panu udało się przeczytać artykuł ze zrozumieniem, pisali w XVI-XVIII wieku. Jednym slowem "rzecz w tym, aby machinator od własnej zginął machiny" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pisali też że to Słońce krąży wokół Ziemi 🤭
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 14 grudnia 2019, 17:58
Jesteście anty-Polakami? Przecież Polka ma Nobla!
Chcesz powiedzieć, że skoro pani Tokarczuk dostała Nobla z literatury to natychmiast jej opinię w każdej sprawie stanowią niepodważalny dogmat? Jest dla mnie nieco zabawne obserwowanie, jak wy - druga strona sporu - potrzebujecie autorytetów, byście mogli świecić światłem odbitym... Nie wypowiadam się nt. twórczości noblistki, bo nie przeczytałem żadnej jej książki, ale jeżeli jej dzieła mają taki sam poziom jak jej znajomość historii to nic nie straciłem...

p.s.

Z tego, co pamiętam to Gross twierdził, że Polacy zabili w czasie II wojny w Polsce więcej żydów niż Niemców...
Prawica objęła ją anatemą zanim dostała Nobla. Ale podobno już ją pokochała, wiec spokojnie- możecie przestać ją programowo nienawidzić.

PS Tak jakby to, ze mogli zabić mniej był już dla was strawny...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

wibar pisze: 14 grudnia 2019, 18:07
dragoness pisze: 14 grudnia 2019, 15:46
Wypociny jakiegoś "wybitnego" historyka typu Gross,który twierdził że Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemcy ?A niektórzy łykają to jak pelikan.
Jeżeli fakty panu nie odpowiadają, tym gorzej dla faktów? A ci historycy to, gdyby panu udało się przeczytać artykuł ze zrozumieniem, pisali w XVI-XVIII wieku. Jednym slowem "rzecz w tym, aby machinator od własnej zginął machiny" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pisali też że to Słońce krąży wokół Ziemi 🤭
I tacy, jak Ty w to wierzyli :D
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Wszyscy raczej kochają panią Tokarczuk. Prawie 80 tysięcy ludzi kupiło jej najsłynniejszą książke, jak napisał Le Monde. To prawie cały Nowy Sącz. Ludzie krytykują jej wypowiedzi, ponieważ są nie na miejscu w kraju tak doświadczonym jak Polska.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Prawda jest nie na miejscu... Acha.

Kupiło. A ile przeczytało? Może jeszcze mniej? ;) A ile coś zrozumiało? Bez względu na wynik (tak w kraju czy globalnie), zawsze więcej ludzi kupi „50 twarzy Graya” niż Tokarczuk. Ale to wcale nie znaczy, ze Gray zasługuje na Nobla.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Mosznicki pisze: 14 grudnia 2019, 18:37 Prawda jest nie na miejscu... Acha.

Kupiło. A ile przeczytało? Może jeszcze mniej? ;) A ile coś zrozumiało? Bez względu na wynik (tak w kraju czy globalnie), zawsze więcej ludzi kupi „50 twarzy Graya” niż Tokarczuk. Ale to wcale nie znaczy, ze Gray zasługuje na Nobla.
Nie wykluczam, że jakaś cześć spośród tych 80 tysięcy osób przeczytała tą książkę. W końcu nie ma chyba 80 tys. odbiorców urzędowych? Mylę się? Idąc Twoim tokiem rozumowania, praca magisterska poruszająca temat wzrostu populacji owiec w Argentynie, wydana w 3 egzemplarzach, zasługuje na NadNobla, a np Stephen King nie zasługuje nawet na TyciNobla.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Ja tez nie wykluczam. ;)

Jedno to nauka, drugie- literatura.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Prostowałem lewicowy cymbałku wypowiedź wibara, który napisał "Wypociny jakiegoś "wybitnego" historyka typu Gross,który twierdził że Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemcy ?A niektórzy łykają to jak pelikan". W swym ideologicznym zacietrzewieniu nawet nie zauważyłeś, że facet napisał kompletną bzdurę... Ty po prostu nie masz pojęcia przeciwko czemu protestujesz albo za czym się opowiadasz. Po prostu: kazali ci szczekać to szczekasz... :)
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Mosznicki pisze: 14 grudnia 2019, 18:53 Ja tez nie wykluczam. ;)

Jedno to nauka, drugie- literatura.
Dlatego, i tu też pewnie się zgodzimy, bardzo dobrze, że dostała literackiego Nobla, bo w końcu jest pisarzem i inny Nobel nie pasował za bardzo, w tej sytuacji. Może dzieki temu ktoś przeczyta jakąś jej książke, dzieki czemu wzrośnie ogólny poziom czytelnictwa. I tu dalej widzę same pozytywy. Nie podobajâ mi sie jedynie wypowiedzi tej pani na temat historii Polski i polskości, ale ma prawo nie czuć sie dobrze w tym temacie i mówić od rzeczy.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 14 grudnia 2019, 19:05 Prostowałem lewicowy cymbałku wypowiedź wibara, który napisał "Wypociny jakiegoś "wybitnego" historyka typu Gross,który twierdził że Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemcy ?A niektórzy łykają to jak pelikan". W swym ideologicznym zacietrzewieniu nawet nie zauważyłeś, że facet napisał kompletną bzdurę... Ty po prostu nie masz pojęcia przeciwko czemu protestujesz albo za czym się opowiadasz. Po prostu: kazali ci szczekać to szczekasz... :)
Ty i „prostowanie” w jednym zdaniu? Nie rozśmieszaj mnie. Niezależnie od tego, co robiłeś, mam na mysli to, ze przecież już sam fakt mordowania Żydów przez Polaków (niezależnie od liczby i w stosunku do kogo) nie jest dla prawicy akceptowalny.
ODPOWIEDZ