PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nie pij tyle ;)
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

Sun Tzu pisze: 3 maja 2020, 21:30 Proszę wybaczyć ale jestem po prostu w lekkim szoku, że sytuację w której Bronisław Komorowski przejął obowiązki Prezydenta RP na podstawie doniesień telewizyjnych kwituje pani określeniem w rodzaju "trochę niewłaściwie". Bo wie pani, albo Bronek złamał Konstytucję albo jej nie złamał.
A ja ci powiem sunuś,że miał prawo ją złamać i wasz Duda tak samo powinien mieć przedłużoną kadencję obecnie - konstytucja czy nie,stan wyjątkowy i tyle.

W Smoleńsku niestety z Kaczyńskim zginęli ludzie którzy zginąć jednocześnie nie powinni - generałowie kierujący siłami zbrojnymi RP (będącymi zresztą w nie najlepszym stanie). Wiesz,ja w zamach dzisiaj nie wierzę,ale 10 kwietnia 2010 to gdyby Putin zechciał wejść zastali by nasz kraj z opuszczonymi portkami - bez prezydenta i generalicji z chaosem organizacyjnym itd. Byłem wtedy w akademiku,pamiętam jak dziś,moja pierwsza myśl to było raczej "oby Ruscy nie weszli" niż że "tragedia". Ot po prostu czytałem Weinbergera i dobrze znałem scenariusz Polski ze scenariusza Rosyjskiej inwazji (u Weinbergera atak właściwy był poprzedzony zlikwidowaniem sejmu przez specnaz - dodam jeszcze,że w scenariuszu końcowym jak zwykle my Polacy robiliśmy za sponsorowane przez USA mięso armatnie ginące partyzancko po to,by osłabić nieco ruskich bez szansy na zwycięstwo). Ja polityków nigdy nie żałowałem i nie żałuję,ale kraj był "z obciętą głową" i to było BARDZO niebezpieczne.

To co zrobił Komorowski było prawie jak zamach stanu w sensie prawnym,ale była to rzecz konieczna.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2020, 18:37 przez luc_ponownie, łącznie zmieniany 1 raz.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Ty naprawdę skończyłeś studia? :szok: :szok: :szok:
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

A owszem. I przypuszczam,że w tym miejscu pewnie dalej pojedziesz z obelgami albo coś w stylu jakim to niby wg. ciebie idiotą jestem sunuś...

Możesz sobie darować i skupić się na meritum choć raz ? Moje dosyć spieprzone życie to moje życie, się wróciło do tego regionu gdzie pieski dupą szczekają i się podżyło to i jest jak jest,mogło być lepiej, teraz znowu u rodziny bo korona szaleje a firma przystopowała więc nie ma po co płacić za wynajem,ale to moje prywatne życie i g.wno cię to obchodzi. A patrząc na twój zwyczajowy poziom to raczej z Adrianem mógł bym rozmawiać jak równy z równym a nie z tobą - sorry.

Może nie przyznasz mi racji,że gdyby po Smoleńsku Putin wysłał czołgi dzisiaj mogło by Polski nie być ? Fakt,że było by to hardcorowe posunięcie nie na Putina (obecnie to wiem),ale było i takie zagrożenie. Z Ukrainą też trochę racji miałem,choć myślałem bardziej jak Szojgu a nie jak Putin który rozegrał co rozegrał bez poważnej awantury - dopiero po Ukrainie zrozumiałem trochę Putina i jego reżim. No ale cóż, z drugiej strony analitycy i PiS nie ogarniają tego po dziś dzień więc...

Co do tego co jest dziś to powiem tylko jedno: PiS jest w niezłym prawnym g.wnie z tymi wyborami,a Polska też jest i będzie przez koronę i kryzys gospodarczy będący jej skutkiem. Z tym też się nie zgodzisz ?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Sorry, ale, broń Boże!, nie zamierzam zajmować się twoim życiem osobistym. Naprawdę nie czuję się w żadnym stopniu do tego uprawniony. Czuję się jednak w obowiązku, bo różni ludzie czytają to forum a nie chcę, by uznali, że wszyscy dyskutanci to - nazwijmy to delikatnie - dyletanci, sprostować parę twoich stwierdzeń. Niestety, twoje wypowiedzi świadczą o kompletnym braku wiedzy o funkcjonowaniu struktur Państwa. Bo trzeba być naprawdę, hmm..., dyletantem, by uważać, że Państwo nie jest przygotowane na takie zjawiska jak np. katastrofa w Smoleńsku i przestaje natychmiast funkcjonować. Zdradzę ci tajemnicę, gdy ginie przełożony jego obowiązki przejmuje zastępca, a instytucje działają dalej. Ówczesny Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski był - zgodnie z obowiązującym prawem - uprawniony do objęcia obowiązków Prezydenta RP, ale miał obowiązek zaczekać aż Polska otrzyma oficjalne potwierdzenie faktu śmierci Lecha Kaczyńskiego. Komorowski tego nie zrobił, bo niezwykle śpieszno mu było objąć funkcję, a właściwiej mówiąc przejąc "Aneks do raportu WSI"... Przestań się kompromitować snuciem tez o tym, że gdyby Putin 10 kwietnia 2010 roku wysłał swoje czołgi to już by Polski nie było, bo nawet kompromitowanie się powinno mieć jakieś granice. Chyba, że tobie to nie przeszkadza?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Szkoda tylko, ze państwo (?) dopuściło do samej katastrofy samolotu... Polak potrafi. I oby mądry po szkodzie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

No, tylko Polacy są w stanie wsadzić wszystkie rządowe i wojskowe jaja do jednego koszyka. Katastrofa "Casy" nic ich nie nauczyła.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Sun Tzu pisze: 4 maja 2020, 21:02 Komorowski tego nie zrobił, bo niezwykle śpieszno mu było objąć funkcję, a właściwiej mówiąc przejąc "Aneks do raportu WSI"... Przestań się kompromitować snuciem tez o tym, że gdyby Putin 10 kwietnia 2010 roku wysłał swoje czołgi to już by Polski nie było, bo nawet kompromitowanie się powinno mieć jakieś granice. Chyba, że tobie to nie przeszkadza?
A to są też tylko twoje przypuszczenia......
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... entce.html

Bronią chyba jednak prościej niż nożem... I można na odległość. No i ten fetysz sypiania obok tego czegos w szufladzie przy łóżku...
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

A ja czekam na opinie forumowych trolli na temat sukcesu PiS,czy Baltic Pipe.Wiem,wiem-gigantomania.Po co nam ta rura skoro będzie Nord Stream II,po co nam Centralny Port Komunikacyjny skoro jest lotnisko w Berlinie,po co nam autostrady skoro są w Niemczech,po co nam przekop przez Mierzeję Wiślaną,skoro gdyby natura chciała to ten przekop by sama zrobiiła.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nie, no ja już się przecież nie dziwie ws. lotniska od kiedy wiem, ze mamy (?) Condora... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Autostrady być musza, huby bez dużych lini lotniczych nie mają przyszłości. A dewastacji środowiska naturalnego i braku poszanowania dla życia to już na pewno nie pojmę.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Mosznicki pisze: 5 maja 2020, 18:17 Nie, no ja już się przecież nie dziwie ws. lotniska od kiedy wiem, ze mamy (?) Condora... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Autostrady być musza, huby bez dużych lini lotniczych nie mają przyszłości. A dewastacji środowiska naturalnego i braku poszanowania dla życia to już na pewno nie pojmę.
To podaj choć jedną większą inwestycję o znaczeniu strategicznym dla państwa,dla wykonania której nie ingeruje się w środowisko naturalne.Dla jasności-nie chodzi mi o inwestycje typu IT,itp.bo te raczej chyba nie ingerują w środowisko.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Mosznicki pisze: 5 maja 2020, 18:17 Nie, no ja już się przecież nie dziwie ws. lotniska od kiedy wiem, ze mamy (?) Condora... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Autostrady być musza, huby bez dużych lini lotniczych nie mają przyszłości. A dewastacji środowiska naturalnego i braku poszanowania dla życia to już na pewno nie pojmę.
A po co nam Condor,jak kiedyś kupimy sobie Lufthansę. :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

wibar pisze: 5 maja 2020, 18:13 A ja czekam na opinie forumowych trolli na temat sukcesu PiS,czy Baltic Pipe.Wiem,wiem-gigantomania.Po co nam ta rura skoro będzie Nord Stream II,po co nam Centralny Port Komunikacyjny skoro jest lotnisko w Berlinie,po co nam autostrady skoro są w Niemczech,po co nam przekop przez Mierzeję Wiślaną,skoro gdyby natura chciała to ten przekop by sama zrobiiła.
na temat sukcesu PiS,czy Baltic Pipe. znaczy życzysz sobie opinii na temat jednego i drugiego? A o ktorym sukcesie mam mówić; wewnętrznym, czy międzynarodowym? Co do Baltic Pipe, 5 kwietnia 2019 Prezydent RP Andrzej Duda ratyfikował Ustawę z dnia 21 lutego 2019 r. o ratyfikacji Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Danii w sprawie projektu Baltic Pipe, podpisanej w Katowicach dnia 11 grudnia 2018 r. oraz Ustawę z dnia 21 lutego 2019 r. o ratyfikacji Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Danii w sprawie rozgraniczenia obszarów morskich na Morzu Bałtyckim, podpisanej w Brukseli dnia 19 listopada 2018 r. Niezaprzeczalny sukces, to dlaczego nie chwalono się nim wcześniej, tylko tuż przed wyborami? Co do autostrad, faktycznie są nam niepotrzebne, bo za rządów PiS niewiele ich zbudowano, prawda? I ostatnia sprawa. Po co nam CPK, skoro mamy nowoczesne i prężnie działające lotnisko w Radomiu :padam: :padam: :padam:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Rzecz w tym, by nie ingerować niepotrzebnie lub zaniechać pewnych degradacji. Albo znaleźć alternatywę (patrz: Rospuda).

Lufthanse kupimy...? A to nie wystarczy przemalować? :rotfl:
ODPOWIEDZ