PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Komentarz Tygodnia: Polityczna "żałoba"
https://www.youtube.com/watch?v=JkNpcllcb7o
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:
luc_ponownie pisze:Proszę - przykłady:
https://dorzeczy.pl/kraj/21936/Stuhr-o- ... lakow.html
https://hnews.pl/index.php/2018/11/17/p ... kwencjami/
Maciej Szczur pisze:My Polacy nie mówimy o sobie źle. (...) Przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze i to jest super. To jest najlepsze, co mogło Polskę spotkać
Maciej Szczur pisze:Bitwa warszawska 1920 to rozprawa z bolszewizmem, (...) ale pomijamy milczeniem tysiące zagłodzonych jeńców
O filmach takich jak Pokłosie nie wspominając.

----------------------
A tak wracając do tematu PiSu - "ciekawa inscenizacja artystyczna" i "to na pewno nie była (materiał sprzed pół roku) mowa nienawiści wobec PiS":
https://video.twimg.com/ext_tw_video/10 ... rm3lke.mp4
https://www.facebook.com/OsrodekMonitor ... 721091114/
ja wiem, że prawda boli, ale żeby pana, skądinąd rozsądnego człowieka? A o tarczach pod Cedynią jak usłyszałam, to się do łez uśmiałam. Bo to pod Głogowem było, Niemcy przywiązali, do machin oblężniczych, a Polacy tylko strzelali.
A patriotyzm nie tyle histeryczny, co koszulkowy.
A więc Głogów, nie Cedynia. I nie przywiazywali, jeno tylko strzelali. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/siera ... ia/yshrmml Nie komentuję. na pewno ktoś mnie wyręczy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

"Dobra" zmiana w Autosanie. Tu też chodzi o konie. Mechaniczne https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,2796455
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

Prawda ? Nie nazwałbym tak tego. No chyba,że taka jak poniższa "prawda ekranu":

Obrazek
ja wiem, że prawda boli, ale żeby pana, skądinąd rozsądnego człowieka?
Niech mnie Pani nie próbuje nawet ugłaskiwać, pokazałem jak wygląda ta "prawda" - z umiejętnie dobranych "prawd" i półprawd konstruuje się ogromne KŁAMSTWO. I tego tolerować nie wolno.

Jeżeli dla Pani użycie Polskich dzieci pod Głogowem jako żywych tarcz przez (tradycyjnie zbrodniczych i barbarzyńskich) Niemców jest "śmieszne" to myślę że powinno zainteresować się Panią kuratorium oświaty i to doprawdy szczęście że naucza pani języka angielskiego a nie np. historii. Bo choć to było dawno - w średniowieczu - to to była tragedia.Tragedia podobna do tych gdy einsatzgruppen,wermacht i waffen ss mordowały w ostatniej wojnie Polaków.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jeżeli dla Pani użycie Polskich dzieci pod Głogowem jako żywych tarcz przez (tradycyjnie zbrodniczych i barbarzyńskich) Niemców jest "śmieszne" to myślę że powinno zainteresować się Panią kuratorium oświaty
I ponownie zawiodłam się na skądinąd inteligentnym człowieku. Uśmiałam się z pomyłki Stuhra, który wie, że dzwonią, tylko nie wie, w którym kościele. Miałam też nadzieję, że akurat Pan wyznawcą hurrapatriotyzmu koszulkowego nie jest. Może czas się zastanowić, czym JEST patriotyzm? Rozumiem, że kuratorium oświaty ponownie, jak za dawnych "dobrych" czasów ma sprawdzać poprawność ideologiczną nauczyciela? Dobrze, że do emerytury bliżej, niż dalej.
z umiejętnie dobranych "prawd" i półprawd konstruuje się ogromne KŁAMSTWO. I tego tolerować nie wolno.
Z umiejętnie wyjętych z kontekstu wypowiedzi konstruuje się ideologię. Może zamiast czytać parafrazy, warto przeczytać oryginały CAŁYCH wypowiedzi?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

Miałam też nadzieję, że akurat Pan wyznawcą hurrapatriotyzmu koszulkowego nie jest
Nie jestem.Ale w ostatnim roku widziałem w akcji drugą stronę. "Ludzi" - często zza granicy - ale również niby z Polski którzy np. powstańców Warszawskich uciekających w kanałach komentują: "akurat miejsce dla Polaków" i zadają po tym pytanie "po co z nich wychodzili".Albo takich co regularnie piszą per "Polaki robaki".I mnie krew zalewa,ja bym takich... potraktował jak ci hurrapatrioci koszulkowi. :krzeslem: :wsciekly:

To nie była "zabawna pomyłka" Dragoness. Patrząc na całokształt w wykonaniu Panów Szczur tego nie można traktować tylko jak "krytyki" czy "zabawnych pomyłek".

To co robią panowie Szczur już dawno przekroczyło racjonalne granicę "zastanawiania się czym jest patriotyzm". Bo zastanawiać się owszem - można i należy.Ale za mówienie na cały świat "Polskość to nienormalność" należy dać wreszcie w pysk,bo to jest już różnica pomiędzy kimś kto cię krytykuje a kimś kto pluje ci prosto w twarz. Może wyjaśnię bardziej dokładnie bo Pani nie rozumie:
--------------------------------
Ofiary Bolszewickie w obozach jenieckich były - prawda.Ale wewnętrzna refleksja nad nimi to jedno - a upominanie się o nich przez celebrytów w sytuacji gdy w Rosji traktuje się je jako kontrargument na zbrodnię Katyńską jest tak samo zgodne z Polską racją stanu jak filmy typu Ida czy Pokłosie (w którym młodszy Szczur grał) i ich finansowanie przez Polskę w dobie bezprawnych roszczeń żydowskich względem Polski.

Martyrologię krytykować owszem - można i należy,ale jako POSTAWĘ. I takie powstanie Warszawskie na przykład - decyzję krytykować należy.Ale żeby np. z Powstańców kpić (czy tak samo z obrońców Głogowa) w "dowcipach" i nie tylko - to jak naszczać na ich grób. :wsciekly: Można krytykować postawy,można trochę i zmarłych - ale obszczymury szczające na groby czy niszczące je nie zasługują na łagodne traktowanie.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

luc_ponownie pisze:
Miałam też nadzieję, że akurat Pan wyznawcą hurrapatriotyzmu koszulkowego nie jest
Nie jestem.Ale w ostatnim roku widziałem w akcji drugą stronę. "Ludzi" - często zza granicy - ale również niby z Polski którzy np. powstańców Warszawskich uciekających w kanałach komentują: "akurat miejsce dla Polaków" i zadają po tym pytanie "po co z nich wychodzili".Albo takich co regularnie piszą per "Polaki robaki".I mnie krew zalewa,ja bym takich... potraktował jak ci hurrapatrioci koszulkowi. :krzeslem: :wsciekly:

To nie była "zabawna pomyłka" Dragoness. Patrząc na całokształt w wykonaniu Panów Szczur tego nie można traktować tylko jak "krytyki" czy "zabawnych pomyłek".

To co robią panowie Szczur już dawno przekroczyło racjonalne granicę "zastanawiania się czym jest patriotyzm". Bo zastanawiać się owszem - można i należy.Ale za mówienie na cały świat "Polskość to nienormalność" należy dać wreszcie w pysk,bo to jest już różnica pomiędzy kimś kto cię krytykuje a kimś kto pluje ci prosto w twarz. Może wyjaśnię bardziej dokładnie bo Pani nie rozumie:
--------------------------------
Ofiary Bolszewickie w obozach jenieckich były - prawda.Ale wewnętrzna refleksja nad nimi to jedno - a upominanie się o nich przez celebrytów w sytuacji gdy w Rosji traktuje się je jako kontrargument na zbrodnię Katyńską jest tak samo zgodne z Polską racją stanu jak filmy typu Ida czy Pokłosie (w którym młodszy Szczur grał) i ich finansowanie przez Polskę w dobie bezprawnych roszczeń żydowskich względem Polski.

Martyrologię krytykować owszem - można i należy,ale jako POSTAWĘ. I takie powstanie Warszawskie na przykład - decyzję krytykować należy.Ale żeby np. z Powstańców kpić (czy tak samo z obrońców Głogowa) w "dowcipach" i nie tylko - to jak naszczać na ich grób. :wsciekly: Można krytykować postawy,można trochę i zmarłych - ale obszczymury szczające na groby czy niszczące je nie zasługują na łagodne traktowanie.
:ok: Bardzo mądrze.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

To nie była "zabawna pomyłka" Dragoness. Patrząc na całokształt w wykonaniu Panów Szczur tego nie można traktować tylko jak "krytyki" czy "zabawnych pomyłek".
Pomijając prymitywizm w postaci przekręcania nazwiska, to była jedynie pomyłka wynikająca z nieuporządkowanej wiedzy. Mógł przypomnieć na przykład wbijanie na pal, czy obcinanie prawej ręki i lewej nogi chłopcom powyżej lat 10 na ukraińskich wsiach.
za mówienie na cały świat "Polskość to nienormalność"
To akurat napisał Tusk w szerszym kontekście, no ale kto by tam czytał, nie?
filmy typu Ida czy Pokłosie (w którym młodszy Szczur grał) i ich finansowanie przez Polskę
Rozumiem, że odsądza pan od czci i wiary wszystkich, którzy grają np. hitlerowców.
z Powstańców kpić (czy tak samo z obrońców Głogowa) w "dowcipach"
gdzie pan tu widzi dowcip? w czyim wydaniu?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Dr Stanisław Krajski o Masonerii w Gdańsku?
https://www.youtube.com/watch?v=vY9O2twWtys

ciekawe info, też o okolicznościach zabójstwa
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
To nie była "zabawna pomyłka" Dragoness. Patrząc na całokształt w wykonaniu Panów Szczur tego nie można traktować tylko jak "krytyki" czy "zabawnych pomyłek".
Pomijając prymitywizm w postaci przekręcania nazwiska, to była jedynie pomyłka wynikająca z nieuporządkowanej wiedzy. Mógł przypomnieć na przykład wbijanie na pal, czy obcinanie prawej ręki i lewej nogi chłopcom powyżej lat 10 na ukraińskich wsiach.
za mówienie na cały świat "Polskość to nienormalność"

I za to właśnie go kochamy. Za brak uporządkowanej wiedzy i ferowanie osądów w oparciu o ten brak. Za akcję "nie idę do TVP" kocha go najbardziej PO, ponieważ lepszego sposobu na zniknięcie sprzed oczu wyborców nie można było wymyślić.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Zniknięcie sprzed oczu wyznawców, chciał pan napisać.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:Zniknięcie sprzed oczu wyznawców, chciał pan napisać.
Cieszę się, że udzielił się Pani język miłości atakujący na wszystkich flankach. Niech będzie. PO zniknie sprzed oxzu wyznawców w wyniku serdecznego opuszczenia progów TVP. #séparationcordiale
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Wyznawcy PO nie oglądają TVP..... :niepewny:
ODPOWIEDZ