PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
JaślaninOn
VIP
VIP
Posty: 871
Rejestracja: 13 lutego 2017, 00:10

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: JaślaninOn »

krzysztof1 pisze: 16 września 2019, 23:12
Anna Kijak pisze: 16 września 2019, 15:20 No, bardzo to pięknie brzmi. Na pewno wlaścicielom małych firm, którzy zatrudniają po kilka osob to się bardzo spodoba. Po prostu zbankrutują, zasilając szeregi bezrobotnych wraz z pracownikami. No a jak linki można, to i ja mam jeden https://spidersweb.pl/bizblog/placa-min ... ek-wegier/
Eksperci FOR czyli w skrócie kolesie Balcerowicza i to w zasadzie wszystko wyjaśnia. Według tych ekspertów najlepiej byłoby zlikwidować płacę minimalną, wtedy pensję spadną i to zdecydowanie bo wielu januszy biznesu od razu by to wykorzystało. Eksperci FOR krytykują obniżenie podatku PIT o 1%, bo przez to spadną dochody samorządu. Ja bym obniżył PIT jeszcze bardziej bo polski samorząd to zwykły skansen, w którym kasę wyrzuca się często na kompletnie bzdurne inwestycje nikomu do niczego nie potrzebne. Lista takich inwestycji byłaby bardzo długa.

PS. Aby nie pisać kilku postów, napiszę jeszcze o Konfederacji bo mamy tu na forum ich wyborcę. Konfederacja to zbieranina przypadkowych osób, które gdyby miały stworzyć rząd to w ekspresowym tempie skoczą sobie do gardeł. Poseł Liroy, który w wyborach do Brukseli startował z ich listy, dzisiaj ma własny komitet. Konfederacja chce wprowadzić dobrowolny ZUS, tylko ja mam takie pytanie skąd wzięliby wtedy kasę na wypłatę bieżących rent i emerytur?

Jeszcze w nawiązaniu do wypowiedzi luca, według niego głównym powodem upadku sklepów jest podwyżka płacy minimalnej. Większej bzdury już dawno nie słyszałem. Zapomniałeś o konkurencji ze strony marketów, które zdecydowanie wygrywają z małymi sklepami.
Jeżeli już poruszasz temat Konfederacji to nie bój się wymienić więcej postulatów z programu wyborczego bo w w/w sposób tylko upodabniasz sie do medialnego stronniczego przedstawiania informacji bo zapewne o obniżce choćby Vat i Pit obniżeniu kwoty wolnej od podatku już zapomniałeś i ulgach podatkowych. Konfederacja to grupa przede wszystkim antysystemowych osób którzy nie zgadzają sie z 30 letnią polityka zdrajców Narodu Polskiego , wybranych przez komunistów do przejęcia władzy i wysprzedawania majątku narodowego działających dodatkowo dla agentury obcych państw. Jeżeli Pan Piotr Marzec nie pozostał w Konfederacji widocznie nie do końca było mu po drodze z tym ugrupowaniem nie zapominaj że Pan Paweł Kukiz tez miał być anty systemowy wiec jaki z tego morał lepiej pozbyć się szybko i skrupulatnie takich osób.Konfederacji jest ciężko i to bardzo przebić się to prawda ale jak ma być inaczej po 30 latach rządów zdrajców, swoją drogą skoro są takim planktonem to czemu tak bardzo się ich cała banda czworga boi czemu sa pomijani w sondażach czemu nie są zapraszani do dyskusji w programach ....


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale nie zapominajmy !
Gdy w 2005 roku PiS przejęło władzę po SLD, to obiecywało, że skandaliczne afery SLD-owców zostaną rozliczone. Do niczego takiego nie doszło. Zamiast tego rząd PiS w latach 2005-2007 zaczął generować swoje własne afery i skandale, media będące na pasku PO biły na alarm, a politycy PO obiecywali, że PiS-owców rozliczą.
Po dwóch latach ekipa Tuska przejęła władzę i co? Nagle nikogo nie udaje się rozliczyć, za to doskonale udaje im się uwłaszczyć na państwie. Media pro-pisowskie przez 8 lat grzmiały o wielkich aferach PO, przekrętach i marnotrawstwie pieniędzy podatników, a politycy PiS zapewniali, że wszystkie afery rozliczą i wielu polityków PO pójdzie siedzieć. PiS przejęło władzę, 4-letnia kadencja powoli się kończy i co? Rozliczeń brak!
Teraz media powiązane z PO grzmią o wielkich aferach PiS, a politycy PO obiecują, że cwaniaków z PiS rozliczą co do jednego...

Prawda jest taka, że rządzi zasada: Wy nie ruszajcie naszych, my nie ruszamy waszych. Ręka rękę myje. Tak niestety działa system III RP. Pomóżcie nam uświadamiać ludzi, bo musimy wyjść z tego błędnego koła! Przegońmy tę bandę cwaniaków, która od lat żeruje na naszej Ojczyźnie, ogłupia obywateli i drenuje nasze kieszenie absurdalnymi podatkami
Obrazek

Tak, przyznajemy wprost, że rząd rzeczywiście coś daje obywatelom - są to kolejne podatki i podwyżki opłat!
Rząd nie mają własnych pieniędzy, więc żeby rozdać w programach socjalnych kolejne obiecane pieniądze, to muszą najpierw Wam je zabrać - oczywiście drenując kieszenie kolejnymi podatkami. Trzymajcie się mocno za kieszenie, bo zgodnie z Planem Finansowym PiS na lata 2019-2022, już od przyszłego roku wprowadzą:

Podatek cyfrowy (opodatkowanie serwisów VOD i streamingu muzyki - serwisy przerzucą koszty na użytkowników i ci zapłacą więcej!)
Podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy
Opodatkowanie e-papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich (np. produkty takie jak IQOS)
Nową opłatę recyklingową (opłata obejmie już wszystkie torby foliowe)
Zniesienie limitu składek na ZUS (zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS, powyżej którego płatnicy nie mają obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe - spowoduje to wzrost kosztów pracy!)

Obrazek
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Zamiast pleść górnolotne i robiące wrażenie na niezbyt lotnych intelektualnie byłych gimnazjalistach hasłach w rodzaju "obniżymy podatki" może byś w końcu napisał: obniżymy podatek PIT do takiego i takiego poziomu a podatek CIT do takiego. Jako, że wówczas braknie kasy w budżecie to zwiększycie deficyt budżetowy albo zlikwidujecie to i to. Może na wyborcach Konfederacji wasze hasełka robią jakieś wrażenie, ale ja oczekuję konkretów, a nie ideologii rodem z XIX-wiecznych podręczników do nauki kapitalizmu w 5 minut. Potrafisz powiedzieć, o ile obniżycie podatki czy nie?
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Rządy Konfederacji to byłyby ciekawe czasy jakby np. taki Korwin Mikke został ministrem edukacji.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 17 września 2019, 12:58 Hmm... Pani zna realia polskich samorządów z praktyki czy tylko pani sobie tak teoretyzuje trzy po trzy? Czy pani zdaje sobie sprawę z tego, że w praktyce miasta czy gminy stanowią udzielne księstwa rządzone przez ich włodarzy, ktorzy mogą sobie w nich robić co chcą?
A pan oczywiście tam pracując rozwala system od środka. Istny Konrad Wallenrod. Co do tej praktyki, dopóki do koryta będą dostawać się kolesie i nieudacznicy z plecami, jak w powiecie jasielskim, nic się nie zmieni.
Awatar użytkownika
JaślaninOn
VIP
VIP
Posty: 871
Rejestracja: 13 lutego 2017, 00:10

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: JaślaninOn »

Sun Tzu pisze: 17 września 2019, 19:57 Hmm... Zamiast pleść górnolotne i robiące wrażenie na niezbyt lotnych intelektualnie byłych gimnazjalistach hasłach w rodzaju "obniżymy podatki" może byś w końcu napisał: obniżymy podatek PIT do takiego i takiego poziomu a podatek CIT do takiego. Jako, że wówczas braknie kasy w budżecie to zwiększycie deficyt budżetowy albo zlikwidujecie to i to. Może na wyborcach Konfederacji wasze hasełka robią jakieś wrażenie, ale ja oczekuję konkretów, a nie ideologii rodem z XIX-wiecznych podręczników do nauki kapitalizmu w 5 minut. Potrafisz powiedzieć, o ile obniżycie podatki czy nie?
Zamiast odgrzewać śmierdzącego partia kotleta otwórz swój umysł człowieku w jakim świecie ty zyjesz ... Jeżeli nawet napisałbym ci podatek Vat obniżony zostanie o 3 % i tak pójdziesz i zagłosujesz na POPiS wiec co to za różnica . Dla takich jak ty nie ma ratunku już głową muru nie przebijesz ale może kiedyś kiedy zmądrzejesz to zrozumiesz z reszta już pokazałeś swoją wiedzę pisząc o podatkach względem podnoszenia najniższej krajowej.Musisz jeszcze dorosnąc do pewnych kwestii. Bez odbioru

!
Anna Kijak pisze: 17 września 2019, 21:47
Sun Tzu pisze: 17 września 2019, 12:58 Hmm... Pani zna realia polskich samorządów z praktyki czy tylko pani sobie tak teoretyzuje trzy po trzy? Czy pani zdaje sobie sprawę z tego, że w praktyce miasta czy gminy stanowią udzielne księstwa rządzone przez ich włodarzy, ktorzy mogą sobie w nich robić co chcą?
A pan oczywiście tam pracując rozwala system od środka. Istny Konrad Wallenrod. Co do tej praktyki, dopóki do koryta będą dostawać się kolesie i nieudacznicy z plecami, jak w powiecie jasielskim, nic się nie zmieni.
W tym wypadku Anno zgadzam się z Tobą w 100 %, kto się chociaz trochę interesuje tematem wiec że w powiecie jasielskim tak to własnie wygląda.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Zamiast odgrzewać śmierdzącego partia kotleta otwórz swój umysł człowieku w jakim świecie ty zyjesz ...
Hmm... Wystarczy, że człowiek zada konkretne pytanie fanowi Konfederacji i natychmiast pada ulubiony argument w rodzaju "zacznij myśleć"... :rotfl: Nie możesz zwyczajnie powiedzieć, że twoja wiedza o programie Konfederacji opiera się na sloganach i nie obejmuje konkretnej wiedzy? :rotfl:
A pan oczywiście tam pracując rozwala system od środka. Istny Konrad Wallenrod. Co do tej praktyki, dopóki do koryta będą dostawać się kolesie i nieudacznicy z plecami, jak w powiecie jasielskim, nic się nie zmieni.
Hmm... Innymi słowy mówiąc: wiedza praktyczna o funkcjonowaniu samorządu na poziomie 0 minus...
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Jaki Wallenrod, przecież nasz forumowy mędrzec czerpie z tego systemu pełnymi garściami więc po co ma go rozwalać :)))
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

I to ma być odpowiedź na moje stwierdzenie? No, czemu mnie to nie dziwi? Samorząd jest be, ale pochłeptamy z korytka?
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Koryto przecież tak działa- jest be kiedy z niego nie chłepta się.... :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Anna Kijak pisze: 17 września 2019, 23:26 I to ma być odpowiedź na moje stwierdzenie? No, czemu mnie to nie dziwi? Samorząd jest be, ale pochłeptamy z korytka?
Hmm... Czyli pani startując w 2010 roku w wyborach do Rady Miasta chciała sobie tylko "pochłeptać z korytka"? Tylko po to to pani startowała? Taki był pani jedyny cel? Naprawdę? To dobrze się stało, że panią nie wybrano... Widzi pani, obserwuję funkcjonowanie samorządu i zauważam (nie tylko ja zresztą), że samorząd terytorialny w Polsce na poziomie gmin i miast ma problem, gdyż rozwiązania ustrojowe dają zbyt wielkie uprawnienia władzy wykonawczej w stosunku do władzy uchwałodawczej a pozycja radnych w praktyce sprowadza się do roli lobbysty. Dzisiaj prezydent, burmistrz czy wójt mają takie uprawnienia, że w praktyce mogliby się obejść bez radnych. Ale przecież pani to nie interesuje, bo celem nadrzędnym ludzi, którzy nie tylko startowali w wyborach, ale je nawet wygrali jest "pochłeptanie sobie z korytka"...
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 18 września 2019, 09:40
Anna Kijak pisze: 17 września 2019, 23:26 I to ma być odpowiedź na moje stwierdzenie? No, czemu mnie to nie dziwi? Samorząd jest be, ale pochłeptamy z korytka?
Hmm... Czyli pani startując w 2010 roku w wyborach do Rady Miasta chciała sobie tylko "pochłeptać z korytka"? Tylko po to to pani startowała? Taki był pani jedyny cel? Naprawdę? To dobrze się stało, że panią nie wybrano... Widzi pani, obserwuję funkcjonowanie samorządu i zauważam (nie tylko ja zresztą), że samorząd terytorialny w Polsce na poziomie gmin i miast ma problem, gdyż rozwiązania ustrojowe dają zbyt wielkie uprawnienia władzy wykonawczej w stosunku do władzy uchwałodawczej a pozycja radnych w praktyce sprowadza się do roli lobbysty. Dzisiaj prezydent, burmistrz czy wójt mają takie uprawnienia, że w praktyce mogliby się obejść bez radnych. Ale przecież pani to nie interesuje, bo celem nadrzędnym ludzi, którzy nie tylko startowali w wyborach, ale je nawet wygrali jest "pochłeptanie sobie z korytka"...
Nie, to pan uważa, że samorząd jest niepotrzebny i źle umocowany ustrojowo, ale z korytka chłepcze. Proszę nie przypisywać mi swoich intencji.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Podoba mi się pani bohaterska walka z własnymi stwierdzeniami... :rotfl:
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Anna Kijak pisze: 18 września 2019, 10:02
Sun Tzu pisze: 18 września 2019, 09:40
Anna Kijak pisze: 17 września 2019, 23:26 I to ma być odpowiedź na moje stwierdzenie? No, czemu mnie to nie dziwi? Samorząd jest be, ale pochłeptamy z korytka?
Hmm... Czyli pani startując w 2010 roku w wyborach do Rady Miasta chciała sobie tylko "pochłeptać z korytka"? Tylko po to to pani startowała? Taki był pani jedyny cel? Naprawdę? To dobrze się stało, że panią nie wybrano... Widzi pani, obserwuję funkcjonowanie samorządu i zauważam (nie tylko ja zresztą), że samorząd terytorialny w Polsce na poziomie gmin i miast ma problem, gdyż rozwiązania ustrojowe dają zbyt wielkie uprawnienia władzy wykonawczej w stosunku do władzy uchwałodawczej a pozycja radnych w praktyce sprowadza się do roli lobbysty. Dzisiaj prezydent, burmistrz czy wójt mają takie uprawnienia, że w praktyce mogliby się obejść bez radnych. Ale przecież pani to nie interesuje, bo celem nadrzędnym ludzi, którzy nie tylko startowali w wyborach, ale je nawet wygrali jest "pochłeptanie sobie z korytka"...
Nie, to pan uważa, że samorząd jest niepotrzebny i źle umocowany ustrojowo, ale z korytka chłepcze. Proszę nie przypisywać mi swoich intencji.
To chciała Pani sobie trochę pochłeptać czy nie?
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 18 września 2019, 12:57 Hmm... Podoba mi się pani bohaterska walka z własnymi stwierdzeniami... :rotfl:
Podoba mi się mechanizm wyparcia, który pan stosuje.
To chciała Pani sobie trochę pochłeptać czy nie?
pan przecież wie najlepiej.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Ten mechanizm wyparcia to polega na tym, że się krytykuje szkołę i w niej pracuje? I to tak od trzydziestu lat... :rotfl:
ODPOWIEDZ