PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

dragoness pisze: 16 lipca 2019, 10:25 Słuszna uwaga. Kali byłby dumny. Jak GW pisze na niekorzyść to kłamie, jak na korzyść, to... no własnie? Co?
A tu śmiech, ale przez łzy raczej https://aszdziennik.pl/127047,i-po-prob ... mZV2QXV_Mw Do tej pory sytuacje takie zdarzały mi się sporadycznie, gdy musiałam pomieścić 30 osób w osiemnastoosobowej klasie, bo za łączenie grup się nie płaci, żeby było taniej. Teraz takie zjawiska staną się normą?
Asz dziennika to fikcja, przecież nawet pod artykułem pisze, że to wszystko jest zmyślone, a dragoness wszystko łyka jak pelikan.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

krzysztof1 pisze: 16 lipca 2019, 13:07
dragoness pisze: 16 lipca 2019, 10:25 Słuszna uwaga. Kali byłby dumny. Jak GW pisze na niekorzyść to kłamie, jak na korzyść, to... no własnie? Co?
A tu śmiech, ale przez łzy raczej https://aszdziennik.pl/127047,i-po-prob ... mZV2QXV_Mw Do tej pory sytuacje takie zdarzały mi się sporadycznie, gdy musiałam pomieścić 30 osób w osiemnastoosobowej klasie, bo za łączenie grup się nie płaci, żeby było taniej. Teraz takie zjawiska staną się normą?
Asz dziennika to fikcja, przecież nawet pod artykułem pisze, że to wszystko jest zmyślone, a dragoness wszystko łyka jak pelikan.
Moje ty słoneczko inteligentne, a możesz mi powiedzieć co znaczy
A tu śmiech, ale przez łzy raczej
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Pani magister, mimo likwidacji szkół przez słusznie zapomnianą koalicję PO-PSL, liczba absolwentów jest mniej więcej taka sama, jaka była 10-15 lat temu. Odpowiedzialność za przygotowanie szkół do rekrutacji ponoszą SAMORZĄDY, które miały na to trzy lata. Mało tego, zostało tysiące wolnych miejsc w liceach ogólnokształcących i technikach, ale nie w lokalnych Harvardach, tylko tych mniej „prestiżowych”. Czyżby pani magister nawet nie potrafiła wyciągnąć wniosków logicznych z faktu, że na stronie jaslo4u.pl "Chemik" informuje o wolnych miejscach??? Rozumiem jednak, że logika i pani magister to nie są cycki tej samej krowy... :rotfl:
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2019, 13:42 przez Sun Tzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 16 lipca 2019, 13:39 Hmm... Pani magister, mimo likwidacji szkół przez słusznie zapomnianą koalicję PO-PSL, liczba absolwentów jest mniej więcej taka sama, jaka było 10-15 lat temu. Odpowiedzialność za przygotowanie szkół do rekrutacji ponoszą SAMORZĄDY, które miały na to trzy lata. Mało tego, zostało tysiące wolnych miejsc w liceach ogólnokształcących i technikach, ale nie w lokalnych Harvardach, tylko tych mniej „prestiżowych”. Czyżby pani magister nawet nie potrafiła wyciągnąć wniosków logicznych z faktu, że na stronie jaslo4u.pl "Chemik" informuje o wolnych miejscach??? Rozumiem jednak, że logika i pani magister to nie są cycki tej samej krowy... :rotfl:
Czy pan sugeruje, że przez trzy lata samorząd miał rozbudować szkoły? Przypominam, nauka odbywała sie na DWIE zmiany od 7.10, do 18.50. Rozumiem też, że dzieci są na tyle głupie, że im wszystko jedno, czy pójdą do technikum informatycznego, czy chemicznego. Nie wiem. Autopsja, czy jak? https://wiadomosci.wp.pl/rekrutacja-do- ... 236984449a
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Mosznicki pisze: 11 lipca 2019, 21:24
echo pisze: 11 lipca 2019, 01:28
Łyssy pisze: 10 lipca 2019, 16:47 A tymczasem w Brukseli kolejny sukces ekipy zwycięzców....

Obrazek

p.s.

Ciekawe czy prezes kupił już kwiaty ???
(...) Beata Szydlo (...) zablokowala naplyw scierwa do Polski (...)!
A co by zrobił Jezus?
Jedna z niewielu osób, dla której wartości chrześcijańskie są ważne. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Ciągle słyszałem, że z powodu braku uczniów likwiduje się szkoły podstawowe, a pani magister twierdzi, ze z powodu nadmiaru - jak sądzę - uczniów w szkołach średnich zajęcia trwały na dwie zmiany... Rozumiem, że we wszystkich klasach i na każdym poziomie nauczania: w szkołach zawodowych, liceach i technikach? Prawda? :rotfl: I nagle ten wstrętny i okrutny PiS zrobił reformę edukacji, samorządy nie otworzyły więcej klas w "renomowanych" lokalnych liceach i teraz biedny Jaś czy Kasia nie dostanie się do "renomowanego" liceum, bo wyniki w nauce nie pozwalają na to i będzie musiała zacząć edukację nie w wymarzonym "renomowanym" liceum, tylko w technikum albo zawodówce. No, k...a, koszmar! :rotfl: Bo prawo do nauki w "renomowanym" lokalnym liceum to niezbywalne prawo każdego ucznia. Niezależnie od wyników w nauce! Prawda pani magister? :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 16 lipca 2019, 15:32 Hmm... Ciągle słyszałem, że z powodu braku uczniów likwiduje się szkoły podstawowe, a pani magister twierdzi, ze z powodu nadmiaru - jak sądzę - uczniów w szkołach średnich zajęcia trwały na dwie zmiany... Rozumiem, że we wszystkich klasach i na każdym poziomie nauczania: w szkołach zawodowych, liceach i technikach? Prawda? :rotfl: I nagle ten wstrętny i okrutny PiS zrobił reformę edukacji, samorządy nie otworzyły więcej klas w "renomowanych" lokalnych liceach i teraz biedny Jaś czy Kasia nie dostanie się do "renomowanego" liceum, bo wyniki w nauce nie pozwalają na to i będzie musiała zacząć edukację nie w wymarzonym "renomowanym" liceum, tylko w technikum albo zawodówce. No, k...a, koszmar! :rotfl: Bo prawo do nauki w "renomowanym" lokalnym liceum to niezbywalne prawo każdego ucznia. Niezależnie od wyników w nauce! Prawda pani magister? :rotfl:
Pani magister tak twierdzi, bo tak pracowała. W technikum. i w zawodowce. Nie miała tego szczęścia pracować w liceum, ale jej koleżanki, które to szczęście miały, również pracowały od 8 do 17. Czy dociera do zatwardziałego mózgu że te 3000 w Warszawie nie dostały się do ZADNEJ SZKOŁY? Nie do RENOMOWANEJ? pan na pewno ma prenumeratę, więc zapraszam do lektury http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... CQiGZZdATY
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Przecież to „ŻaGieWu”... Dragoness, nie kompromituj się ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 16 lipca 2019, 17:37 Przecież to „ŻaGieWu”... Dragoness, nie kompromituj się ;)
No kurcze, i tak jestem skompromitowana. W pewnych kręgach, oczywiście.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

pracowały od 8 do 17
Proszę, proszę... Nauczyciele pracują po 9 godzin dziennie, czyli 45 godzin tygodniowo a jak był strajk nauczycieli to wszyscy mówili, że nauczyciele pracują za krótko... Aż dziw bierze, że tego argumentu o 9-godzinnym dniu pracy nauczyciele nie wykorzystywali... Pani Magister, MEN twierdzi, że jest 830 tys. miejsc a 705 tys. uczniów, więc mając do wyboru jęki "żaGieWu" albo dane MEN, wybieram to drugie. Tak jakoś się złożyło, że mam większe zaufanie do urzędników niż do "dziennikarzy" ... :rotfl: I tak przy okazji, gdy pani magister szła do szkoły średniej to też zdaje się było więcej kandydatów niż miejsc, podobnie też było, gdy pani magister szła na studia. Rozumiem, że teraz powinno być odwrotnie? Nie dziwi mnie w najmniejszym stopniu "darcie szat" przez panią magister: pani by zaakceptowała nawet kanibalizm, byle to mogło zaszkodzić choć w najmniejszym stopniu znienawidzonemu PiS-owi... :)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 16 lipca 2019, 18:34
pracowały od 8 do 17
Proszę, proszę... Nauczyciele pracują po 9 godzin dziennie, czyli 45 godzin tygodniowo (...)
A teraz PiS pewnie jeszcze dołoży „nocki”. :hyhy:
Nie wiedziałem, ze jeśli np. jakiś zakład pracuje 24h na dobę, to znaczy ze pojedynczy pracownicy wypracowują odpowiednio więcej niż 40h tygodniowo bez nadgodzin... :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 16 lipca 2019, 18:34
pracowały od 8 do 17
Proszę, proszę... Nauczyciele pracują po 9 godzin dziennie, czyli 45 godzin tygodniowo a jak był strajk nauczycieli to wszyscy mówili, że nauczyciele pracują za krótko... Aż dziw bierze, że tego argumentu o 9-godzinnym dniu pracy nauczyciele nie wykorzystywali... Pani Magister, MEN twierdzi, że jest 830 tys. miejsc a 705 tys. uczniów, więc mając do wyboru jęki "żaGieWu" albo dane MEN, wybieram to drugie. Tak jakoś się złożyło, że mam większe zaufanie do urzędników niż do "dziennikarzy" ... :rotfl: I tak przy okazji, gdy pani magister szła do szkoły średniej to też zdaje się było więcej kandydatów niż miejsc, podobnie też było, gdy pani magister szła na studia. Rozumiem, że teraz powinno być odwrotnie? Nie dziwi mnie w najmniejszym stopniu "darcie szat" przez panią magister: pani by zaakceptowała nawet kanibalizm, byle to mogło zaszkodzić choć w najmniejszym stopniu znienawidzonemu PiS-owi... :)
No i nadal chrzani pan bzdury. Co jest niezrozumiałego w określeniu "żadna szkoła"? I czy przypadkiem sugeruje pan, że mówiąc o pracy po 8, czy 9 godzin, to kłamię? Proszę się poważnie zastanowić. A potem zapraszam do ZST i porozmawiamy, "jak to drzewiej bywało". Ponadto, nawet gdybyśmy chcieli, samorząd NIE POZWOLIŁ utworzyć podwójnej liczby klas. Aha, jak słyszę "MEN twierdzi" to dostaję ataku śmiechu.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pani magister... Teksty o pracy nauczycieli przez 8-9 godzin dziennie przez 5 dni tygodniowo i 10 miesięcy roku szkolnego to proszę serwować "intelektualistom" pokroju mosznickiego... :rotfl:

p.s.

Przy okazji gratuluję możliwości powszechnej pracy pracy na 2,5 etatu... :rotfl:
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Wkręt dnia : https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczy ... 904049793a

z linka :" To zaskoczenie nie tylko dla nas, bo mieliśmy zawarte pewne porozumienia na najwyższym szczeblu. Premier Mateusz Morawiecki informował mnie, że tuż po tym głosowaniu zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel z przeprosinami, wyrazami zdumienia i szoku po tym, co się stało. Zapewniała, że wszyscy przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej głosowali za kandydaturą pani premier - ujawnił w rozmowie z PAP Kaczyński.


Ciekawe, czy Angela Merkle o tym wie ???

Albo Kaczyński żyje w wyimaginowanym świecie albo ma wszystkich za kompletnych idiotów....
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2019, 23:46 przez Łyssy, łącznie zmieniany 1 raz.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Tobie Łyssy w skoku po rozum to poprzeczkę stanowczo zbyt wysoko zawiesili...
ODPOWIEDZ