PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

A nauczyciele, zamiast, jak przystało na ludzi inteligentnych, założyć sobie kaganiec oświaty,
Nie jesteśmy psami, Tarzanie. Sprawdź znaczenie słowa, ok? I nie chodzi mi o faktycznie bezrobotnych. Chodzi mi o pasożytów żyjących z podatków uczciwie pracujących ludzi. I nie odwracaj kota ogonem, bo ci podam przykłady w komentarzach jak "ludzie pracy" szanują nauczycieli .
[/quote]
Założyć kaganiec w przenośni, jak we francuskim se faire museler, czy angielskim to muzzle. Powstrzymać od wyrażania się.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

człowiek z lasu pisze: 26 kwietnia 2019, 05:19
A nauczyciele, zamiast, jak przystało na ludzi inteligentnych, założyć sobie kaganiec oświaty,
Nie jesteśmy psami, Tarzanie. Sprawdź znaczenie słowa, ok? I nie chodzi mi o faktycznie bezrobotnych. Chodzi mi o pasożytów żyjących z podatków uczciwie pracujących ludzi. I nie odwracaj kota ogonem, bo ci podam przykłady w komentarzach jak "ludzie pracy" szanują nauczycieli .
Założyć kaganiec w przenośni, jak we francuskim se faire museler, czy angielskim to muzzle. Powstrzymać siebie lub kogoś innego od wyrażania się.
[/quote]
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaa, dzisiaj byłam w szkole. Nie zauważyłam, żebym straciła czyjkolwiek szacunek. Raczej wprost przeciwnie.
Hmm... Przypomnę grzecznie, że według tego, co pani pisała na tutejszym forum to ze względów zdrowotnych nie brała pani udziału w strajku, więc pani przykład nie jest adekwatny do oceny tego, czy strajkujący nauczyciele stracili szacunek wśród rodziców i dzieci czy też nie. Zresztą dyskusja o szacunku dla jakiejkolwiek grupy zawodowej jest równie mądra jak pisanie, że nauczyciele wzięli dzieci jako zakładników :D
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze: 26 kwietnia 2019, 05:34
człowiek z lasu pisze: 26 kwietnia 2019, 05:19
A nauczyciele, zamiast, jak przystało na ludzi inteligentnych, założyć sobie kaganiec oświaty,
Nie jesteśmy psami, Tarzanie. Sprawdź znaczenie słowa, ok? I nie chodzi mi o faktycznie bezrobotnych. Chodzi mi o pasożytów żyjących z podatków uczciwie pracujących ludzi. I nie odwracaj kota ogonem, bo ci podam przykłady w komentarzach jak "ludzie pracy" szanują nauczycieli .
Założyć kaganiec w przenośni, jak we francuskim se faire museler, czy angielskim to muzzle. Powstrzymać siebie lub kogoś innego od wyrażania się.
[/quote]
To ja jednak polecam Słowackiego. Ostatecznie jesteśmy Polakami.
dyskusja o szacunku dla jakiejkolwiek grupy zawodowej jest równie mądra jak pisanie, że nauczyciele wzięli dzieci jako zakładników
I tu się w stu procentach zgodzę.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

człowiek z lasu pisze: 25 kwietnia 2019, 21:25
Mosznicki pisze: 25 kwietnia 2019, 21:14 Czy PiS podniosło zasiłki? Chyba nie... Czy Kiedy są niskie, to brak motywacji do "bezpriduktywnosci" i bezrobocie maleje?

Człowieku! Czas gnojenia ludzi w Polsce skończył się 4 lata temu. Miejmy nadzieję, že bezpowrotnie!
Ogłoszeń "dużo" ale kiedy ty ostatnio szukałeś w regionie pracy ? Czy tam siedzisz dalej w tej Francji. Nie.Nie jest dobrze. Z ciekawości kilka razy w tym roku próbowałem.Dom rodzinny,oszczędzenie na czynszu z jakąś pomocą moim staruszkom i takie tam.Ale nie.Nie ma do czego wracać w Jaśle... Nie ma do czego... :(

A zasiłki... Zasiłki to niech sobie urzędasy wsadzą w d... razem ze stażami aż im z gów..m gębą wyjdzie.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

luc_ponownie pisze: 26 kwietnia 2019, 17:59
człowiek z lasu pisze: 25 kwietnia 2019, 21:25
Mosznicki pisze: 25 kwietnia 2019, 21:14 Czy PiS podniosło zasiłki? Chyba nie... Czy Kiedy są niskie, to brak motywacji do "bezpriduktywnosci" i bezrobocie maleje?

Człowieku! Czas gnojenia ludzi w Polsce skończył się 4 lata temu. Miejmy nadzieję, že bezpowrotnie!
Ogłoszeń "dużo" ale kiedy ty ostatnio szukałeś w regionie pracy ? Czy tam siedzisz dalej w tej Francji. Nie.Nie jest dobrze. Z ciekawości kilka razy w tym roku próbowałem.Dom rodzinny,oszczędzenie na czynszu z jakąś pomocą moim staruszkom i takie tam.Ale nie.Nie ma do czego wracać w Jaśle... Nie ma do czego... :(

A zasiłki... Zasiłki to niech sobie urzędasy wsadzą w d... razem ze stażami aż im z gów..m gębą wyjdzie.
Nie szukałem. Może kiedyś. Mam swój plan i go realizuję.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Kaganek, kaganiec... Czeski błąd 😁
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 27 kwietnia 2019, 01:08 Kaganek, kaganiec... Czeski błąd 😁
Nie, to nie błąd. To Słowacki.
Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

:szok:
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2019, 02:25 przez człowiek z lasu, łącznie zmieniany 1 raz.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

człowiek z lasu pisze: 27 kwietnia 2019, 02:14
A nauczyciele, zamiast, jak przystało na ludzi inteligentnych, założyć sobie kaganiec oświaty,
Nie jesteśmy psami, Tarzanie. Sprawdź znaczenie słowa, ok? I nie chodzi mi o faktycznie bezrobotnych. Chodzi mi o pasożytów żyjących z podatków uczciwie pracujących ludzi. I nie odwracaj kota ogonem, bo ci podam przykłady w komentarzach jak "ludzie pracy" szanują nauczycieli .
Czy Wy naprawdę nie potraficie przeczytać kilku słów ze zrozumieniem? Cytat ze mnie: zamiast założyć sobie kaganiec oświaty. Koniec cytatu. Gdzie waszym zdaniem moglibyście założyć sobie kaganek oświaty? Kaganiec, z kolei można założyć na usta lub pyszczek i w takim sensie się wypowiedziałem. Używa się tego sformułowania w wielu językach, na co podałem przykłady, zaś podobieństwo do słowa kaganek, miało nasuwać skojarzenie z zawodem nauczyciela. Człowiek nie po to ma umysł, by mówić i robić to co wymyślili inni. Słyszałem papugę, która gwizdała zielony mosteczek, bo właściciel grał to na cymbałkach, ale samodzielnie nie komponowała. Ludzie! Czy mam Wam tłumaczyć też na czym polega popuszczenie wodzów fantazji i to niekoniecznie koniowi? Lâchez la bride à vos esprits!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ja mogę ducha uwolnić, ale nie wtedy, gdy jest kanon. A w języku polskim mówi się o założeniu KNEBLA nie kagańca, choć pewnie matka partia to by wolała. I łańcuch dodatkowo.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Błąd w logicznym myśleniu pani dragoness. Z punktu widzenia rządu nie ma lepszej sytuacji niż ta, gdy strajkujący nauczyciele postanowili wznieść się ponad poziomy w swoim grupowym infantylizmie. I wykonaliście to zadanie na "szóstkę". Z wykrzyknikiem! Aby was ośmieszyć wystarczyło tylko nagłaśniać zachowania strajkujących nauczycieli. Naprawdę sądzi pani, że ludzie nie będą pamiętać strajkujących nauczycieli, którzy postanowili gratulować jakiejś hołocie z KOD-u, która w czasie egzaminu, pod szkołą postanowiła naśladować odgłosy krów czy świń? I nauczycieli, którzy wyszli i im gratulowali? Tym jednym zachowaniem obaliliście wszystkie twierdzenia, że wam zależy na "dobru ucznia"!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nie wiem, czy "-śmy", bo inteligentny człowiek wie, że miarą jest ogół, nie margines.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Michalkiewicz o ustawie 447: Rząd sprzedaje obywateli w niewolę lichwiarskiej międzynarodówki
https://www.youtube.com/watch?v=zDVhcMNevfk
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 27 kwietnia 2019, 13:01 Nie wiem, czy "-śmy", bo inteligentny człowiek wie, że miarą jest ogół, nie margines.
To raczej nie ogól, bo ogól to wszyscy.
ODPOWIEDZ