PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 8 września 2019, 19:47 Hmm... Przeczytałem ów polecany przez panią Annę artykuł... Sugerowałbym na przyszłość pani Anno poszukanie sobie jakiegoś ciekawszego i bardziej kompetentnego źródła... Rozumiem jednakowoż, że każdy czyta to, co jest w stanie zrozumieć... :rotfl:
Oczywiście. Już nigdy nie zacytuję "W Polityce", no ale takie medium, jacy odbiorcy. Sam Piotrowicz to przyznał.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Naprawdę pani Anno cytowała pani portal wpolityce.pl? Bo mnie się wydaje, że portal prowadzony przez byłego dziennikarza "żaGieWu"... :rotfl:
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 8 września 2019, 20:08 Hmm... Naprawdę pani Anno cytowała pani portal wpolityce.pl? Bo mnie się wydaje, że portal prowadzony przez byłego dziennikarza "żaGieWu"... :rotfl:
Rozczarowanie?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Nie interesuje mnie źródło, tylko jakość tekstu... :rotfl:
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 8 września 2019, 20:27 Hmm... Nie interesuje mnie źródło, tylko jakość tekstu... :rotfl:
Akurat... przed chwilą pan to udowodnił.
Sugerowałbym na przyszłość pani Anno poszukanie sobie jakiegoś ciekawszego i bardziej kompetentnego źródła..
mnie się wydaje, że portal prowadzony przez byłego dziennikarza "żaGieWu"..
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Mnie się wydaje, że odpowiadałem na pani kolejne posty, ale jak pani się wydaje inaczej to cóż ja mogę zrobić z pani wyobrażeniami? :rotfl:
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 8 września 2019, 22:36 Hmm... Mnie się wydaje, że odpowiadałem na pani kolejne posty, ale jak pani się wydaje inaczej to cóż ja mogę zrobić z pani wyobrażeniami? :rotfl:
Nie interesuje pana źródło? Proszę mnie nie rozśmieszać.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Nie gadajcie z ekspertką. Ona była w Lidlu na zakupach więc wie jak wygląda wartość pieniądza :)

Dla porównania była też w greckim Lidlu i wie jak prezentują się dane makroekonomiczne na poziomie UE.

A jak nie wierzycie to wam zaraz zapoda tekst z innpoland czy innych moneyow.pl :)

Boze miej nasze dzieci w opiece!
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

gara pisze: 8 września 2019, 23:05 Nie gadajcie z ekspertką. Ona była w Lidlu na zakupach więc wie jak wygląda wartość pieniądza :)

Dla porównania była też w greckim Lidlu i wie jak prezentują się dane makroekonomiczne na poziomie UE.

A jak nie wierzycie to wam zaraz zapoda tekst z innpoland czy innych moneyow.pl :)

Boze miej nasze dzieci w opiece!
Na pytanie pisowski "ekspert" nie odpowie, bo zakupy robi zona. Pieniędzmi się też nie przejmuje, bo jak mu zabraknie, to sobie zrobi kolejne dziecko.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... W tej Totalnej Opozycji macie niezwyle prymitywne diagnozy społeczne... To skutek frustracji wywolanej faktem, że Lewica was dogania w sondażach? :rotfl:
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Sun Tzu pisze: 9 września 2019, 08:55 Hmm... W tej Totalnej Opozycji macie niezwyle prymitywne diagnozy społeczne... To skutek frustracji wywolanej faktem, że Lewica was dogania w sondażach? :rotfl:
Ale przecież pani Anna to niezależny umysł. Daleki od partyjnych gierek :)
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

gara pisze: 9 września 2019, 11:56
Sun Tzu pisze: 9 września 2019, 08:55 Hmm... W tej Totalnej Opozycji macie niezwyle prymitywne diagnozy społeczne... To skutek frustracji wywolanej faktem, że Lewica was dogania w sondażach? :rotfl:
Ale przecież pani Anna to niezależny umysł. Daleki od partyjnych gierek :)
Toteż pan samorządowiec anonim nie pisze o mnie.
Awatar użytkownika
JaślaninOn
VIP
VIP
Posty: 871
Rejestracja: 13 lutego 2017, 00:10

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: JaślaninOn »

Jarosław Gowin wprost przyznał, że PiS chce ściągnąć do polski kolejnych imigrantów. Jednak jak tłumaczy – Ukraińcy mają tworzyć… elitę narodu.

„Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców” – przekonuje polityk – „Tym, co mnie najbardziej interesuje, jest ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą”.

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego chce odbudować polskie elity ściągając do Polski kolejne miliony ukraińskich migrantów: „Polska w ostatnich 30 latach napisała historię wspaniałego sukcesu. Różne rzeczy w tym okresie nam nie wyszły, ale to, co najbardziej „położyliśmy”, to budowa systemu formacji i odtwarzania elit”.

„My naprawdę ich bardzo potrzebujemy do roli przyszłych przywódców – biznesu, państwa, świata kultury itd. – przekonywał Gowin. „Teraz powinniśmy robić wszystko, żeby ten model zmienić. Zatem już nie tania, a wykwalifikowana siła robocza”.

Internauci ostro skomentowali słowa Gowina: „On chyba zwariował, oni postradali zmysły! Ukraińcy mają być polską elitą!? Niedoczekanie!”, „Wstyd i hańba!”, „Gowin chce robić to samo co Niemcy próbowali. Marzą mu się uchodźcy, imigranci? A o Polakach nie pamięta?”

https://medianarodowe.com/gowin-wprost- ... zywodcami/


Suwalszczyzna posiada najcenniejsze złoża Europy. Wśród nich wymienia się 50 mln ton tytanu, którego wartość wynosi ok. 355 mld $. Gdyby zaczęto je wydobywać, to w bardzo szybkim tempie Polska mogłaby dużo zarobić, dzięki eksploatacji i sprzedaży surowców. Tak się jednak nie dzieje, a w miejscu, gdzie Polska ma największe naturalne złoża tytanu, stacjonują wojska NATO.

Bogactwo złóż Suwalszczyzny
Temat podziemnego bogactwa złóż Suwalszczyzny wraca cyklicznie od ponad 50 lat.

I nic dziwnego, bo warte prawie osiem bilionów złotych pokłady rzadkich surowców leżące pod powierzchnią północnej Suwalszczyzny to prawdziwa perełka.


Złoża metali w okolicach Suwałk dotyczą tytanu, wanadu, żelaza i tzw. metali ziem rzadkich, których zasobność szacuje się na ok. 1,5 mld ton rudy.

W całej Europie włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się, a bez tzw. metali ziem rzadkich nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna i militarna.

Prawdziwy skarb
Warto podkreślić to, jak bardzo drogocenny skarb znajduje się na suwalskich ziemiach.

Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich należą do prawdziwych unikatów.
Tylko dwa kraje na świecie – Chiny i Polska mają takie zasoby.

Z kolei tytan, którego wciąż brakuje, jest niezwykle twardym i wytrzymałym metalem, który wykorzystuje się jako dodatek do stali (używanej w samolotach, statkach, pojazdach kosmicznych, narzędziach chirurgicznych, skrawających, implantach i aparaturze laboratoryjnej) oraz do produkcji farb, lakierów i materiałów ceramicznych.

Pod ziemią Suwalszczyzny zalegają miliony ton tego surowca, amerykański Boeing kupuje go od Rosji, drżąc, że lada moment nie będzie miał z czego produkować samolotów.

Dlaczego więc rząd polski oddaje jurysdykcję nad tymi terenami i umieszcza tam wojska NATO, tym samym uniemożliwiając Polsce eksploatację tych cennych złóż?!

Tytan pod okupacją NATO
Powyższe pytanie jest tym bardziej zasadne, gdy weźmiemy pod uwagę to, ile dobra spowodowałoby uruchomienie eksploatacji polimetali i innych bogactw na Suwalszczyźnie.
Gdyby Polska rozpoczęła wydobycie, moglibyśmy wzbogacić budżet o biliony, wzmocnić całą gospodarkę, wojsko itp., a jak wiadomo, o zbyt takich surowców nie jest ciężko.


Dodatkowo jako liderzy bylibyśmy w stanie dyktować warunki na runku surowców, wyszlibyśmy na prostą.

Eksperci zajmujący się tym tematem podkreślają, że eksploatacja złóż byłaby tania i bezpieczna.

Dlaczego więc Polska umieściła wojska NATO na tamtym terenie?

Czy chodzi tu o blokadę i zahamowanie wydobycia drogocennych złóż?

Czy może to Amerykanie mają być beneficjentem suwalskiego tytanu?

Przecież zarówno rząd polski, jak i rządy światowe doskonale wiedzą o bogactwie, jakie skrywa polska ziemia, więc komu zależy na tym, by wciąż znajdowało się ono pod ziemią i nigdy nie ujrzało światła dziennego?


https://www.odkrywamyzakryte.com/suwals ... BQi23YjJRY
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Statki wstydu PiS

Aktywiści Greenpeace zablokowali statek z importowanym węglem w Porcie Gdańsk
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Jasne, że nie potrzebujemy więcej węgla! Stal kupimy za granicą. Za granicą stal wytapia się na oleju roślinnym. Wełnę mineralną też kupimy. I inne fajne rzeczy. I łyssy będzie się cieszył... :rotfl:
ODPOWIEDZ