PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Krzysiu uważa, ze jak komuś plują w twarz, to ten ktoś ma grzecznie mówić, ze deszcz pada i tak oto będzie upragniony pokoj. Czyja wina? No przecież nie plującego!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 3 sierpnia 2020, 12:03 Krzysiu uważa, ze jak komuś plują w twarz, to ten ktoś ma grzecznie mówić, ze deszcz pada i tak oto będzie upragniony pokoj. Czyja wina? No przecież nie plującego!
To właśnie ty tak uważasz, dlatego jesteś taki bezkrytyczny w stosunku do Brukseli, a jeżeli chodzi o mnie to ja byłem przeciwnikiem wstąpienia Polski do Unii od samego początku. To, że większość popiera członkostwo w burdelu brukselskim to mnie nie dziwi, bo przecież wiadomości większości Polaków na temat Unii ograniczają się tylko do tabliczek z napisem, że coś tam zostało współfinansowane ze środków unii. Większość to nawet pojęcia nie ma, że Polska płaci składki członkowskie, że każda inwestycja musi mieć własny wkład, a samorządy muszą zaciągać kredyty, które potem mieszkańcy spłacają w postaci wyższych rachunków i opłat. KC to dzisiejsza Komisja Europejska, czyli organ, który nie pochodzi z wyborów powszechnych, więc nie wiem gdzie ty tu widzisz demokrację. Rolę pierwszego sekretarza przejął Przewodniczący Komisji. W Komisji zasiadają komisarze jak w Związku Radzieckim, tam też byli komisarze Towarzyszu. :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Jedziesz Korwinem, ze aż nieładnie pachnie. A czemu mielibyśmy nie płacić??? Ważne, ze per saldo otrzymujemy więcej i tego ŻADEN Korwin nie jest w stanie obalić (nie zamierzam tu powielać dyskusji- zainteresowany znajdzie). A gdybyście nie byli tak antyunijni, to kto wie- może już dawno byłby rząd europejski (i może kiedyś ostatecznie powstanie)? Wtedy z pewnością wybierany przez obywateli. Zreszta- ostatnie wybory w Polsce były w takiej właśnie formie, ale samo to jeszcze nie znaczy, ze z demokracja w kraju wszystko okej. Natomiast na Zachód od nas- jak najbardziej.

PS W komisjach zazwyczaj zasiadają komisarze, głąbie.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 3 sierpnia 2020, 12:47 Jedziesz Korwinem, ze aż nieładnie pachnie. A czemu mielibyśmy nie płacić??? Ważne, ze per saldo otrzymujemy więcej i tego ŻADEN Korwin nie jest w stanie obalić (nie zamierzam tu powielać dyskusji- zainteresowany znajdzie). A gdybyście nie byli tak antyunijni, to kto wie- może już dawno byłby rząd europejski (i może kiedyś ostatecznie powstanie)? Wtedy z pewnością wybierany przez obywateli. Zreszta- ostatnie wybory w Polsce były w takiej właśnie formie, ale samo to jeszcze nie znaczy, ze z demokracja w kraju wszystko okej. Natomiast na Zachód od nas- jak najbardziej.

PS W komisjach zazwyczaj zasiadają komisarze, głąbie.
Ale ty jesteś ograniczony, nie chodzi o mi sam fakt płacenia składek ale o to, że ludzie nie mają pojęcia, że płacimy składki. Większość myśli, że wspaniała unia daje nam kasę, a my nie ponosimy żadnych wydatków. Mało kto wie, że samorządy muszą zaciągać kredyty, które potem ludzie spłacają. W Związku Radzieckim też byli komisarze podobni do tych dzisiejszych brukselskich. Rząd europejski jasne ciekawe co jeszcze pomyleńcy wymyślą.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Wiec co za problem z tymi składkami (nigdy nie zatajanymi zresztą), skoro nie o nie same chodzi??? Czy ja mam się przejmować czyjaś rażąca ignorancją? Ważne, ze interes się finalnie opłaca. Natomiast nie opłaca się niepraworządność. Zrozum, ze jak jest komisja, to są i komisarze. To samo w sobie nie jest ani dobre, ani złe. Nie jestem fanem państw narodowych dla samej idei państw narodowych. Tkwisz w anachronicznych przekonaniach.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 3 sierpnia 2020, 13:24 Wiec co za problem z tymi składkami (nigdy nie zatajanymi zresztą), skoro nie o nie same chodzi??? Czy ja mam się przejmować czyjaś rażąca ignorancją? Ważne, ze interes się finalnie opłaca. Natomiast nie opłaca się niepraworządność. Zrozum, ze jak jest komisja, to są i komisarze. To samo w sobie nie jest ani dobre, ani złe. Nie jestem fanem państw narodowych dla samej idei państw narodowych. Tkwisz w anachronicznych przekonaniach.
Praworządność to takie bardzo luźne pojęcie, można tam sobie wrzucić wszystko co się komu podoba.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Potrafisz mieć WŁASNE przemyślenia czy tylko przekazy dnia? Rób chociaż parafrazy dla niepoznaki.
Praworządność to termin klarowny, a ponieważ w różnych krajach może dochodzić do różnych przejawów braku praworządności, to trudno wymagać innego słowa niż ogólne. To jak powiedzieć, ze demokracja czy tolerancja nie wiadomo co znaczą. Musicie się leczyć, prawicowcy. I przestać chrzanić, ze UE się nie opłaca, kiedy łatwo to sprawdzić i dowiedzieć się, ze np. PKB na głowę wzrosło od chwili akcesji.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 3 sierpnia 2020, 13:40 Potrafisz mieć WŁASNE przemyślenia czy tylko przekazy dnia? Rób chociaż parafrazy dla niepoznaki.
Praworządność to termin klarowny, a ponieważ w różnych krajach może dochodzić do różnych przejawów braku praworządności, to trudno wymagać innego słowa niż ogólne. To jak powiedzieć, ze demokracja czy tolerancja nie wiadomo co znaczą. Musicie się leczyć, prawicowcy. I przestać chrzanić, ze UE się nie opłaca, kiedy łatwo to sprawdzić i dowiedzieć się, ze np. PKB na głowę wzrosło od chwili akcesji.
To nie są żadne przekazy dnia, tylko ja nie łykam tej medialnej papki tvn i Brukseli. W kwestii unii, ja nie chrzanię tylko podaję ci konkrety ale lewacy tacy jak ty tego nie pojmą. Wasza utopijna wizja świata wam na to nie pozwala. Takie Niemcy mają w d.u.pi.e praworządność i solidarność unijną. Te dwa pojęcia występują tylko wtedy, kiedy wymaga tego interes Niemiec.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Dyskusja przy okazji tzw. reformy sądownictwa i później pokazała, że się mylisz. Do tego też nie zamierzam tu wracać. Lecisz Ziobra i nawet tego nie kryjesz. Konkrety są takie, że np. PKB na jednego mieszkańca rosło. To jest obiektywny stan rzeczy. A utopia to państwo narodowe jako recepta na sukces.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 3 sierpnia 2020, 15:01 Dyskusja przy okazji tzw. reformy sądownictwa i później pokazała, że się mylisz. Do tego też nie zamierzam tu wracać. Lecisz Ziobra i nawet tego nie kryjesz. Konkrety są takie, że np. PKB na jednego mieszkańca rosło. To jest obiektywny stan rzeczy. A utopia to państwo narodowe jako recepta na sukces.
Unia Europejska jako jedno państwo, to jest utopia.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3955
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

krzysztof1 pisze: 3 sierpnia 2020, 15:45 ...
Unia Europejska jako jedno państwo, to jest utopia.
Utopia; ciekawy serial. Powiedziałbym proroczy ;)
https://www.filmweb.pl/serial/Utopia-2013-663388
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 3 sierpnia 2020, 15:45
Mosznicki pisze: 3 sierpnia 2020, 15:01 Dyskusja przy okazji tzw. reformy sądownictwa i później pokazała, że się mylisz. Do tego też nie zamierzam tu wracać. Lecisz Ziobra i nawet tego nie kryjesz. Konkrety są takie, że np. PKB na jednego mieszkańca rosło. To jest obiektywny stan rzeczy. A utopia to państwo narodowe jako recepta na sukces.
Unia Europejska jako jedno państwo, to jest utopia.
Kiedyś nikt by pewnie nie pomyślał, że może powstać UE... Im ściślejsza integracja, tym lepiej. To, co Tobie w dobie własnego życia wydaje się mało prawdopodobne, nie będzie budzić żadnego zdziwienia u przyszłych pokoleń.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

To jest utopia, wybacz Mosiu że sprowadzę Cie na ziemię ale Polacy za bardzo kochają niepodległość (choć na pierwszy rzut oka tego nie widać) żeby tak łatwo chcieli się podporządkowac Unii. Ponad to, jesteśmy narodem który nie cierpi gdy im się coś narzuca. Problem w tym, że to tylko w przypadku ludzi z zagranicy, jeśli nasi politycy coś głupiego powiedzą to nasi machną ręką i idą dalej, ale jeśli z zagranicy to już weseli nie jesteśmy (wiem że to głupie ale tak jest)
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Oczywiście to na chwilę obecną, co będzie za 15-20 lat trudno powiedzieć, chociaż osobiście wydaje mi się że po Unii zostaną zgliszcza
ODPOWIEDZ