PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 14 kwietnia 2019, 11:36 Tylko, że w Polsce nauczyciel NIE JEST urzędnikiem państwowym. nawet w Niemczech nie każdy, więc podawanie takiego przykladu to naciąganie majtek przez głowę.
no to spróbujmy naciągać te majtki dalej.. ;)
Wie ktoś czym różni się w Niemczech "nauczyciel nie urzędnik państwowy" od "nauczyciela urzędnika państwowego"?
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Obrazek
...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

grzeh pisze: 14 kwietnia 2019, 18:28
dragoness pisze: 14 kwietnia 2019, 11:36 Tylko, że w Polsce nauczyciel NIE JEST urzędnikiem państwowym. nawet w Niemczech nie każdy, więc podawanie takiego przykladu to naciąganie majtek przez głowę.
no to spróbujmy naciągać te majtki dalej.. ;)
Wie ktoś czym różni się w Niemczech "nauczyciel nie urzędnik państwowy" od "nauczyciela urzędnika państwowego"?
Prawo strajku dla nauczycieli ze statusem urzędnika państwowego niosłoby za sobą daleko idące konsekwencje. W Niemczech jest dzisiaj około 800 tys. nauczycieli, z tego trzy czwarte to właśnie urzędnicy.
Proszę uprzejmie, wiem. https://www.anerkennung-in-deutschland. ... yciele.php
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A oszczędność i gospodarność rządzących znana jest powszechnie. https://innpoland.pl/151711,mamy-coraz- ... UV0b03MjeE
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

No i oczywiście fakt, że właśnie w majestacie prawa ukradziono nam 15 lub 18% zaoszczędzonych pieniędzy, pisowskich paladynów nie rusza.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 14 kwietnia 2019, 22:30
grzeh pisze: 14 kwietnia 2019, 18:28 ....
Wie ktoś czym różni się w Niemczech "nauczyciel nie urzędnik państwowy" od "nauczyciela urzędnika państwowego"?
....
Proszę uprzejmie, wiem. https://www.anerkennung-in-deutschland. ... yciele.php
wybacz, ale czy mogę prosić o wytłumaczenie różnic, bo z tego art niewiele wynika.
kto zarabia więcej? kto gdzie może być zatrudniony? czy chodzi tylko o zdanie drugiego egzaminu?
skoro nie można strajkować - to po co być "urzędnikiem państwowym"?
Bez drugiego egzaminu państwowego nie można pracować jako urzędnik państwowy. Istnieje jednak możliwość pracy na stanowisku nauczyciela najemnego lub na stanowisku nauczyciela zatrudnionego w szkołach prywatnych lub publicznych.
lepiej być "nauczycielem najemnym" pracować w szkołach prywatnych lub publicznych i móc strajkować :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ależ masz takie same możliwości googlania jak ja, prawda?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 15 kwietnia 2019, 21:52 Ależ masz takie same możliwości googlania jak ja, prawda?
Tak, ale to nie ja pisałem o majtkach naciąganych przez głowe.
Wniosek jest taki: nie wiemy czym różni się nauczyciel urzędnik państwowy od nauczyciela nie urzędnika.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Wiemy. Praktyką w szkole i zdaniem drugiego egzaminu. A googlać dalej się nie chce, co? Myślałam, że tylko wśród uczniów panuje takie lenistwo. http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_96/i-399.pdf
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 16 kwietnia 2019, 19:34 Wiemy. Praktyką w szkole i zdaniem drugiego egzaminu. A googlać dalej się nie chce, co? Myślałam, że tylko wśród uczniów panuje takie lenistwo. http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_96/i-399.pdf
powtórzyłaś tylko to co ja wcześniej napisałem. (na linka nie patrze)

zapominałaś dopisać że jak się odbędzie praktykę i zda egzamin - nie będzie mógł strajkować ;)
niesamowite, zdawać egzamin tylko po to aby w przyszłości się ograniczać. ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Słoneczko, nie będę dopisywać czegoś, co można sobie przeczytać. Ja nie jestem wilczycą karmiącą szczeniaki.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... A jak tam strajk pani magister? ;) Pytam, bo rozmawiałem dziś z wójtem jednej z ościennych gmin i facet był strajkiem (u niego strajkowały przez tydzień 4 szkoły) autentycznie zachwycony, bo mówił, że dzięki strajkowi te podwyżki, które będą od września jego gminę będą mniej kosztowały, bo już trochę zaoszczędził na płacach... Ludzie są okrutni, nie sądzi pani magister? :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Spadaj. Nie chce mi sie z tobą gadać. Już nie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Frustracja...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Oooo, pan tapir nie w pracy? Ciekawe....
ODPOWIEDZ