BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Forum o Jasielskich szkołach
x07
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 12:48

BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: x07 »

Kto wybiera się na ten profil ?.Jaki wyglądają lekcje??...i w ogóle jaki był próg punktowy w zeszłym roku?
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: Emily »

Progi punktowe są zależne od tego, jak napiszecie testy. Ale o który biol-chem pytasz? Bo są trzy. Dwa biol-chem-matmy i biol-chem-fiz. Na jednym z nich ostatnia osoba miała 90 pkt.
x07
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 12:48

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: x07 »

to znaczy z tego co wiem to w tym roku jest tylko 1 taki profil...[W ILO],czyli klasa IE.Podejrzewam, że bd sie ciężej dostać.
Kimi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 2 marca 2007, 18:23
Lokalizacja: Jasło

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: Kimi »

Ostatnio zrobili 3 biol-chemy, bo większość podań, bo było ogromne zainteresowanie tym profilem. Zasadniczo: jeśli chodzi o chemię rozszerzoną, to przygotowanie jak najbardziej ok, choć wiele osób od 2/3 klasy chodziło na korki, bo jednak to zawsze pozwala lepiej przygotować się do matury, a jak wiadomo komisja ma różne pomysły i lubi zaskakiwać co jakiś czas nowym typem zadań itd. - ale i bez tego, spokojnie można sobie poradzić, bo co najważniejsze - wystarczy BYĆ na lekcji żeby zrozumieć temat i tak naprawdę nie trzeba później wkuwać na pamięć teorii, ani schematów zadań. Co do biologii w 1LO, to wbrew pozorom b. dobry był sposób sprawdzania wiedzy prof. Szopy, bo uczy kombinowania i logicznego myślenia. Jednak właśnie odnośnie biologii, to nauczyciel nie odgrywa tak dużej roli - tego trzeba się samemu nauczyć, a i tak kluczem do sukcesu na maturze jest robienie testów, testów i jeszcze raz testów - żeby nauczyć się "wstrzelać" w klucz :)
x07
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 12:48

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: x07 »

No właśnie na ulotce z ILO pisze :
KLASA 1A POLSKI HISTORIA WOS
KLASA 1B MATMA FIZYKA INFORMATYKA
KLASA1C MATMA ANGIELSKI GEOGRAFIA
KLASA 1D MATMA HISTORIA ANGIELSKI
KLASA1E BIOLOGIA CHEMIA MATMA
KLASA1FGEOGRAFIA ANGIELSKI NIEMIECKI lub FRANCUSKI
TAKŻE wychodzi na to że jest tylko 1 klasa pierwsza o tym profilu , bd ciężko sie dostać pewnie :niepewny:
No ale jeszcze jest kwestia niemiecki czy francuski...../...P.S Wiesz coś na ten temat?
Awatar użytkownika
kindofmagic
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 4 maja 2012, 22:13

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: kindofmagic »

@up Wydaje mi się (tak na 99%), że w biol-chemie mają być języki niemiecki lub francuski, do wyboru (oczywiście poza obowiązkowym angielskim). Według mnie nie ma co panikować, że tylko jeden biol-chem, więc trudno się będzie dostać, bo z tego co wiem, jest na ten profil naprawdę dużo chętnych, więc jest bardzo duża szansa, że zrobią więcej niż jeden. Ogólnie rzecz biorąc serdecznie zapraszam do I LO ;) Ja miałam dość duże wątpliwości, ale wybrałam się właśnie do tej szkoły i uważam, że lepiej nie mogłam trafić. Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej, śmiało pytajcie. Przy okazji zapraszam na Dzień otwarty 15 kwietnia ;)
x07
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 12:48

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: x07 »

A jaki byłby próg punktowy gdyby ni zrobili drugiego profilu, ale tak żeby się na 100% dostać....
I jakby mi ktoś to wytłumaczył,bo podają że 1, a ktoś mówi że może zrobią 2 profile,to znaczy,że profile się zmienią(mam aktualną ulotkę)?????
Kimi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 2 marca 2007, 18:23
Lokalizacja: Jasło

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: Kimi »

kiedy był tylko 1 biol-chem, to progi były w granicach 160-165/200 z pierwszej listy, ale dosyć mocno na kolejnych listach spadały :) jeśli będzie duże zainteresowanie profilem, to myślę, że całkiem realne jest to, że zrobią 2gi biol-chem, mimo, że ulotka tego nie przewiduje :)
Awatar użytkownika
kindofmagic
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 4 maja 2012, 22:13

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: kindofmagic »

Zgadzam się z przedmówcą ;) No i tak naprawdę ciężko ustalić teraz jakieś progi, bo nie ma jeszcze wyników z egzaminu gimnazjalnego, a co za tym idzie, żadnego porównania. Myślę, że biol-chemów będzie na pewno więcej niż jeden, bo jest naprawdę duże zainteresowanie tym profilem, więc naprawdę, nie masz się czym martwić ;)
just.smile
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, 21:21

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: just.smile »

Z tego co podają w statystykach na stronie podkarpacie.edu.com.pl to teraz na biol chem mat i ang z NIEM jest aż 60 chętnych z I preferencji a tylko 15 miejsc, bo druga część klasy ma francuski. A na ten francuski jest 35 chętnych z I preferencji. Czyli do tej jednej klasy zlożyło podanie 95 osób ... :/ oby utworzyli te dwie klasy ...
x07
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 12:48

Re: BIOLOGIA-CHEMIA ILO

Post autor: x07 »

no tak masakra a kto złożył tam na 1 miejscu i pochwali się ile bd mieć pkt? :| Czekam na odpowiedzi
ODPOWIEDZ