I LO vs II LO?

Forum o Jasielskich szkołach
jajco
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 18:19

Re: I LO vs II LO?

Post autor: jajco »

byłam uczniem I LO
polecam II LO
(if you know what i mean -.-)
motyl11
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwietnia 2012, 17:40

Re: I LO vs II LO?

Post autor: motyl11 »

Eisblume pisze:
hahaha pisze:
Eisblume pisze:Ja osobiście nie polecam II LO. Obecnie jestem w drugiej klasie i z każdym dniem mam coraz bardziej dość tej szkoły :/
Dlaczego?

Dlaczego ? Bo według mnie to szkoła dla ludzi, którzy chcą jakoś przejść przez te trzy lata. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć i zdać maturę na przyzwoitym poziomie bez korków z każdego przedmiotu, to wybierz inne liceum.
To jest oczywiście tylko moja opinia, ale wiele osób z mojej klasy również twierdzi, że gdyby mieli wybierać ponownie szkołę ponadgimnazjalną to na pewno nie byłoby to II LO.
Brakowało ci zapewne "gnębienia psychicznego" ze strony n-li, prawda?
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Jaslanin2010 »

Powiem tak, osobiście chodziłem do II LO i wiem jak tam jest, co więcej nie żałuję swojego wyboru. Szkoła jak szkoła daje możliwości do nauki i jesli tylko ktoś chce się uczyć to będzie się uczył i nie musi to być I LO. A jeśli ktoś myśli że tam sie jedzie tylko na korkach to się myli. Jak w kazdym lo trzeba się uczyć. Przede wszystkim panuje tam super atmosfera. Pozdrawiam II LO. :)
Awatar użytkownika
pphk
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 6 marca 2010, 17:06
Lokalizacja: Jasło/Bieździedza

Re: I LO vs II LO?

Post autor: pphk »

Polecam II LO , na youtubie dużo filmików które przybliżają klimat np http://www.youtube.com/watch?v=q_SF6kY1bTM# :super:
abcc
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 września 2013, 16:57

Re: I LO vs II LO?

Post autor: abcc »

Co sądzicie o pani mgr Łętkowskiej uczącej w 1lo? Proszę o szybką odp.
reggaemuffin
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 09:06

Re: I LO vs II LO?

Post autor: reggaemuffin »

abcc pisze:Co sądzicie o pani mgr Łętkowskiej uczącej w 1lo? Proszę o szybką odp.
hahaha.... to by chyba było na tyle :)

PS: a co, będzie Cię czegoś uczyć?
abcc
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 września 2013, 16:57

Re: I LO vs II LO?

Post autor: abcc »

matematyka i fizyka dlatego pytam :|) a mogę proisić o jakieś szczegóły?:)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: I LO vs II LO?

Post autor: zielony87 »

jajco pisze:byłam uczniem I LO
polecam II LO
(if you know what i mean -.-)
Don't be so sure ;) Ja też byłem w I i muszę przyznać,że można by się zastanawiać,ale słyszałem o 2 też w sumie przyjemne rzeczy.I gdybym dzisiaj wybierał to pewnie jednak jakieś technikum,bo jak ktoś idzie na AGH albo którąś polibudę,to co z matmy jeśli się nie jest informatykiem ? Niewiele.Doprawdy... niewiele...
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: I LO vs II LO?

Post autor: karoluch25 »

Teraz ,szczerze to w tylko w mat-fiz z I klas będzie miało dobrą matematykę ale wychowawca to lepiej nie mówić.
Renton
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 2 września 2013, 23:01

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Renton »

Jestem na 5 roku na AGH i tak szczerze powiem że nie znam nikogo z II LO kto by tu studiował na jakimś topowym kierunku, nie mówiąc już o tym, że mało kogo z II LO poznałem kto by tu studiował, a z mojego rocznika z każdej klasy matematycznej tu połowa lądowała i to w większości na dobrych kierunkach. A co do korków to przesada, zwykle najlepsze wyniki mieli Ci którzy na nie nie chodzili a trochę się im ambicja włączyła. Więc jeśli ktoś myśli o uczelni technicznej polecam I LO, no chyba że traficie na Janinę to zmieniać klasę póki czas.
abcc
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 września 2013, 16:57

Re: I LO vs II LO?

Post autor: abcc »

a kto jest w mat fiz wych?
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: I LO vs II LO?

Post autor: rkoh »

No to ja napiszę podobnie jak Renton, połowa mojej klasy z I LO wylądowała w Krakowie (w innych klasach było podobnie), z II nie znam wielu osób, ale na około 18, jakie znam, 3 studiowały w krk.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Regulator »

Kończyłem pierwsze i wspominam nieźle, w szczegóły wdawać się nie będę, bo przez 10 lat już się pewnie wszystko zmieniło.. Słyszałem, że ostatnio jest tam sporo panów nie wyglądających i nie zachowujących się jak panowie. Może ktoś z obecnych uczniów coś dopowie/zdementuje?
abcc
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 września 2013, 16:57

Re: I LO vs II LO?

Post autor: abcc »

Bywało gorzej, nie jest źle. Proszę o wiadomość w sprawie "Co sądzicie o pani mgr Łętkowskiej uczącej w 1lo? Proszę o szybką odp."
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: I LO vs II LO?

Post autor: zielony87 »

Och jeśli chodzi akurat o AGH i Polibudę to i z moim rocznikiem TEŻ tak było ale powtórzę raz jeszcze - jak ktoś idzie na Informatykę czy coś w tym stylu to ok,ale co do Fizyki i Chemii może być bardzo różnie - więc poza Informatyką,Matematyką i Automatyką, ewentualnie może coś z Górnictwa i Geologii to Fizyka,Chemia lub obie z nich się liczą się i z reguły jest tak,że można mieć po liceum zaległości i z dzisiejszej perspektywy raczej wolał bym skończyć technikum. Liceum dla osób preferujących studia techniczne to jednak nieporozumienie,za dużo humanistyki - szczególnie w I LO możecie mieć pewność...
Jedyna wada technikum - za duże ryzyko trafienia na "cwaniaczków" i otoczenie nie sprzyjające nauce ale mimo wszystko z perspektywy czasu uważam,że w liceum to raczej traciłem czas (no może poza matematyką i językami)
ODPOWIEDZ