Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Emily »

No testy jednak się liczą, ponieważ w sumie widać, co kto może umieć, a jeżeli ktoś chce nadrabiać zaległości z gimnazjum to w sumie szerokiej drogi. A gdzie jest lepszy mat-fiz? W pierwszym na korkach z fizyki maturę napiszesz.
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

tachyon pisze:Jesteś z Jasła/okolic?
Tak, z okolic Jasła :) W małopolsce mieszkam, więc do Krosna to ja mam kompletnie nie po drodze;D
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

Emily pisze:No testy jednak się liczą, ponieważ w sumie widać, co kto może umieć, a jeżeli ktoś chce nadrabiać zaległości z gimnazjum to w sumie szerokiej drogi. A gdzie jest lepszy mat-fiz? W pierwszym na korkach z fizyki maturę napiszesz.

Czyli poziom wysoki?
A nie orientujecie się jak jest w II LO?

P.S Emily, Ty chodzisz do I LO? Co sądzisz, ale tak szczerze, o tej szkole, nauczycielach, atmosferze? Jak nie chcesz publicznie to pisz na priv ;p jeśli chcesz oczywiście xD
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Emily »

No jeżeli nie chodziłabym tam to nie wypowiadałabym się. :) napiszę do Ciebie.
Koxownik
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 15:07

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Koxownik »

Wybiera się ktoś do 2? Tj. ZSUiS
malyhipek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2013, 23:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: malyhipek »

ktoś może II Lo 1D ?:D mat-fiz-inf-ang ?
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

malyhipek pisze:ktoś może II Lo 1D ?:D mat-fiz-inf-ang ?

Prawdopodnie ja ;p
Zastanawiam się jeszcze na mat-geo i ILO :D
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Fps »

Tylko ZsT Jasło :hurra: :hurra: :hurra: szkoda, że już skonczylem ta szkołę :/
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: dragoness »

Fps pisze:Tylko ZsT Jasło :hurra: :hurra: :hurra: szkoda, że już skonczylem ta szkołę :/
Było jedynie poprosić, pochodziłbyś rok dłużej :hyhy: Fakt, że szkoła jest the best! Jak Media Markt; Nie dla idiotów!
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Fps »

dragoness pisze:
Fps pisze:Tylko ZsT Jasło :hurra: :hurra: :hurra: szkoda, że już skonczylem ta szkołę :/
Było jedynie poprosić, pochodziłbyś rok dłużej :hyhy: Fakt, że szkoła jest the best! Jak Media Markt; Nie dla idiotów!
Wolalem skonczyc w normalnym trybie, a na pewno jak bede mial czas bede ja odwiedzal :D ZsT :D :hurra: :hurra:
LadyMusic
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2011, 15:19

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: LadyMusic »

Za kilka dni trzeba składać podania, ech :/ Powiedzcie mi, jak to z reguły jest, gdzie trzeba mieć mniej punktów by się dostać - do I LO czy do II LO ?
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

LadyMusic pisze:Za kilka dni trzeba składać podania, ech :/ Powiedzcie mi, jak to z reguły jest, gdzie trzeba mieć mniej punktów by się dostać - do I LO czy do II LO ?

Coś koło 140 przydałoby się mieć :D
A na jak profil się wybierasz i gdzie?
malinkaa_1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 stycznia 2013, 09:59

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: malinkaa_1994 »

Polecam kolaczyce ;) atmosfera w szkole ekstra, nauczyciele w porządku i oczywiście wysoka zdawalnosc matury ;)
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: CrazyVirus »

Ja mogę od siebie polecić Chemik. Ludzie jak najbardziej w porządku, szkoła całkowicie odremontowana. Ja skończyłem w tym roku edukacje w Chemiku bez większych problemów. Z przedmiotów zawodowych (gastronomiczne) nauczyciele są jak najbardziej kompetentni. Co do wymagań to wiadomo uczyć się trzeba, jak ktoś totalnie olewa go po prostu nie przepuszczą. Oczywiście tylko sugeruje wybór chemika, nikogo tam na siłę nie kieruję. Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tej szkoły to piszcie tutaj, odpowiem. :hyhy:

Co do samego zawodu to polecam kształcenie się w kierunkach na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Na pewno mądrym wyborem będą kierunku techniczne. Jeśli ktoś jest dobry z matematyki, fizyki, chemii to powinien kształcić się w tych kierunkach. Dzisiaj tacy ludzie są poszukiwani bo rozwój technologiczny jest ogromny. Jak ktoś jest słabszy w nauce to mogę polecić gastronomię, budownictwo. Oczywiście warto uczyć się języków obcych bo Polskie zarobki w porównaniu do tych na zachodzie Europy, Skandynawii czy USA są po prostu niskie.
Apeluję też do osób które wybierają się do jakiegokolwiek technikum aby dobrze przemyślały sprawę czy dadzą sobie rady. Technika mają niższy poziom nauczania niż LO ale żeby zdać dobrze maturę i egzamin zawodowy to na prawdę trzeba dużo się uczyć. Są wszystkie te przedmioty co w LO + kilka zawodowych. Jak komuś nie zależy na zawodowym to mądrzej zrobi wybierając LO. Oszczędzi mu to problemów, szczególnie że jednak w technikum jest nacisk na egzamin zawodowy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: dragoness »

ODPOWIEDZ