Badnia-medycyna pracy. Jakie???

Forum o Jasielskich szkołach
ŚmIaŁeK
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 20 lipca 2011, 20:06

Badnia-medycyna pracy. Jakie???

Post autor: ŚmIaŁeK »

:niepewny: Chodzi mi jakie badania wykonują.. mam skierowanie ;p np. jakie na mechanika a jakie do budowlanki?!?!? :niepewny:
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Badnia-medycyna pracy. Jakie???

Post autor: CrazyVirus »

Z tego co pamiętam to w medycynie pracy były podstawowe badania potwierdzające twój stan zdrowia w danym zawodzie tzn. wzrok, kręgosłup, ciśnienie krwi. Nie przypominam sobie aby robili tam jakieś dziwaczne badania (mogło się coś zmienić przez te 4 lata). Na niektórych kierunkach dodatkowo wymagane są badania sanepidu (wymazy). Najpierw robisz te wymazy a później idziesz z podbitym papierkiem do medycyny pracy. Nie sądzę aby to było wymagane na kierunkach o które pytasz.
Nawiasem Cię uprzedzę, że w medycynie pracy są duże kolejki i trzeba wcześnie rano jechać. O podejściu do klienta już nie wspomnę. Z resztą w Polsce to normalne.
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Badnia-medycyna pracy. Jakie???

Post autor: Anuskaaa18 »

Jesli chodzi o badania do szkoły to mnie nikt nigdy palcem nie dotknął. :]
Krótka piłka:
"-Zdrowa?
-Wydaje mi się, że tak.
- Do widzenia."
Natomiast do pracy, to budowlańcy pewnie mają jakieś wysokościowe dodatkowo, przy kontakcie z żywnością na pewno sanepid jak już kolega wyżej pisał, kierowcy zawodowi jeszcze mają psychotechniczne, okulista, laryngolog, na cukrzycę itd. :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, 14:13 przez Anuskaaa18, łącznie zmieniany 1 raz.
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: Badnia-medycyna pracy. Jakie???

Post autor: szybki811 »

To zależy pod jaki zawód,bo inne np kierowca,budowlaniec na wysokości itp.Zależy co będziesz wykonywał jako pracownik.
ODPOWIEDZ