PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Forum o Jasielskich szkołach
a93
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 18:45

PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: a93 »

Potrzebuję opinii na temat tych uczelni, najlepiej od samych studentów :) Która z nich byłaby lepszym wyborem? Na której jest lepszy poziom kształcenia, większa możliwość rozwoju, sympatyczniejsi ludzie? ;) Może ktoś miał lub ma podobny dylemat i powie, którą ze szkół wybrał i dlaczego.
Interesuje mnie głównie kierunek filologia angielska i tu pojawia się jeszcze jedno pytanie. Czy z podstawowym angielskim (liczę na ok. 80-90%) jest w ogóle sens ubiegać się o przyjęcie? A jeśli już się dostanę, to czy z takim poziomem wiedzy z tego języka, dam radę się na tych studiach utrzymać?
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: dado »

Do tych akademii pana kleksa przyjmą nawet upośledzonego,więc się nie martw.Juz sam fakt,że startujesz na "filologię angielską" z maturą podstawowoą najlepiej świadczy o poziomie tych "uczelni".A jak zapłacisz to i nawet skończysz. Tylko co potem?To właśnie przez takie wylęgarnie pseudo-magistrów mamy taką sytuacje na rynku pracy,a nie inną. Dawniej na studia szli najlepsi,dzisiaj KAŻDY. Z mojego doświadczenia odpowiem więc na twoje pytanie w ten sposób-i jedna i druga "uczelnia"to kicha,więc idź tam,gdzie mniej śmierdzi....
a93
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 18:45

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: a93 »

Na anglistykę jest zwykle wielu chętnych więc wstrzymałabym się z tym wydawaniem osądów, że przyjmują każdego. To, że startuję z podstawą to jedno, startować może każdy, nawet z wynikiem 30%. Inna sprawa, czy taka ilość punktów wystarczy do przyjęcia. Studia dzienne są nieodpłatne, żadna z tych uczelni nie jest też "wylęgarnią magistrów", bo w ofercie dostępne są jedynie studia I stopnia :)
Z Twojego doświadczenia? Czy to znaczy, że studiowałeś na jednej i na drugiej, skoro wystawiasz opinie na podstawie "Twojego doświadczenia"? Jeżeli nic na ten temat nie wiesz to proszę, zachowaj milczenie, bo takie komentarze nic nie wnoszą do tematu ani nie są odpowiedzią na moje pytanie.
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: houseMd »

mialam ta watpliwa przyjemnosc studiowac w pwsz krosno. i studiowaniem bym tego nie nazwala. fakt przyjmuja wszystkich nawet takich co maja problemy z czytaniem i pisaniem - i tacy znalezli sie u mnie na roku niestety. najlepsze bylo pisanie prac dyplomowych i ich obrona. smiech na sali. ale nie bede szczegolow ujawniac. w mojej ocenie pwsz krosno nie jest warte uwagi. jakbym to wiedziala wczesniej to bym tam w zyciu nie poszla, a potem juz szkoda zrezygnowac bylo.
karmar
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 12:18

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: karmar »

Na PWSZ w Tarnowie, jak ktoś napisał tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-trudno-je ... 4#pid11004 że przyjmują wszystkich, na pewno jest to prawda na kierunkach na których liczba chętnych < liczba miejsc.

Ale i tak w Tarnowie na PWSZ największy poziom jest na filologii angielskiej :)
Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: NotoriusBIG »

PWSZ Krosno - moja opinia jest taka, że wstyd mieć od nich dyplom. Niby masz ukończony określony kierunek - ale zero wyniesionej wiedzy - ściąganie i wykładowcy którzy za ząb nie umieją przekazać wiedzy - są na porzadku dziennym.
Wydaje mi się, że tak jest na wszystkich PWSZ-ach w Tarnowie powiedziałbym, że nie lepiej....
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: zielony87 »

NotoriusBIG pisze: PWSZ Krosno - moja opinia jest taka, że wstyd mieć od nich dyplom. Niby masz ukończony określony kierunek - ale zero wyniesionej wiedzy - ściąganie i wykładowcy którzy za ząb nie umieją przekazać wiedzy - są na porzadku dziennym.
Że wstyd to fakt.Złożyłem i tam lata temu papiery to przeskoczyłem próg kilkanaście razy - i po czymś takim to sobie odpuściłem... Ostatecznie Kraków okazał się bardziej wymagający choć skończyłem coś innego niż początkowo zakładałem,no ale mimo problemów z pracą nie zamienił bym na PWSZ Krosno.Ale co narzekać na Krosno.Jasło to dopiero ma uczelnię super-hiper wypaśną której papiery gwarantują dobrą pracę i szacunek ze strony zatrudniającego ;)

Choć akurat co do angielskiego słyszałem opinie że nawet w Krośnie tak tragicznie to nie jest z poziomem...
piaskun
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 lipca 2013, 13:35

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: piaskun »

Jeśli chodzi o filologie angielska na PWSZ Tarn to powiem tylko tyle ze poziom jest duży, osobiscie studiowalem inny kierunek ale miałem znajomych z ang i z tego co widziałem to byla tylko nauka nauka ... :P no chyba ze jestes zdolna bestią i umiesz wszystko :D. A jesli chodzi o sympatycznych ludzi to oczywiscie ze sa tacy ale wszystko zalezy na kogo trafisz :P . Osobiście teraz wybrał bym inna uczelnie np Wrocław Rzesz lub Krk ale na pewno nie Krosno. Wybór nalezy do ciebie powodzenia.
Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: NotoriusBIG »

Kiedyś doszły mnie słuchy, że na Uniwerku RZ, jedna z absolwentek nie wiedziała jak używać czasów ;p
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: sylwula13 »

a jakie są ceny za zaoczne w krośnie ? na pielęgniarkę ? jakby się ktoś orientował bo nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat .
Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: NotoriusBIG »

sylwula13 pisze:a jakie są ceny za zaoczne w krośnie ? na pielęgniarkę ? jakby się ktoś orientował bo nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat .
1500zł
Awatar użytkownika
shuffler
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 września 2013, 10:42

Re: PWSZ Krosno vs PWSZ Tarnów

Post autor: shuffler »

zielony87 pisze:
NotoriusBIG pisze:Choć akurat co do angielskiego słyszałem opinie że nawet w Krośnie tak tragicznie to nie jest z poziomem...
Potwierdzam. Ukończenie Filologii Angielskiej na PWSZ Krosno z całą pewnością da satysfakcję, a już na pewno nikomu nie przyniesie wstydu ;)
ODPOWIEDZ