pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Forum o Jasielskich szkołach
gelo441
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 6 września 2010, 16:23

pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Post autor: gelo441 »

Witam! interesuje mnie MiBM w krośnie, tylko że nie ma tej specjalizacji, którą ja chce (projektowanie cad). Chcę być konstruktorem. Czy, mimo to, jest dużo zajęć np. na autocad, solidwork, albo coś? Czy skończywszy inną specjalizację (np. cnc) będę mógł uderzać po studiach do pracy w kierunku konstruktorskim? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
obserwator z miasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 września 2011, 10:03

Re: pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Post autor: obserwator z miasta »

Projektowanie cad.... Cad to tylko jedno z narzędzi przydatnych w projektowaniu, tak jak piszesz ( cad, solidworks, catia... ). Przede wszystkim potrzebne jest solidne przygotowanie konstruktorskie, projektowe, wytrzymałość materiałów, technologia budowy maszyn, rysunek, materiałoznawstwo czyli... to wszystko co potrzeba by narzędziem takim jak CAD stworzyć coś co będzie spełniało swoje zadanie, było bezpieczne, ergonomiczne itd.... Więc tak jak pisałeś zostań najpierw konstruktorem (jak mawiał A.B)- a cada się nauczysz sam i będzie Ci pomocny ( zamienisz ołówek na myszkę papier na monitor i będziesz śmigał) POWODZENIA
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Post autor: zielony87 »

gelo441 pisze:Witam! interesuje mnie MiBM w krośnie, tylko że nie ma tej specjalizacji, którą ja chce (projektowanie cad). Chcę być konstruktorem.
Chcieć nie znaczy móc,choć choć w dzisiejszych czasach z tymi tzw. "znajomościami" to kto wie - pewnie by ci się udało i po takim Krośnie :P Prawda jest taka,że na własnym przykładzie wiem jak to jest z pracą po studiach,a ja w takim Krośnie które przyjmuje prawie każdego jak leci nie studiowałem... Co do samej idei zostania konstruktorem... Może raczej powinieneś spróbować wbijać na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na AGHu... albo na Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej :?: Na AGHu uczą Solida i Autocada,można nawet taniej (co nie znaczy tanio) zrobić certyfikaty tylko trzeba bardzo pilnować momentu kiedy pojawi się szansa zapisów gdy zbiera się grupa (i mieć wtedy dość kasy...) Zresztą świat się nie kończy na tych programach,większe firmy używają Catii i NXa tudzież Inventora. Autocad i Solid to przy nich zabawki - choć bardzo użyteczne pomocnicze zabawki... I na kokosy po tym znowu nie licz,bo grafik-freelancer pewnie wyciąga więcej niż inżynier jeśli by polegać na tym co słyszałem z wypowiedzi ludzi których dotychczas spotykałem...

Ale powiem szczerze - załapać się do konkretnej pracy zwłaszcza bez doświadczenia lub z małym doświadczeniem to sajgon po tego typu kierunku... No i jeśli myślisz,że samo rysowanie na kompie - koleś zapomnij. Cała masa ręcznego rysunku na studiach...

Co do CNC - kierunek dobry raczej ze względu na to,że jest szansa, że przygotują trochę lepiej do kontaktu z obrabiarkami.
Pracy po tym sporo jest obecnie i w kraju i za granicą,kasa też nie najgorsza (jak na Polskę) bywa dla tych którzy robią w tym zawodowo i w sumie jak bym się mógł na to tanio przekwalifikować to nawet bym się nie zastanawiał - choć za 3-5 lat może być inaczej...
obserwator z miasta pisze:Przede wszystkim potrzebne jest solidne przygotowanie konstruktorskie, projektowe, wytrzymałość materiałów, technologia budowy maszyn, rysunek, materiałoznawstwo
Tak, to wszystko jest potrzebne.Ale tak poza tym nie tylko tęga głowa ale i zdrowy rozsądek oraz porządna wyobraźnia zwłaszcza przestrzenna. Ktoś kto nie zdoła dojść np. jak z 6 zapałek ułożyć 4 trójkąty równoboczne itp będzie miał chyba problem...
mariusz.s
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 lipca 2014, 09:13

Re: pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Post autor: mariusz.s »

A nie lepiej już zrobić sam kurs CNC? Sa w Rzeszowie http://www.szkolenia.innpuls.pl/oferta/ ... erycznych/ pracy jest po tym sporo na Podkarpaciu więc wydaje mi się, że lepiej odbyć porządny kurs i mieć coś konkretnego ;)
Aimp
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 20 lutego 2015, 19:17

Re: pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Post autor: Aimp »

Podzielę się linkiem dotyczącym kursu CNC, ale w Jaśle. Myślę, że to może być ciekawy pomysł :)
czarekkrzakowski22
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:27

Re: pwsz krosno mechanika i budowa maszyn

Post autor: czarekkrzakowski22 »

Jeśli się tym interesujesz i masz możliwość podjąć takie studia, to na pewno warto. Bo to dobry kierunek, po którym możesz pracować w zawodzie.
ODPOWIEDZ