I LO prośba o opinię

Forum o Jasielskich szkołach
kamil1713
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 22 marca 2014, 21:32

I LO prośba o opinię

Post autor: kamil1713 »

Bardzo proszę o opinię na temat nauki języka francuskiego w I LO. Mam zamiar wybrać rozszerzony francuski.
lecytyna
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2014, 11:56

Re: I LO prośba o opinię

Post autor: lecytyna »

W I LO francuskiego uczą dwie panie, jedna wymaga strasznie dużo słówek i ogólnie pamięciówki, za to druga stawia bardziej na praktykę. Mam francuski na podstawie 2 godziny tygodniowo z pierwszą panią, w kółko tylko słowka, słówka, słówka... Wiem,że na rozszerzeniu przeważnie uczy druga pani i mając 4 godziny tygodniowo z nią można zdawać maturę podstawową, na rozszerzoną trzeba chodzić na kółka i robić coś samemu.
Jestem w klasie maturalnej i specjalnie francuskiego nie umiem, ale wiem, że tym, którym zależy mogą się go w miarę nauczyć. Tyle wiem, bo nie przywiązuję wagi do francuskiego dla mnie jest to przdemiot niszowy, nie zwracam na niego dużej uwagi. :P
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: I LO prośba o opinię

Post autor: Emily »

Jednakże jest duża możliwość, że Pani nr. 1 weźmie sobie klasę rozszerzoną. Chociaż z drugiej strony traci ona teraz humana. Owszem, jeżeli mowa o drugiej Pani, praktyka, praktyka i jeszcze raz słówka. Matura rozszerzona = kółka, zadanka, korki. Dwie godziny francuskiego to totalne nieporozumienie dla tych, którzy chcieliby zdawać ten język. Co do drugiej Pani, ponieważ miałam przyjemność mieć z nią zastępstwo - straszny nacisk tylko na słówka. I muszę się zgodzić z powyższym.
ODPOWIEDZ