Kierunki zawodowe

Forum o Jasielskich szkołach
dziki12
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 30 listopada 2010, 11:24

Kierunki zawodowe

Post autor: dziki12 »

Polecam
ObrazekObrazek
nomjs
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 lipca 2014, 09:44

Re: Kierunki zawodowe

Post autor: nomjs »

Kierunki po których jest praca:

Technik budownictwa
W szkole wprowadzane jest nowoczesne kształcenie zawodowe poprzez komputerowe wspomaganie kształcenia w zakresie projektowania architektoniczno-budowlanego i kosztorysowania, dodatkowo wzmacniając pozycję absolwentów na rynku pracy dzięki kształceniu matematyczno-informatycznemu na poziomie rozszerzonym.
-Kwalifikacje w zawodzie:
-Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich),
-Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych),
-Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej)

Technik geodeta
W szkole wprowadzane jest nowoczesne kształcenie zawodowe poprzez komputerowe wspomaganie kształcenia w zakresie geodezji i kartografii, dodatkowo wzmacniając pozycję absolwentów na rynku pracy dzięki kształceniu matematyczno-informatycznemu na poziomie rozszerzonym.
Kwalifikacje w zawodzie :
-Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywanie wyników pomiarów),
-Obsługa geodezyjna inwestycji budowlanych),
-Wykonywanie prac geodezyjnych zwiazanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami)

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Jest to zawód szerokoprofilowy obejmujący wszystkie prace wykończeniowe w budownictwie z wyjątkiem tynkowania. Zatrudnienie można znaleźć w firmach budowlano – remontowych, lub samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Biorąc pod uwagę jak długo trzeba czekać na wolne terminy fachowców zajmujących się robotami wykończeniowymi, prac dla absolwentów tego kierunku nie zabraknie.
-Kwalifikacje w zawodzie:
-Montaż systemów suchej zabudowy),
-Wykonywanie robót posadzkarsko_okładzinowych)

Murarz – tynkarz
Murarz- tynkarz jest typowym zawodem dla procesu budowlanego przy wznoszeniu budowli tradycyjnymi metodami oraz przy pracach wykończeniowych związanych z wykonywaniem tynków wewnętrznych i zewnętrznych. Ze względu na perspektywiczne plany budownictwa mieszkaniowego, jak również konieczność prowadzenia prac remontowo – budowlanych w istniejących obiektach, zapotrzebowanie na murarzy będzie się utrzymywać na wysokim poziomie. Zatrudnienie można znaleźć w firmach budowlanych i remontowych lub prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.
Kwalifikacje w zawodzie:
-Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich)

Zdawalność egzaminów 100%

więcej informacji na: http://zsb.jaslo.pl/
gryz
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 22 lipca 2014, 11:20

Re: Kierunki zawodowe

Post autor: gryz »

Geodeta po technikum ? No nie wiem.

Są studia w Rzeszowie,Krakowie,Jarosławiu i chyba wypuszczają sporo absolwentów,ale po technikum nie każdy zdaje maturę.Ja zdałem,ale wiem o kilku osobach co nie zdały.Nie wiem jak w budowlance jest, ale gdyby każdy mógł zostać geodetą,to przecież usługi geodety byłyby tańsze.
nomjs
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 lipca 2014, 09:44

Re: Kierunki zawodowe

Post autor: nomjs »

Technikum geodezyjne to jedyne technikum w Polsce gdzie nie trzeba ukończyć studiów wyższych aby starać się o uprawnienia geodezyjne. Jest jeszcze technik farmaceuta ale podobno MEN chce ten kierunek zlikwidować.
ODPOWIEDZ