Teleinformatyk

Forum o Jasielskich szkołach
Yolo
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:28

Teleinformatyk

Post autor: Yolo »

Witam :)
Mam pytanie odnośnie kierunku technik teleinformatyk w chemiku.Chodzi mi oto czy trudno jest ukończyć tą szkołę,czy dużo się trzeba uczyć itd. :/ Słyszałem również(co mnie bardzo martwi),że zdawalność egzaminów gimnazjalnych jest bardzo niska,więc czy opłaca mi się wybierać na ten kierunek? :looka:
G-man
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 21:09

Re: Teleinformatyk

Post autor: G-man »

Co ma zdawalnośc egzaminów gimnazjalnych do opłacalności wyboru kierunku szkoły średniej ???
dracula666
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 20:31

Re: Teleinformatyk

Post autor: dracula666 »

Jako absolwent tego kierunku w tej szkole powiem tak jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć i wybiera się na studia to nie ma problemu oraz jeśli ktoś zamierza iść żeby tylko iść i wystarczą mu 2 to wystarczy że będzie chodził na lekcje i udawał że się stara to z klasy do klasy się przeturla ogólnie kierunek fajny i fajni nauczyciele tam są lecz jak wszędzie zdarzają się wyjątki
SebaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2015, 02:54

Re: Teleinformatyk

Post autor: SebaK »

Jest zapotrzebowanie na ten zawód?
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: Teleinformatyk

Post autor: cqma »

Osobiście działam jako wsparcie informatyczne w różnych firmach. Tzw. opieka nad komputerami. Jestem bez wykształcenia informatycznego i powiem że zapotrzebowanie na rynku i to nie koniecznie takie podstawowe wsparcie jest ogromne. Programiści w szczególności. Rób zawód, opłaca...
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: Teleinformatyk

Post autor: President »

SebaK pisze:Jest zapotrzebowanie na ten zawód?
Jako dobry programista, ogromne.Ale żeby takim zostać to już w informatyce musisz posiedzieć trochę lat.
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: Teleinformatyk

Post autor: cqma »

Trzeba najlepiej samemu się uczyć + jakieś wsparcie profesjonalne. Na koniec jakiś szybki kurs dla papieru i można szukać pracy.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Teleinformatyk

Post autor: Tulix »

Zapotrzebowanie na rynku jest przeogromne, ale Europejskim, nie Polskim. W Polsce niestety jest zbyt duzy podatek dochodowy przez to zadne zewnetrzne firmy IT nie inwestuja u nas, tylko otwieraja siedziby w Irlandii albo na Węgrzech, a wewnętrzne firmy szukają tylko głównie programistów i to często za pieniądze nieadekwatne do umiejętności.

Jeśli pójdziesz w tą stronę, trzeba to będzie rozwinąć żeby zaprocentowało. Nie magister inzynier - bo to do niczego nie kwalifikuje, chyba ze na wsi Twoja przyszla tesciowa będzie radną i zostaniesz informatykiem w szkole albo w gminie (bo tak lokalne Mariany dostają pracę w większosci znanych mi przypadków)

Inzynier sieciowy z VIOP/CCNA/CCNP albo WCNA - z takimi certyfikatami pracę znajdziesz wszędzie na świecie i to bardzo dobrą - tylko trzeba na wieksze miasta uderzac, tam gdzie są centra outsourcingu albo siedziby korporacji. Nie zapominając o tym że musisz znać dobrze co najmniej Angielski, jeśli nie dwa języki obce.

Pracuję w temacie i mówię jak jest;)

Powodzenia!
Yolo
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:28

Re: Teleinformatyk

Post autor: Yolo »

Czy można się zajerestrować w Medycynie Pracy telefonicznie? :)
Kotletowy
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:08

Re: Teleinformatyk

Post autor: Kotletowy »

Yolo pisze:Czy można się zajerestrować w Medycynie Pracy telefonicznie? :)
No oczywiście
ODPOWIEDZ