Ach - gdzie te stare czasy...

Forum o Jasielskich szkołach
personel
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 5 września 2006, 17:28
Lokalizacja: Jaslo

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: personel »

Ja chodze do jedynki i jestem zadowolony
Awatar użytkownika
misiek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 10:06
Lokalizacja: chatka puchatka

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: misiek »

Pierwsze 9 lat swojej szkolnej edukacji spędziłem w 1 gimnazjum (6 lat SP3 i kolejne 3 w nowym gimie). Muszę stwierdzić, że bardzo lubiłem tę szkołę, zarówno klasę jak i nauczycieli. Wkońcu spędziłem w niej połowę swojego dotychczasowego życia, a takie rzeczy chyba bardzo przywiązują. Wspomnienia o 1 gimnazjum, a i o starej trójce są naprawdę miłe. Niestety patrząc dzisiaj na byłą szkołę, jakoś już nie czuję tamtej atmosfery. Cały ten nowy, kosmiczny wystrój, a także jakaś inna (jak ktoś to fajnie ujął "zamerkanizowana") młodzież chyba zrobiły swoje. Chociaż z drugiej strony, co można wiedzieć o szkole, obok której teraz się już tylko przechodzi ;) Nie zapomnę za to niektórych nauczycieli chociażby naprawdę świetnego, wręcz wymarzonego nauczyciela i wychowawcy pana Kazmierza Gozdeckiego, czy mojej polonistki pani Elżbiety Dubiel. Obecnie uczę się w 1 LO, a co dalej zobaczymy :kwasny:

Parę osób poruszyło temat problemów dzisiejszej edukacji. Myślę, że poza wspomnianymi argumentami warto też zastanowić się nad znacznym rozluźnieniem wcześniejszych zasad. To dbanie o nowe prawa ucznia prowadzi, niestety chyba coraz częściej, do poczucia bezkarności co niektórych wyrostków. Nie muszą chyba wspominać o słynnym toruńskim koszu na śmieci (JE Roman Giertych nazwał go nawet przysłowiowym :szok:), który stał się niejako przykrą wizytówką jednego z głównych problemów polskiej szkoły, kwestii wychowania. Racja, że zaczynają się pojawiać głosy mówiące o wzmocnieniu autorytetu oraz praw nauczycieli, aczkolwiek myślę, że popełnione w przeszłości błędy będą się jeszcze mścić przez długi czas. Druga sprawa, poziom dzisiejszej edukacji, który mimo iż stoi jeszcze na jako takim poziomie, systematycznie pogarsza z roku na rok. Poza nieudaną reformą edukacji warto też zwrócić uwagę na środowisko w jakim wychowują się dzisiejsi gimnazjaliści i ich młodsi koledzy. Świat idiotycznych programów telewizyjnych, kolorowych pisemek dla nastolatków czy wysypu gier komputerowych niestety robi swoje. Narzędzia, które świetnie mogą posłuzyć edukacji, co zaznaczam z wielką przykrością, stają się środkiem na wychowywanie naiwnych dzieciaków w duchu ofiar maszynki do pożerania pieniędzy. To smutne, że dzisiejszą młodzież, w coraz większej mierze, wychowują ludzie, którzy chcą na niej tylko zarobić.
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: e-l-a-n »

w sumie mnie sie podobało w 2 gimnazjum, calkiem nieźle... 2LO?? blee... nienawidze tej szkoły... :( a poza tym budowlanka jest lajtowa, troche bydła jest, ale całkiem nieźle :P w każdym razie ja tam poszlam aby sie uczyć, a co robi reszta to mnie nie obchodzi... pozdro!! ;)
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: natalijka »

ja wnioskuję chodziłas do drugiego gima.... potem do 2 lo... i poszłaś do budowlanki ? czy tez sie myle?
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: e-l-a-n »

natalijka dobrze wniskujesz... :P niestety 2lo nie jest szkołą dla mnie :P za duzo kucia :P no a poza tym ja sobie nie dajesz rade to "do wiedzenia!!" popowalona ta szkoła... tylko szkoda mi niektórych nauczycieli, bo byli zajebiści :PP pozdro!! :)
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: wuju »

A mi sie udało nie kuć w II LO :]
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: e-l-a-n »

wuju jestem pełna podziwu :padam: przecież to graniczy z cudem :szok: hihihihi...
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: natalijka »

ja się ucze... pierwszy semetr 1 klasy bardziej kułam w drugim zastosowalam pewna takatyke:) teraz jest 2 klasa...i tez mam sposob na nauke :) i jakos sobie radze... nawet już ocenki pozytywne wpadły :) trzeba sobie jakos radzic;] wałków nie kręce, ale po prostu mam pewne strategie, jeśli chodzi o naukę na poszczególne przedmioty:)
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: e-l-a-n »

niom to zycze ci oby tak dalej, powodzenia!! :]
ja w budowlance jush 2 piateczki zaliczyłam i plusa z matmy :P
bedzie gitess, mam nadzieje
pozdro!!
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: bitelz »

I tak umrzecie.
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: wuju »

A temat zdaje sie byl zalozony dla ludzi po 8 klasach podstawowki:) :rotfl:
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: e-l-a-n »

fajnie, czyli pokolenie gimbusów ma sie nie wypowiadać!!?? cóż za uprzejmość :zdziwko:
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: yorker »

wuju pisze:A temat zdaje sie byl zalozony dla ludzi po 8 klasach podstawowki:) :rotfl:
Poczulem sie jak relikt zamierzchlej przeszlosci...jeden z ostatnich chodzacych 8 lat do podstawowki :zalamany:
holahola
VIP
VIP
Posty: 179
Rejestracja: 12 września 2006, 21:01
Lokalizacja: z krainy hazardu

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: holahola »

yorker pisze:
wuju pisze:A temat zdaje sie byl zalozony dla ludzi po 8 klasach podstawowki:) :rotfl:
Poczulem sie jak relikt zamierzchlej przeszlosci...jeden z ostatnich chodzacych 8 lat do podstawowki :zalamany:
NO TO FAJNIE MASZ ; o
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Ach - gdzie te stare czasy...

Post autor: e-l-a-n »

yoker zawsze to do przodu :P a tak na poważnie 2 gim był najlepsza szkołą do jakiej w życiu uczęszczałam... :] z tego co słyszę teraz, podobno jest tam strasznie, zrobili im całkowitego wielkiego brata, nie dość, że są kamery, to na przerwie nosa nie wytkniesz poza drzwi budy... :/ ehhh... :/
ODPOWIEDZ