Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
Aliothh
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 11 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: Jasło ;)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Aliothh »

Większość osób pisze, że lekcje patryjotyzmu są niepotrzebne...
Zatem po co wprowadzać lekcje historii Polski? Jak dla mnie te lekcje niewieleby się różniły. Należało by jedynie poznawać, zachwalać (w mniejszej ilości krytykować) wyczynania Polaków... Założę się, że reasumacją danej lekcji byłyby mniej więcej takie słowa: "popatrzcie, jacy Wasi przodkowie byli dzielni, oddawali życie za Polskę..."
Cóż to innego, jeśli nie lekcja patriotyczna? :zdziwko:

W ogóle Pan Gierych próbuje niejako zaznaczyć swoją obecność, poprzez masę zmian, które jak większość z nas wie, są niemile przyjmowane.
WF ma zostać w takiej ilości jak jest.
Historię ewentualnie mogłoby się zmniejszyć :D
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: wuju »

Uwazam, ze sam pomysl jest bez sensu bo i tak historia Polski to wieksza czesc lekcji historii, wiec po co?? Patriotyzmu powinno sie nie uczyc tylko w nim wychowac i dawac ludziom szanse na bycie dumnym ze swojego kraju. Z czego mam byc dumny w tej chwili, ze mam premiera z wyrokami i ze czolowi politycy hymnu nie znaja? To paranoja po prostu! Nasze "elity" sa jakie wybralismy i jakos musimy z tym zyc.
Łyba
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 27 marca 2006, 21:28
Lokalizacja: Jasełko

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Łyba »

Kiedyś Romek L. kazał nam napisać wypracowanie z Wosu jestem patriotą ja napisałem że nie jestem uzasadniając bo uważam że np jeśli nasi przodkowie nie walczyliby z takim uporem o wolność to byłbym teraz obywatelem zdaje się austryjackim i nie bałbym sie bezrobocia.
Zmierzając do tego co chcę powiedzieć ktoś chyba już wspomniał czy z nie-patrioty można zrobić patriotę tylko poprzez podsuwanie mu jakichś fucktów czy stwierdzeń na lekcji ?? WYdaje mi sie ze nie a to udowadnia że pomysł chyybiony na maxa :P
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: wuju »

Łyba pisze:uważam że np jeśli nasi przodkowie nie walczyliby z takim uporem o wolność to byłbym teraz obywatelem zdaje się austryjackim i nie bałbym sie bezrobocia.
A czy bylbys w takim wypadku patriota austriackim?

Nie wiem czy patriotyzm jest az tak bardzo powiazany z terazniejszoscia, zeby za sprawa bezrobocia odrzucac cala historie, ta wzniosla i ta mniej, Polski. Ja mimo wszystko mysle, ze jest wiele powodow do dumy w naszej historii. Jest tez wiele sytuacji o ktorych nie warto nawet wspominac, no ale przeciez kazdy narod ma chwile wzlotow i upadkow (niektorzy tylko podnosza sie szybciej i z lepszym efektem). Patriotyzm opiera sie moim zdaniem wlasnie na przeslankach historycznych bardziej niz na tych "swiezych" i tych, ktorych doswiadczamy na biezaco (choc wykluczyc ich nie mozemy).
Podobnie jak Ty nie jestem dumny z Polskiego bezrobocia i z tego co sie dzialo przez ostatnie nascie lat, ale jestem Polakiem i zawsze z checia i wielka radoscia wracam do Polski, bo tam jest moj dom, rodzina i rzeczy, za ktorymi tesknie i ktore kocham. Moze to tez troche kwestia sentymentu i przywiazania do miejsca gdzie sie wychowalem, ale jakies korzenia trzeba miec...
templariusz4
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 2006, 19:39
Lokalizacja: do kąd?

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: templariusz4 »

Wszystke te pomysły sa do bani, wogule jak człowiek takiego pokroju jak Giertych może pełnic to stanowisko, ma je on bo to jest spłata należności w wyniku zawartej koalicji. Polskiej szkole jest poczebny prawdziwy minister który ją zreformuje a nie jakies konserwatyści a tym bardziej jak teraz mamy ideologa. A odnośnie jego pomysłów to są kiepskie lekcja patryjotyzmu ciekawe jak by miała wygladać pewno pacząc na jego sposób myslenia była by ona w stylu młodzierzy wszechpolskiej a odnośnie histori to chyba jest głupie zastepowanie wf historią a tym bardziej podział histori niewiem jak by sie tego mozna było wtedy uczyc a z jakiej histori miałbym pisać mature? I jeszcze chce tak słyszałem całkowicie zlikwidować WOS gdyż zabardzo krytykują LPR i słusznie ze tak jest bo LPR jest najbardziej skrajna prawicową partią na prawo odniej jest tylko ściana! Ja niechcee brunatnych szkół
Awatar użytkownika
sikoreczka
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 8 lipca 2006, 20:23
Lokalizacja: z gniazda :)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: sikoreczka »

Aliothh pisze:Większość osób pisze, że lekcje patryjotyzmu są niepotrzebne...
Zgadzam się z tym, bo patriotyzmu nie mozna nauczyć . To nie wzór i formułki. To pewna postawa, którą albo przyjmujemy albo nie, albo wynosimy z domu albo nie , która jest nam bliska sercu albo w ogole niezrozumiała...
wuju pisze:Podobnie jak Ty nie jestem dumny z Polskiego bezrobocia i z tego co sie dzialo przez ostatnie nascie lat, ale jestem Polakiem i zawsze z checia i wielka radoscia wracam do Polski, bo tam jest moj dom, rodzina i rzeczy, za ktorymi tesknie i ktore kocham. Moze to tez troche kwestia sentymentu i przywiazania do miejsca gdzie sie wychowalem, ale jakies korzenia trzeba miec...
Cieszę się, że nie mylisz niezadowolenia z patriotyzmem. Można być niezadowolonym z rządów, z sytuacji politycznej, gospodarczej. Ale to nie jest powód, żeby przestać być patriotą. Mnie też nie wszystko się tu podoba ale i tak kocham mój kraj za literaturę i sztukę oraz jego historię.I mam nadzieję, że już tak zostanie.

Pozdrawiam myslących.
templariusz4
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 2006, 19:39
Lokalizacja: do kąd?

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: templariusz4 »

PIszecie że nauka patryjotyzmu jest dobra poczebna może i tak ale napewno niepowinna ona byc realizowana według mysli Romana G. Chyba nikt niechce żeby dziecko w szkole podstawowej albo w przeczkolu a może nawet w liceum jak tak czytam te wypowiedzi na pytanie KTO TY JESTEŚ? odpowiedało WSZECHPOLAK MAŁY!!!!
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: wuju »

Poki co pomysl lekcji patriotyzmu zszedl chyba na dalszy plan w dzialaniach Romana.

Na razie ma na glowie maturzystow. Co o tym myslicie? Kto pisal mature? Jak to faktycznie bylo z tymi egzaminami?
Awatar użytkownika
anka
Redaktor
Redaktor
Posty: 356
Rejestracja: 10 maja 2006, 14:19
Lokalizacja: z nienacka ;)

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: anka »

Zerknij tutaj.
Pozdrawiam! ;)
Awatar użytkownika
Ataman
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 18 lipca 2006, 17:12
Lokalizacja: z nikąd

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: Ataman »

Tak go wywalą, dostal tą posade bo takie była spłata w ramach koalicji
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: wuju »

No i właśnie dlatego zostanie na stanowisku przynajmniej na razie, ale takich gniotów prawnych jak WszechRoman, to dawno nikt nie proponował!
Awatar użytkownika
misiek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 10:06
Lokalizacja: chatka puchatka

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: misiek »

No tak, media jak widać chyba jeszcz długo nie zasną. Giertych jest, moim zdaniem, beznadziejnym politykiem. Niewłaściwy człowiek, na niewłaściwym miejscu, który aby zostać docenionym, próbuje robić cokolwiek. Czy działania te są słuszne, czy też nie, pozostaje niestety sprawą drugorzędną.

Nie krytykuję go jednak za pomysł wprowadzenia dodatkowej godziny historii (i tutaj odsyłam ciekawych do świetnej opini orestesa, pod którą jak najbardziej się podpisuję;)).
po pierwsze zastanówcie się a szczególni dziewczyny co wy w ogóle robicie na tym wfie, wyobraźcie sobie że wiem jak wygladają zajęcia z wf w I LO i w II też i akurat uważam że jedna godzina WF mniej to nie była by duża strata to po prostu nie ma gdzie tego wfu przeprowadzać a dziewczyny to albo mają zwolnienia albo nie ćwiczą.
Po drugie kogo ma dotyczyć ten pomysł my np wfu w I LO mieliśmy 2 godziny a nie 4 więc pewnie tyczy się gimnazjum.
Kolejna sprawa żeby ten wf jeszcze jakoś wyglądał a nie rzuci się piłke i grajcie, chodzi o to żeby te zajęcia czegoś uczyły a nie że lud sie wybiegał i upocił

Dalej. Sprawa protestu lekarzy, jeśli kondycje naszego społeczeństwa mają warunkować 4 godziny wf i stan zdrowia ma być od tego uzależniony to ja dziękuje za taką opinie. $h ćwiczeń tygodniowo z czego 2 przesiedziane w szatni albo na ławce to stanowczo za mało żeby wpłynąc jakoś skutecznie na nasze samopoczucie. Sport powinno się promować a owszem , ale największe efekty daje ten z umiłowania a nie z przymymusu

Tak na marginesie, kiedy jednak patrzę jak niektórzy ludzie twierdzą, że 11 listopada kojarzy się im ze... yyyy...eee...yyyyy... ze zrównaniem z ziemią, przez Al-Kaidę, dwóch, pięknych nowojorskich wieżowców... jest mi trochę wstyd..
personel
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 5 września 2006, 17:28
Lokalizacja: Jaslo

Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast wf-u

Post autor: personel »

:mad: głupi pomysł z tą histerią, JA CHCE WF
ODPOWIEDZ