medyk jasło

Forum o Jasielskich szkołach
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: medyk jasło

Post autor: Anuskaaa18 »

zanetawol36 pisze:no wlasnie otwieraja ale czy nie wola wziac do pracy tych z wyzszym wyksztalceniem.. mysle nad tym i nie weim jak moglabym sie doksztalcic po tej szkole ewentualnie.
Sama niedawno byłam zainteresowana podjęciem nauki w Medyku właśnie na kierunku farmaceutycznym, ale jednak zdecydowałam się pójść na studia wyższe, niemniej jednak co nieco się wtenczas zorientowałam w temacie więc mogę się z Tobą wiadomościami podzielić :)
Myślę, że wbrew pozorom zatrudnia się raczej tych z niższym wykształceniem :P No, bo pomyślcie, taki technik farmacji zarabia około 2 tys. zł, a magister pewnie około 5 tys - tak więc dużo bardziej rentowne jest zatrudnić technika, no i tę minimalna ilość magistrów, żeby apteka mogła działać sprawnie, bo jak wiadomo technik nie może wydawać niektórych leków bez obecności magistra, nie może pełnić nocnego dyżuru samodzielnie itd.
Poza tym, nie wiem czy wiesz, że staż technika farmacji trwa 2 lata (coś ostatnio mówili o zmianie przepisów, ale chyba tak pozostało), no ale zarobki na takim stażu są również wyższe od przeciętnych więc chyba się opłaca :)
Do Medyka troszkę ciężko jest się dostać, bo z tego co słyszałam zawsze jest duża liczba chętnych, no ale jak masz co najmniej dwie czwórki z biologii i chemii to nie powinno być problemu, później już tylko chemia, chemia i chemia.. Ostrzegam, że to chyba jednak trzeba po prostu lubić, ja mimo że po profilu biologiczno - chemicznym w nie podjęłam wyzwania - przeraziła mnie perspektywa ;)
zanetawol36
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2010, 21:51

Re: medyk jasło

Post autor: zanetawol36 »

z dobra ocena mysle ze nie bedzie problemu.
bardziej martwie sie o prace pozniej . ale skoro mowisz ze az tak zle nie ejst to sie ciesze.
i dzieki za porady :)
zanetawol36
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2010, 21:51

Re: medyk jasło

Post autor: zanetawol36 »

jsli ktos jeszcze jest po tej szkole lub sie orientuje cos w tej sprawie to piszcie :)
polo222
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 1 listopada 2010, 14:12

Re: medyk jasło

Post autor: polo222 »

Witam!!! Jestem z I sem Technika Usług Kosmetycznych i jestem baardzo zadowolona. Zajęcia są interesujące, wykonujemy dużo zabiegów bo mamy dobry sprzęt, szkoła w tym roku znowu zakupiła kolejne aparaty do pracy. Ćwiczeń z pracowni kosmetyki mamy duuużo,tak więc uczymy się na sobie i za frikoo wykonujemy zabiegi :) Polecam!!! No i za szkołe nie trzeba płacić :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: medyk jasło

Post autor: clashtorny »

A ja mam takie pytanie. Mam 24 lata i jakbym chciał od września się zapisać to normalnie bym był z młodszymi rocznikami w klasie ;D? I wogóle jest jakaś granica wiekowa co do rozpoczęcia tam nauki? A co z rehabilitacją jest ktoś może po tym kierunku lub obecnie jest, jakie wrażenia czy jest trudno itp?
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: medyk jasło

Post autor: Jagoda Fioletowa »

clashtorny pisze:A ja mam takie pytanie. Mam 24 lata i jakbym chciał od września się zapisać to normalnie bym był z młodszymi rocznikami w klasie ;D? I wogóle jest jakaś granica wiekowa co do rozpoczęcia tam nauki? A co z rehabilitacją jest ktoś może po tym kierunku lub obecnie jest, jakie wrażenia czy jest trudno itp?


Co do "rehabilitacji" to nie było takiego kierunku. Chyba, że chodzi Ci o technika fizjoterapii. Owszem był taki kierunek, ale został zaniechany, ponieważ teraz trzeba mieć studia w tym kierunku. Został ewentualnie technik masażysta. Sama ukończyłam Medyka właśnie w tym kierunku i jestem bardzo zadowolona, co pisałam we wcześniejszych postach. A jeśli chodzi o granicę wiekową, to nie ma takiej... Po prostu musisz być po liceum i to jest jedyny wymóg. Na kierunku ratownik medyczny chodzili panowie, którzy mieli po 50 lat i więcej, więc Ty nie będziesz miał problemu z dostaniem się :D Jak widzisz klasy nie składają się tylko z ludzi świeżo po liceum... W czasie, kiedy chodziłam do Medyka, wspomniany ratownik medyczny składał się w większości z panów w średnim wieku :) Wynikało to z tego, że musieli uzupełnić wykształcenie, jeśli chcieli dalej pracować. Teraz, nawet kierowca karetki musi mieć ratownika.
mikusia
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 18:52

Re: medyk jasło

Post autor: mikusia »

Witam, chciałabym się dowiedzieć z jaka najmniejszą średnią ocen można dostać się na technika farmacji? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

mikusia pisze:Witam, chciałabym się dowiedzieć z jaka najmniejszą średnią ocen można dostać się na technika farmacji? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
To nie na średnią patrza tlyko na ocenę z dwóch przedmiotów. Jeśli chodzi o farmacje to wlicza się Chemia i Biologia. Na Farmację i Masażystę jest zawsze ponad stan ,więc się staraj.
bubble
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 12 marca 2010, 16:42

Re: medyk jasło

Post autor: bubble »

A ja mam pytanie, czy ktoś orientuje się jak to wygląda w kwestii Ratownika Medycznego? Jak wygląda kształcenie, rekrutacja? Może jest ktoś, kto uczęszcza, bądź uczęszczał?
marysia80
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2012, 00:48

Re: medyk jasło

Post autor: marysia80 »

na ratownika robi się kurs, tylko trzeba znaleść odpowiednią szkołe.
piotr19
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 10 listopada 2012, 19:47

Re: medyk jasło

Post autor: piotr19 »

W tym roku był ostatni nabór na szkoły policealne które dawały możliwość zdobycia tytułu ratownika medycznego.
Od przyszłego roku zostaną tylko 3 letnie studia wyższe, aby uzyskać ten tytuł!
bubble
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 12 marca 2010, 16:42

Re: medyk jasło

Post autor: bubble »

piotr19 pisze:W tym roku był ostatni nabór na szkoły policealne które dawały możliwość zdobycia tytułu ratownika medycznego.
Od przyszłego roku zostaną tylko 3 letnie studia wyższe, aby uzyskać ten tytuł!
Czyli medyk automatycznie odpada?
antid99999
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 sierpnia 2012, 23:06

Re: medyk jasło

Post autor: antid99999 »

bubble pisze:
piotr19 pisze:W tym roku był ostatni nabór na szkoły policealne które dawały możliwość zdobycia tytułu ratownika medycznego.
Od przyszłego roku zostaną tylko 3 letnie studia wyższe, aby uzyskać ten tytuł!
Czyli medyk automatycznie odpada?

"Medyczna szkoła policealna Im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle" Wiec? Odpowiedz chyba nasuwa się sama... :zalamany:
ODPOWIEDZ