medyk jasło

Forum o Jasielskich szkołach
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

Loolitka pisze:Nie, nie ucze sie w jasle w ogole bo to moim zdaniem żadna przyszłośc :)
Większe miasto.. wieksze perspektywy...
Gdybyś czytał poprzednie moje posty to wiedziałbyś , że nie krytytkuje dwóch kierunków o ktorych piszesz ;))
No i masz rację z tym ,że większe miasto to większe perspektywy ,aczkolwiek nie zgadzam się z tym ,że nauka w Jaśle to żadna przyszłość. Jeśli chodzi o poprzednie posty to sorry mogłem coś przeoczyć. Ale też uważam ,że np. opiekunki nie ma sensu robić. Po pierwsze do opieki nad dzieckiem nie jest to wymagane po drugie: ludzie przyjmując opiekunkę raczej nie kierują się tym ,że ktoś skończył szkołę o takim kierunku ,tylko kierują się tym czy ktoś ma już doświadczenie w opiece nad dziećmi.
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

no wlasnie i o tym pisalam głownie w poprzednich postach,że rozumiem zrobienie kierunku masazysty czy ratownika medycznego a nie takiego jak opiekunka dziecieca bo to jest na prawde jak dla mnie strata czasu :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: medyk jasło

Post autor: dragoness »

Wbrew pozorom nie każdy na opiekunkę do dziecka się nadaje, a popyt na ten zawód coraz wyższy, dzięki polityce "prorodzinnej" naszego kochanego rządu.
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

dragoness pisze:Wbrew pozorom nie każdy na opiekunkę do dziecka się nadaje, a popyt na ten zawód coraz wyższy, dzięki polityce "prorodzinnej" naszego kochanego rządu.
No.Tak ,ale zarobki strasznie niskie ,jako opiekunka :P
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

no ja na pewno nie zamierzam uczyc sie na opiekunke dziecieca dajcie spokój.... :D <lol>
Awatar użytkownika
Cassandra
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:50

Medyk Jasło

Post autor: Cassandra »

Przyznam szczerze, że jeśli już musiałabym zatrudnić opiekunkę do dziecka to wolałabym by była to wykwalifikowana osoba. Bo jak wspomniał dragoness nie każdy, wbrew pozorom się do tego nadaje. Wystarczy poznać program kształcenia tego kierunku, by się przekonać, że prawidłowa opieka nad dzieckiem nie jest czymś prostym, oczywistym…
Jeśli chodzi o pracę po tym kierunku to fakt, nie jest o nią łatwo, zwłaszcza u nas, ale ten zawód staje się coraz bardziej popularny. Osoby po takim kierunku mogą pracować m.in. w przedszkolach, żłobkach, domach dziecka, na dziecięcych oddziałach szpitalnych. Nie jest to super płatna praca, ale ktoś, kto wybiera taki kierunek musi się z tym liczyć. Musi się liczyć także z tym, że na naszym podkarpackim rynku pracy o zatrudnienie w takim zawodzie nie będzie mu łatwo. W większych miastach coraz więcej ludzi zatrudniając opiekunkę do dziecka zwraca uwagę na jej kwalifikacje zawodowe w tym zakresie.
A dlaczego ktoś wybiera taki zawód? O to już należałoby zapytać osoby uczące się na tym kierunku. Być może ktoś poprostu to kocha, może ma pomysł na przyszłość z tym związany, a może robi to tylko dla zabicia czasu.
Jedno wiem na pewno, że ukończenie studiów nie gwarantuje jeszcze pracy. Ważne by mieć pomysł na siebie! Bo jeśli komuś się wydaje, że jak tylko skończy studia to go z otwartymi ramionami przyjmą do super pracy to się niestety może bardzo rozczarować.
Dlatego nie rozpędzałabym się ze stwierdzeniem, że to jest bez sensu, a tamto nie. Ja bym osobiście nie wybrałabym tego kierunku, jak i wielu innych zresztą, niezależnie czy chodziłoby o szkołę policealną czy o studia wyższe. Każdy sam decyduje o swoim życiu i nikt nikogo nie zmusza do wybierania takiej czy innej drogi.
A ocenianie danej szkoły, że jest dla osób bez ambicji tylko na podstawie jednego czy dwóch kierunków jest conajmniej krzywdzące.
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

no tak... ale ja osobiscie mam kolezanke ktora nie dostala sie na jeden kierunek w tej szkole i po prostu nie miala innego wyjscia bo tylko byly wolne miejsca na opiekunce.. co mnie zreszta nie dziwi.. i nie sadze iz byla to jej zyciowa decyzja i ze miala jakies plany z tym zwiazane .. ;)
Awatar użytkownika
Cassandra
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:50

Medyk Jasło

Post autor: Cassandra »

Loolitka pisze:no tak... ale ja osobiscie mam kolezanke ktora nie dostala sie na jeden kierunek w tej szkole i po prostu nie miala innego wyjscia bo tylko byly wolne miejsca na opiekunce.. co mnie zreszta nie dziwi.. i nie sadze iz byla to jej zyciowa decyzja i ze miala jakies plany z tym zwiazane .. ;)
Bardzo czesto po jakimś czasie można się przenieść na jakiś inny bardziej sensowny kierunek i zazwyczaj nie ma z tym większych problemów. A poza tym zawsze można zrezygnować, nikt tam przecież nikogo na siłę nie trzyma :) .
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

Cassandra pisze:
Loolitka pisze:no tak... ale ja osobiscie mam kolezanke ktora nie dostala sie na jeden kierunek w tej szkole i po prostu nie miala innego wyjscia bo tylko byly wolne miejsca na opiekunce.. co mnie zreszta nie dziwi.. i nie sadze iz byla to jej zyciowa decyzja i ze miala jakies plany z tym zwiazane .. ;)
Bardzo czesto po jakimś czasie można się przenieść na jakiś inny bardziej sensowny kierunek i zazwyczaj nie ma z tym większych problemów. A poza tym zawsze można zrezygnować, nikt tam przecież nikogo na siłę nie trzyma :) .
Dokładnie :)
stokrotka1024
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2010, 17:46

Jasło medyk - farmacja

Post autor: stokrotka1024 »

Wie ktoś jak jest w tym roku z dostaniem się do medyka na technika farmaceutycznego?
Albo jak było w tamtym roku, ile chętnych i w ogole wszystkie znane wam informacje mile widziane.
Z góry dziekuję za odpowiedz.
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: Jasło medyk - farmacja

Post autor: 2razy5skis »

Farmacja i Masażysta są zawsze najbardziej obleganymi kierunkami, ale jak masz dobre oceny to nie masz się czym martwić :)
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: medyk jasło

Post autor: dmichnal »

Witam!
Mam kilka pytań co do MEdyka
Jak wygląda szkolenie,nauka jeśli chciałbym zostać masażyatą?
Nie mam szkoły średniej w tym kierunku,po prostu chciałbym to robić
Jeśli ktoś ma więcej informacji nż ja,a ja nie mam żadnych ;p to byłbym wdzięczny za jakieś info:)
Pozdrawiam:)
Davvid :piwo:
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Jasło medyk - farmacja

Post autor: dmichnal »

A jakie przednioty tam są mile widziane na te kierunki?:)
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

Ja kończę masażystę teraz, także pisz na priv to ci udzielę wszelkich informacji :D
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: medyk jasło

Post autor: jaslanka »

Z tego co się orientuję to Medyk ma profile policealne, więc średnia szkoła jest wymagana. Poszukaj kursów masażu w necie - kiedyś chyba coś takiego było w Jaśle, z tym, że nie wiem jaki dawali certyfikat, a to też ponoć jest ważne.
ODPOWIEDZ